Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.663.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
XXX kaže...
BlueMax kaže...
Hostile kaže...
Elitisticka platforma za igranje, a prije 15+ godina si morao pljunut 10 hiljada za komp da bi se mogao igrat i jos je zastario nakon godinu dana toliko da nisi mogao pol toga pokrenut. Ak je pc danas elitisticka platforma, onda sam ja Isus.

 Ne uspoređuje se s onim što je bilo nekad nego s drugim opcijama dostupnima danas.

 Baš tak. Znam ja jako dobro kak je bilo nekad, igram se još od spectruma. Danas je PC-u daleko veča konkurencija u vidu konzola nego nekada, i za šaku kuna ubodeš mašinicu za čist fino igranje. Nije ista kvaliteta ali...

 

Ipak stvari idu na bolje. Intel izbacio mali pentium G4560 za 500 kn a AMD RX 470 za 1500 kn, ubojita kombinacija za šaku kuna i jedno fino ugodno igranje  Evo da nebude skroz izvan teme, nadam se da će Ryzen i ovakvu ponudu pobijediti 

 

 bolje da nisi linko taj film, sad ce opet rasprava kako nije potreban odnosno kako je jedino rjesenje za igranje i7 itd itd 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Šaka kuna je i5+SSD+GPU srednjeg ranga... nije baš mala šaka. :) A elitistička jest, jer možeš (ne moraš) složiti mašinu za 4K-8K igranje za 6-7 tisuća eura. Konzole su 0.5 tisuća. :))))

AMD Ryzen će mrvicu pomoći.

 Konzola je 0.25k€

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5114027_-playstation-4-ps4-slim-500gb-sony.html

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

PC ce uvijek biti elita jer na njemu mozes sve raditi i da nema PC nebi bilo nicega sto imamo danas. Zato i kosta 1k€.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2017 21:52 (ivanzu).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Jbt, ja se veselim tom ryzenu kao da planiram slagati stroj uskoro...

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...

Jbt, ja se veselim tom ryzenu kao da planiram slagati stroj uskoro...

Morat ces.. Fuckaj ga..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...

Jbt, ja se veselim tom ryzenu kao da planiram slagati stroj uskoro...

 ja planiram ovih dana nešto maleno i slatko za klinke

samo me jebe ova najava da će apu rajzen tek na jesen, tako da bi mogao vrlo lako i onaj ht pentiumčić unutra

nije da ću popušiti puno love ako pogriješim, a njima ionako dovoljno za prvu ruku

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
Friday kaže...

Jbt, ja se veselim tom ryzenu kao da planiram slagati stroj uskoro...

Morat ces.. Fuckaj ga..

 

Mislim da ce ovaj 6700K ostati poprilicno dugo unutra...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Taj pentač je milina, em ovako sa iGPU em sa karticom tipa 470.

S obzirom da će prvo ići u prodaju najjači 8/16 Ryzen tko zna kada će stići konkurencija tome pentaču...

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Izgleda da ipak postoji 6-jezgreni RyZen procesor.

Navodno se inžinjerski uzorak već testira.

 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Mile 74 kaže...

Izgleda da ipak postoji 6-jezgreni RyZen procesor.

Navodno se inžinjerski uzorak već testira.

 

 http://i.imgur.com/vYtvpWp.gif

11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

https://www.computerbase.de/2017-02/amd-ryzen-am4-treiber-windows-7/

 

 

AMD will provide drivers for Windows 7 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ste se potrudili pogledati video? kaj velite na predviđanje cijena? Meni ovo drži vodu, sve ima smisla!

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Pa dobre su cijene mada mislim da su to spekulacije nista vise, sto se tice modela onog u top ponudi vjerujem da ce biti sigurno malo veca od onih 600$.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
overhaul kaže...

 Ma ja neznam zašto uopće i Intel trpa onaj njihov Gpu na i7 k seriju (non E verzije). Nisam siguran da je i jedan promil ljudi koristio 
gpu na i7 2500k, pa na više. No dobro... opet se upuštam u offtopičarenje na Ryzen temi :/

Bas suprotno.

i5 ne treba integrisana, dok na i7 treba, jer se i5 koristi prvenstveno za gaming, dok i7 ne bas 

Ako pitaš kupce navedenih procesora pogotovo i7, pa njih 95% če ti reč da oče još 2 CPU jezgre, u zamjenu GPU moš bacit na gnoj i to je realnost.

 

Kad neda Intel dat če AMD, ili ono kaj jedan spava drugi iskoristi priliku pa gle čuda ponudi cjelu seriju procova bez GPU.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5224846&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5225895&sort=asc&view=flat

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...

Ako pitaš kupce navedenih procesora pogotovo i7, pa njih 95% če ti reč da oče još 2 CPU jezgre, u zamjenu GPU moš bacit na gnoj i to je realnost.

 

Kad neda Intel dat če AMD, ili ono kaj jedan spava drugi iskoristi priliku pa gle čuda ponudi cjelu seriju procova bez GPU.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5224846&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5225895&sort=asc&view=flat

Sta ne da intel? Da upravo to, ko ne zeli igpu a zeli 2 jezgre vise uzme 5820K/6800K za malu razliku u cijeni.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ipak plati razliku malo i u ploči.

prodajem jednu od mašina
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

Ipak plati razliku malo i u ploči.

Al i imas vise pcie laneova i quad channel memoriju. Nece tih 500kn bit presudno onome ko treba vise jezgri...

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Pozdrav

 

Sjecam se da je jedan ovdie pitao da li ce  bit i neparnih CPU jezgara....

ovi su naveli da bi mogli biti

Boze sacuvaj. vise ne znas koji i cemu bi sluzio

 

u tabeli postoje tri skupine

prva skupina gornja opisuje da bi to tahnicki mogli biti CPU ali ne i smisleno (0MB cache poput Celeron 333? pitam se)

 

druga skupina da ima smisla ali ne treba ocekivati ih na trzistu

 

 a treca donja da je sigurna za trziste

 

ovo sam stavio za onog ili one koji su se  pitali da li bi  postojala mogucnost neparnih jezgara..

 

jbg bas nam ne cine jednostavnim za izbor

 

nicht böse gemeint

 

Dodano:.....nevezano za tabelu. primjetio sam da ste govorili o PCI lanes pa da AMD ima manji od Intela...

nedavno sam dosao do neke cinjenice da Intel ima DMI 3 ili 3.1 sabitnicu za to komunikaciju s PCIe lanes dok AMD ima jedan chipiich koji se nalazi u socketu AMD CPU pa vodi komunikaciju s PCI lanes kao i USB3.1 i i M.2  NVMe

sad da to nacin komunikacija s PCI igra nekakvu ulogu ...Intelu treba vise dok AMD  treba manje ....to je samo misljenje

 

UF EDIT: sad sam ispravio listu podrske komunikacije CPU-PCIe-NVMe-USB3.1

--<--<--@
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 17:48 (Jebodiah).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Pa u vrijeme prvih Phenoma i Phenoma II smo imali 3 jezgrene procesore koji su predstavljali ajmo reči sredinu ponude,danas je to kod AMD ajmo reči 4 i 6 jezgreni procesori. Nekako mi 5 i 7 jezgreni procesori ne upadaju u tržište jer nisu "atraktivni" ali tehnički mogu postojati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 16:20 (3n3m1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
3n3m1 kaže...

Pa u vrijeme prvih Phenoma i Phenoma II smo imali 3 jezgrene procesore koji su predstavljali ajmo reči sredinu ponude,danas je to kod AMD ajmo reči 4 i 6 jezgreni procesori. Nekako mi 5 i 7 jezgreni procesori ne upadaju u tržište jer nisu "atraktivni" ali tehnički mogu postojati.

 da te odmah i pitam ..... da li su to verzije imale TLB bug?

jer i ovdje je bilo naznaka da ima TLB bug. ...info je bilo oko Bozica...

U cemu se taj TLB bug manifestirao... moralo je iskljucivati ili......

 

nadam se da ce biti bez toga. mislim da je rjesen taj bug.... mozebitni razlog kasnjenja MB je i taj problem ,,,,rekla/kazala

--<--<--@
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 17:37 (Jebodiah).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jebodiah kaže...

 da te odmah i pitam ..... da li su to verzije imale TLB bug?

jer i ovdje je bilo naznaka da ima TLB bug. ...info je bilo oko Bozica...

U cemu se taj TLB bug manifestirao... moralo je iskljucivati ili......

 

nadam se da ce biti bez toga. mislim da je rjesen taj bug.... mozebitni razlog kasnjenja MB je i taj problem ,,,,rekla/kazala

Prve verzije Phenoma su imali taj TLB bug,sa drugom generacijom Phenoma su to ispravili. Isto tako AM4 ploče su imale u procesu razvoja problem sa USB 3.1 konekcijom jer su navodno imali problem sa kvalitetnom vezom između vodova,kasnije su objavili da traže riješenje i da tu grešku žurno ispravljaju. Volim se praviti pametan...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 18:11 (3n3m1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
3n3m1 kaže...
Jebodiah kaže...

 da te odmah i pitam ..... da li su to verzije imale TLB bug?

jer i ovdje je bilo naznaka da ima TLB bug. ...info je bilo oko Bozica...

U cemu se taj TLB bug manifestirao... moralo je iskljucivati ili......

 

nadam se da ce biti bez toga. mislim da je rjesen taj bug.... mozebitni razlog kasnjenja MB je i taj problem ,,,,rekla/kazala

Prve verzije Phenoma su imali taj TLB bug,sa drugom generacijom Phenoma su to ispravili. Isto tako AM4 ploče su imale u procesu razvoja problem sa USB 3.1 konekcijom jer su navodno imali problem sa kvalitetnom vezom između vodova,kasnije su objavili da traže riješenje i da tu grešku žurno ispravljaju. Volim se praviti pametan...

 :) preko reda.....praviti se vazan. kratko AU!

--<--<--@
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

kolko je realno ocekivat, u slucaju AMDovog loseg omjera cijena/performanse, da kasnije izdaju neki 2c/4t kao konkurenciju pentiumima (koji su ocito odlicna prilika za nezahtjevnu publiku)? kaj se uopce ocekuje od novih APUa po pitanju cijene?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 21:04 (nixass).
10 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Također sam neki dan ćuo da ništa od 6 corea . Nadam se da ce biti, i da ce biti u rangu 2k kn. Možda malo pre optimisticno, ali ja ocekujem puno od Ryzena

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
AMD Ryzen CPU

 

 

2:40 min

 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

4:55 min.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 23:28 (Mile 74).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

oooo kako ovo dobro  izgledaaaaaa.......

 

brrrrrr

 

sad je ostalo cijena.. nemojte me

 

--<--<--@
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU

 Baš tak. Znam ja jako dobro kak je bilo nekad, igram se još od spectruma. Danas je PC-u daleko veča konkurencija u vidu konzola nego nekada, i za šaku kuna ubodeš mašinicu za čist fino igranje. Nije ista kvaliteta ali...

 

Ipak stvari idu na bolje. Intel izbacio mali pentium G4560 za 500 kn a AMD RX 470 za 1500 kn, ubojita kombinacija za šaku kuna i jedno fino ugodno igranje  Evo da nebude skroz izvan teme, nadam se da će Ryzen i ovakvu ponudu pobijediti 

 

 seems legit

 

http://i.imgur.com/kTNskPN.png

battlelog:http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/carrycopter/ youtube: https://www.youtube.com/c/carrycopterr myanimelist:http://myanimelist.net/profile/carrycopter
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice