Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.875
|
čitano: 517.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
igy kaže...

Xonar DGX, DSX, DX, ili U7. Sve su dobre a raspon cijena je od 250 do 700kn pa biraj.

Zbog slušalica preporučujem Xonar U7 zbog  pojačala za njih ili DGX kao drugu opciju.

 Evo danas narucio ovu asus DGX 5.1,zanima me kaj to i mikrofon poboljsa ili samo zvuk?

 

LP

10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
karlo125 kaže...
igy kaže...

Xonar DGX, DSX, DX, ili U7. Sve su dobre a raspon cijena je od 250 do 700kn pa biraj.

Zbog slušalica preporučujem Xonar U7 zbog  pojačala za njih ili DGX kao drugu opciju.

 Evo danas narucio ovu asus DGX 5.1,zanima me kaj to i mikrofon poboljsa ili samo zvuk?

 

LP

 Teoretski zvuk bi ti moga bit i gori zbog većeg izlazne impedancije nego na onboardu(to opet ovisi o implemetaciji onborda) obzirom da stinger ima impedanciju 32 Ω. Opet efekt toga ovisi o krivulji impedancije sluša. bla bla

Da skratim bilo bi ti bolje da si tih 300 kn doda na stinger i uzea bolje slušalice. Eventualno kasnije uzea kakvo pojačalo ako bude falilo 'snage' taj DRV601 na DG-u ionako nije neka srića(u biti line out driver). 

13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Fiio e10k , oko 600kn, headphone apm i dac.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

bok ekipa!

 

zanima me da li se isplati uzeti neku jeftiniju zvucnu karticu(cca 200 kn) za moje Genius SP-HF1800A ili necu osjetit nikakvu razliku i poboljsanje od integruse?

 

hvala!

BF4 - dobra_sprava88
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
razor1988 kaže...

bok ekipa!

 

zanima me da li se isplati uzeti neku jeftiniju zvucnu karticu(cca 200 kn) za moje Genius SP-HF1800A ili necu osjetit nikakvu razliku i poboljsanje od integruse?

 

hvala!

 bump! 

itko??

BF4 - dobra_sprava88
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
razor1988 kaže...

bok ekipa!

 

zanima me da li se isplati uzeti neku jeftiniju zvucnu karticu(cca 200 kn) za moje Genius SP-HF1800A ili necu osjetit nikakvu razliku i poboljsanje od integruse?

 

Ako želiš bolji zvuk, uzmi bolje zvučnike. Zvučna će dati poboljšanje jedino ako nešto ne valja sa trenutnom (ako šumi ili ima nekakve smetnje u zvuku - pištanje zbog lošeg napajanja, npr...).

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
razor1988 kaže...

 

Ako želiš bolji zvuk, uzmi bolje zvučnike. Zvučna će dati poboljšanje jedino ako nešto ne valja sa trenutnom (ako šumi ili ima nekakve smetnje u zvuku - pištanje zbog lošeg napajanja, npr...).

 zadovoljan sam ja sa zvukom a i zvucnici su novi kupljeni prije nekoliko dana, no zanimalo me moze li zvuk biti znacajno bolji sa zvucnom karticom!

BF4 - dobra_sprava88
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Bio sam u sličnoj situaciji kao ti, čim uzmem bolju zvučnu od onboarda, osjetim poboljšanje zbog realnog ili placebo efekta.

Smisao budget zvučne više vidim kod slušalica, a bome za taj trošak nitno neće propasti.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
razor1988 kaže...
razor1988 kaže...

bok ekipa!

 

zanima me da li se isplati uzeti neku jeftiniju zvucnu karticu(cca 200 kn) za moje Genius SP-HF1800A ili necu osjetit nikakvu razliku i poboljsanje od integruse?

 

hvala!

 bump! 

itko??

 Nećeš ništa osjetiti. Tek kada kreneš prema malo profesionalnijim zvučnicima ili slušalicama ćeš osjetiti razliku.

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Uzet novu zvucnuili ostavit staru cl extreme audio..na novoj ploci je alc1220...mislio sam novu cl sblaster z

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic
Pozdrav ljudi,vidim da ovdje piše sve i svašta o zvučnim karticama pa sam se htio obratiti za pomoć oko drivera i same zvučne.
Dakle na matičnoj kartici zvuka nema,u win sve normalno radi i kad pustim neki video,pjesmu (slika br.1) ove zelene linije "skaču" tj. zvuk radi al nema ga na slušalicama ne čuje si ništa.
Instalirao sam drivere sa stranice od matične ima za win 10,al i dalje nema zvuka i sve je isto.
Kupio sam preko interneta PCI zvučnu Creative Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer stavio je u PCI slot pokrenuo komp otišao u device manager i pokazuje mi dva High Definiton Audio Device,zvuka ima al sjecka,prekida i onda se win zamrzne,ne pomaže ništa osim restarta, kasnije sam iskljčio zvuk u BIOS-u.
Pokrenem PC i pokazuje mi da nema zvučne nikako,ponovo sam drivere instalirao za i nakon nekoliko sati mučenja uspio sam da mi u device manageru prepozna Creative Sound X-Fi zvučnu,al pored stoji mali trokutić i dalje zvuka nema,u properties piše device cannot start(Code 10),to izgleda kao na slici br.2(slika je skinuta sa interneta).
Driver za win 10 ima, al kad hoću da ih instaliram piše da nije pronađen Creative uredaj u kompu.Uspije mi instalirati svoje drivere automatski,al zvuka nigdje.
Nadam se da sta me uspjeli razumjeti
Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
jesi probao tu zvucnu ustekat u neki drugi USB na PC-u pa vidit ako ce ti je prepoznat?
Prodajem Fractal Node 304 za 400kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Imam na matičnoj tri PCI 2.0 slota,probao sam u sva tri,al i dalje nista,uninstaliram drivere i restariram PC zvuk radi sve dok mi win ne izbaci poruku setting up your device i tada ga u device manageru prepozna kao creative sound audio.. i stoji trokutić pored njega
16 godina
online
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Win mi sam instalira drivere,ja sam skidao sa stranice drivere izišli su za win 10,al mi izbaci da nije moguće pronaći creative product na mom sistemu i tjt ništa više
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Koja je točno matična ploča
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Biostar TA790GX A2+
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Ništa onda za Gigabytove AM4 se zna da imaju problema s Creative zvučnim karticama.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Sa kojim nemaju da kupim drugu neku onda?
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Treba prosurfati prije. Gigabyte je nešto debeko zeznuo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

 

 

Dobro je razor1988 rekao.Osim boljih zvučnika postoji još nešto,a time će ti slušanje glazbe biti kao da si u nekom studiju...ili uživo.Govorim o pojačalu,subwooferu.Od dobre stare eksterne zvučne Audigy 2 su mi ostala 7.1 ozvučenje,tj ne pretjerano velike zvučnike,ali i da imaš neku obićnu zvučnu pusti si omiljnu pjesmu na 7.1 (naravno uz malo ali vjeruj mi,jakooo moćno pojačalo)  i zvuk će ti biti great !

8 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Koja zvučna je bolja za slušanje glazbe i poneko igranje:

4 Asus Xonar DG
8 Creative Xtreme Music
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

U koju matičnu to misliš kopčati,ne valjda u ovu iz potpisa?

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
8 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ne u ovu već mi je od starog kompa prdnula zvučna, a na ploči ne radi jedan kanal. A kaj se tiče ove na Z270, to je blagi užas, ništa ne valja, zvuk je pretih, nakon nekog vremena počne krckat i pojavljivat se distorzija, tak da ono u dogledno vrijeme ako nastavi ovim tempom ide neka zvučna koja bude obaljala posao bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

...aha reko da ne brkaš PCI/PCI-e utore sa starih i novih mobo-a

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
15 godina
odjavljen
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Koju zvucnu uzeti do 300njak kuna, a da bude k cemu ?

Kako sam mjenjao MBO i morao izvaditi audigy 2 zs, a buduci da nemam pci port na ovoj, ovo sto daje ova MBO od zvuka je prebolno za moje usi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 11:41 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Mislim da xonar dgx, ili se protegni za eksternu xonar U5.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Dali je moguce puštati glazbu na bluetooth zvučnicima i na obicnim zvucnicima u isto vrijeme

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

U BUG-u broj 300 bila je recenzija zvučnih kartica i tamo je bilo govora o smetnjama koje postoje unutar kučišta i da niti jedna integrirana zvučna koliko god chip bio dobar i kondenzatori kvalitetni nemože nadmašit Vanjsku zvučnu karticu. Sad pitanje je što je sa PCI-E zvučnim karticama da li i na njih utječu tje smetnje. Bilo je govora o tome i da najskupljim matičnim pločama ima šuma kod mikrofona. Da li to znači da će osrednja PCI-E zvučna biti bolja od nego kod neke uber skupe matične ploče.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Imao sam par unutarnjih zvučnih kartica i vanjskih dacova, koristio i integriranu karticu, sad imam jedan jako dobar amp/dac combo,

nisam čuo one uber skupe ali iskreno mislim da između integrirane i diskretne zvučne (bilo vanjske ili nuntarnje) nema nikakve(ili gotovo nikakve) razlike u zvuku,

nikad nisam imao problema sa šumovima ili izobličenjima na bilo kojoj integriranoj koju sam koristio. 

Bolje je novce usmjeriti u bolje slušalice, zvučnike ili pojačala, tu je prava razlika, za dacove nisam baš siguran.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice