Pay Pal kako dobit karticu

poruka: 29
|
čitano: 10.839
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Pay Pal kako dobit karticu

Poz

Kako izvadit pay pal karticu i u kojoj je banci najbolje.Dali je ja mogu izvaditi ako nisam nigdje zaposlen momentalno a imam neka dugovanja na racunu za neki mobitel od prije 10 godina nekih 800 kn.Dali ce mi te novce uzeti ako mi netko nesto uplati na racun.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pay Pal kako dobit karticu

To se ne zove paypal kartica već odeš u neku banku pbz erste itd i tražiš tekući račun naravno ako si punoljetan i uz taj račun trašiš visa electron kartciu sa koju onda povežeš sa paypalom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
vesnica64 kaže...

Poz

Kako izvadit pay pal karticu i u kojoj je banci najbolje.Dali je ja mogu izvaditi ako nisam nigdje zaposlen momentalno a imam neka dugovanja na racunu za neki mobitel od prije 10 godina nekih 800 kn.Dali ce mi te novce uzeti ako mi netko nesto uplati na racun.

Hvala unaprijed

 Kao što je zero rekao, treba ti tekući ili još devizni račun sa Visa Electron karticom. Ali, s obzirom da imaš dugovanje, vjerojatno ti je FINA već odavno napravila ovrhu i koji god račun da otvoriš (osim zaštićenog), što god uplatiš, naplatiti će ti se na dug i kamatu koju duguješ.

12 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
vesnica64 kaže...

Poz

Kako izvadit pay pal karticu i u kojoj je banci najbolje.Dali je ja mogu izvaditi ako nisam nigdje zaposlen momentalno a imam neka dugovanja na racunu za neki mobitel od prije 10 godina nekih 800 kn.Dali ce mi te novce uzeti ako mi netko nesto uplati na racun.

Hvala unaprijed

 Po novom zakonu ovrha od Fine ti ide i na tekući, žiro i devizni, tako dok ne podmiriš dug ne možeš ništa na žalost.

Bdw. pay pal ti nije kartica nego jedan od računa koje imaš vežeš na internet uslugu zvanu pay pal ( najbolje hint: najsigurnije žiro račun ).

15 godina
offline
Pay Pal kako dobit karticu

A jeste neinformirani :)

 

Pretpostavljam da pita za ovo:

 

https://www.paypal.com/webapps/mpp/paypal-prepaid-mastercard

 

Ali mislim da nije dostupna u HR.

 

EDIT: A i prvi najbliži PayPal bankomat je u Sloveniji koliko se sjećam.

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 8:37 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

Da na takvu neku karticu ali da može i da prima uplate na moj racun a da mi ovi lopovi ne uzmu taj nepostojeci dug za mobitel iz prapovijesti

14 godina
online
Pay Pal kako dobit karticu

Najbolje u HPB, ne trebaš imati račun kod njih.

 

http://www.hpb.hr/?hr=visa-prepaid-kartica-s-nadoplatom

 

Napravio je prije desetak dana, prošli tjedan kupovao na ebayu, platio preko paypala.

 

Treba jedno 2-3 sata da ti sjedne na račun kad uplatiš s druge banke internet bankarstvom i onda udri troši koliko god imaš na kartici.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

ok ali najveci mi je problem kad mi sjedne na taj racun da mi ovi lopovi ne uzmu novce koje sam krvavo zaradio,prodajem neke stvarcice koje sam radim,znaci dali kad mi netko uplati par dolara dali mi to ostaje ili mi ovi uzimaju za dug..SAMO ME TO ZANIMA TA STVAR

14 godina
online
Re: Pay Pal kako dobit karticu

Onda otvori karticu na ime osobe koja nije pod ovrhom. Ili riješi svoj "problem".

16 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
10 god vuci neki dug i svaki dan misliti o tome, ako je napravljen dug onda se mora i podmiriti, u suprotnom vjerujem da bi to vec davno rijesio.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

Dug nije moj na sudu je i dobio sam presudu da dug nije moj ali racun još nisu odblokirali vce 45 dana..procrdura kad treba oni nesto da vrate..nema druge na drugoga cu otvorit racumKoju proviziju uzima py pal recimo nestko dodje 10 eura kolko ja dobijem na racun i kako je najbolje da mi plačaju da se sto manje izbjegne  provizija..novi sam u tome

14 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
Jednostavno plati dug i napravi si Visa electron karticu iz navedenih banaka. Malo mi je glupo da 800kn godinama vučeš.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
vesnica64 kaže...

Dug nije moj na sudu je i dobio sam presudu da dug nije moj ali racun još nisu odblokirali vce 45 dana..procrdura kad treba oni nesto da vrate..nema druge na drugoga cu otvorit racumKoju proviziju uzima py pal recimo nestko dodje 10 eura kolko ja dobijem na racun i kako je najbolje da mi plačaju da se sto manje izbjegne  provizija..novi sam u tome

Proviziju od 5 dolara ti naplate kad povlačiš novac na kreditnu (Withdraw). Nebitan je iznos koji povlačiš, uvijek je 5 dolara provizija - bilo to 50 ili 500 ili 5000 dolara. Treba otprilike 4-5 dana da novac sjedne na karticu nakon procesa povlačenja.

 

Da se razumijemo, kad ti netko nešto uplati to najprije sjeda na tvoj PayPal balance, a ova provizija od 5 dolara ide tek kad ti odlučiš da bi balance prebacio sebi na karticu. A kako se već na dosta mjesta u HR može plaćati sa PayPal balance, nekad možeš izbjeći potezanje na karticu (pogotovo u inozemstvu, tamo više manje svugdje možeš kupovati sa PayPal balance).

 

Što se tiče neke druge provizije, toga nema. Jedino mislim da nešto sitno uzimaju onom koji ti uplaćuje na PayPal. Cirka 70 centi ili 1 dolar na ukupan iznos. Tebi sjedne puni iznos koji on uplati (bez te siće od provizije naravno).

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 9:22 (mrsmith).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

znaci ja nesto prodam za 10 dolara a oni mu uzmu 5 dolara jer vecinom su mi takve cijene 10 dolara..pa gdje sam ja tu onda

15 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
vesnica64 kaže...

znaci ja nesto prodam za 10 dolara a oni mu uzmu 5 dolara jer vecinom su mi takve cijene 10 dolara..pa gdje sam ja tu onda

Ne uzmu oni tebi ništa ako ti to ne želiš povući na karticu odmah. Pričekaš da se napuni recimo 50 dolara, pa prebaciš na karticu. Dobiješ 45$.

 

Naravno, ako ćeš biti lud pa svakih 10 dolara odmah potezati - da, naplatiti će ti 5$ svaku transakciju. Iako mislim da je donja granica 50$ za povlačenje - moram provjeriti.

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

Ajde molim te provjeri kako to ide..znaci cekam da mi se skupi 50 ili vise kolko god hocu dolara i onda dignem i platim proviziju 5 dolara

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

Pa imas na paypal stranici sve detaljno objasnjeno...
https://www.paypal.com/selfhelp/topic/WITHDRAW_MONEY_FROM_MY_ACCOUNT

15 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
vesnica64 kaže...

Ajde molim te provjeri kako to ide..znaci cekam da mi se skupi 50 ili vise kolko god hocu dolara i onda dignem i platim proviziju 5 dolara

Minimum za podizanje je 10 dolara. Ali moraš biti lud da dižeš svakih 10 dolara kad uzimaju 5 dolara kod svakog podizanja. Upravo tako kako si rekao, fino pričekaš malo da se nakupi pa podigneš i platiš 5 dolara.

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2016 9:51 (mrsmith).
14 godina
online
Pay Pal kako dobit karticu

Ili kupiš nešto sa ebaya za tu lovu i onda prodaš nekome za kune.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pay Pal kako dobit karticu

Fee koji uzima paypal za slanje i primanje novca vidi ovdje https://www.paypal.com/ba/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside

Pročitaj i sve će ti biti jasno.

 

Fee od 5 dolara se odnosi na to kada ti želiš povući novce sa paypal računa na svoju karticu, ali ni to ne moraš platiti ako paypal radi automatski withdraw.

Dakle, ako ja kupim nešto od tebe za 10€, ti taj novac dobiješ na paypal račun, ali ne možeš raspolagati sa njim dok ga ne povučeš na svoju karticu.

Taj novac treba "odležati" 30 dana na tvom paypal računu prije nego ga paypal automatski prebaci (svakog prvog u mjesecu).

Ukoliko želiš ranije prebaciti taj novac na karticu, u tom slučaju paypal ti uzme 5$ proviziju.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
marko227 kaže...
Dakle, ako ja kupim nešto od tebe za 10€, ti taj novac dobiješ na paypal račun, ali ne možeš raspolagati sa njim dok ga ne povučeš na svoju karticu.

Taj novac treba "odležati" 30 dana na tvom paypal računu prije nego ga paypal automatski prebaci (svakog prvog u mjesecu).

Ukoliko želiš ranije prebaciti taj novac na karticu, u tom slučaju paypal ti uzme 5$ proviziju.

Da fakat.. zaboravio sam na taj period od 30 dana za nove korisnike. Meni trenutno sve dolazi odmah na raspolaganje, ali ja imam account već sigurno 5-6 godina (Premier, Verified).

 

Uglavnom, da, good point! Treba i to uzeti u obzir kad tek krećeš jer se pripremi da će to potrajati sigurnih godinu dana (taj status da moraš čekati 30 dana dok ti ne stigne lova nakon uplate).

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

Znaci meni uplate mogu dici odmah ali plačam 5 dolara provizoje ako cemak mjesec dna onda nista ne plačam

10 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
vesnica64 kaže...

Znaci meni uplate mogu dici odmah ali plačam 5 dolara provizoje ako cemak mjesec dna onda nista ne plačam

 točno.

9 godina
offline
Pay Pal kako dobit karticu

U Hrvatskoj više nema automatskog prebacivanja novca sa Paypala na karticu. Svako prebacivanje se naplaćuje. Bilo je riječi o tome već. Ukinuto je automatsko prebacivanje i omogućeno korištenje Paypal balancea za kupnju.

 

Izuzetak je jedino refund koji sjeda automatski na karticu nakon par dana od zahtjeva.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu

Nema automatskog prebacivanje ..ne razumijem sto se onda događa kad mi na racun sjedne 100 eura kako da ih podignem,koja je procedura da dodjem do svoga novca

15 godina
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
vesnica64 kaže...

Nema automatskog prebacivanje ..ne razumijem sto se onda događa kad mi na racun sjedne 100 eura kako da ih podignem,koja je procedura da dodjem do svoga novca

Kad ti sjedne 100 eura, moraš pričekati 30 dana da bi ti taj novac postao "dostupan" (ovo je ograničenje samo za nove korisnike)... a do onda bude pod "pending balance", tj. na čekanju.

 

Kad istekne 30 dana, možeš napraviti withdrawal na karticu i plaćaš 5 dolara na to.

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
9 godina
offline
Pay Pal kako dobit karticu

Kao što je već rečeno gore, zatražiš prebacivanje, platiš proviziju i kroz par dana su ti novci na tvojoj kartici. Nekad je bilo da svakog 1. u mjesecu Paypal automatski bez naknade prebaci novce, ali to je ukinuto.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Pay Pal kako dobit karticu

Tih 30 dana je radi eventualnnog refunda prema kupcu tvoje robe. I imas 2 nacina "sjedanja" a to je slanje novca i prodaja...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pay Pal kako dobit karticu
Igzy20 kaže...

U Hrvatskoj više nema automatskog prebacivanja novca sa Paypala na karticu. Svako prebacivanje se naplaćuje. Bilo je riječi o tome već. Ukinuto je automatsko prebacivanje i omogućeno korištenje Paypal balancea za kupnju.

 

Izuzetak je jedino refund koji sjeda automatski na karticu nakon par dana od zahtjeva.

 Nisam odavno koristio paypal tako da mi je ovo bilo nepoznato.

Ali tko trguje preko interneta čak je i bolja solucija koristiti balance tako da se izbjegne konverzija svaki put kad se nešto kupuje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice