Mac OS na PC-u?

poruka: 1.621
|
čitano: 454.501
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
almir7356 kaže...

Skinuo niresh 10.10 instalirao morao sam boot flag PCIRootUID=1 da bi mogao bootat,i sve radi savrseno sada

 Jel se možeš logirati na store sa svojim accountom?

Scorp21
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Moze,koristim i imessage face time

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Mac OS na PC-u?

Bok, instalirao sam, uz pomoć dosta bootflagova haha, Yosemite od Niresha. E sad, imam Grafičku kakvu imam, u Moj PC. Imam isto tako neke kao artifakte ili kako se već zovu na osxu koji me jako iritiraju. Naime sve slike, album artovi u itunesu te profilne slike na fejsu u safariju mi imaju kao neke roze stvari po sebi, kao vodoravne roze isprekidane crte. Isto tako, u Chromeu su mi 90 posto slova "zamrljano". Brijem da je grafička jer bootam bez GraphicsEnablera. u chameleonu sam, osim onog default stavio da boota s npci=0x2000 jer bez toga nisam uspio bootat. 
E sad, kad bootam s graphicsenabler=yes stane mi, tj zašteka na [IOBluetoothHCIController][SearchforTransportEventTimeoutHandler] -- Missing Bluetooth Control Transport. I tjt, restartam, probao sam sa graphicsenabler=yes PCIRootUID=1, boota opet u OSX ali se isto događa. Onda sam probao sa te 2 opet ali sam dodao AtiConfig=Flicker i opet isto. 

 

Stavio sam sliku šta se dogodi sa login ekranom, prije je bio normalan, kako i treba bit. Jel to do grafičke ili? Mislim, sumnjam na grafičku jer ne želi prihvatit taj GraphicsEnabler. 

Vidim sad da i na forumu isto to radi. Znači te slike ne procesira kako treba. Ali sve drugo je u redu

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.2.2015 18:37 (footballer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
footballer kaže...

Bok, instalirao sam, uz pomoć dosta bootflagova haha, Yosemite od Niresha.

 Za Niresh, pomoć moraš potražiti kod njih. Sorry, but yebi ga.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
odjavljen
offline
Mac OS na PC-u?

Razumijem da, no, ako ništa drugo, dali misliš da je to do kernela ili jednostavno moja grafička ne radi kako treba?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
footballer kaže...

Razumijem da, no, ako ništa drugo, dali misliš da je to do kernela ili jednostavno moja grafička ne radi kako treba?

 Najvjerojatnije: miks jednog i drugog. Ipak je Yosemite napravljen da koristi dvije grafike - onu integriranu (na Intel procesoru) i dedicated, i to ne svaku: grafika mora biti kompatibilna.

 

A grafika očito ne radi kako treba i pitanje je hoće li ikad.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
odjavljen
offline
Mac OS na PC-u?

A ništa, probat ćemo Mavericks haha

Imaš neku preporuku grafičke koja radi OOB? Za Yosemite naravno. Nekih 500tinjak kn cijena, tu na forumu ili njuškalo možda.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
footballer kaže...

A ništa, probat ćemo Mavericks haha

Imaš neku preporuku grafičke koja radi OOB? Za Yosemite naravno. Nekih 500tinjak kn cijena, tu na forumu ili njuškalo možda.

 Bilo koji Radeon HD 5770 radi OOB. Kao i Nvidie 7xx.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Dugo vec imam OS X Yosemite na svojem pc-u i sada me zanima kada dode do update-a OSX hoce li se to moci update-ati i na mojem pc-u.. 
Davno sam to instalirao ali mi se cini da sam korisitio Niresh, nsiam siguran

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
KD#35 kaže...

Dugo vec imam OS X Yosemite na svojem pc-u i sada me zanima kada dode do update-a OSX hoce li se to moci update-ati i na mojem pc-u.. 
Davno sam to instalirao ali mi se cini da sam korisitio Niresh, nsiam siguran

 Ako imaš Niresh, traži update kod njih.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Zanima me kad bih slagao konfiguraciju šta od komponenti odabrat da mac OSX radi bez imalo zezanja zanima me koja intel ploča i koja grafička bi trebale radit kako spada. Znam da će te me sad poslat na http://www.tonymacx86.com i tamo ima konfiguracija koje rade mada bih voli to čut od nekoga s ovih prostora iz prve ruke. Kizo reci nam ti koju konfu imaš ja sam probao s svojom konfom ( ASRock Fatal1ty Performance Z77 i Gigabyte R9 280X ) svašta sam pokušava i nikako nisam uspio osposobit OSX. Što učinit da dobijem funkcionalan OSX za trud vodim na klopu i pivo :)

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
lizard_ago kaže...

Zanima me kad bih slagao konfiguraciju šta od komponenti odabrat da mac OSX radi bez imalo zezanja zanima me koja intel ploča i koja grafička bi trebale radit kako spada. Znam da će te me sad poslat na http://www.tonymacx86.com i tamo ima konfiguracija koje rade mada bih voli to čut od nekoga s ovih prostora iz prve ruke. Kizo reci nam ti koju konfu imaš ja sam probao s svojom konfom ( ASRock Fatal1ty Performance Z77 i Gigabyte R9 280X ) svašta sam pokušava i nikako nisam uspio osposobit OSX.

 R9 280X radi OOB, znači problem nebi smio biti u njoj. i5 također nije problem. Nebi smjela biti ni MBO.

Iako, naravno, najbolja opcija bi bila neka Gigabyteica.

 

Ostaje jedino RAM - ako je clockan, onda je sigurno to problem.

Resetiraj clock na default i probaj ponovno.

 

Jedan od mojih Hackintosha je u Moj PC. Drugi tebi nije bitan, pošto je Xeon workstation.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 15:52 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
lizard_ago kaže...

Zanima me kad bih slagao konfiguraciju šta od komponenti odabrat da mac OSX radi bez imalo zezanja zanima me koja intel ploča i koja grafička bi trebale radit kako spada. Znam da će te me sad poslat na http://www.tonymacx86.com i tamo ima konfiguracija koje rade mada bih voli to čut od nekoga s ovih prostora iz prve ruke. Kizo reci nam ti koju konfu imaš ja sam probao s svojom konfom ( ASRock Fatal1ty Performance Z77 i Gigabyte R9 280X ) svašta sam pokušava i nikako nisam uspio osposobit OSX. Što učinit da dobijem funkcionalan OSX za trud vodim na klopu i pivo :)

Unaprijed hvala

 Prvo reci sta ti nevalja na sadasnoj konfiguraciji

Ako sam ti pomogao opali TD!
15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Što se memorije tiče na tvorničkim je taktovima zato mi je to sve skupa jako čudno kako mi sve to skupa ne radi (čak sam počeo sumljat u podzemne vode), dakle ako ima ko iz Splita ili ako hoće da mi napravi bootablni USB bio bih jako zahvalan (što se tiče klope i piva ponuda još stoji) ako nema pak niko iz Splita a želi mi pripomoć mogu mu o svom trošku poslat USB stick da mi napravi bootabilni USB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?

Problem je što nemogu kreirat bootabilni USB jer nemam nikoga koji ima OSX, probao sam s niresh distrom mada nisam pobornik njegovog distributiranja OSX i jasno nije dalo nikakve rezultate (niresh OSX 10.10) instalacija je prošla bez ikakvih problema čak je radio i Chameleon bootloader (znači prvo dizanje dođe do cca 40% i onda dobijem crn ekran) i probao sam s opcijom -x prilikom bootanja isti problem imam. Što činit?

12 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
lizard_ago kaže...

Problem je što nemogu kreirat bootabilni USB jer nemam nikoga koji ima OSX, probao sam s niresh distrom mada nisam pobornik njegovog distributiranja OSX i jasno nije dalo nikakve rezultate (niresh OSX 10.10) instalacija je prošla bez ikakvih problema čak je radio i Chameleon bootloader (znači prvo dizanje dođe do cca 40% i onda dobijem crn ekran) i probao sam s opcijom -x prilikom bootanja isti problem imam. Što činit?

 Niresh je sranje,  ja i dva frenda smo probali preko njega i nijednom nije uspjelo. Preko Multibeasta radi najnormalnije. Jesi probao sa upisivanjem graphics enabler=yes/no? Meni je isto bacaoo crni ekran kad sam sttavio na yes proradilo je.

 

EDIT. Ako si stvarno zapeo za osx, a ovo gore ti ne upali, javi se na pm da se dog oko usb-a. Ja sam nazalost iz Zg-a i nemam extra usb koji bi ti mogao dati, ali ako posaljes busom sve sredimo u 2-3 dana.

 

EDIT. Meni osx radi najnormalnije a komp je pod moj pc. Jedino sam imao problem kao kod tebe (crni ekran) koji sam rijesio na gornji nacin. Ostale potsavke za zvuk i net sam rijesio doslovce u sat vremena. Racunao na pol dana zajebavanja, na kraju sve rjesio u roku 2h.

Ako sam ti pomogao opali TD!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 15:34 (FuzzyBrain).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
lizard_ago kaže...

... dakle ako ima ko iz Splita ili ako hoće da mi napravi bootablni USB bio bih jako zahvalan (što se tiče klope i piva ponuda još stoji) ako nema pak niko iz Splita a želi mi pripomoć mogu mu o svom trošku poslat USB stick da mi napravi bootabilni USB.

 Nisam ni blizu Splita - ali možda se javi netko tko je ili barem blizu.

lizard_ago kaže...

Problem je što nemogu kreirat bootabilni USB jer nemam nikoga koji ima OSX, probao sam s niresh distrom mada nisam pobornik njegovog distributiranja OSX i jasno nije dalo nikakve rezultate (niresh OSX 10.10) instalacija je prošla bez ikakvih problema čak je radio i Chameleon bootloader (znači prvo dizanje dođe do cca 40% i onda dobijem crn ekran) i probao sam s opcijom -x prilikom bootanja isti problem imam. Što činit?

Onda tak reci - nemam original instalaciju. Jel Niresh stvarno jeste drek, i nepotreban vlasnicima Intel ''i'' konfiguracija, koje su u velikoj većini komaptibilne sa originalnim OS X-om, od Snow Leoparda nadalje.

 

Niresh ti može poslužiti za virtualku, u kojoj onda downloadaš i napraviš usb.

I onda možeš birat: hoćeš Chameleon verziju, bilo rađenu ''ručno'' ili sa nekim od alata, bilo Clover, koji ti onda daje (skoro) pravi ''look & feel'' Maca.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?

@FuzzyBrain hvala ako se ne snađen pošaljem ti USB ostalo riješimo putem poruka :)

15 godina
neaktivan
offline
Mac OS na PC-u?

Napravio sam bootabilni USB kroz virtualnu mašinu i dalje nema pomaka ... sad nemogu niti instalirat OSX probao sam upisivat razne parametre jednostano nemogu niti pokrenut instalaciju (radi bootloader pokaže se logo od applea dođe do djela gdje ekran promjeni bolju i nigdje izbornika za pokrenut instalaciju) zbilja nemam ideju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Pozdrav  Imam  jedno  pitanje,  imam  instaliran  Niresh  Mavericks ,,da  li  netko  ima  preporuku  za  jedan  jeftin  USB  wi-fi  adapter  koji  će  sigurno  raditi  na  spomenutom? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Nitko  ništa  ne  zna ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mac OS na PC-u?
VidoM kaže...

Pozdrav  Imam  jedno  pitanje,  imam  instaliran  Niresh  Mavericks ,,da  li  netko  ima  preporuku  za  jedan  jeftin  USB  wi-fi  adapter  koji  će  sigurno  raditi  na  spomenutom? 

 

 Pogledaj na osx86 koji je hardware uopće kompatibilan sa Mavericksom.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
VidoM kaže...

Pozdrav  Imam  jedno  pitanje,  imam  instaliran  Niresh  Mavericks ,,da  li  netko  ima  preporuku  za  jedan  jeftin  USB  wi-fi  adapter  koji  će  sigurno  raditi  na  spomenutom? 

 

 Ovog ja koristim na Yosemite-u, a i radio je najnormalnije i na Mavericksu

 

EDUP Ultra-Mini

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 23:01 (Flying Dutchman).
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Hvala :-D

Inače  imam  ovaj :

www.airlive.com/support/firmware/WN-250USB

I  radio  mi  je  normalno ,ali  nisam  gledao  da  je  zadnje  podržan  ML 10.8,  kad  sam  ga  stavio  na  mavericksu  i  instalirao  driver  sve  bi  zamrzlo  i  nema  mrdanja ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2015 21:11 (VidoM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Evo posudio od frenda Dlink DWA131 i radi bez frke, juppy!

 

Jedno pitanje, zašto je zvuk tako katastrofalan na Mavericksu? Moram ful pojačati da bi se išta čulo, napr film ili mjuza...!? Jel se da to nekako poboljšati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Meni je zvuk isti ko i na windowsima, yosemite.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Evo  mene  opet!  Nešto  se  čudno  desilo  predpostavljam  da  nije  nešto  strašno ......  U  glavno ,  prije  kad  bi  ugasio  Pc  normalno  bi  se  sve  ugasilo ,  sada  kad  idem  ugasiti  hackintosha  ekran  se  normalno  isključi  ali  ventilatori  nastave  vratiti  i  ne  prestaju!  Ne  znam  šta  bi  moglo  biti? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

tražim realtek alc662 audio kext za mavericks 10.9.5, prije update'a mavericksa je bio zvuk (10.8 il koji već), poslije update'a se izgubio, pretražio internet ali uzalud, hvala

 

e5200

biostar p35-a7

6 gb rama

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac OS na PC-u?
Cryogenic kaže...

tražim realtek alc662 audio kext za mavericks 10.9.5, prije update'a mavericksa je bio zvuk (10.8 il koji već), poslije update'a se izgubio, pretražio internet ali uzalud, hvala

 Tražio na ''krivim'' mjestima?

 

 Probaj

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Mac OS na PC-u?

Mene  nitko ne  šmirgla...

 

Vidim  da  su  mi  se  ba  Mavericksu  insralirali  apdejti  i  traži  me  restart ...  Bojim  se  to  napraviti  da mi  ne  zezne  nešto !  Jel  mogu  to  nekako  spriječiti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice