Ateisti ili teisti ili nešto treće? zaključana tema

poruka: 3.222
|
čitano: 227.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
ddarknessfairyy kaže...

 Pa zato sam napisala ako mu se uvedu obaveze onda mu se daju i prava. 

 

Kakva prava? Muškarac ih nema niti će ih ikada imati jer to bi zapravo značilo apsolutno ograničavanje prava žene na odlučivanje, a protiv  toga se borite rukama i nogama.

 

Samostalna odluka žene u braku koja želi pobaciti istraumatizira sam brak kao i odluka žene o rođanju djeteta iz neke veze uz neslaganje muškarca.

 

To je tako sviđalo se to nama (muškarcima) ili ne. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Brak je tradicionalni naziv za zajednicu žene i muškarca, i asocira na tu zajednicu.
Zašto gay ljudi ne bi imali svoj naziv koji će asocirati na njihovu zajednicu?
Muškarca žena tuži ako ne uzdržava dijete. Tako da on tu odgovornost ne može izbjeći.

10 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
maximilian kaže...

Kakva prava? Muškarac ih nema niti će ih ikada imati jer to bi zapravo značilo apsolutno ograničavanje prava žene na odlučivanje, a protiv  toga se borite rukama i nogama.

 

Samostalna odluka žene u braku koja želi pobaciti istraumatizira sam brak kao i odluka žene o rođanju djeteta iz neke veze uz neslaganje muškarca.

 

To je tako sviđalo se to nama (muškarcima) ili ne. 

 Ja šumom ti drumom, ja o djeci začetoj van braka, ti o braku.

AMD_IT kaže...
Brak je tradicionalni naziv za zajednicu žene i muškarca, i asocira na tu zajednicu.
Zašto gay ljudi ne bi imali svoj naziv koji će asocirati na njihovu zajednicu?
Muškarca žena tuži ako ne uzdržava dijete. Tako da on tu odgovornost ne može izbjeći.

 Netočno. Brak je zakonski i društveno uređena zajednica regulirana zakonima, vjerovanjima i stavovima. Nigdje ne stoji da brak mora biti striktno između muškarca i žene. Ako ćeš se hvatati na "tradicionalni" naziv ni tu ne stoji izjava da je brak zajednica muškarca i žene jer je to samo točno u Abrahamskim religijama. Islam brak smatra zajednicom muškarca i (do) četiri žene, budisti uopće ne priznaju brak a hinduisti imaju 8 različitih vrsta braka. To što ti doživljavaš brak samo kao zajednicu muškarca i žene je stvar tebe i tvoje vjere.

A zašto bi imali striktno svoj naziv? Zato da se tvoja guzica ne osjeća nelagodno ili zato da ih obilježiš i veličaš svoju zajednicu?

 

Da, naravno zato 70% očeva ne plaćaju alimentaciju(točnije 73,6%). Ako čak i od toga oduzmemo one koji daju na ruke ženama novac i koji su se dogovorili mimo suda ostane opet gotovo pola koji ne plaćaju alimentaciju ZAKONSKI PRIZNATE djece a ti lupetaš o nekakvom tužakanju i izvlačenju alimentacije za djecu koju očevi uopće nisu priznali. Pa u dvije trećine slučajeva ga ne može zakonski natjerati ni da prizna očinstvo a ti pričaš o zakonskoj odgovornosti koju se ne može izbjeći.

Ajd poklopi se po uhekima i ne lupetaj više, ovo je sad već postalo tužno. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 17:39 (ddarknessfairyy).
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...
Zašto gay ljudi ne bi imali svoj naziv koji će asocirati na njihovu zajednicu?

Zar nije lakše promijeniti u zakonu promijeniti one rečenice u kojima se spominje muškarac i žena u dvije osobe umjesto pisati paralelni zakon? I mijenjati druge zakone koji spominju brak da uključuju i registrirano partnerstvo? Zar nije lakše promijeniti jedan zakon umjesto njih pet ili deset ili koliko već?

 

Kakvog smisla ima uvoditi termim "registrirano partnerstvo" koje bi po svemu trebalo biti istovjetno braku? Ako brak smatraš crkvenom tekovinom, onda bi brak trebalo izbaciti iz zakona (jer smo po Ustavu sekularna država!) i umjesto njega uvesti registrirano partnerstvo.

 

Ujedno, paralelni zakon omogućuje to da se osigura da registrirana partnerstva nemaju ista prava kao brakovi - ne znam za druga prava, znam da registrirana zajednica nema pravo posvojiti dijete.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa kaže...

ne znam za druga prava, znam da registrirana zajednica nema pravo posvojiti dijete.

Sad si tek otvorio pandorinu kutiju ;-)

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
ddarknessfairyy kaže...


Netočno. Brak je zakonski i društveno uređena zajednica regulirana zakonima, vjerovanjima i stavovima. Nigdje ne stoji da brak mora biti striktno između muškarca i žene. Ako ćeš se hvatati na "tradicionalni" naziv ni tu ne stoji izjava da je brak zajednica muškarca i žene jer je to samo točno u Abrahamskim religijama. Islam brak smatra zajednicom muškarca i (do) četiri žene, budisti uopće ne priznaju brak a hinduisti imaju 8 različitih vrsta braka. To što ti doživljavaš brak samo kao zajednicu muškarca i žene je stvar tebe i tvoje vjere.

A zašto bi imali striktno svoj naziv? Zato da se tvoja guzica ne osjeća nelagodno ili zato da ih obilježiš i veličaš svoju zajednicu?

 

Da, naravno zato 70% očeva ne plaćaju alimentaciju(točnije 73,6%). Ako čak i od toga oduzmemo one koji daju na ruke ženama novac i koji su se dogovorili mimo suda ostane opet gotovo pola koji ne plaćaju alimentaciju ZAKONSKI PRIZNATE djece a ti lupetaš o nekakvom tužakanju i izvlačenju alimentacije za djecu koju očevi uopće nisu priznali. Pa u dvije trećine slučajeva ga ne može zakonski natjerati ni da prizna očinstvo a ti pričaš o zakonskoj odgovornosti koju se ne može izbjeći.

Ajd poklopi se po uhekima i ne lupetaj više, ovo je sad već postalo tužno.

 

Ti živiš u Islamskoj državi? Kada smo kod Islamskih država, ženama je tamo super zar ne?
Što znači u dvije trećine? To znači da postoji zakonska odgovornost, koju očito žene zloupotrebljavaju pa su u dvoje trećine na strani muškaraca.
Što je neobično jer se zna koliko su na strani žena kada je u pitanju skrbništvo. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 17:58 (AMD_IT).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa kaže...

 Ujedno, paralelni zakon omogućuje to da se osigura da registrirana partnerstva nemaju ista prava kao brakovi - ne znam za druga prava, znam da registrirana zajednica nema pravo posvojiti dijete.

E to treba promjeniti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
ddarknessfairyy kaže...

 Ja šumom ti drumom, ja o djeci začetoj van braka, ti o braku

 

Gdje je bitna razlika??

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

Ti živiš u Islamskoj državi? Kada smo kod Islamskih država, ženama je tamo super zar ne?

Ne znam u kojoj ti državi živiš, ali mi živimo u SEKULARNOJ.

 

AMD_IT kaže...

Što znači u dvije trećine? To znači da postoji zakonska odgovornosti, koju očito žene zloupotrebljavaju pa su svi na strani kod tog dijela muškaraca.

Zanimljivo je kako konzistentno koristiš riječ "očito" prije nego uslijedi 💩

 

AMD_IT kaže...

Što je neobično jer se zna koliko su na strani žena kada je u pitanju skrbništvo. 

Na žalost, to je jedan vid diskriminacije s kojim se susreće današnje društvo, a koji je temeljen na predrasudama koje ženu vide kao odgajateljicu, a muškarca kao opskrbljivača. Ironično je da se na to žali osoba čiji su pogledi na svijet u skladu s tim predrasudama.

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
protjeran
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
MrBlc kaže...

Ne znam u kojoj ti državi živiš, ali mi živimo u SEKULARNOJ.

Tipa Turske?

 

Na žalost, to je jedan vid diskriminacije s kojim se susreće današnje društvo, a koji je temeljen na predrasudama koje ženu vide kao odgajateljicu, a muškarca kao opskrbljivača. Ironično je da se na to žali osoba čiji su pogledi na svijet u skladu s tim predrasudama.

Ti si pobrkao lončiće, ja sam za ravnopravnost. Potpunu. Ne selektivnu koja je svojstvena ljudima lijevih pogleda, pogotovo feministkinjama.

 

10 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže... 

Ti živiš u Islamskoj državi? Kada smo kod Islamskih država, ženama je tamo super zar ne?
Što znači u dvije trećine? To znači da postoji zakonska odgovornost, koju očito žene zloupotrebljavaju pa su u dvoje trećine na strani muškaraca.
Što je neobično jer se zna koliko su na strani žena kada je u pitanju skrbništvo. 

 O kakvom ti zloupotrebljavanju trabunjaš? Ajde se informiraj barem prije nego pišeš. Po našem zakonu ne možeš nikoga prisiliti da se odazove medicinskom vještačenju kod dokazivanja očinstva(majčinstva). Postoji zakonski rok od 3 mjeseca u kojem je potrebno obaviti medicinsko vještačenje, ali nije donesena nikakva zakonska obveza niti kazna za onoga koji se ne odazove tom vještačenju. Ukoliko muškarac odbije DNK testiranje ili se na njemu ne pojavi suđenje ide dalje bez tog dokaza i ukoliko žena nema nikakve druge dokaze, tj ne može na neki drugi način dokazati da je dijete njegovo nitko neće presuditi u korist majke koja tuži jer nema dovoljno dokaza.

I kakve veze ima Islamska država sa bilo čime što je ranije pisano? Islam(religija) nije Islamska država. I kad već kopaš nema prevelike razlike za položaj žene između islama i kršćanstva. Samo što je u kršćanstvu to napravljeno na malo suptilniji način. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
AMD_IT kaže...

Tipa Turske?

Zanimljivi su ti uzori...

 

AMD_IT kaže...

Ti si pobrkao lončiće, ja sam za ravnopravnost. Potpunu. Ne selektivnu koja je svojstvena ljudima lijevih pogleda, pogotovo feministkinjama.

Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta hoće.... 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
MrBlc kaže...

Ne znam u kojoj ti državi živiš, ali mi živimo u SEKULARNOJ.

 

 mozes li dat clanak ustava na kojem temeljis tu tvrdnju?

edit: ili bilo tko drugi ako nade taj clanak ustava

It's not who you are, it's who you know.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 18:48 (Obi Wan).
7 godina
protjeran
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

MrBlc, jesi li ti za equality ili equity?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 18:47 (AMD_IT).
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Obi Wan kaže...
MrBlc kaže...

Ne znam u kojoj ti državi živiš, ali mi živimo u SEKULARNOJ.

 

 mozes li dat clanak ustava na kojem temeljis tu tvrdnju?

edit: ili bilo tko drugi ako nade taj clanak ustava

Mora da se šališ! Ti zbilja ne znaš da je RH sekularna država? Nikad nisi pročitao Ustav RH, temeljni dokument naše države? Sramota. Članak 41.

16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa kaže...

Mora da se šališ! Ti zbilja ne znaš da je RH sekularna država? Nikad nisi pročitao Ustav RH, temeljni dokument naše države? Sramota. Članak 41.

mbaksa dijete drago, nemoj zakljucivat unaprijed. znam ja da je RH sekularna drzava nego me zanima koji je clanak u ustavu. samo to. nemam bas vremena se bavit citanjem ustava pa racunam da neki ljudi koji sudjeluju u temi znaju napamet koji je to clanak tako da mogu sam otic i procitat na koji je nacin to naznaceno.

It's not who you are, it's who you know.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Obi Wan kaže...

 mozes li dat clanak ustava na kojem temeljis tu tvrdnju?

Članak 40.

Jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja.

Članak 41.

Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.

Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.

 

 

AMD_IT kaže...

MrBlc, jesi li ti za equality ili equity?

Ni jedno ni drugo: http://culturalorganizing.org/the-problem-with-that-equity-vs-equality-graphic/

 

Međutim, smatram da generalno equity predstavlja bolji simptomatski lijek u međuvremenu. Zašto imam osjećaj da ćeš iz ovoga izvuči neku svoju "očito" implikaciju?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
moderator
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Obi Wan kaže...
mbaksa kaže...

Mora da se šališ! Ti zbilja ne znaš da je RH sekularna država? Nikad nisi pročitao Ustav RH, temeljni dokument naše države? Sramota. Članak 41.

mbaksa dijete drago, nemoj zakljucivat unaprijed. znam ja da je RH sekularna drzava nego me zanima koji je clanak u ustavu. samo to. nemam bas vremena se bavit citanjem ustava pa racunam da neki ljudi koji sudjeluju u temi znaju napamet koji je to clanak tako da mogu sam otic i procitat na koji je nacin to naznaceno.

Nemoj se sad izvlačiti. Pitao si kolegu "mozes li dat clanak ustava na kojem temeljis tu tvrdnju?". Iz toga ispada da tražiš da ti on "svoju tvrdnju" potkrijepi dokazom. Tako da nisam ja "zaključivao unaprijed", nego sam zaključio upravo prema onome kako si napisao. Ako ti nisi tako mislio, onda si ti zajebo stvar, jer si članak mogao tražiti i bez da ga tražiš kao dokaz za koleginu tvrdnju.

16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
mbaksa kaže...

nema izvlacenja. ako se sam se ja krivo izrazio, moja greska. kako si ti zakljucivao mene ne zanima. ono sto sam trazio to sam i dobio i sto se mene tice ta tema je zatvorena.

It's not who you are, it's who you know.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Obi Wan kaže...

ono sto sam trazio to sam i dobio i sto se mene tice ta tema je zatvorena.

Nemoj tako, sad se osjećam ko štraca - dobio si od mene što si želio i sad odlaziš :-P

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
MrBlc kaže...
Obi Wan kaže...

ono sto sam trazio to sam i dobio i sto se mene tice ta tema je zatvorena.

Nemoj tako, sad se osjećam ko štraca - dobio si od mene što si želio i sad odlaziš :-P

awwww nemoj tako, tu sam ja, svako malo refresh radim :D

uostalom dao sam ti TD, jer opcija hvala nije prisutna

It's not who you are, it's who you know.
16 godina
neaktivan
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Recimo...iznimno je velik broj trudnoća, kada ljudi svojevoljno odlaze na preglede sa modernim 3d 4d ultrazvukom...uzimanje plodne vode i sl.

Ja sam htio da se odradi 3d pregled.  Želio sam taj DVD.

Na tom snimku laik iz aviona može vidjeti deformaciju/ nedostatak.  Bi li pritisnuo botun "nuke" da je nešto van normale? Bi.

 

Btw isto sam za opciju "nuke" botuna kad se pati umiruća osoba.

 

Sa ovakvim mišljenjem, na našem plodnom tlu, spreman sam za lomaču.  Zagovornici "što je - tu je, nosi se s tim kako ti je pao grah i moli se", kao da imaju želju uživat u tuđoj pokori. Ono dok guraš kolica oni promrse .."a šta će jadni judi, nek im bog da snage...sreća nisu botun pritisli".

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
torrente kaže...

....Na tom snimku laik iz aviona može vidjeti deformaciju/ nedostatak.  Bi li pritisnuo botun "nuke" da je nešto van normale? Bi.....

 

Nemoj zaboraviti da je Hitler Židove smatrao "nižim oblikom života",nije ih smatrao ljudima.Isto tako za njega su oni bili deformirani,pa ih je zato ubijao...

Nemoj me krivo shvatiti,razumijem te,patnja je kada se rodi netko sa ikakvom manom-pogotovo za onoga koji ga odgaja,ali tko si ti da odlucujes tko treba zivjeti,a tko ne?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Milka30 kaže...

 

ali tko si ti da odlucujes tko treba zivjeti,a tko ne?

 Neću te krivo shvatit, to je razmjena stajališta. Pored Hitlera u Sparti su isto radili selekciju novorođenih sat nakon poroda.

No to su gadosti koje su na žalost čovječanstva bile prisutne. 

Ovdje ja i pratnerica odlučujemo o našem produktu. Ne odlučujemo o državnom vlasništvu, o nekom nerođenom djetetu iz Norveške ili Nikaragve.

Tko smo mi da odlučujemo...Mi smo Tvorci i Stvoritelji. Religiozni ljudi imaju drugo mišljenje, da je stvoritelj Svevišnji.

 

Prije tri dana sam bio u lovačkom društvu.  Onako trollerski zapitam..."Jel tužno kad na tim karabinima imate austrijsku optiku i na 500m ubijate nedužnu životinju".

Skoro su me namlatili...i zasuli me sa morem floskula, kupujem li meso i kokoši u mesnici i bla bla.

 

Uvijek jedna skupina ima opravdanje spram druge skupine.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
torrente kaže...

 Neću te krivo shvatit, to je razmjena stajališta. Pored Hitlera u Sparti su isto radili selekciju novorođenih sat nakon poroda.

No to su gadosti koje su na žalost čovječanstva bile prisutne. 

Ovdje ja i pratnerica odlučujemo o našem produktu. Ne odlučujemo o državnom vlasništvu, o nekom nerođenom djetetu iz Norveške ili Nikaragve.

Tko smo mi da odlučujemo...Mi smo Tvorci i Stvoritelji. Religiozni ljudi imaju drugo mišljenje, da je stvoritelj Svevišnji.

 

U tome i je problem,sto svi ateisti djete nazivaju produktom,plodom...valjda na taj nacin je lakse ubiti,jer se uvjeravas da ne cinis nista lose,jer je to ipak-produkt/plod,a ne ljudsko biće!

 

  Ako si ti tvorac i stvoritelj-tko je tebe stvorio?Naravno,tvoji roditelji!A tko je njih stvorio?Tvoj did i baka!Tko je njih.......?Ubrzajmo.....Dolazimo do Adama i Eve ili onih prvih ljudi koji su nastali.Tko je njih stvorio?Ona zivotinja koja je odlucila izaci iz vode i evoulirati?A tko je nju stvorio?

Mozemo tako u nedogled,ti ces tvrditi da je sve nastalo iz big banga/svemirske prašine,slucajno evolucijom...a ja cu tvrditi da je za to zasluzan Bog!

Kada pogledamo svo savrsenstvo oko sebe,tesko je zamisliti da je sve slucajno nastalo!Nelogicno je reci da ne postoji neka visa sila iznad nasega poimanja,koja je "kriva" za sve sto se desilo,za sve sto se desava!

 

 

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
odjavljen
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Milka30 kaže...

U tome i je problem,sto svi ateisti djete nazivaju produktom,plodom...valjda na taj nacin je lakse ubiti,jer se uvjeravas da ne cinis nista lose,jer je to ipak-produkt/plod,a ne ljudsko biće!

 

  Ako si ti tvorac i stvoritelj-tko je tebe stvorio?Naravno,tvoji roditelji!A tko je njih stvorio?Tvoj did i baka!Tko je njih.......?Ubrzajmo.....Dolazimo do Adama i Eve ili onih prvih ljudi koji su nastali.Tko je njih stvorio?Ona zivotinja koja je odlucila izaci iz vode i evoulirati?A tko je nju stvorio?

Mozemo tako u nedogled,ti ces tvrditi da je sve nastalo iz big banga/svemirske prašine,slucajno evolucijom...a ja cu tvrditi da je za to zasluzan Bog!

Kada pogledamo svo savrsenstvo oko sebe,tesko je zamisliti da je sve slucajno nastalo!Nelogicno je reci da ne postoji neka visa sila iznad nasega poimanja,koja je "kriva" za sve sto se desilo,za sve sto se desava!

 

 

 

SVAKA ĆAST KRALJE NAJJAĆI SI!!!.!!,?!!

 

DA, ZBILJA JE TEŠKO ZAMISLITI BILO ŠTA DRUGO!?? ŽIVIJO!!!!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
A ja mislio svi liberali,ljevicari i ostala ekipa neki prof. drmr. kad ono... 😁
14 godina
odjavljen
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Bez brige, ja ZNAM da desničari nisu skloni šalama i sarkazmu

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Ateisti ili teisti ili nešto treće?

Moze li se izjasniti kao centar ? To izgleda nekako najbolje prolazi u zadnje vrijeme. 😁

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 10:35 (malak).
10 godina
offline
Re: Ateisti ili teisti ili nešto treće?
Milka30 kaže...

U tome i je problem,sto svi ateisti djete nazivaju produktom,plodom...valjda na taj nacin je lakse ubiti,jer se uvjeravas da ne cinis nista lose,jer je to ipak-produkt/plod,a ne ljudsko biće!

 

  Ako si ti tvorac i stvoritelj-tko je tebe stvorio?Naravno,tvoji roditelji!A tko je njih stvorio?Tvoj did i baka!Tko je njih.......?Ubrzajmo.....Dolazimo do Adama i Eve ili onih prvih ljudi koji su nastali.Tko je njih stvorio?Ona zivotinja koja je odlucila izaci iz vode i evoulirati?A tko je nju stvorio?

Mozemo tako u nedogled,ti ces tvrditi da je sve nastalo iz big banga/svemirske prašine,slucajno evolucijom...a ja cu tvrditi da je za to zasluzan Bog!

Kada pogledamo svo savrsenstvo oko sebe,tesko je zamisliti da je sve slucajno nastalo!Nelogicno je reci da ne postoji neka visa sila iznad nasega poimanja,koja je "kriva" za sve sto se desilo,za sve sto se desava!

 Nije problem u ateistima ni u nazivu plod jer to je plod(fetus) koliko god vi frfljali drugačije. Dijete je ljudsko biće u periodu od rođenja do puberteta. Već sam napisala AMD-u. Izvoli porodi "dijete" od 20 tjedana pa vidi kako će preživjeti ili porodi nedonošće pa ga ostavi na životu bez pomoći medicine.

 Tvoj problem i problem većine Abrahamskih religija je taj što ste uvjereni da ste baš vi i vaša vjera odabrani da tvrdite što je u redu a što nije i što se smije a što ne. Uzimate si za pravo tvrditi da su samo vaša učenja pravilna i sve ostale smatrate manje vrijednima. Još je veći problem kad ste većina.

Prije par godina je jedan svećenik iz Bosne na TV-u rekao kako je za katoličku vjeru najveća nevolja to što su u nekoj zemlji većina. Kada su manjinska vjera onda su tolerantniji i shvaćaju kako je onima drugima, te ne gaze tuđe izbore. Kada su većina onda maltretiraju sve koji su drugačiji jer se osjećaju dovoljno sigurno da si to mogu dozvoliti. I to je istina. 

Jel imamo zakone o pobačaju? Jel postoje zakonski okviri doba kada je pobačaj legalan? Jel RH sekularna država slobodna od vjerskih uplitanja u zakone? Odkud onda tebi ili bilo kome drugome pravo osuđivati nekog drugog teista ili ateista na temelju tvojih vjerskih osjećaja i učenja?

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice