Kako dospjeti u novine ?

poruka: 26
|
čitano: 6.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:51 (DarkoKwon).
11 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

Listam tvoj profil i ne vidim da si igdje ikad napiso išta o toj svojoj igri.

Pa čak ni u ovom postu u kojem spominješ kako hoćeš da za nju zna što više ljudi.

 

Direkt u novine.

Možda da i novine preskočiš, te odmah kontaktiraš steam da igru stave u Featured po cijeni od 60 eurića.

12 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:52 (DarkoKwon).
13 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
Još da znamo o kojoj se igri radi...
16 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

Mislim da bi ti bilo najbolje da kreneš sa oglašavanjem putem društvenih mreža, tipa da napraviš fan page od igre ili neki youtube kanal pa nakon toga možda idu novine...

Koristite blage riječi i jake argumente
11 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
Ma mozes poslati i novinama, a pogotovo portalima
Skucaj tekst u wordu otprilike da izgleda kao clanak i posalji na redakcije s molbom da objave, uz napomenu da je igra besplatna/da si je samostalno razvio itd.
Objavit ce je vjerojatno vecina u stranicama za tehnologiju/zanimljivosti, ne nadaj se bas prednjim stranama, intervjuu i slicno
To je vise da popune prostor, a opet im je zgodno da je domaca vijest, a ne c/p
16 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

Pa OK, oš ti nama reć o kakvoj se igri radi?  kak si ju napravio? kojim alatima, u kojim jezicima programiraš? itd itd???

 

ne razumijem što ti je cilj sad, zašto bi se netko morao diviti toj tvojoj igri? 

 

koliko imaš godina uopće?

10 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

Daj da ju probamo pa napravi temu ovdje na forumu pa ako bude dobra možda ju objave i u BUG-u i eto ti reklame. A ovako kako ti hoćeš u novine ćeš dospit jedino ako pukneš banku il upucaš koga.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 15:48 (DarkoKwon).
16 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

Još uvijek nisi odgovorio na koji način radiš igre???

 

Što ti u životu znači napravit 12 igara vjerojatno na istu foru?

 

Pretpostavljam da koristiš nekakve alate za brzinsko kreiranje igara koje ne liče na ništa, možda se varam, al tak mi se čini. Također mislim da nemaš više od 15-16 godina.

 

Bez uvrede, samo naprijed... ali to još nije vijest za medije 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 12:25 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
DarkoKwon kaže...

Pogresno sam se izrazio, nisamjos zavrsio igru. Zapravo sam zavrsio samo gameplay, ali ima se tu jos raditi do kraja mjeseca, android port, UI i sitne optimizacije zavrsiti. Bavim se pixel artom kao freelancer, medjutim freelance mi se zgadio i sada zelim raditi samo na svojim projektima, do kraja ove godine planiram napraviti bar 12 igara, sto znaci svaka igra 1 mjesec. Uz put ucim C# pa mi zbog toga treba toliko vremena da zavrsim ovu igru. Sa obzirom da igra ima jos glitcheva ne zelim je objavljivati, morat cete cekati kraj mjeseca. 

 

Do sada je samo @picajzla0707 rekao nesto objektivno i konkretno, na sto sam zahvalan. Imam pitanje za istog, koliko gramaticki tekst mora biti ispravan i da li oni isti ispravljaju ? Gramatika mi nije jaca strana...

Jednom davno je kolega radio na igri,  ovoj i još jednoj daaavno na kojoj je dosta nas igralo(ne mogu naci link).

Kao sto vidis,on je svaki svoj "put u kreiranju" igre nas obavjestavao i na taj nacin ne/slusao nas.

Tako bi trebao i ti!

Pitao te je kolega gore koliko imas godina...po boldanoj tvojoj izjavi,ja ti ne dajem više od 15 godina!

Nemoj misliti da te omlazavam,ali jako je neozbiljno takvo sto izjaviti,a da nisi niti prvu igru naparavio.

Isto tako znaj da od kada sam ovdje na Bug forumu,vidio sam barem 15 takvih kao ti,niti jedan se nije niti uspio barem pribliziti kolegi ColdPlayu,a niti on nikada nije uspio zavrsiti igru.

Tako da eto znaj,ako zavrsis igru,biti ces PRVI!

Sretno!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
Milka30 kaže...
DarkoKwon kaže...

Pogresno sam se izrazio, nisamjos zavrsio igru. Zapravo sam zavrsio samo gameplay, ali ima se tu jos raditi do kraja mjeseca, android port, UI i sitne optimizacije zavrsiti. Bavim se pixel artom kao freelancer, medjutim freelance mi se zgadio i sada zelim raditi samo na svojim projektima, do kraja ove godine planiram napraviti bar 12 igara, sto znaci svaka igra 1 mjesec. Uz put ucim C# pa mi zbog toga treba toliko vremena da zavrsim ovu igru. Sa obzirom da igra ima jos glitcheva ne zelim je objavljivati, morat cete cekati kraj mjeseca. 

 

Do sada je samo @picajzla0707 rekao nesto objektivno i konkretno, na sto sam zahvalan. Imam pitanje za istog, koliko gramaticki tekst mora biti ispravan i da li oni isti ispravljaju ? Gramatika mi nije jaca strana...

Jednom davno je kolega radio na igri,  ovoj i još jednoj daaavno na kojoj je dosta nas igralo(ne mogu naci link).

Kao sto vidis,on je svaki svoj "put u kreiranju" igre nas obavjestavao i na taj nacin ne/slusao nas.

Tako bi trebao i ti!

Pitao te je kolega gore koliko imas godina...po boldanoj tvojoj izjavi,ja ti ne dajem više od 15 godina!

Nemoj misliti da te omlazavam,ali jako je neozbiljno takvo sto izjaviti,a da nisi niti prvu igru naparavio.

Isto tako znaj da od kada sam ovdje na Bug forumu,vidio sam barem 15 takvih kao ti,niti jedan se nije niti uspio barem pribliziti kolegi ColdPlayu,a niti on nikada nije uspio zavrsiti igru.

Tako da eto znaj,ako zavrsis igru,biti ces PRVI!

Sretno!

 Slazem se, bolje informiraj krug ljudi koji ti mogu pomoci i koji znaju cime se bavis da ti pomognu u daljnem radu i objavi svojeg projekta javnosti.

Trebaš dizajnera? Posjeti IpL Design! www.ipl-design.info
12 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:52 (DarkoKwon).
16 godina
offline
Kako dospjeti u novine ?

Ma stvarno mi nije bila ideja provocirati, jednostavno mi se tvoj prvi post čini jako neozbiljan za nekog ozbiljnijeg developera...

 

Čemu izlazak u novine? Zvuči mi kao da netko želi na osnovu nešto znanja o videoigrama zamijeniti severinu na naslovnici 

 

Developera kao ti je pun svijet, bave se time i zarađuju za život na taj način, ne vidim zašto bi radi tog trebao biti u novinama?

 

Da bi tvoja igra bila vrijedna spomena u medijima morala bi biti na tržištu, morala bi privući ljude da ju kupe, te neki uspjeh postići. (Tipa ona 2 studenta šta su prije par godina za Android onaj Doodle Jump složili i obogatili se na tom).

 

Ajd još bi shvatio da si dijete od 10-11 godina pa da si nekakvo čudo od djeteta koje pravi videoigre pa si dospio u medije prek škole ili nešto.

 

Ali s 23 godine ovak neš napisat mi je bezveze... Igara je pun Internet, 80% ih nije vrijedno spomena.

 

Samo naprijed, ali da je vijest za medije, nije... Ali za neku temu na forumu je, pa da malo ekipi poput mene objasniš kako radiš, što radiš, da vidimo malo kak to izgleda, možda i zaigramo... Ako si toliko dobar u izradi već će te netko škicnuti ovdje pa ti se možda ukaže i kakva dobra poslovna prilika i suradnja, a možda i bug objavi kakvu vijest na portalu ako se ljudima svidi što radiš...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 13:34 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
lllnuclearlll kaže...

Ma stvarno mi nije bila ideja provocirati, jednostavno mi se tvoj prvi post čini jako neozbiljan za nekog ozbiljnijeg developera...

 

Čemu izlazak u novine? Zvuči mi kao da netko želi na osnovu nešto znanja o videoigrama zamijeniti severinu na naslovnici 

 

Developera kao ti je pun svijet, bave se time i zarađuju za život na taj način, ne vidim zašto bi radi tog trebao biti u novinama?

 

Da bi tvoja igra bila vrijedna spomena u medijima morala bi biti na tržištu, morala bi privući ljude da ju kupe, te neki uspjeh postići. (Tipa CroTeam koji su Serious Sama složili).

 

Ajd još bi shvatio da si dijete od 10-11 godina pa da si nekakvo čudo od djeteta koje pravi videoigre pa si dospio u medije prek škole ili nešto.

 

Ali s 23 godine ovak neš napisat mi je bezveze... Igara je pun Internet, 80% ih nije vrijedno spomena.

 

Samo naprijed, ali da je vijest za medije, nije... Ali za neku temu na forumu je da malo ekipi poput mene objasniš kako radiš, što radiš, da vidimo malo kak to izgleda, pa možda i zaigramo... Ako si toliko dobar u izradi već će te netko škicnuti ovdje pa ti se možda ukaže i kakva dobra poslovna prilika...

 

 

 Nisi nimalo objektivan. Serious Sam ti radi tim od par ljudi i ne mozes ih porediti sa mnom samim. Plus ta igra je uradjena u 3D-u za PC, dok ja razvijam 2D igre i ne planiram uopste raditi 3D igre. Svaka igra ima svoju publiku, nije igra samo GTA 5 i android igra moze biti uspjesna i popularna. Ja sam svjestan da na trzistu ima mnogo igara kao moja, ali ja moram krenuti od manjih projekata. I ono sto sam siguran da moju igru izdvaja od slicnig igara jeste ispoliranost i "topla" grafika. Sada ti mozda obozavas visoko budzetne igre i bilo koja indie 2D igra ti je automatski glupa, sto nije objektivno razmisljanje, mozda grijesim, ali tako mi zvucis. 

 

I ne vidim razlog zasto ne objaviti vijest o igri u novinama ? Sta je to vrijednija vijest o Kristijan Golubovicu od moje igre ? Vecina vas dozivljava novine previse ozbiljno, kao da se u njima moze pisati samo o oskarovcima. Redovno citam nacionalne novine (kod nas u BIH) i redovno izbije neka igra na naslovnoj, jos te igre nisu dobro ispolirane, mutne teksture, input lag itd. Ako oni mogu, zasto ja ne bih mogao ? Jedino igra od ColdPlay sto je vrijedna, cini mi se da je isplivala na jednom sajtu, bila je na naslovnoj.

Darko
16 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
DarkoKwon kaže...

 

 

 Nisi nimalo objektivan. Serious Sam ti radi tim od par ljudi i ne mozes ih porediti sa mnom samim. Plus ta igra je uradjena u 3D-u za PC, dok ja razvijam 2D igre i ne planiram uopste raditi 3D igre. Svaka igra ima svoju publiku, nije igra samo GTA 5 i android igra moze biti uspjesna i popularna. Ja sam svjestan da na trzistu ima mnogo igara kao moja, ali ja moram krenuti od manjih projekata. I ono sto sam siguran da moju igru izdvaja od slicnig igara jeste ispoliranost i "topla" grafika. Sada ti mozda obozavas visoko budzetne igre i bilo koja indie 2D igra ti je automatski glupa, sto nije objektivno razmisljanje, mozda grijesim, ali tako mi zvucis. 

 

I ne vidim razlog zasto ne objaviti vijest o igri u novinama ? Sta je to vrijednija vijest o Kristijan Golubovicu od moje igre ? Vecina vas dozivljava novine previse ozbiljno, kao da se u njima moze pisati samo o oskarovcima. Redovno citam nacionalne novine (kod nas u BIH) i redovno izbije neka igra na naslovnoj, jos te igre nisu dobro ispolirane, mutne teksture, input lag itd. Ako oni mogu, zasto ja ne bih mogao ? Jedino igra od ColdPlay sto je vrijedna, cini mi se da je isplivala na jednom sajtu, bila je na naslovnoj.

Editirao sam malo post što se tiče Serious Sama i ubacio Doodle Jump jer sam i sam shvatio što sam napisao. Ne mora igra biti uopće u 3Du, ali kao što velim 80% igara nije vrijedno spomena, što znaš i sam... Kvalitetu i popularnost igre ne određuju novine, nego ljudi koji ju skidaju i igraju. Uzmimo recimo kao primjer smeće od igre Flappy Bird koja je stekla planetarnu popularnost...

 

Neovisno sad o kvaliteti igara, ja se bavim dizajnom web stranica, radim stranicu za jednu lokalnu udrugu. Jel bi ja sad trebao biti u novinama u vezi tog? Po čem je to što ti radiš vrijedno spomena u medijima? Svaka šuša bi na taj način onda slala medijima priče kak su izmesarili svinju danas ili očistili park... 

 

Napravi igru, stavi ju na playstore, napravi web sajt, razglasi malo po forumima s adekvatnom temom pa možda neš i postigneš, ovako guranjem u  kojekakve novine koje ti to neće ni spomenuti nema smisla jer takvih kao ti su tisuće i tisuće...

 

Napravi igru, daj da igramo, ako je dobra garantiram ti da ćeš završit u medijima i zaradit nešto para...  Ali ti guraš u medije nešto što ni ne postoji trenutno 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 14:03 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
lllnuclearlll kaže...
DarkoKwon kaže...

 

 

 Nisi nimalo objektivan. Serious Sam ti radi tim od par ljudi i ne mozes ih porediti sa mnom samim. Plus ta igra je uradjena u 3D-u za PC, dok ja razvijam 2D igre i ne planiram uopste raditi 3D igre. Svaka igra ima svoju publiku, nije igra samo GTA 5 i android igra moze biti uspjesna i popularna. Ja sam svjestan da na trzistu ima mnogo igara kao moja, ali ja moram krenuti od manjih projekata. I ono sto sam siguran da moju igru izdvaja od slicnig igara jeste ispoliranost i "topla" grafika. Sada ti mozda obozavas visoko budzetne igre i bilo koja indie 2D igra ti je automatski glupa, sto nije objektivno razmisljanje, mozda grijesim, ali tako mi zvucis. 

 

I ne vidim razlog zasto ne objaviti vijest o igri u novinama ? Sta je to vrijednija vijest o Kristijan Golubovicu od moje igre ? Vecina vas dozivljava novine previse ozbiljno, kao da se u njima moze pisati samo o oskarovcima. Redovno citam nacionalne novine (kod nas u BIH) i redovno izbije neka igra na naslovnoj, jos te igre nisu dobro ispolirane, mutne teksture, input lag itd. Ako oni mogu, zasto ja ne bih mogao ? Jedino igra od ColdPlay sto je vrijedna, cini mi se da je isplivala na jednom sajtu, bila je na naslovnoj.

Editirao sam malo post što se tiče Serious Sama i ubacio Doodle Jump jer sam i sam shvatio što sam napisao. Ne mora igra biti uopće u 3Du, ali kao što velim 80% igara nije vrijedno spomena, što znaš i sam... Kvalitetu i popularnost igre ne određuju novine, nego ljudi koji ju skidaju i igraju. Uzmimo recimo kao primjer smeće od igre Flappy Bird koja je stekla planetarnu popularnost...

 

Neovisno sad o kvaliteti igara, ja se bavim dizajnom web stranica, radim stranicu za jednu lokalnu udrugu. Jel bi ja sad trebao biti u novinama u vezi tog? Po čem je to što ti radiš vrijedno spomena u medijima? Svaka šuša bi na taj način onda slala medijima priče kak su izmesarili svinju danas ili očistili park... 

 

Napravi igru, stavi ju na playstore, napravi web sajt, razglasi malo po forumima s adekvatnom temom pa možda neš i postigneš, ovako guranjem u  kojekakve novine koje ti to neće ni spomenuti nema smisla jer takvih kao ti su tisuće i tisuće...

 Malo ljudi zeli da reklamira svoje igre, pogledaj zrtvu gore, postavio sam link (Captain Balls), lik je kupio source code igre i platio mene dizajnera da mu uradim reskin, sve je to ok, ali lik ima 30 downloadsa, a to je bas zato sto nije reklamirao svoju igru. Flappy Bird i slicne igre jesu popularne zbog marketinga, a doodle jump i flappy bird su daleko ispod po kvaliteti od igre koju pravim. Zelim od prvog projekta da se reklamiram, a ne kada napravim nesto dobro. Jer kada napravim nesto bas dobro, zelim da vec imam neku bazu fanova. 

 

I glupost da guram u medije nesto sto ne postoji, tek kada zavrsim igru i objavim je na play store cu da ganjam medije. A sada se unaprijed raspitujem kakva je procedura.

Darko
16 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
DarkoKwon kaže...

 Malo ljudi zeli da reklamira svoje igre, pogledaj zrtvu gore, postavio sam link (Captain Balls), lik je kupio source code igre i platio mene dizajnera da mu uradim reskin, sve je to ok, ali lik ima 30 downloadsa, a to je bas zato sto nije reklamirao svoju igru. Flappy Bird i slicne igre jesu popularne zbog marketinga, a doodle jump i flappy bird su daleko ispod po kvaliteti od igre koju pravim. Zelim od prvog projekta da se reklamiram, a ne kada napravim nesto dobro. Jer kada napravim nesto bas dobro, zelim da vec imam neku bazu fanova. 

 

I glupost da guram u medije nesto sto ne postoji, tek kada zavrsim igru i objavim je na play store cu da ganjam medije. A sada se unaprijed raspitujem kakva je procedura.

 

Pa onda fino platiš tim portalima da ti stave reklamu na stranicu/novine ili platiš članak... 

 

Ono što ti u biti želiš je besplatna reklama.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 14:16 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Kako dospjeti u novine ?

Od muhe radiš slona,napravi igru,malo je okolo oglašavaj, nek skupi neš downloada i onda pošalji nekim novinama na mail pitanje dal su zainteresirani za priču, doduše mislim da ako želiš reklamu nekad ćeš morati malo i podmazati.

 

Btw. s ozbirom da se radi o igri, mislim da bi ti bilo bezveze izać u novinama tipa 24 sata,puno je bolje to odraditi preko internet portala ili youtube reviewera.

 

Totalbiscuit ti radi one WTF IS videe,pa možeš i njemu poslat možda će obradit.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 14:20 (zerocool12).
12 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:52 (DarkoKwon).
14 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
DarkoKwon kaže...

 

Ja nemam komercijalnu korist od tih reklama, cak igra koju pravim nece imati reklame, tako da tim portalima nije problem da objave vijest, a oni samo mogu meni pomoci, nema nista lose u tome, ja da imam popularan sajt isto bih pomogao nekom. U slucaju da prodajem neki proizvod ili bilo sta slicno, samo u tom slucaju moram da platim.

 ne živimo u komunizmu da ce netko objavljivati clanke o tvojoj igri eto tako da ti pomogne ,on nema nikakve koristi od toga ..btw marketing se ne odrađuje tak da se povlacis po novinama u BIH ,mislim da ti je puno bitnije da cuju za tebe na gejmerskim portalima ,forumima itd

16 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
DarkoKwon kaže...

I ne vidim razlog zasto ne objaviti vijest o igri u novinama ?

Prvo, krivi medij. Drugo, košta. Treće, nije ciljana publika.

Od svih medija tiskani mediji su najmanje primjereni onome što ti radiš i tu nema puno humanitarizma.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 17:32 (Old Iggy).
11 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
loky4i4 kaže...

 ne živimo u komunizmu da ce netko objavljivati clanke o tvojoj igri eto tako da ti pomogne ,on nema nikakve koristi od toga ..btw marketing se ne odrađuje tak da se povlacis po novinama u BIH ,mislim da ti je puno bitnije da cuju za tebe na gejmerskim portalima ,forumima itd

Old Iggy kaže...

Prvo, krivi medij. Drugo, košta. Treće, nije ciljana publika.

Od svih medija tiskani mediji su najmanje primjereni onome što ti radiš i tu nema puno humanitarizma.

 može biti krivi medij, ali reklame nikad previše

ništa ne košta uglvnom, novine i portali ionako muku muče što staviti na te "nebitne" stranice i dobro im dođe takvo što, drugo je pitanje koliko će biti učinkovito

neki će objaviti, neki neće, ali što te košta probati

 

nedavno smo u redakciji dobili takvu molbu za igru santa jump i koliko sam vidio dosta je portala i novina to objavilo

 

DarkoKwon, evo ti kako je izgledao njihov email, pa složi tako nešto i šalji

 

Poštovani, ovim putem želimo Vam predstaviti našu mobilnu igru za Android uređaje koju je moguće preuzeti putem linka: (ups, izbrisao sam link jer nemam pojma jel dozvoljeno, a ionako nije bitno za primjer)

Igra je samo u prvom danu preuzeta preko 500 puta te je u roku 10 dana zasjela među top 300 aplikacija na Google Play i to na 278. mjestu te je na top listi najnovijih mobilnih aplikacija i to na visokom 27. mjestu. U prilogu Vam također dostavljamo slike koje možete upotrijebiti u članku, kao i sliku liste najboljih.

Igra je besplatna, te se radi od Božićnoj tematiki gdje je u cilju skupiti što više poklona sa Djeda Božićnjakom te na taj način postići što veći rezultat.

Igra je napravljena u svega 5 sati, od ideje do završne aplikacije. Radi se o potpuno besplatnoj igri. Kako se radi od mladom timu, koji igre radi samo radi svog "gušta" te nema trenutno nikakvih većih priohoda od istih bili bismo Vam zahvalni kada biste objavili članak i ovaj naš uspjeh. Hvala unaprijed.

S poštovanjem...

 

potpišeš ime tima (nema veze što je jednočlan tim) i voila

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 19:03 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
Možda je to onaj lik šta je radio igricu u "engleskom programskom jeziku" pa ju je napokon dovršio
Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
12 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:52 (DarkoKwon).
16 godina
offline
Re: Kako dospjeti u novine ?
DarkoKwon kaže...

(...) koliko gramaticki tekst mora biti ispravan i da li oni isti ispravljaju ? Gramatika mi nije jaca strana...

Mora biti gramatički 100% ispravan. U slučaju da se ipak potkrade neka greškica naravno da će je prije objavljivanja netko ispraviti. Ali upadljivo nepismen tekst pun grešaka nitko ozbiljan neće ni čitati, a kamoli objavljivati.

Isto tako, ako su ti namjere oko te igre ozbiljne, onda nađi nekog kreativca/marketingaša/copywritera da ti napiše tekst za PR objavu.

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice