[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 203.209
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav društvo, zanima me mogu li instalirati mac os x yosemite na svoj laptop Acer Aspire 7741G? Hvala Vam :)

Imagine all the things we could accomplish if we could all stop being d***s for like, 5 minutes
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Sayler kaže...

Pozdrav društvo, zanima me mogu li instalirati mac os x yosemite na svoj laptop Acer Aspire 7741G? Hvala Vam :)

 Ako je u pitanju ovaj model, moglo bi se. Koji je točno tvoj model?

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Piše Acer Aspire 7741G, a model je MS 2309. Jako je sličan modelu 6426, mislim da ima Ati 5650, Sad ne znam koji je i5 (450 ili 480) i još sam samo stavio ssd umjesto standardnog HDD-a.

Imagine all the things we could accomplish if we could all stop being d***s for like, 5 minutes
16 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kizo2703 kaže...
The Black Iso kaže...

... skinuo sam taj VMware, ali nikako ne kuzim kako to pokrenuti
I kako mislis da odmah trebam rjesavat grafiku, čitao sam po forumima da moja GTX 460 radi na Hackintoshu..

 Instaliraj VMware ws. Iako, dovoljan ti je i VMware player, samo ga treba patchati za OS X - iako, OS X radi bez patcha, samo ne možeš izrađivati nove OS X mašine.

Chico12 kaže...
Kad skines vmware, moras skinuti i patch da se os x ubaci medju ostale operativne sisteme koje vmware podrzava. Znaci prvo to, onda moras imati iso image od nekog os x-a(nebitno kojeg) za instalaciju.

 Ima gotovu virtualnu mašinu. Samo mora prvo instalirati software u kojem će je pokrenuti.

Mojpismonosa kaže...

Onda si previdio to da prvo moras instalirat vmware workingstation, i onda ga patchirat da podrzava osx. Imas u readme tog sto si skinuo. vmware ws skini takoder s torrenta jer tu ga nemas. Tu imas samo image i unlocker (oba ce ti trebat)

 Ima čak dvije ili tri (7.1 i 8 i/ili 9) verzije, iako bi najbolje bilo skinuti 11 verziju workstationa ili 7.1 player - i on će mu biti sasvim dovoljan.

 

BTW, prebacite se u Mac OS na PC-u temu, ovo je za ''original OS X'' instalaciju.

 Aha, super, već sam dosta procitao pa su mi neke stvari sada postale jasnije..
Ali izgleda da cu morati skinut stariju verziju jer već sad imam VMware ali 11 a njega ne zeli patchat..
i imam problem kad pokrenem da mi stane na nekakvom ucitavanju..

Samo sam htio odgovorit ovdje, a ubuduce smo u drugoj temi.. ;)

ovdje zapelo ovdje zapelo
Long Live Freedom
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Sayler kaže...

Piše Acer Aspire 7741G, a model je MS 2309. Jako je sličan modelu 6426, mislim da ima Ati 5650, Sad ne znam koji je i5 (450 ili 480) i još sam samo stavio ssd umjesto standardnog HDD-a.

 Pa, dalo bi se. Samo ne znam kak je spojena tikpovnica (obično su preko PS2), pa će ti trebat vanjska, spojena na usb, a sigurno ti neće radit wlan i bluetooth.

The Black Iso kaže...
...

 Imaš PP

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
@sayler
Ne znam koliko ce ti se os x razlikovati od winsa bez trackpada?! Trackpad ti radi samo na mac-u, a ne na ostalim laptopima. Evo ti moje osobno iskustvo, os x bez te mogucnosti je nesto drugo. Ali dobro i ako uspijes instalirati os x, taj komad hardware-a mozes uvijek kupiti, kao i magic mouse.
Hejjjjj
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

tražim realtek alc662 audio kext za mavericks 10.9.5, prije update'a mavericksa je bio zvuk (10.8 il koji već), poslije update'a se izgubio, pretražio internet ali uzalud, hvala

 

e5200

biostar p35-a7

6 gb rama

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 21:17 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

jel se moze hackintosh na neki laptop do 6k kn staavit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
anonymous_Zg kaže...

jel se moze hackintosh na neki laptop do 6k kn staavit?

 Moze i na puno jeftiniji. Asus K555LN (i5, fullhd), 4500kn

mojpismonosa
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Mojpismonosa kaže...
anonymous_Zg kaže...

jel se moze hackintosh na neki laptop do 6k kn staavit?

 Moze i na puno jeftiniji. Asus K555LN (i5, fullhd), 4500kn

 a kako bi to radilo na njemu, jel bi stekalo? i jel ima garageband? :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 14:45 (anonymous_Zg).
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Kako  ima  Garageband?  Pa  moraš  ga  instalirati ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
VidoM kaže...

Kako  ima  Garageband?  Pa  moraš  ga  instalirati ...

 Ima garageband po defaultu... Informiraj se prije neg bubnes... I ne nebi se vuklo radilo bi super (rekao bih savrseno ali to ovisi koliko dobro sve iskemijas) nakon sto se tjedan dana pomucis, s tim da podrazumjevam da je OSX jedini OS i da se radi na SSD-u

mojpismonosa
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ma radilo bi mu sve, evo ja složio frendu hackintosh (arheološki primjerak intel e5200 ) da može učit swift i xcode radi ko urica, zapravo cijeli os mavericks mu radi bez ikakvog problema, trzanja i štekanja.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

jel moze onda preporuka neki noviji laptop da moze imat hackintosh, a i da ga nakon nekog vremena mogu na winse prebacit, mislio sam neki full hd 17" ako ima, da vegas i audition i tak ti programi rade bez laga i da moze podrzat nba 2k15 :) do 6000 kn , ako nema onda moze prijec taj limit od 6k

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 12:12 (anonymous_Zg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
anonymous_Zg kaže...

jel moze onda preporuka neki noviji laptop da moze imat hackintosh, a i da ga nakon nekog vremena mogu na winse prebacit, mislio sam neki full hd 17" ako ima, da vegas i audition i tak ti programi rade bez laga i da moze podrzat nba 2k15 :) do 6000 kn , ako nema onda moze prijec taj limit od 6k

 za hackintosh ti je dosta neki i5 haswell i integrirana grafa u njemu, a za nba 2k15 će morat bit neka nvidia u laptopu, npr gtx 840. A i nemoraš napravit hackintosh, možeš izvrtit macintosh preko vmware'a iz windowsa, kao virtualka, tak ja imam. Znači windows 8.1 i preko vmware'a vrtiš mavericks.

14 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cryogenic kaže...
anonymous_Zg kaže...

jel moze onda preporuka neki noviji laptop da moze imat hackintosh, a i da ga nakon nekog vremena mogu na winse prebacit, mislio sam neki full hd 17" ako ima, da vegas i audition i tak ti programi rade bez laga i da moze podrzat nba 2k15 :) do 6000 kn , ako nema onda moze prijec taj limit od 6k

 za hackintosh ti je dosta neki i5 haswell i integrirana grafa u njemu, a za nba 2k15 će morat bit neka nvidia u laptopu, npr gtx 840. A i nemoraš napravit hackintosh, možeš izvrtit macintosh preko vmware'a iz windowsa, kao virtualka, tak ja imam. Znači windows 8.1 i preko vmware'a vrtiš mavericks.

 To nebu radilo. Optimus. Nebu radilo bas nikako.... Zato ne siri dezinformacije. K555LN je odlican laptop (ovaj 1080, i5)

mojpismonosa
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Mojpismonosa kaže...
Cryogenic kaže...
anonymous_Zg kaže...

jel moze onda preporuka neki noviji laptop da moze imat hackintosh, a i da ga nakon nekog vremena mogu na winse prebacit, mislio sam neki full hd 17" ako ima, da vegas i audition i tak ti programi rade bez laga i da moze podrzat nba 2k15 :) do 6000 kn , ako nema onda moze prijec taj limit od 6k

 za hackintosh ti je dosta neki i5 haswell i integrirana grafa u njemu, a za nba 2k15 će morat bit neka nvidia u laptopu, npr gtx 840. A i nemoraš napravit hackintosh, možeš izvrtit macintosh preko vmware'a iz windowsa, kao virtualka, tak ja imam. Znači windows 8.1 i preko vmware'a vrtiš mavericks.

 To nebu radilo. Optimus. Nebu radilo bas nikako.... Zato ne siri dezinformacije. K555LN je odlican laptop (ovaj 1080, i5)

 kakve ja dezinformacije širim? Ja si mogu složit hackintosh na i5 4670k na integriranoj grafi u tom procesoru, za igre imam 280x, ali furam windows 8.1 i virtualni mavericks prek wmvare, i sve radi kako treba, brzo i fluidno. A i baš taj laptop koji ti preporučuješ ima gtx 840m, i7 mu je ionako overkill.

14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ima, i vidi se da pojma nemas o cem pricas za laptope je skroz druga stvar u pitanju... Preporucam laptop zbog kvalitete izrade, graficke vam nebuju radile ni na koje ili na nekom neisplativom, osx na laptopu ide preko integrirke, tocka...

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Eventualno sam te krivo skuzio, mislio sam da kolega misli igrat igrice na laptopu s osxom, u tom slucaju preporucam opet taj notebook, samo kaj ne znam kak ces s dual bootom meni se od tog bljuje, clover je najbolji za takve stvari iako je daleko najbolja opcija 2 harda. Koji u taj notebook neidu ako ne izvodite egzibicije s optickim bayom

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

jadan onaj kom ti išta složiš od hardvera/softvera. Neću uopće stobom razgovarat, ko je uopće spomenuo dual boot? Jel lijepo rekao čovjek da bi prvo hackintosh pa onda eventualno windowse a da se ne jebe, ja sam mu predložio virtualku IZ WINDOWSA , JEL ZNAŠ TI UOPČE O ČEMU JE RIJEČ OVDJE, KAKAV MRTVI DUAL BOOT.  Aj fiju lagano.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 21:49 (Cryogenic).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

ekipa hvala na savjetima, kolko sam skuzio trebo bi uzet ovaj laptop? http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/asus-prijenosno-racunalo-k555ln-dm091d-156-intel-core-i7-4510u-20-ghz-310-ghz__7512791 , meni se svida tako da cu njega najvjerovatnije :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Odlučio sam si kupiti novo računalo na kojem bi gurao samo Hackintosh. Windowsi uopće nisu bitni.

 

Tutorijal (s prve stranice) je sad star već nekoliko godina i dosta stvari se ne podudara više s tutorijalima na tonymacx86.com (npr oko instalacije i vađenje komponenti i sl.) tako da nisam više siguran koje komponente smijem izabrati a koje ne.

 

Je li netko voljan sastaviti komponente na kojima bi mogao pogoniti Hackintosh bez ikakvih problema? Namjena bi bila programiranje, eventualno pogledati neki film, Twitter, Facebook, Youtube, tako da nisam siguran je li grafulja uopće potrebna (?). Ako jeste, nije ni to preveliki problem. Ali ne želim da mi išta trza, da se terminalka instant otvara i sl.

 

Dakle radi se o desktop PC-u. Cijena nije bitna, ali ono... don't pretjerat pliz.

 

Najljepša hvala! :)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kokum20 kaže...

Odlučio sam si kupiti novo računalo na kojem bi gurao samo Hackintosh. Windowsi uopće nisu bitni.

 

Tutorijal (s prve stranice) je sad star već nekoliko godina i dosta stvari se ne podudara više s tutorijalima na tonymacx86.com (npr oko instalacije i vađenje komponenti i sl.) tako da nisam više siguran koje komponente smijem izabrati a koje ne.

 

Je li netko voljan sastaviti komponente na kojima bi mogao pogoniti Hackintosh bez ikakvih problema? Namjena bi bila programiranje, eventualno pogledati neki film, Twitter, Facebook, Youtube, tako da nisam siguran je li grafulja uopće potrebna (?). Ako jeste, nije ni to preveliki problem. Ali ne želim da mi išta trza, da se terminalka instant otvara i sl.

 

Dakle radi se o desktop PC-u. Cijena nije bitna, ali ono... don't pretjerat pliz.

 

Najljepša hvala! :)

 

 i5 4690k  procesor sa  integriranom intel grafičkim čipom -  Intel® HD Graphics 4600, pošto se nečeš igrati netrebaš kupovati extra grafu, intelova će ti radi ko zmaj.  - 2050kn

8 ili 12 gb ddr3 meme - bilo koje marke samo da bude 1600 mhz, čist dost - 8 gb ddr 3 1600 mhz - 500 kuna

MSI Main Board Desktop H81M-E33  - 350 kn

 

2950 kn i sve ti je kompatibilno i sve će ti radit kako treba. Ili jeftinija varijanta i5-4460 sa intel hd 4600 grafičkim čipom - 1550kn, pa te onda ispadne sve skupa 2550 kn. Razlika je kaj se i5 - 4690K samo da klokat i radi na nešto višoj frekvi, ali nečeš fulat ni sa i5 4460 procom.

 

10 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Apple još nije krenuo sa Maxwell kartama, tako da ćeš morati pričekati još malo.

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav, imam laptop Toshiba Satellite C855-2GD i zelio bih si gore instalirati Yosemite ili nesto drugo, treba mi jer zelim uciti Objective C i isprobati Swift. Kupiti cu novi mac kroz mjesec dva, ali do onda bih htio biti ovako malo.

 

Posto sam skroz novi u ovome trebao bih pomoc od nekoga. Ako mi mozete reci da li uopce mogu to napraviti na svojem laptopu i ako me mozete usmjeriti na dobre instrukcije. 

 

Hvala puno!

 

P.S Skinuo sam kao nekakav OS X Yosemite 10.10  bootable USB for Intel PCs , ali kod boota mi javlja gresku: EHCI Controller unable to take control from BIOS ...

web developer
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 10:27 (Wedran Dev).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Please netko da mi pomogne. Kada stavim na bilo koji usb os x 10.8.5 preko transmaca ne želi mi boot-at i uvijek mi ne prikazuje ukupnu memoriju usb-a .

MOLIM POMOĆ

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
dreksranje kaže...

Please netko da mi pomogne. Kada stavim na bilo koji usb os x 10.8.5 preko transmaca ne želi mi boot-at i uvijek mi ne prikazuje ukupnu memoriju usb-a .

MOLIM POMOĆ

 nisi naveo ni koju konfiguraciju imaš, najbolje ti je potražit odgovore na ovom sajtu najprije češ nači odgovore na svoja pitanja.

mrakky
8 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Imam Asus x501a. Postoje tutorijali kako staviti os x na takav laptop. Nego mi je problem u usb-u. Imam dva usba. Jedan od 16gb a drugi od 8gb. I kada stavim os x preko transmaca ili win32 na usb, windows prikazuje ovako stanje na usb-u. I onda kada bootam samo mi je jednom htjelo učitat Apple logo, a dalje kad svaki put probam piše mi samo broj 6 ili Reboot and select proper Boot device. Moooolim pomoć

 

Stanje USB-a kada stavim os x preko transmaca ili win32img Stanje USB-a kada stavim os x preko transmaca ili win32img
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 19:40 (dreksranje).
16 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
dreksranje kaže...

Imam Asus x501a. Postoje tutorijali kako staviti os x na takav laptop. Nego mi je problem u usb-u. Imam dva usba. Jedan od 16gb a drugi od 8gb. I kada stavim os x preko transmaca ili win32 na usb, windows prikazuje ovako stanje na usb-u. I onda kada bootam samo mi je jednom htjelo učitat Apple logo, a dalje kad svaki put probam piše mi samo broj 6 ili Reboot and select proper Boot device. Moooolim pomoć

 

 ak radiš sve po tutorialu i ak je bios namješten kak treba, neznam zakaj ne očitava, vjerojatno nekaj sa usbom neštima stvaranjem botabilnog usb-a, probaj dič virtualnu mašinu os x pa prek nje napravit botabilni usb, najbolje ti na onom sajtu pitat kaj sam ti poslo.

 

edit:koju ajmo reč distribuciju pokušavaš stavit? Niresh, iATKOS ili orginal, pa preko multibista?

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 21:00 (mrakky).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice