Pomoč oko mac-a VRLO potrebna zaključana tema

poruka: 16
|
čitano: 10.812
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

Pozdrav.

Stvar je slijedeća dobio sam starijeg maca koji je bio za smeće (zamijenjen novim), radi se o powermacu G3 (plavo&bijeli) i pošto mi je kućište prekrasno odlućio sam ga vratiti u život inače se bavim servisom računala ali iskljućivo PC-a pa sam mislio da će ovo bit popraviti ko od šale međutim tu su počeli problemi. Kad sam ukljućio računalo i upalio ga iz kućišta se čulo struganje te sam odmah zakljućio da je hdd puhnio i u to sam siguran. Na monitoru stoji macov znak u folderu i upitnik. zanima me slijedece dali mogu utikati disk od PC-a imam ih svih veličina i oblika :) ili baš mora biti neki Mac-ov i drugo bitno pitanje dali se može koristiti USB tipkovnica od PC-a pošto ga nikako nemogu natirati da boota s cda pa nisam siguran jel do cd roma, cd-a ili tipkovnice (nemogu stisnut "c" pri paljenu). ako mi iko može pomoći da održim jednog starog maca na životu bio bi jako zahvalan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna
HrkH5N1 kaže...

zanima me slijedece dali mogu utikati disk od PC-a imam ih svih veličina i oblika :) ili baš mora biti neki Mac-ov

Kakav konektor koristi disk koji je krepao? ATA? SCSI?

 

HrkH5N1 kaže...

i drugo bitno pitanje dali se može koristiti USB tipkovnica od PC-a

Gotovo sam siguran da može. Isprobaj, neće ništa eksplodirati ne brini, USB je USB, i na Macu i na PC-u.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

Disk je ATA, a tipkovnicu sam naravno več isprobao ali pošto se ništa ne događa (nema biosa kao na pc-u) pa nemogu znati radi li ili ne.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna
HrkH5N1 kaže...

Disk je ATA

Ja bih onda rekao: go for it. Ali možda da da ipak pričekaš nekoga tko ima iskustva s jabukom?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

Ma probao sam ja vec i disk utikat al nema razlike uvijek folder s upitnikom. ajmo mac-ovci pomagajte.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna
HrkH5N1 kaže...

Ma probao sam ja vec i disk utikat al nema razlike uvijek folder s upitnikom. ajmo mac-ovci pomagajte.

Probaj na netu potražiti kako instalirati Os X 10.4 Tiger na njega jer je to mislim zadnja verzija koja ide na njega. 

15 godina
offline
Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

sljedeća. odlučio. isključivo. uključio. zaključio. sljedeće. utikati - stvarno?  

 

 Molim te. 

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

Disk možeš slobodno spojit bitno da je PATA, od tipkovnica bilo koja usb preporuka genius s njima nisam imao problema. Kod paljenja ubaci install disk i drži ALT .

 

13 godina
offline
Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

1. Probaj sa Safe Boot-om, stisni power gumb i istovremeno drži tipku shift na tipkovnici, time pokrećeš

provjeru diska... Ako se nakon toga boota u safe mode probaj ga restartati pa vidi da li će se normalno podići sistem.

2. Resetiraj PRAM - Stisni power gumb i istovremeno drži stisnute tipke Option+command+P+R i drži ih pritisnutima dok ne čuješ zvuk pokretanja

barem dva ili tri puta, onda ih pusti te će se komp ponovo pokrenuti, nadajmo se kako treba.

3. Ako nađeš instalacijske diskove sistema probaj bootati sa njih i pokreni Disk utilyty te napravi verify and repair disk...

 

Inače taj problem sa upitnikom znači da komp ne zna, odnosno nemože naći sa kojeg diska se treba pokrenuti...

E sad, može biti da je hard otišao u vječna lovišta, ako nije, a ništa od ovog ne pomogne morat ćeš napraviti čistu instalaciju

sistema, samo provjeri koji je zadnji koji ide na taj komp, ja sad ovako napamet neznam.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna
HrkH5N1 kaže...

Ma probao sam ja vec i disk utikat al nema razlike uvijek folder s upitnikom. ajmo mac-ovci pomagajte.

Disk je vjerojatno krepan. Pitanje je koji je OS X bio instaliran ,ali se vjerojatno može instalirati OS X Tiger za PPC (PowerPC). To se još može naći na torrentima.

Za nešto starije ,čisto sumnjam.

 

A i dobro bi ga bilo imati da možeš bootat PC s njega i provjeriti disk. Provjeri PP.

 

Dobro bi bilo imati eksterni optički pogon (dvd) pa probat bootati s njega.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 19:03 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna
SebaOS kaže...

sljedeća. odlučio. isključivo. uključio. zaključio. sljedeće. utikati - stvarno?  

 

 Molim te. 

 Ovo nije provijera Hrvatskog pravopisa nego bug-ov forum ako te toliko smeta ne Čitaj.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

Riješio problem zahvaljujem svima koji su bili voljni pomoći. može lock

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna
HrkH5N1 kaže...

Pozdrav.

Stvar je slijedeća dobio sam starijeg maca koji je bio za smeće (zamijenjen novim), radi se o powermacu G3 (plavo&bijeli) i pošto mi je kućište prekrasno odlućio sam ga vratiti u život inače se bavim servisom računala ali iskljućivo PC-a pa sam mislio da će ovo bit popraviti ko od šale međutim tu su počeli problemi. Kad sam ukljućio računalo i upalio ga iz kućišta se čulo struganje te sam odmah zakljućio da je hdd puhnio i u to sam siguran. Na monitoru stoji macov znak u folderu i upitnik. zanima me slijedece dali mogu utikati disk od PC-a imam ih svih veličina i oblika :) ili baš mora biti neki Mac-ov i drugo bitno pitanje dali se može koristiti USB tipkovnica od PC-a pošto ga nikako nemogu natirati da boota s cda pa nisam siguran jel do cd roma, cd-a ili tipkovnice (nemogu stisnut "c" pri paljenu). ako mi iko može pomoći da održim jednog starog maca na životu bio bi jako zahvalan.

Reinstaliraj OS X. To će pomoći. Ako ne pomogne,posjeti servis za Macove.{#}

I am the Living Death.I am coding your hard disk now. Your FAT is destroyed and his copy is only in memory. If you set power off,all your data will be lost. R.I.P DOS!
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

Gledaj datume prije odgovaranja, odgovorio si na post star 2 godine.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna
Flexan22 kaže...

Reinstaliraj OS X. To će pomoći. Ako ne pomogne,posjeti servis za Macove.{#}

{#}svima se desilo barem jednom

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 14:53 (Stjepanj).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoč oko mac-a VRLO potrebna

{#}  Datum zadnjeg posta: sri 31.10.2012 20:18

 

A sadržaj posta: Riješio problem zahvaljujem svima koji su bili voljni pomoći. može lock

 

{#}{#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice