Air Fryer Iskustva

poruka: 91
|
čitano: 16.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Da nebi bezveze bacio eure...jel netko od vas to koristi i kakva su vam iskustva...Hvala:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

Imam neku Tefal, kupio prošle godine. Odmah da ti kažem—morat ćeš se priviknuti na novi način kuhanja i novi okus. Pečenje traje jako dugo; samo za pomfrit ti treba 20-25 minuta (malo manje ako je friteza zagrijana) s tim da svako malo moraš protrest. Za druge stvari će ti trebati možda i više. Ovo da ćeš nešto raditi bez ulja zaboravi. Jer bez ulja/masti, hrana postaje suha ili gnjecasta (ovisi što radiš) i izgleda grozno.

 

Osim pomfrita napravim i muffine, oni svaki put ispadnu savršeno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 13:41 (Marko :D).
12 godina
offline
Air Fryer Iskustva

ja ga koristim vec 4 godine. pokazao mi se kao super investicija. ponfri je odlican (ako uzmes onaj smrznuti, ovaj od friškog kompira ne bas), cevapi/pljeske su jako dobri. Sve smrznute one sranja dobra ispadnu u tome. Probao sam srdelice to mi nikakvo nije ispalo. Oni baguetti mali smrznuti ispadnu odlicni.

9 mjeseci
online
Re: Air Fryer Iskustva
HCMAA kaže...

Da nebi bezveze bacio eure...jel netko od vas to koristi i kakva su vam iskustva...Hvala:)

 nu vidi https://forum.bug.hr/forum/topic/stanovanje/o-elekricnim-fritezama-iskustvakupnja/272861.aspx 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 13:51 (millennial).
7 godina
offline
Air Fryer Iskustva

imam Philips XL i super zadovoljan. u pocetku (vrlo kratko vrijeme) ces se trebati naviknuti koliko sto treba peci. meni je odlicno i za jaja na oko, omlete... jos sam lijen i prati pa znam prvo staviti papir za pecenje...milina.

i kupi si onaj rasprsivac za ulje, ako bas moras na nesto spricnuti. i kolega s posla ima neki fryer i isto je super zadovoljan. pomfri ti recimo nece nikad ispast kao u ulju, ali meni je dobar. i osjecam se nekak lakse kad tak specem nesto bez ulja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 13:58 (ivrabec985).
12 godina
offline
Air Fryer Iskustva

meni je i bolji nego u ulju, bas je onako mekić stil (ako se koristi onaj smrznuti). i da ovaj rasprsivac ulja ti je top savjet, malo pospricam toga na pocetku i na pol pecenja kad protresem i tip top

13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

Ja sam sad napravio pomfrit, ali na masti—mrak! Jedina mana je što pečenje dugo traje 20-25 minuta. Ali odmah prije pripreme jela stavim pomfrit i taman bude gotov kad i meso. 😁

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 14:20 (Marko :D).
9 mjeseci
online
Re: Air Fryer Iskustva
Marko :D kaže...

Ja sam sad napravio pomfrit, ali na masti—mrak! Jedina mana je što pečenje dugo traje 20-25 minuta. Ali odmah prije pripreme jela stavim pomfrit i taman bude gotov kad i meso. 😁

 brzina ovisi o modelu air fryera, ima ih koji ga naprave za desetak minuta.

13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

Ja kad sam tražio fritezu, baš sam gledao uputstva istih da vidim koliko kojoj treba da napravi pomfrit. Na svakoj je bilo 20 minuta, nisam našao manje. 🤷‍♂️

12 godina
offline
Air Fryer Iskustva

meni je isto oko 20ak minuta

9 mjeseci
online
Air Fryer Iskustva

koja vam je max temperatura?

 

ovisi i koji je krumpir, domaći ili onaj iz leda koji je već polugotov.

13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

200°C i piše baš da se treba peć 20-25 minuta. Radim oba i za oba mi treba skoro identično vremena +/-5 minuta.

15 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Dušu dalo za gubljenje vremena i sumnjanje u vlastito neuko nepce; zauzima prostor, idealno za isušivanje hrane i ne štedi vrijeme, te stvara novi okus iz poznatih "fast food" jela.

Kada dobiš npr. pristojan pomfrit (iz vrećice naravno, tko bi još čistio gomolj + rezanje) iz toga, poprskaš uljem iz dizajnerske bočice, premažeš kistom s umakom svako toliko, onda ti smeta ako si kupio premali airfryer a prvom prilikom kada si prisiljen okuražiti se i napraviti pomfrit sa uljem u npr. dubljoj tavici, shvatiš..tko tu koga i gdje je tome mjesto.

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
9 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Moj air fryer radio jedno 3 puta, sad skuplja prašinu u špajzi. Pomfri, panirano ne valja ništa bez prženja u ulju kolko god bilo nezdravo.

13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Lil Dice kaže...

Moj air fryer radio jedno 3 puta, sad skuplja prašinu u špajzi. Pomfri, panirano ne valja ništa bez prženja u ulju kolko god bilo nezdravo.

Tako je bilo i s mojim dok nisam naučio radit pomfrit.

 

Stavi fritezu da se grije. Za to vrijeme smrznuti pomfrit stavi u zdijelu, posipaj s uljem/masti i s rukama dobro promiješaj da zahvatiš svaki komadić. Onda zasipaj sve u fritezu i svakih 5 minuta (ili češće) dobro protresi/promiješaj. Za 20-25 minuta, imat ćeš savršen pomfrit. Isto vrijedi i za domaći krumpir, ali njega prvo stavit u vodu da malo odstoji, te prije stavljanja u zdijelu u krpu da upije vodu. 

 

Ali obavezno, ako ideš peć meso na tavi, prvo stavi pomfrit da se peče jer će ti meso biti prije gotovo, pa da ne čekaš prilog. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2023 17:36 (Marko :D).
9 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

Isprobavao sam ja sve, i prskanje ulja, vode i stavljanje u pac i sve... Al i dalje nije to to. Al dobro ionak je dobiven taj aparat, da kupujem uzeo bih fritezu 

16 godina
online
Air Fryer Iskustva

uzeo i ja danas to cudo, ali ne radi krumpirica, nego vise radi povrca i ribem da mogu na balkonu to pec i da ne usmrdim cijeli stan

15 godina
online
Air Fryer Iskustva

Krilca iz air fryera su najbolja krilca. 

9 mjeseci
online
Re: Air Fryer Iskustva
Marko :D kaže...

200°C i piše baš da se treba peć 20-25 minuta. Radim oba i za oba mi treba skoro identično vremena +/-5 minuta.

meni treba oko 15 minuta + preheat.

 

kunof00 kaže...

Dušu dalo za gubljenje vremena i sumnjanje u vlastito neuko nepce; zauzima prostor, idealno za isušivanje hrane i ne štedi vrijeme, te stvara novi okus iz poznatih "fast food" jela.

Kada dobiš npr. pristojan pomfrit (iz vrećice naravno, tko bi još čistio gomolj + rezanje) iz toga, poprskaš uljem iz dizajnerske bočice, premažeš kistom s umakom svako toliko, onda ti smeta ako si kupio premali airfryer a prvom prilikom kada si prisiljen okuražiti se i napraviti pomfrit sa uljem u npr. dubljoj tavici, shvatiš..tko tu koga i gdje je tome mjesto.

 

 baš suprotno, hrana spremljena u air fryeru je sočna i zadržava svoje tekućine. spremim si pileći ili pureći file i bude savršen, dok se na tavi ili u klasičnoj pečnici isuši i bude stupav. tko želi jesti nezdravo njemu definitivno ne treba air fryer, taj neka prži hranu na 300 stupnjeva u 5cm biljnog rafiniranog ulja. dobar tek.

 

Lil Dice kaže...

Moj air fryer radio jedno 3 puta, sad skuplja prašinu u špajzi. Pomfri, panirano ne valja ništa bez prženja u ulju kolko god bilo nezdravo.

ha čuj i ona fina masna krafna i burek su najukusniji kad ih spremi čiftić u tepsiji koju pere jednom mjesečno, a sad je na tebi vidjeti što ti je bitnije, tvoje zdravlje i tijelo ili okusni pupoljci. i kad smo kod toga, okus je stvar navike, godinu dana jedenja zdrave hrane i onda će ti sva ta do tada ukusna postati teška, neukusna i odbojna.

6 godina
offline
Air Fryer Iskustva

ma gledao na youtube...to je više za ovu gospodu sa zapada...koja se hrane u fast food pa žele to iskustvo i kod kuće...po ure za pofrigati kumpire:(...i još moraš koristiti ove smrznute koji su već na pola gotovi...za to vrime mogu otići u dućan...kupiti kumpire...doći kući...oguliti ih...nožom narezati...oprati...u plastičnu stavim njih...maslinovo ulje...vegetu...crvenu papriku u prahu...malo papra...izmišam...paraleln s tim već upalim pećnicu...taman se ugrije na 250C...iskrenem u padelu...ispeče se i pojedem:)

 

sutra kuvam sarme

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Air Frayer je odličan za sve osim za ono što se inicijalno reklamario. Kao zdravija opcija pomfrija i sl.

 

To gledajte kao pečnicu u malom formatu.

 

Vidim i ovdje nebuloze o isušivanju. No nikad sočniju piletinu ne dobim nego u air frayeru. Staviš pola ili doslovno cijelog piceka u 5.5L verziju i kad izvadiš pile iz njega se cijedi sok. 

Slično vrijedi i za ostale vrste mesa.

 

Masnoću dodaj sprejem ili samo nakapaj izvana za još bolje raspoređivanje topline i naravno da ti drži začine. Jer će ti u protivnom letjet po cijeloj pećnici.

 

Air fryer i električni express lonac su dvije najbolje stvari što sam kupio u protkelih godinu dvije. Radim od doma i imam vremena stvati nešto kuhati/peći no nemam vremena bdjeti na time. Oba uređaja omogućavaju kontrolirano kuhanje sa istim rezulatima. Omogućavaju mi da zdravije jedenm. Tj. da si sam spremam hranu. Od juha, variva, piletine, povrća. Ništa nije teško jer stvaiš i dođeš pogledati kad si stvaiš timere.

 

Kad završim samo sve ubacim u preilicu i spremno za novi dan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2023 10:15 (plavi08).
6 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Pomodarstvo - svi nasi starci su imali friteze, mi imamo air fryere :D

 

- ali da, ja uzeo onaj mini od xiaomija - bas OK, pohano ispadne neocekivano dobro a bez ista ulja...

NULL!=NULL
9 mjeseci
online
Re: Air Fryer Iskustva
HCMAA kaže...

ma gledao na youtube...to je više za ovu gospodu sa zapada...koja se hrane u fast food pa žele to iskustvo i kod kuće...po ure za pofrigati kumpire:(...i još moraš koristiti ove smrznute koji su već na pola gotovi...za to vrime mogu otići u dućan...kupiti kumpire...doći kući...oguliti ih...nožom narezati...oprati...u plastičnu stavim njih...maslinovo ulje...vegetu...crvenu papriku u prahu...malo papra...izmišam...paraleln s tim već upalim pećnicu...taman se ugrije na 250C...iskrenem u padelu...ispeče se i pojedem:)

 

sutra kuvam sarme

 gledao, a to što mi pišemo kao da nismo pisali jer opet guraš po svome.

 

poanta air fryera je:

- kuhati zdravije

- potrošiti manje struje

- potrošiti manje vremena

i što se mene tiče meni sve to ostvaruje, tako da nemam primjedbe na njega.

 

ne koristim smrznute krumpire već domaće. žali bože maslinovog ulja nakon što ga 30 minuta pečeš na 200 stupnjeva. što nije bolje pripremiti u air fryeru i nakon pripreme začiniti?

 

plavi08 kaže...

 

Vidim i ovdje nebuloze o isušivanju. No nikad sočniju piletinu ne dobim nego u air frayeru. Staviš pola ili doslovno cijelog piceka u 5.5L verziju i kad izvadiš pile iz njega se cijedi sok. 

Slično vrijedi i za ostale vrste mesa.

 Upravo to, bude super sočno. Riba isto ispadne super. Ovdje komentiraju ljudi koji nikada nisu koristili air fryer ili su imali nekakav super jeftini model. Ima puno new age debilnih i beskorisnih uređaja, ali nisu svi takvi.

 

Evo kod mene blender, sokovnik i air fryer rade gotovo svakodnevno i meni su bili super investicija. Kod frenda isto to stoji na polici i skuplja prašinu. Nismo svi isti.

 

VladRi kaže...

Pomodarstvo - svi nasi starci su imali friteze, mi imamo air fryere :D

 

- ali da, ja uzeo onaj mini od xiaomija - bas OK, pohano ispadne neocekivano dobro a bez ista ulja...

 Pa ne bi ja rekao da je samo pomodarstvo, više je u pitanju da su ljudi svjesniji rizika, da napreduju tehnologija i medicina i da sukladno tome imamo nove proizvode.

 

Dobro ulje je zdravo i korisno, ali "sirovo", ne nakon prženja ili pečenja. Tako da ako to pohano i naknadno malo začiniš dobrim maslinovim uljem neće biti nikakve štete.

11 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
millennial kaže...
HCMAA kaže...

ma gledao na youtube...to je više za ovu gospodu sa zapada...koja se hrane u fast food pa žele to iskustvo i kod kuće...po ure za pofrigati kumpire:(...i još moraš koristiti ove smrznute koji su već na pola gotovi...za to vrime mogu otići u dućan...kupiti kumpire...doći kući...oguliti ih...nožom narezati...oprati...u plastičnu stavim njih...maslinovo ulje...vegetu...crvenu papriku u prahu...malo papra...izmišam...paraleln s tim već upalim pećnicu...taman se ugrije na 250C...iskrenem u padelu...ispeče se i pojedem:)

 

sutra kuvam sarme

 gledao, a to što mi pišemo kao da nismo pisali jer opet guraš po svome.

 

poanta air fryera je:

- kuhati zdravije

- potrošiti manje struje

- potrošiti manje vremena

i što se mene tiče meni sve to ostvaruje, tako da nemam primjedbe na njega.

 

ne koristim smrznute krumpire već domaće. žali bože maslinovog ulja nakon što ga 30 minuta pečeš na 200 stupnjeva. što nije bolje pripremiti u air fryeru i nakon pripreme začiniti?

 

plavi08 kaže...

 

Vidim i ovdje nebuloze o isušivanju. No nikad sočniju piletinu ne dobim nego u air frayeru. Staviš pola ili doslovno cijelog piceka u 5.5L verziju i kad izvadiš pile iz njega se cijedi sok. 

Slično vrijedi i za ostale vrste mesa.

 Upravo to, bude super sočno. Riba isto ispadne super. Ovdje komentiraju ljudi koji nikada nisu koristili air fryer ili su imali nekakav super jeftini model. Ima puno new age debilnih i beskorisnih uređaja, ali nisu svi takvi.

 

Evo kod mene blender, sokovnik i air fryer rade gotovo svakodnevno i meni su bili super investicija. Kod frenda isto to stoji na polici i skuplja prašinu. Nismo svi isti.

 

VladRi kaže...

Pomodarstvo - svi nasi starci su imali friteze, mi imamo air fryere :D

 

- ali da, ja uzeo onaj mini od xiaomija - bas OK, pohano ispadne neocekivano dobro a bez ista ulja...

 Pa ne bi ja rekao da je samo pomodarstvo, više je u pitanju da su ljudi svjesniji rizika, da napreduju tehnologija i medicina i da sukladno tome imamo nove proizvode.

 

Dobro ulje je zdravo i korisno, ali "sirovo", ne nakon prženja ili pečenja. Tako da ako to pohano i naknadno malo začiniš dobrim maslinovim uljem neće biti nikakve štete.

  Ja sam isto razmišljao uzeti ali nakon sto sam pročitao 25 minuta za kupljeni pomfrit i ostale mane sam odustao , hajde daj preporuku nekog top modela pa da još malo proučim. 

9 mjeseci
online
Re: Air Fryer Iskustva
azzie kaže...
millennial kaže...
HCMAA kaže...

ma gledao na youtube...to je više za ovu gospodu sa zapada...koja se hrane u fast food pa žele to iskustvo i kod kuće...po ure za pofrigati kumpire:(...i još moraš koristiti ove smrznute koji su već na pola gotovi...za to vrime mogu otići u dućan...kupiti kumpire...doći kući...oguliti ih...nožom narezati...oprati...u plastičnu stavim njih...maslinovo ulje...vegetu...crvenu papriku u prahu...malo papra...izmišam...paraleln s tim već upalim pećnicu...taman se ugrije na 250C...iskrenem u padelu...ispeče se i pojedem:)

 

sutra kuvam sarme

 gledao, a to što mi pišemo kao da nismo pisali jer opet guraš po svome.

 

poanta air fryera je:

- kuhati zdravije

- potrošiti manje struje

- potrošiti manje vremena

i što se mene tiče meni sve to ostvaruje, tako da nemam primjedbe na njega.

 

ne koristim smrznute krumpire već domaće. žali bože maslinovog ulja nakon što ga 30 minuta pečeš na 200 stupnjeva. što nije bolje pripremiti u air fryeru i nakon pripreme začiniti?

 

plavi08 kaže...

 

Vidim i ovdje nebuloze o isušivanju. No nikad sočniju piletinu ne dobim nego u air frayeru. Staviš pola ili doslovno cijelog piceka u 5.5L verziju i kad izvadiš pile iz njega se cijedi sok. 

Slično vrijedi i za ostale vrste mesa.

 Upravo to, bude super sočno. Riba isto ispadne super. Ovdje komentiraju ljudi koji nikada nisu koristili air fryer ili su imali nekakav super jeftini model. Ima puno new age debilnih i beskorisnih uređaja, ali nisu svi takvi.

 

Evo kod mene blender, sokovnik i air fryer rade gotovo svakodnevno i meni su bili super investicija. Kod frenda isto to stoji na polici i skuplja prašinu. Nismo svi isti.

 

VladRi kaže...

Pomodarstvo - svi nasi starci su imali friteze, mi imamo air fryere :D

 

- ali da, ja uzeo onaj mini od xiaomija - bas OK, pohano ispadne neocekivano dobro a bez ista ulja...

 Pa ne bi ja rekao da je samo pomodarstvo, više je u pitanju da su ljudi svjesniji rizika, da napreduju tehnologija i medicina i da sukladno tome imamo nove proizvode.

 

Dobro ulje je zdravo i korisno, ali "sirovo", ne nakon prženja ili pečenja. Tako da ako to pohano i naknadno malo začiniš dobrim maslinovim uljem neće biti nikakve štete.

  Ja sam isto razmišljao uzeti ali nakon sto sam pročitao 25 minuta za kupljeni pomfrit i ostale mane sam odustao , hajde daj preporuku nekog top modela pa da još malo proučim. 

 meni treba oko 15 min. možeš i spremati na katove ili u više posuda, pa u jednoj prilog u drugoj ribu ili meso. sprema se paralelno. dobar air fryer spremi pommes za 12-15 min., ali to opet ovisi kako tko voli, ako želiš više pečeno onda će trebati i nešto više vremena.

 

https://ninjakitchen.co.uk/ninja-catalog/ninja-air-fryers/

15 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Ne bih se miješao u top modele i slične stvari. Vjerojatno u tome ima nešto.

 

Ja koristim air freyer vulgaris  https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Mali-ku%C4%87anski-aparati/Friteze/Ariete-friteza-XXL-4618-crvena/p/EK000387603

 

To je uređaj koji iam odozgora grijač (gledaš barem 1.5kw) i iznad njega ventilator koji vrući zrak upuhuje dolje u posudu. Posuda je dizajnirana tako da imaš posudu u posudi. Tj sastrane i od dna je odovjena 1cm pa taj isti zrak kruži oko hrane. Zapravo imaš mini pećnicu.

 

 

Ako trebaš nešto za prženo, pomfri teško da može što zamjenit klasično ulje iako se da skombinirati isto ko i u klasičnoj pećnici.

 

No za razliku od klasićne pećnice koju za takve tvari trebaš zagrijavat barem 20 minuta ovo je malo i spremno instant. Te ne trebaš ni približno toliko energije. Ne zagirješ pola kuće ljeti i sl.

6 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
millennial kaže...

 

VladRi kaže...

Pomodarstvo - svi nasi starci su imali friteze, mi imamo air fryere :D

 

- ali da, ja uzeo onaj mini od xiaomija - bas OK, pohano ispadne neocekivano dobro a bez ista ulja...

 Pa ne bi ja rekao da je samo pomodarstvo, više je u pitanju da su ljudi svjesniji rizika, da napreduju tehnologija i medicina i da sukladno tome imamo nove proizvode.

 

Dobro ulje je zdravo i korisno, ali "sirovo", ne nakon prženja ili pečenja. Tako da ako to pohano i naknadno malo začiniš dobrim maslinovim uljem neće biti nikakve štete.

 A dobro, nije bas da je tehnoloski napredak ventilator koji puse u hranu - u biti potabilna rerna. Na pomodarstvo sam više mislio tipa kako svako vrijeme nosi svoju tehnologiju:

 

80 - 1000 Gradi (onaj parni čistač)

90 - Friteza

00 - Robot (onaj neuništivi mixer)

10 - Što je uopće bilo popularno?

20 - Air fryer

 

ali, salo na stranu :D, Air fryer je TOP!

 

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2023 10:19 (VladRi).
16 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
plavi08 kaže...

 

Air fryer i električni express lonac su dvije najbolje stvari što sam kupio u protkelih godinu dvije. Radim od doma i imam vremena stvati nešto kuhati/peći no nemam vremena bdjeti na time. Oba uređaja omogućavaju kontrolirano kuhanje sa istim rezulatima. Omogućavaju mi da zdravije jedenm. Tj. da si sam spremam hranu. Od juha, variva, piletine, povrća. Ništa nije teško jer stvaiš i dođeš pogledati kad si stvaiš timere.

 

 

a jos kad imas dva u jedan.. bolju juhu nisam u zivotu jeo, cak me sram priznat da je uz bok maminoj i bakinoj (obje koristile express lonac).

sam fryer koristim mozda jednom mjesecno al zato express lonac cuda radi.

davno sam imao philipsa koji je bio relativno basic i zivciralo me kaj meso sprica gore direkt po grijacima i onda se dimi na sve strane.

instant pot to imalo malo bolje rijeseno, nista specijalno, al bar se ne dimi vise.

u svakom slucaju jedna od najboljih kupnji za kucu ikad.

 

kuzim da lokalnim jamie oliverima i ramsayima idu ti uredjaji na jetru al treba biti uzeti malo vise konteksta u obzir a ne samo "airfry bad"

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
15 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

U ovom slučaju mi odgovara da su odvojeni uređaji jer si mogu napraviti pečenku i juhu paralelno.

 

Al da zahvaljujući express loncu vulgaris  jedem više juhe nego inaće. Što nađem od povrća u frižideru, dodam neki komad piletine, junteine, teletine ili sl i stavim 1h da se kuha. Kad je gotovo otvorim povadim veće komade i stavim neku tjesteninu, rezance, rižu ili sl te još 3 minute sa otovrenim ventilom.

 

Također pulled pork ili sl napravim bez brige ili pameti. Odmah ispod se iskuhaju i cijeli krumpiri a ovo gore na rešetkama.

11 godina
online
Air Fryer Iskustva

još malo pa ni juhu nećemo kuhat bez ai...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice