Emco Winnc 32

poruka: 18
|
čitano: 16.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Kako da postavim alat da mi normalno dođe do predmeta ?

Isprogamirao sam nešto i problem je u tome što mi se operacija radi izvan predmeta,kako to riješiti ?

14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Najbitnije ti je da postavis nul tocku na pravo mjesto, znaci u programu upisi u prvi red G54 u drugi TRANS Z (duzina predmeta)................

 

Uostalom koji je stroj tokarilica ili glodalica............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 21:27 (Ivan 992).
15 godina
offline
RE: Emco Winnc 32
Ivan 992 kaže...

Najbitnije ti je da postavis nul tocku na pravo mjesto, znaci u programu upisi u prvi red G54 u drugi TRANS Z (duzina predmeta)................

 

Uostalom koji je stroj tokarilica ili glodalica............

Tocno,

 

G54

 

TRANSZ broj (broj dobis tako da oduzmes, duzinu predmeta od visine skripca)

 

 

by the way ak radis tokaranje pomocu konture moras napisati prilazne kordinate da alat dođe blizu obratka i onda krene raditi konturu.

 

Moguce da si i upisao krive brojeve u workpiece-u.

|| HR INVITES - Prvi Hrvatski invites forum || ▶ ▷ ▶ ☠P➋P FrEaK☠ ◀ ◁ ◀
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2010 21:48 (BORG).
14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Visinu skripca ce mozda morati rucno definirati u ofsetu.............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Stavio sam u prvi red g54 pa onda trans ali opet mi ne dođe na predmet.

Da li što moram namještati u work offsetu za pocizioniranje nul točke u odnosu na strojnu točku M.

Eo napisat ću vam program koji ne mogu napraviti,u pitanju je glodanje a dimenzije pločice su 100x80 :

 

g54

trans x0 y-80(širina pločice,tako smo učili) z10(to ovisi o onom skroz lijevo u workpieceu,valjda visina škripca)

t1 d1 m6

s2000 f300 m3

g0 x-25 y15 z0(ovo je pozicioniranje,i to me muči,na osnovu čega u ovom redu ispisujem podatke?)

ciklus 71(5,0,1,-2,0,0,100,80,5,1,15,5,0,300,11,2)    ----ovo je ciklus za poravnavanje(tako smo učili da se radi)

ciklus 72(a1,5,-2,1,-7,1,0,0,80,250,11,41,2,5,0,2,5)   -----ovo je ciklus za konturno glodanje za koje je obavezan potprogram sa istim nazivom kao i ono a1.

 

 

potprogram(subprograms)

g1 x50 y70

g1 x90 rndm=10

g1 y10

g1 x10

g1 y70

g1 x50 rndm=0

m17 (povezivanje sa glavnim programom)

 

 

I sad bi u 3d view trebao viditi ono što sam napravio ali da je sve u redu,znači alat radi izvan predmeta umjesto da radi na predmetu.

Samo da kažem da kad sam prije instalirao ovaj program sve je bilo dobro i napravio sam točno ovj program i alat je normalno radio na predmetu,a sada sam morao ponovno instalirat program i sad alat ne radi kako treba.

 

14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Nakon dugotrajnog ispravljanja tvog programa dobio sam sljedece, ali vjerujem da to jos nije to, oznake poput rndm ne postoje nego je to rnd (barem koliko ja znam) i M17 znaci kraj podprograma kao sto M30 znaci kraj glavnog programa.............

Dimenzije Dimenzije
Predmet nakon obrade Predmet nakon obrade
Glavni program Glavni program
Podprogram Podprogram
The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Emco Winnc 32

Prvo,velika hvala za trud.

 

Napisao sam sve one naredbe točno kao i vi s kojima poravnavam materijal(čeono glodanje) a ne one ostale tako da vidim da li je dobro poravnao alat predmet.Nažalost ga nije poravnao već je jedan dio poravnavanja vršio na steznoj glavi što znači valjda da nije dobro centriran jer treba samo predmet obradit.Da li možda u work offsetu ili drugdje nešto moram namjestiti da bi mi alat normalno radio ?

14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Sve sto trebas je namjestiti workpiece dimenzije, nemora znaciti da je kod tebe isto kao i kod mene jer vjerovatno imamo razlicite verzije strojeva instalirane tako da radni prostor varira od stroja do stroja, preporucam ti literaturu CNC Blazevic u kojoj je detaljno opisano cnc tokarenje i glodanje u EMCO simulaciji................

http://www.scribd.com/doc/23035523/skripta-CNC-Blazevic

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Emco Winnc 32

Imam tu knjigu i knjiga je katastrofa.

14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Da katastrofa je kad ju neznas koristit.................

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Emco Winnc 32

Zamolio bih te nešto.

Priložit ću ti jedan crtež osovine pa ako bi mi mogao napisati samo sve naredbe unutar konturnog tokarenja za taj crtež jer me nešto buni.

 

Kako izračunat onu kotu gdje samo piše da je kut 30 stupnjeva ?

14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Napisat cu ti u toku tjedna jer nemogu prije nikako...................

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Emco Winnc 32

OK

14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Kao sto sam i obecao ranije evo programa, neznam kako da ti izracunam udaljenost od pocetka osovine do kosine (neznam matematicki postupak), tako da sam to napravio u auto cadu i izvukao kotu koja je iznosila 19.5 mm (znaci od pocetka osovine do pocetka kosine) po Z osi i 2 mm po X osi, uglavnom sve ti pise u programu..............

 

Ako bude trebala pomoc oko jos necega samo reci, i meni treba malo vjezbe da ne izađem iz forme............

 

Moderatore molim da temu prebace u podforum programiranje..................

 

 

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Emco Winnc 32

Hvala na trudu.

Samo da te pitam,radio si ovu rupu ručno,zašto nisi pomoću nekog ciklusa za bušenje ?

Da li možeš uz pomoć ciklusa 83 za duboko bušenje probušiti jednu rupu sa dugačku 15mm sa svrdlom od 6mm ?

14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Nisam sa ciklusom samo iz razloga sto to izbjegavam kod busenja kad god je moguce jer potrebno je promijeniti parametre radne povrsine, odgovor na pitanje je da mozes...............

 

BTW: Za koje zanimanje ides, vidim da si iz Broda pa pitam...............

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢)...
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2010 23:26 (Ivan 992).
14 godina
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Može li mi netko pomoći izračunati neke kote na slici kao npr. one sve potrebne kod onog kuta od 67° i koliki je kut onog kvadratnog utora,uopće ne piše?

 

4 godine
neaktivan
offline
Emco Winnc 32

Pozdrav,

kod pokusaja simuliranja programa, WinNC mi javlja gresku "17190 Channel 1 block illegal T number - 2074". Postavke alata, workpiece te druge postavke su identicne kao sto imamo u skoli, a i program je uspjesno simuliran u skoli. Zna li mozda netko u cemu je problem?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice