Gitara za početnike

poruka: 147
|
čitano: 70.649
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gitara za početnike

Dakle nest ko i ja... Pa u svakom slucaju bih ti preporucio Fendera jer je to ipak, po mojem misljenju, najuniverzalnija gitara, al posto nemas dovoljno para za njega mozda nekog ibaneza il dobrog Squiera(treba samo dobro ubost zato obavezno idi kupuj sa nekim ko ima nekog iskustva s gitarama). Nemoj gledat neke dobre al skupe gitare jer 1. za njih nemas para a sa samim skupljnjem za takve, kad ih kupis bit ces malo razocaran a 2. nemoj kupovat gitare velikih imena za male pare, jer u tim slucajevima ugl placas samo ime (cast iznimkama).

 

Ovdje imas neke recenzije Squierova i Ibaneza:

Gitare.info

 

Kolko se profesionalno zelis bavit gitarom?

Nemam komentara
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 17:46 (Bichanich).
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

eo moj brat je kupio ovdje: http://www.musicshop-no1.hr/stranice/G4_elekt_vintage.html

ima odličan izbor i siguran  sam  da  ćeš  nešto nać...

Bitchanich,  on  je početnik i ne  mislim  da  se misli profesionalno  bavit sviranjem...možda neki ulični bend, ali profesionalno......

:)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Bichanich kaže...

Dakle nest ko i ja... Pa u svakom slucaju bih ti preporucio Fendera jer je to ipak, po mojem misljenju, najuniverzalnija gitara, al posto nemas dovoljno para za njega mozda nekog ibaneza il dobrog Squiera(treba samo dobro ubost zato obavezno idi kupuj sa nekim ko ima nekog iskustva s gitarama). Nemoj gledat neke dobre al skupe gitare jer 1. za njih nemas para a sa samim skupljnjem za takve, kad ih kupis bit ces malo razocaran a 2. nemoj kupovat gitare velikih imena za male pare, jer u tim slucajevima ugl placas samo ime (cast iznimkama).

 

Ovdje imas neke recenzije Squierova i Ibaneza:

Gitare.info

 

Kolko se profesionalno zelis bavit gitarom?

Rainmaker ti je sve rekao
@ Rainmaker, gdje su ondje cijene?
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
offline
Gitara za početnike

Sry, samo sam zelio pomoci. Nisu male pare...

Nemam komentara
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Bichanich kaže...

Sry, samo sam zelio pomoci. Nisu male pare...

 nemoj se uzrujavat, isprika prihvaćena
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

taj music shop je ulicu dalje od mog stana tako da sam tamo išao gledat za gitaru...sebi sam bass kupio isto tamo ali cijene sam gledo na bilo kojoj drugoj stranici pošto su dosta slične...music shop no1 ima jako puno vintagea, dok drugdje nisam vidio neki izbor, tak da neznam de bi mogo pogledat cijene za vintage...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
offline
RE: Gitara za početnike

ja sam isto prije kreno s akustičnom pa sam nakon  nekog vremena samo zamijenio pa sad rokam po električnojCool

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 21:52 (car).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
  izgleda mi čist oke...rating na ultimate guitar ti je oko 7/10, što je dobro...ali nemoj koristit ovaj tremol previše... :)
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

čini mi se da bi je moga "ćapit"

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ljudi a kaj mislite o ovom shopu?

http://www.musicmax.hr/

Mozda tu ima ok gitara

Vidim da ima dost jeftinih pa mi je cudno malo

http://www.urbandead.com/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

ovako, nemojte čovjeku pisati stvari ala "ako se misliš baviti profesionalno... " bla bla bla

on želi svirat i želi gitaru za određene pare.... od električnih gitara češ dobiti za 1000 kn jednako kao da komp kupuješ, dakle šrot neki, ali dovoljan da naučiš osnove.

ja sviram i stvarno sam svirao na svakakvom smeću, ali to ne znači ako sviram u hardcore/metal bandovima da moram imati smeće od gitare.

želiš dobar sound, kupi dobru gitaru, simple as that. ovo što vi njemu pokazujete, čim upališ žviždi ko ludo, pogotov ako to misli na ono pojačalo od 200 W koje ima :).

ako ti nije hitno za gitaru, strpi se još malo i skupljaj pare, jer za 2000 kn već možeš naći nešto što može trajati neko vrijeme. ako već nemožeš skupljat, kupi akustičnu i nakon osnova vježbaj tehniku i brzinu prstiju. ja to nisam i neki put se stvarno kajem, jer mi se nije dalo zezat sa akustarama i klasičnim gitarama...

16 godina
offline
RE: Gitara za početnike
powerslave kaže...

Ljudi a kaj mislite o ovom shopu?

http://www.musicmax.hr/

Mozda tu ima ok gitara

Vidim da ima dost jeftinih pa mi je cudno malo

 I meni je malo sumnjivo bavit se takvim poslom i prodavat takve stvari s takvim internet stranicama, Mislim ono, wtf? Ko da prodaju banane.
Nemam komentara
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
_Rainmaker_ kaže...

taj music shop je ulicu dalje od mog stana tako da sam tamo išao gledat za gitaru...sebi sam bass kupio isto tamo ali cijene sam gledo na bilo kojoj drugoj stranici pošto su dosta slične...music shop no1 ima jako puno vintagea, dok drugdje nisam vidio neki izbor, tak da neznam de bi mogo pogledat cijene za vintage...

 joj taj music shop no1, ak je to ona trgovina koja mislim da je... gibson centar jel tak? ja tamo više nikad ne idem fala bogu.
"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Covjece pa rade si uzmi ovu gitaru za skoro istu cijenu .
Uzeo bi epiphone preko squier svaki dan, epiphone je gibsonova value segment linija,
probao sam tih squiera dosta i po meni imaju presirok vrat, ko da su napravljene za 7 zica
a ne 6, ono wtf, cemu to ??
EDIT: sad vidim da one nema na skladistu, pa mozda bi bila dobra i ova gitara, dode 1700
koliki ti je limit al ima pravi heavy metal crni look Namigiva
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2009 0:56 (drnde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

jeste da je van topica, ali ovo je meni najljepša gitara

http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_30&products_id=4761

:)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
The Acacia Strain kaže...

jeste da je van topica, ali ovo je meni najljepša gitara

http://webshop.musicshop.hr/product_info.php?cPath=22_23_30&products_id=4761

:)

Kad bi ja birao po ljepoti onda svakako Les Paul Classic (Traditional), meni jedna od najljepsih gitara
ikad napravljenih Osmijeh
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

uzmi za početak tamburu, pa onda prijeđi na gusle Cool

zeka

 

uvijek je pravilo koliko para, toliko muzike

prave zvjerke če uvijek koštati, bio sam vidio u intersparu električna gitara 600 kn!!!!

 

jasno ko sunce, ako češ malo tu i tamo nešta protamburat po njoj onda se isplati, a ako ne........ treba ti jedno 2-3 milje za solidnu gitaru

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
drnde kaže...
Covjece pa rade si uzmi ovu gitaru za skoro istu cijenu .
Uzeo bi epiphone preko squier svaki dan, epiphone je gibsonova value segment linija,
probao sam tih squiera dosta i po meni imaju presirok vrat, ko da su napravljene za 7 zica
a ne 6, ono wtf, cemu to ??
EDIT: sad vidim da one nema na skladistu, pa mozda bi bila dobra i ova gitara, dode 1700
koliki ti je limit al ima pravi heavy metal crni look Namigiva
 ima li još itko kome se ova čini dobra(ili zan da je dobra)?
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...

što kažete na ovu:

http://www.njuskalo.hr/oglas465586

 Meni se čini ok. Dosta je očuvana, baš i ne vjerujem da je iz 96. godine, ali izgleda dobro. Ako ćeš kupiti svakako provjeriti prije kupnje. Povedi nekog ko se kuži u gitare, tj. zna što bi moglo raditi probleme u daljnjem sviranju.
ribar kaže...

mani se skvajera, to je sranje, nadji neku jamahu pacifiku, dobra gitara za male novce, bolja od jeftinih ibaneza, skvajerova i inih sranja

 Squier uopće nije sranje! Dobro, Bullet serija je (možda i Affinity), ali za Deluxe i Standard treba izdvojiti pristojne pare... Uostalom mnogo glazbenika koristi Squier...
@ autor teme
Ponavljam, ako ćeš svirati G'n'R, AC/DC i sl. stvari, uzmi Epiphone. Sa Squierom ćeš teško dobiti takav zvuk kakav imaju G'n'R ili AC/DC.
bi otprilike zvučao Squier bez ikakvih efekata, distorzije ili sl. Znači, mogu se dobiti različiti zvukovi, možda bi i mogao dobiti onaj hardcore zvuk, ali lakše ćeš npr. s
dobiti taj hardcore zvuk (dobro, on na kraju koristi efekte, ali tako bi to otprilike zvučalo). To je Epiphone Les Paul Special II, spomenut već prije u ovoj temi.
92% tinejdžera misli da su oni potpisi sa '92%' cool. Ako si ti među onih 8% koji misle da su ti potpisi retardirani, nemoj ovo kopirati u svoj potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

ja bi isto radije Epiphone-a, ali to radi toga jer više odgovara različitim vrstama muzike nego Fender. Pikneš dobre magnete gore i to je to. Samo moraš biti svjestan da kod obje gitare imaš kantu od magneta, tako da nakon nekog vremena češ vidjet da iz njih baš i nemožeš izvući mnogo.

16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

nači valjalo bi uzet onu crnu?

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

probaj obje, probaj još neke modele

možda tebi ibanez odgovara, možda i schecter... ima gitara svakakvih, ti trebaš vidjet što bi odgovaral, najviše radi vrata itd...

16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

pa ja više-manje namjeram svirati samo pisme od guns-a i AC DC-a (i ostalih rockera) a par postova povrh piše da ovakva gitara odgovara tom tipu pisama

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

pa i squier odgovara, zašto on ne bi odgovarao? :)

ja bi tebi savjetovao da ti probaš pa vidiš koja ti od njih najbolje odgovara. npr... sweet child o mine sviraj sa svakom koju probaš pa si vidi na kojoj ti najbolje "lete" prsti i kako ti leži vrat. nemože ti netko sa foruma reći ovdje koja je najbolja ako on recimo samo preferira dizajn les paul gitare. i ja preferiram, no to ne znači da će i tebi to biti najbolje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
The Acacia Strain kaže...

pa i squier odgovara, zašto on ne bi odgovarao? :)

ja bi tebi savjetovao da ti probaš pa vidiš koja ti od njih najbolje odgovara. npr... sweet child o mine sviraj sa svakom koju probaš pa si vidi na kojoj ti najbolje "lete" prsti i kako ti leži vrat. nemože ti netko sa foruma reći ovdje koja je najbolja ako on recimo samo preferira dizajn les paul gitare. i ja preferiram, no to ne znači da će i tebi to biti najbolje.

 bi ja odsvira sveet child o mine ali doduše sam samo 50-etak puta "povukao žicu na gitari" tako da je neznam
a ipak na prvi pogled ne izgleda pre komplicirano

http://img34.imageshack.us/img34/3202/gpro.jpg

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
protjeran
offline
RE: Gitara za početnike

squier je prelos virujte mi, to ca ga sviraju neke "zvizde" sve govori o njima ko glazbenicima, i njihovoj muzici, mozda ima nekih dobrih serija al to je opet puno para a malo muzike, isto ko strat meksikanac

 

ja san se iznenadija kako je yamaha pacifica svirljiva za nevelike novce, zvuk ok, izrada solidna znaci posli se isplati ulozit u bolji pikap, sta ces u squier ulagat ka mu je vrat ko da ga je radio kum mate od murala koji je ukra na bausteli ipod kuce

 

nu, glamac, djava ga odnija
16 godina
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
The Acacia Strain kaže...

pa i squier odgovara, zašto on ne bi odgovarao? :)

ja bi tebi savjetovao da ti probaš pa vidiš koja ti od njih najbolje odgovara. npr... sweet child o mine sviraj sa svakom koju probaš pa si vidi na kojoj ti najbolje "lete" prsti i kako ti leži vrat. nemože ti netko sa foruma reći ovdje koja je najbolja ako on recimo samo preferira dizajn les paul gitare. i ja preferiram, no to ne znači da će i tebi to biti najbolje.

 bi ja odsvira sveet child o mine ali doduše sam samo 50-etak puta "povukao žicu na gitari" tako da je neznam
a ipak na prvi pogled ne izgleda pre komplicirano

http://img34.imageshack.us/img34/3202/gpro.jpg

 Da bi Sweet Child O Mine znao dobro svirati moraš jako puno vježbati. Nije tako jednostavno kako se čini no jednom kad skužiš taj dio će ti postat lagan.
92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
The Acacia Strain kaže...

pa i squier odgovara, zašto on ne bi odgovarao? :)

ja bi tebi savjetovao da ti probaš pa vidiš koja ti od njih najbolje odgovara. npr... sweet child o mine sviraj sa svakom koju probaš pa si vidi na kojoj ti najbolje "lete" prsti i kako ti leži vrat. nemože ti netko sa foruma reći ovdje koja je najbolja ako on recimo samo preferira dizajn les paul gitare. i ja preferiram, no to ne znači da će i tebi to biti najbolje.

 bi ja odsvira sveet child o mine ali doduše sam samo 50-etak puta "povukao žicu na gitari" tako da je neznam
a ipak na prvi pogled ne izgleda pre komplicirano

http://img34.imageshack.us/img34/3202/gpro.jpg

O, vjeruj mi, ako si samo 50-ak puta opalio po žici na gitari, predstavljat će ti problem. Nije komplicirano, ali ti ni prsti nisu navikli na žice, pa ono, još će i boljeti. Ali samo naprijed, nemoj da te ovo obeshrabi, mislim, ono, možda baš ownaš otprve to =). Ja i sad znam taj intro zeznut, jer je to string skipping preko 4 žice, istina, nije brzo al opet, desna ruka jako putuje... a nekad i zamutim žicu i to baš taj F ton (na 14 polju - prva žica). E i da, Gunsi su ti za pola tona dolje štim, znači ne EADGB(H)E, nego D#G#C#F#A#D#. Bar ove sve stare pjesme koje ja sviram (prvih par albuma), za nove nemam pojma.
EDIT: što se tiče gitare, da se i ja priključim... ovo uzmi s rezervom jer govorim napamet i ne znam kolko ta đitra košta, ali ja bi ti preporučio epiphone flying v, a kasnije u nju pukneš seymour duncan invaders pickupove... stvarno ne znam cijenu kod nas, al mislim da nadmašuje tvojih 1700kn pa ono, velim, uzmi s rezervom.
"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2009 19:41 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

a sad... daješ mu da uzme flying V, sa seymour duncan pikapovima i pitaš se da li nadmašuje tu cifru :D

 

ljudi moji, ako neznate šta postate, bolje ne pišite u ovom topicu

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice