Youtube Hard Disk

poruka: 5
|
čitano: 1.412
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Youtube Hard Disk

Zna li tko kakav to hard disk ima Youtube? Recimo neki poznati youtuber uplouda neki video i taj video iste sekunde pogleda oko 20 000 njegovih pratitelja.. Koliko je brzina čitanja tog hard diska?  

Ako video od 10 minuta iznosi kojih 300mb, znači u tih 10 minuta taj hard disk treba poslati 6 terabajta prometa, što je 10 gb u sekundi, kakav je to hard disk ili ssd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Youtube Hard Disk
Gremlin144 kaže...

Zna li tko kakav to hard disk ima Youtube? Recimo neki poznati youtuber uplouda neki video i taj video iste sekunde pogleda oko 20 000 njegovih pratitelja.. Koliko je brzina čitanja tog hard diska?  

Ako video od 10 minuta iznosi kojih 300mb, znači u tih 10 minuta taj hard disk treba poslati 6 terabajta prometa, što je 10 gb u sekundi, kakav je to hard disk ili ssd?

 Davno me zanimala slična stvar pa kolko se sjećam ima neka shema sa "lokalnim storanjem videa".

Odnosno kad netko uploada video, on se sprema samo na neki najlokalniji server odnosno na neki najbliži glavni tom uploaderu. Kako raste broj viewsa i širina (geografski) tako se ta kopija širi na druge servere odnosno diskove.

Jel to još uvijek vrijedi i o kojim se točno diskovima radi...to ne bi znao..

14 godina
offline
Re: Youtube Hard Disk
Zin8 kaže...
Gremlin144 kaže...

Zna li tko kakav to hard disk ima Youtube? Recimo neki poznati youtuber uplouda neki video i taj video iste sekunde pogleda oko 20 000 njegovih pratitelja.. Koliko je brzina čitanja tog hard diska?  

Ako video od 10 minuta iznosi kojih 300mb, znači u tih 10 minuta taj hard disk treba poslati 6 terabajta prometa, što je 10 gb u sekundi, kakav je to hard disk ili ssd?

 Davno me zanimala slična stvar pa kolko se sjećam ima neka shema sa "lokalnim storanjem videa".

Odnosno kad netko uploada video, on se sprema samo na neki najlokalniji server odnosno na neki najbliži glavni tom uploaderu. Kako raste broj viewsa i širina (geografski) tako se ta kopija širi na druge servere odnosno diskove.

Jel to još uvijek vrijedi i o kojim se točno diskovima radi...to ne bi znao..

 Možda ima neka formula da njihov server sam izračuna na koliko hard diskova treba poslati taj video, na temelju onoga na koliko njihov server pošalje obavjest da je izašao navedeni video, to bi već imalo smisla

9 godina
offline
Youtube Hard Disk

Zanimljivo pitanje...

Koliko znam video se priliko uploadanja rastavi na milijune "paketiča" koji se razbacaju po serverima, kad ti gledaš video, serveri šalju te "paketiče" prema tebi.

Internet je jaaako komplicirana stvar.

 

Ovo je samo moja teorija, ako netko baš točno zna neka objasni jer sam sad i ja znatiželjan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Youtube Hard Disk
pqweasdyxc kaže...

Zanimljivo pitanje...

Koliko znam video se priliko uploadanja rastavi na milijune "paketiča" koji se razbacaju po serverima, kad ti gledaš video, serveri šalju te "paketiče" prema tebi.

Internet je jaaako komplicirana stvar.

 

Ovo je samo moja teorija, ako netko baš točno zna neka objasni jer sam sad i ja znatiželjan.

 Ovo također ima smisla, ako oni stave svakih 10 sekundi nekog videa na svaki drugi hard disk, jeftinije bi ih došlo održavanje i nebi bilo diskova koji stoje i ne rade ništa

 

Nagađam da sigurno imaju neki ugovor sa Toshibom, jer Toshibini diskovi od 3TB su najpovoljniji za kupiti, tako da si Toshiba to može priuštiti da konkurira tržištem sa njima

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 20:02 (Gremlin144).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice