Mac OS na PC-u?

poruka: 1.621
|
čitano: 454.423
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
almir7356 kaže...

Hvalaaa,ja ne znam sta bi bez buga i njegovih forum clanova :D

I ako ti je OS X  instaliran na konfiguraciji iz ''Moj PC'' (BTW ,fali ti matična) ,bolje je odmah prijeći na Mavericks.

(naravno ,tu se odmah podrazumijeva clean install i usb) {#}

 

Ako ništa drugo ,barem je besplatan ,za razliku od Mountain Liona. O novinama da ne govorimo.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 18:22 (kizo2703).
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

I mislio sam preci na mavericks za nekoliko dana dok jos malo savladam ML,a jedini nedostatak mi je sto nece na safariju ucitati facebook,mozda je to do moje konekcije.A mavericks sam mislio opet od niresha skinuti i sprziti na dvd sad da li je to bolje ili originalan sa apple stranice ?

THIS LIFE IS NOT FOREVER
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
almir7356 kaže...

I mislio sam preci na mavericks za nekoliko dana dok jos malo savladam ML,a jedini nedostatak mi je sto nece na safariju ucitati facebook,mozda je to do moje konekcije.A mavericks sam mislio opet od niresha skinuti i sprziti na dvd sad da li je to bolje ili originalan sa apple stranice ?

Naravno da je bolji original. I osim zvuka i mreže ,sve drugo će ti raditi OOB.

 

Instalacijski usb i sve ostalo možeš napraviti u Mt. Lionu ,''ručno'' ili s nekim od alata poput myHacka ili UniBeasta.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Ok hvalaa

THIS LIFE IS NOT FOREVER
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Sad sam provjerio maticna mi ne podrzava boot sa usb-a,samo dvd i hdd

THIS LIFE IS NOT FOREVER
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 13:24 (almir7356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

To je čudno u današnje vrijeme da ne podržava USB boot. Kako si provjerio?

A što se browsera tiče probaj sa Firefoxom, ima verzija za OS X.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Usao u bios postavke i vidio da nema nigdje da izaberem boot sa usb,mozzilu i koristim al mi safari nekako privlacniji

THIS LIFE IS NOT FOREVER
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 14:02 (almir7356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
almir7356 kaže...

Sad sam provjerio maticna mi ne podrzava boot sa usb-a,samo dvd i hdd

Molim?! Nemoguće. Ploča ima AMI BIOS ,kao i sve ASUS-ice ,koji bez brige podržava boot sa usb-a.

 

Samo treba podesiti opcije u BIOS-u.

Provjeri u manualu ploče.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 14:20 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Ponekad USB treba biti uštekan da ga prepozna....

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
zerocool12 kaže...

Ponekad USB treba biti uštekan da ga prepozna....

Well ,to se valjda podrazumijeva. {#}

 

Uz to ,pošto je AMI BIOS ,sigurno ima i meni za izbor boot uređaja ,samo treba znati na koju od F tipki treba klikat odmah nakon paljenja PC-a.

 

i onda se upali ovakav prozorčić:

i tu se izabere usb.

(Naravno ,pretpostavka je da je upaljena opcija u BIOS-u)

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 16:38 (kizo2703).
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Kako da napišem znak AT na nonMac tipki?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
VidoM kaže...

Kako da napišem znak AT na nonMac tipki?

Shift+Alt+2 (za CRO PC verziju kb layouta)

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Zašto mi onda neće...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?

ja ssam stavio keyboard layout na Hrvatski, ne na Hrvatski PC  (neznam dali je isto na Hrvatski PC) i radi tako da stisnet Start+Shift+2.

Pozz, Data ;))
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
VidoM kaže...

Zašto mi onda neće...?

Zato što na nekim tipkovnicama sistem zamijeni Windows i Alt tipke. Probaj Shift + Windows + 2.

Lieutenant commander Data kaže...

ja ssam stavio keyboard layout na Hrvatski, ne na Hrvatski PC  (neznam dali je isto na Hrvatski PC) i radi tako da stisnet Start+Shift+2.

Razlike:

Croatian Croatian
Croatian PC Croatian PC
 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Da start je bio u pitanju hvala svima!

Evo još jedna mala stvarčica... Zašto mi više Safari ne želi više otvoriti Facebook?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 17:02 (VidoM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Za sve zainteresirane ,večeras je puštena za download javna beta Yosemitea ,nove verzije OS X-a ,oznake 10.10.

Sve što treba je prijaviti se u Beta program sa svojim Apple ID-em.

 

Hardverski zahtjevi su isti kao i za Mavericks - barem 2GB rama ,8 GB slobodnog prostora na disku ,Intel procesor.

Iako ,moj savjet je da napravite posebnu particiju (ili upotrijebite drugi disk ako ga imate).

 

Naravno ,uvjet za instalaciju je da imate instalirani Mavericks. Download i izradu instalacijskog usb-a možete napraviti na bilo kojem Macu/Hackintoshu/VM-u.

 

I jedno dobronamjerno upozorenje svima: ako ste član tonymacx86 foruma ,ne pišite i ne postavljajte nikakva pitanja o Yosemiteu.

Dupeglavci očito još ne shvaćaju što znači izraz ''Public Beta'' ,pa brišu postove i dijele kartone! Iako sami moderatori otvaraju temu o tome.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 15:33 (kizo2703).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

trebam pomoć. krenuo sam instalirati yosemite na moj HP probook 4720s. probao sam više metoda ali neuspješne osim ove(nisam uspio doći ni s ovom do installera):

 . probao sam bootati sa usb sticka ali mi HDD i USB stick nisu pokazivali aktivnost tj. nakon nekog vremena mi je izbacilo poruku still waiting for root device. to sam uspio rješiti tako što sam kopirao sadržaj USBa na jednu particiju  HDD-a koristeći Mavericks i bootao sam sa te particije koristeći Clover. e sad budući da sam početnik ja neznam kako pristupiti komadndnoj liniji dok se sistem boota. koristio sam ove boot flagove: -v -s kext-dev-mode=1 PCIRootUID=0. znači tebam utipkati ove komande: fsck -fy mount -uw / itd. itd. kako da utipkam te naredbe u bash??? UNAPRIJED HVALA

Pozz, Data ;))
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 16:02 (Lieutenant commander Data).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Uf. Zasto bas betu. Si probao nest drugo.... Nisam gledao koji kernel ima novi OSx. Prijasnje verzije ti rade. Pogledaj tonymacosx.... Koristim 10.7 na hp620 i radi lepo. 10.6 me ubijao malo s kextovima i stabilnoscu... 

The finding of threats to security by a security office is totally predictable, and hence the finding is totally worthless.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Lieutenant commander Data kaže...

e sad budući da sam noob ja neznam kako pristupiti komadndnoj liniji dok se sistem boota. koristio sam ove boot flagove: -v -s kext-dev-mode=1 PCIRootUID=0. znači tebam utipkati ove komande: fsck -fy mount -uw / itd. itd. kako da utipkam te naredbe u bash??? UNAPRIJED HVALA

Boota se u verboseu. Kad dođeš na ''Mac OS X Utilities'' ,klik na Utilities i tu imaš Terminal. Pokreni ,upiši komande.

 

Napravi upgrade sa Mavericksa na Yosemite. Radi ,bez većih problema - puno manje problema nego radit clean istall.

api984 kaže...

Uf. Zasto bas betu. Si probao nest drugo.... Nisam gledao koji kernel ima novi OSx. Prijasnje verzije ti rade. Pogledaj tonymacosx.... Koristim 10.7 na hp620 i radi lepo. 10.6 me ubijao malo s kextovima i stabilnoscu... 

Na TonymacX-u ne smiješ ni pitat za Yosemite.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 11:11 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

ja ne uspijem doći ni do installer screena tako da ne mogu u terminal. lik sa videa upisuje komande dok se boota u verbose modeu. probao sam napravit upgrade sa mavericksa, ali ne ide. možda je stvar u kextovima. početnik sam i neznam puno toga. nakon isnstalacije mavericksa sam instalirao samo dva kexta - onaj za cmos reset i za audio.možda treba još koji. čemu služi taj FakeSMC? u mavericks ulazim preko unibeasta. ne ide sa cloverom ni s chimerom/chameleonom{#}

Pozz, Data ;))
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Lieutenant commander Data kaže...

ja ne uspijem doći ni do installer screena tako da ne mogu u terminal. lik sa videa upisuje komande dok se boota u verbose modeu. probao sam napravit upgrade sa mavericksa, ali ne ide. možda je stvar u kextovima. početnik sam i neznam puno toga. nakon isnstalacije mavericksa sam instalirao samo dva kexta - onaj za cmos reset i za audio.možda treba još koji. čemu služi taj FakeSMC? u mavericks ulazim preko unibeasta. ne ide sa cloverom ni s chimerom/chameleonom{#}

FakeSMC je must have za Hackintosh ,i svaki Hackintosh ga mora imati - bez njega ne možeš pokrenut OS X.

On je driver/emulator i s njim se zavarava OS koji onda ''misli'' da je na pravom Mac hardweru.

 

Ako ne znaš ,strpi se još mjesec dana kada službeno izlazi Yosemite.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 23:58 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

ok naparavio sam svježu intalaciju mavericksa, updateao na 10.9.4 i skinuo sa app storea OS X Yosemite Beta 1. e sad kako da napravim upgrade na yosemite što da prvo učinim? dali da instaliram na mavericks chimeru i kextove fakeSMC i ostale? koji su još važni kextovi? imam dvije mac os extended particije, na jednoj od 60GB je mavericks a na drugu od 35GB bi instalirao yosemite. recite mi redosljed radnji. npr. ja bio ovko napravio:

1 skinuo multibeast i istalirao chimeru, fake smc i cmos reset patch

2.restartao komp

e sad dali je dobro da iz mavericksa instaliram fakesmc na disk na kojem je yose kako bi mogao bootati tu particiju iz chimere

 

ili dali je bolje da instaliram yosemite na istu particiju di je mavericks?

 

imao sam mavericks i prije ali sam koristio clover i nije baš bilo nekog uspjeha (svašta sam zmuljao) što se tiče instalacije yosemitea. također sam probao napraviti upgrade. nudile su mi se dvije Run OS X Installer opcije  i kada sam ih pokrenuo izbacilo mi je puno grešaka. evo napravio sam sve izpočetka. možda je bio problem u 10.10 install appu ali sumnjam biće da je to još beta u banani {#} help ako može, isprobavat ću razne boot flagove, e da što se tiče intalacije sa sticka pogledaj lika na videu u 9:50 kako upisuje komande ne u terminalu nego dok se komp još boota u verbose modeu. kako to radi? hvala momci ;)

Pozz, Data ;))
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Lieutenant commander Data kaže...

ok naparavio sam svježu intalaciju mavericksa, updateao na 10.9.4 i skinuo sa app storea OS X Yosemite Beta 1. e sad kako da napravim upgrade na yosemite što da prvo učinim? dali da instaliram na mavericks chimeru i kextove fakeSMC i ostale? koji su još važni kextovi? imam dvije mac os extended particije, na jednoj od 60GB je mavericks a na drugu od 35GB bi instalirao yosemite. recite mi redosljed radnji. npr. ja bio ovko napravio:

1 skinuo multibeast i istalirao chimeru, fake smc i cmos reset patch

2.restartao komp

e sad dali je dobro da iz mavericksa instaliram fakesmc na disk na kojem je yose kako bi mogao bootati tu particiju iz chimere

 

ili dali je bolje da instaliram yosemite na istu particiju di je mavericks?

 

imao sam mavericks i prije ali sam koristio clover i nije baš bilo nekog uspjeha (svašta sam zmuljao) što se tiče instalacije yosemitea. također sam probao napraviti upgrade. nudile su mi se dvije Run OS X Installer opcije  i kada sam ih pokrenuo izbacilo mi je puno grešaka. evo napravio sam sve izpočetka. možda je bio problem u 10.10 install appu ali sumnjam biće da je to još beta u banani {#} help ako može, isprobavat ću razne boot flagove, e da što se tiče intalacije sa sticka pogledaj lika na videu u 9:50 kako upisuje komande ne u terminalu nego dok se komp još boota u verbose modeu. kako to radi? hvala momci ;)

Za jednog početnika ,hoćeš previše odjedamput. Pogotovo pošto se još radi o istalaciji na nepodržani laptop.

Evo malo o instalaciji na HP laptope.

 

Prvo i osnovno: Yosemite je beta OS (i nestabilan) ,ima drugačije procese startanja nego prethodnici i treba dosta znanja i iskustva (i znati gdje je uopće najbolja pomoć za Hackintosh).

Drugo: Chameleon (i Chimera) ne rade dobro (ili ne rade nikako) na Yosemiteu i Clover je tu must.

 

Moj savjet - pusti Yosemite još dva mjeseca da izađe finalna verzija pa se onda igraj. Imaš Mavericks ,uči se na njemu radit na OS X-u.

Ali ako baš moraš imati Yosemite ,najbolju pomoć i najviše korisnih savjeta naći ćeš ovdje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 18:02 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

evo pišem sa Yosemitea!! još sam ga jučer uspio upogoniti. hvala ti! nije bilo baš najlakše, ali eto uspio sam. e sad me muče kextovi za audio. naišao sam na ovo. e sad taj lik koji radi sa tim kextovima traži ioreg i dsdt da mu pošaljemo kako bi nam mogao pomoći. e sad mene zanima budući da sam javno objavio dsdt i ioreg dali to predstavlja sigurnosnu prijetnju za moj komp? hvala :)

Pozz, Data ;))
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Lieutenant commander Data kaže...

evo pišem sa Yosemitea!! još sam ga jučer uspio upogoniti. hvala ti!

 

e sad mene zanima budući da sam javno objavio dsdt i ioreg dali to predstavlja sigurnosnu prijetnju za moj komp? hvala :)

Super.

 

Nebi trebalo biti problema.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

budući da sam newbie po tebi što bi prvo trebalo uraditi nakon instalacije OS X -a .koje su stvari neophodne, i koje su preporučljive? ja sam si prvo sredio clover bootloader, nakon toga kextove za mrežu. fake smc i kextovi za touchpad mi clover automatski injecta jer sam ih ubacio u njegov folder, znam trebao bi i njih instalirati ali sam lijen doći će i to na red. dobro je dok ovako radi. sad sređujem audio, primjećujem nema problema sa cmos cheksumom pa tu valjda niš ne treba. jedino mi vrijeme ne štima kad odem u winse ili linux - sat je pomaknut dva sata unazad. ne mogu na app store - moram istalirati neki null ethernet i tako posla kolko oćeš. grafičku da ni ne spominjem. zanima me čisto tvoje mišljenje - što bi ti uradio nakon istalacije os x -a?

Fejezore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

još jedno pitanjce -  ventlator od laptopa prilično je bučniji nego dok sam koristio windowse - zašto? dali se procesor više opterećuje jer nemam drvere za grafičku pa je posao prebačen na cpu?

Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Lieutenant commander Data kaže...

budući da sam newbie po tebi što bi prvo trebalo uraditi nakon instalacije OS X -a .koje su stvari neophodne, i koje su preporučljive? ja sam si prvo sredio clover bootloader, nakon toga kextove za mrežu. fake smc i kextovi za touchpad mi clover automatski injecta jer sam ih ubacio u njegov folder, znam trebao bi i njih instalirati ali sam lijen doći će i to na red. dobro je dok ovako radi. sad sređujem audio, primjećujem nema problema sa cmos cheksumom pa tu valjda niš ne treba. jedino mi vrijeme ne štima kad odem u winse ili linux - sat je pomaknut dva sata unazad. ne mogu na app store - moram istalirati neki null ethernet i tako posla kolko oćeš. grafičku da ni ne spominjem. zanima me čisto tvoje mišljenje - što bi ti uradio nakon istalacije os x -a?

Obavezno instaliraj sve kextove i u System/Library/Extensions.

 

Tu najviše pomažu MultiBeast i Kext wizard.

 

Za točan sat ,u Windowsima idi u Time Schedular ,pod Microsoft/Windows nađi Time Synchronization i postavi trigger na ''At Logon''.

Za Linux ,ako ti je postavljena vremenska zona i web sinhronizacija ,sistem bi trebal sam podesiti vrijeme kod svakog boota. Provjeri.

 

Za App store i sve ostale Apple usluge - skini Clover Configurator i Chameleon wizard i složi s njima da ti se sistem prikazuje kao ''pravi'' Mac.

Naravno ,obavezno napravi Apple ID ,bez toga nemaš pristupa ničemu.

Lieutenant commander Data kaže...

još jedno pitanjce -  ventlator od laptopa prilično je bučniji nego dok sam koristio windowse - zašto? dali se procesor više opterećuje jer nemam drvere za grafičku pa je posao prebačen na cpu?

E ,to ćeš morat sam - to najviše ovisi o tvojem hardveru.

Ko kaže da nemaš drivere? AMD 6000 serija je potpuno podržana i driveri su već integrirani.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 12:34 (kizo2703).
10 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Imam problem sa vlc-om na mac-u. Nece da pokazuje video vec samo audio radi. Moze li se sto uraditi?

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice