Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.625.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...
XXX kaže...

Svjedno prodavati će se ko blesavi, i kad izbace 12/24 kupovatiće se za igranje "igrica"...ne zato jer treba nego zato jer se može.

 kad bi ljudi samo kupovali ono nužno što ti treba, vezano za sve životne potrebe, 98.6% globalne industrije bi stavilo ključ u bravu instant 

 Pa, da to i kažem. Marketing je najjača industrija. Stvori potrebu tamo gdje je nama.

14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mladen kaže...
ansha kaže...
XXX kaže...

Svjedno prodavati će se ko blesavi, i kad izbace 12/24 kupovatiće se za igranje "igrica"...ne zato jer treba nego zato jer se može.

Nije kad izbace jer su davno izbacili 18/36, a sad ce bit i 32/64 za najzahtjevnije gamere, ali samo 60hz jer je ryzen 

 

Intel ima i 22/44, ali i dalje ostaje problem "malih" taktova za puno jezgri (već 10-tak godina u intervalu 3.5-4.5GHz) a i hlađenje postaje sve veći problem, tako da jedino ostaje stisnuti malo developere igara :) (da optimiziraju game-engine za više jezgri). Zen je nova arhitektura pa ima još dosta potencijala ... spominje se 6 i 8 jezgri po CCX-u, porast IPC-a 10-15% prelaskom na 7nm, čak i quad SMT (kao IBM-ovi Power procesori).

Naravno da će se Intel brzo pribrati od šoka i nakon 9 generacija iste arhitekture ponuditi nešto novo, ali će i to vjerojatno biti u multi-core smjeru.

 

22/44 je xeon pa to dodje ko 14/28 s otkljucanim multijem kad se clocka.

Skylake x refresh bi trebao imat zalemljen ihs i vise taktove pa sa dobrim hladjenjem i malim propuhom preko vrm-a ce ici sve jezgre blizu 5ghz, ima ekipe koja 7980xe drze na 5ghz, ali to su odlicni primjerci, delidani i pod monoblockom..

10 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Kad se odpr. ocekuje 9. gen? I ima li kakvih informacija o Meltdown/Spectre fixu, ali na hw nivou?

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Del, šta tebe yebe Meltdown/Spectre bug ?

14 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
DarthMarkus kaže...

Del, šta tebe yebe Meltdown/Spectre bug ?

 covjek obrce milijune preko interneta pa se boji 

AMD AntiBoy
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Zanima me ovako opcenito jesu to sredili
Pusti, ako taj napad zaživi moglo bi bit žešćih sranja, a za sad samo mracim za onih par posto performance hita

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mladen kaže...

 

Intel ima i 22/44, ali i dalje ostaje problem "malih" taktova za puno jezgri (već 10-tak godina u intervalu 3.5-4.5GHz) a i hlađenje postaje sve veći problem, tako da jedino ostaje stisnuti malo developere igara :) (da optimiziraju game-engine za više jezgri). Zen je nova arhitektura pa ima još dosta potencijala ... spominje se 6 i 8 jezgri po CCX-u, porast IPC-a 10-15% prelaskom na 7nm, čak i quad SMT (kao IBM-ovi Power procesori).

Naravno da će se Intel brzo pribrati od šoka i nakon 9 generacija iste arhitekture ponuditi nešto novo, ali će i to vjerojatno biti u multi-core smjeru.

 

Je ali treba naglasit da je to 7nm/Rome/Epyc 2 , ili klasičan serverski proc koji nema veze sa Desktop procesorima.

 

Quad SMT neš vidit na klasičnim Desktop procesorima, niti u bližoj a bogme niti u dalnjoj budučnosti.

 

Jedno je sigurno, na 7nm dobit češ pun kamion serverskih CPU jezgri.Za Quad SMT nisam siguran lako moguče, ali ipak treba pričekat još nekoliko mjeseci za preciznije konkretnije detalje.  

 

https://semiaccurate.com/2018/07/17/amds-rome-is-going-to-be-a-monster-cpu/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
DarthMarkus kaže...

Jel ovo sad prcate Chaselola ?

Kako ce me prcati tri polupismena lika sa 4 razreda skole 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...
DarthMarkus kaže...

Jel ovo sad prcate Chaselola ?

Kako ce me prcati tri polupismena lika sa 4 razreda skole 

Dođe Amerikanac kaže I'm businessman,

dođe Englez kaže I'm gentleman,

dođe Chaselol kaže I'm nepismen

 

 

 

 

14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

jos malo informacija o nadolazecoj 9 seriji intela  https://videocardz.com/76849/asrock-confirms-8-core-intel-cpu-support-for-h310-motherboard 

AMD AntiBoy
16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Jakovp  & Mladen  sve je prošlo glatko oko mog pitanja. Samo sam trebao u disk manageru kliknut desnim mišem na panel odabranog diska i pojavi se izbornik prebaci u GPT.  SSD sa OS-om je već bio GPT ali novododani storage od 4TB se vodio pod MBR i nije se mogao formatirati.  Jednostavno bez googla je nemoguća misija shvatit gdje na panelu izlazi opcija "prebaci na GPT".

 

I sada završno zadnje pitanje...(na slici se sve vidi)

 

Ploča mi ima ovaj raspored..PCIEX 3.0 16X i tu mi je grafička

Donji PCI-EX x1 otpada u prazno jer ga zauzima hladnjak grafičke

Sljedeći PCI-EX X1 koristim za Asus xonor zvučnu

I na dnu je što??? Prije se nisam susretao sa ovim...isto 16x utor za grafišku ako bi radile uparene sa gornjom.

Mogu li ja ovaj veliki utor koristiti za male PCI-EX adaptere...mogu li u nju ubost recimo wifi pci-ex adapter ili bilo što slično...ekstenziju za dodatna 4 usb-3.0 preko PCI-EX.

 

Slično pitanje 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2722971/plug-pci-card-pci-x16-slot.html

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Da, iako šteta trošit PCI-E slot na Wi-Fi, USB adapteri rade ok a i antenu ćeš moći smjestiti na bolju poziciju.

 

13 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

I tu ti sve piše.

16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Karikiram wifi ili usb...da budem iskren reći ću o čemu se radi.  Ja još uvijek dosta koristim miniDV kameru , te sam na prošla dva računala imao firewire konektor preko kojeg sam vršio idealni capturing sa miniDV trake.  Firewire je očito pošao u ropotarnicu, no ja bi sad taj slot iskoristio za firewire adapter...premda to govance košta 300kn..ja ga dobijem gratis.

Znači bitno mi je da ste potvrdili...tu mogu ubost sve što i u regularni PCI-EX.

 

Hvala. 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Još malo sam pain in the ass na vašoj temi,al moram...ovo kopiram sa specifikacija ploče..

 

- 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE1/PCIE4: single at x16 (PCIE1); dual at x16 (PCIE1) / x4 (PCIE4))*
- 2 x PCI Express 3.0 x1 Slots (Flexible PCIe)
- Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™
- 1 x M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT module and Intel® CNVi (Integrated WiFi/BT)

*If PCIE2 is occupied, PCIE4 will downgrade to x2 mode.
Supports NVMe SSD as boot disks
Može tko protumačit ovu opasku sa zvjezdicom.   Jel to spominje korištenje PCI-EX slota koji ja navodim da je neiskorišten zbog ventilatora grafičke?
I da postoji taj downgrade, to ne utiče na perfomanse sitnarije ko što su adapteri koje smo spominjali...sve šljaka na x2 modu?
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
online
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
torrente kaže...

Karikiram wifi ili usb...da budem iskren reći ću o čemu se radi.  Ja još uvijek dosta koristim miniDV kameru , te sam na prošla dva računala imao firewire konektor preko kojeg sam vršio idealni capturing sa miniDV trake.  Firewire je očito pošao u ropotarnicu, no ja bi sad taj slot iskoristio za firewire adapter...premda to govance košta 300kn..ja ga dobijem gratis.

Znači bitno mi je da ste potvrdili...tu mogu ubost sve što i u regularni PCI-EX.

 

Hvala. 

Pa nije to ilegalno :) ... Firewire je bio odličan za svoje vrijeme (još ni USB 2.0 nije bio potpuno usvojen) ali se onda putem zagubio a i pohlepna licenca je učinila svoje.

Postoje driveri za taj kontroler kojeg imaš ? Imam jedan stari scanner (USB, ne FW) zbog kojeg vrtim WinXP virtualku jer nema drivere za Win 7/10, pa se može i tako održati stari hardver na životu.

 

 

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
torrente kaže...

Još malo sam pain in the ass na vašoj temi,al moram...ovo kopiram sa specifikacija ploče..

 

- 2 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE1/PCIE4: single at x16 (PCIE1); dual at x16 (PCIE1) / x4 (PCIE4))*
- 2 x PCI Express 3.0 x1 Slots (Flexible PCIe)
- Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™
- 1 x M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT module and Intel® CNVi (Integrated WiFi/BT)

*If PCIE2 is occupied, PCIE4 will downgrade to x2 mode.
Supports NVMe SSD as boot disks
Može tko protumačit ovu opasku sa zvjezdicom.   Jel to spominje korištenje PCI-EX slota koji ja navodim da je neiskorišten zbog ventilatora grafičke?
I da postoji taj downgrade, to ne utiče na perfomanse sitnarije ko što su adapteri koje smo spominjali...sve šljaka na x2 modu?

 Pošto se ne radi o nvme diskovima ili grafičkoj nemaš brige ako izgubiš sa 4x na 2x brzinu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Ukazao se ultimate gaming proc 

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Jel može vrtiti prvi Crysis na 60+ fpsa?

 

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

može svaki samo smanjiš sve na low i reza na 720p

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera
15 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Intel je pod teškim stresom, nemoć, puze po podu noge im se oduzeše. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2018 22:50 (dery).
9 godina
neaktivan
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Pozz nisam uspio rješiti problem sa ramom proteklih tjedana i još sam odnio kompjuter u servis jer je pod garancijom doduše oni su rekli da su popravili ali evo nisu ostalo isto al dobro to će oni sutra sa mnom imati posla a možda i neće uglavnom možete pomoći nekolicini servisera da nastave i dalje živjeti u predivnoj državi.

Problem je što ram iz moj pc radi učitava ga windows ali piše da je hardware reserved znači imam 16 giga 8 radi 8 je hardware reserved, oni su mjenali slotove, ja instalirao windows, bakćo se malo na googleu ali bezuspješno. Je li netko od vas imao sličan problem? zna li netko šta ću dalje isprobati?

 

edit: evo sad radi kad sam treći pur restart comp, sad piše 15.9 a 68 mb je hardware reserved.

Golemo, stvarno golemo vidit ću dalje nakon par dana kako će se ponašati.

Ako neko ima ideju da li treba da klokam ram? i valja li ovaj crucialov što je u mene?

 

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 13:29 (hanteed).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
dery kaže...

Intel je pod teškim stresom, nemoć, puze po podu noge im se oduzeše. 

 Pa cim su se bacili na lemljenje nije dobro.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
5 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
hanteed kaže...

edit: evo sad radi kad sam treći pur restart comp, sad piše 15.9 a 68 mb je hardware reserved.

Golemo, stvarno golemo vidit ću dalje nakon par dana kako će se ponašati.

Ako neko ima ideju da li treba da klokam ram? i valja li ovaj crucialov što je u mene?

 

 Vjerojatno se radi o klasičnom memorija-ryzen related problemu. Odnosno ta matična i ta konkretna memorija ne funkcioniraju baš najbolje. Možeš eventualno staviti najnoviji BIOS gore.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Seronja nezauzet kaže...
hanteed kaže...

edit: evo sad radi kad sam treći pur restart comp, sad piše 15.9 a 68 mb je hardware reserved.

Golemo, stvarno golemo vidit ću dalje nakon par dana kako će se ponašati.

Ako neko ima ideju da li treba da klokam ram? i valja li ovaj crucialov što je u mene?

 

 Vjerojatno se radi o klasičnom memorija-ryzen related problemu. Odnosno ta matična i ta konkretna memorija ne funkcioniraju baš najbolje. Možeš eventualno staviti najnoviji BIOS gore.

 Kad ikad sam instalirao najnovji bios, početkom sedmog mjeseca.

E Živo me zanima kako se ovaj problem riješi a i kako ga je napraviti.

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
8 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tko ima problema s memorijom neka pokuša povećat vddcr soc voltažu do 1.15v pa da onda vidimo što će biti

10 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

9900k, 9700k, 9600k stižu krajem Rujna/početkom Listopada. Ostatak refresha vjerojatno pocetkom iduce godine. Izludit ce me... Sta uzet?! 9700k ce kod nas bit ziher 3k kn, onda jos uz to Z ploca... Previše, trebao sam davno uzet 8700 non k i amen. Al ne... ČEKAJ! ČEKAJ DA IZAĐE 1nm Ryzen 49...

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
D3lBoy kaže...

9900k, 9700k, 9600k stižu krajem Rujna/početkom Listopada. Ostatak refresha vjerojatno pocetkom iduce godine. Izludit ce me... Sta uzet?! 9700k ce kod nas bit ziher 3k kn, onda jos uz to Z ploca... Previše, trebao sam davno uzet 8700 non k i amen. Al ne... ČEKAJ! ČEKAJ DA IZAĐE 1nm Ryzen 49...

 pa jednostavnije ti je uzeti 7700k neznam kaj cekas..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera

Skupi su svi im drže cijene kao da su top ponuda... non k polovni oko 1900kn na gore... Za 2300 imas 8700 non k. Koji je kud i kamo bolji + novi je.

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice