Ručno napravnljen kutija za subwoofer

poruka: 13
|
čitano: 8.829
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ručno napravnljen kutija za subwoofer

tu stavljajte sve ručne radove subwoofer

 

evo moj jedan za početak....

 nije još gotow treba još ić 12" zvučnik i presvuč ga u onaj tepih

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Ručno napravnljen kutija za subwoofer

Ta kutija ce ti se rascvjetat u tisucu komada lol

The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
protjeran
offline
Ručno napravnljen kutija za subwoofer

Ti napravi bolji onda vec kada toliko kenjas.

Covjekov prvi rad jbt.

born to be gamer
12 godina
neaktivan
offline
Ručno napravnljen kutija za subwoofer

a je znam da bude ali nisam imao nikakvu drugu ploću pa sam od osb ploča napravio, sad budem si kupio pravu ploču koja valja za to i koja neče da se rascvijeta, i još bude bio fiberglass, nije mi 1 rad to mi je stari rad koji stoji več godinu dana samo tako ali nikako da ga dovršim a one ostale sam prodao.....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ručno napravnljen kutija za subwoofer
brhgzugfewu kaže...

Ti napravi bolji onda vec kada toliko kenjas.

Covjekov prvi rad jbt.

Napravio sam ih masu i bolje mu je da je pitao prvo za savjet jer ovo je zali boze.

Moja prva nije bila ni blizu ovoga. U ovo je ulozeno 0% volje sto se i vidi iz prilozenog. Ta kutija ce svirat na sve strane, oni koji se bave time znaju o cemu pricam..

 

I ja ne kenjam, ja kakam..a ono sto sam rekao je bila cinjenica, prema tome tiho budi molim te.

 

@Deus...bez uvrede, al moze to i puno bolje {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 16:35 (Sale_ds).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ručno napravnljen kutija za subwoofer
Sale_ds kaže...

  Ajde baci koju slikicu, da vidimo.

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ručno napravnljen kutija za subwoofer
Sale_ds kaže...
brhgzugfewu kaže...

Ti napravi bolji onda vec kada toliko kenjas.

Covjekov prvi rad jbt.

Napravio sam ih masu i bolje mu je da je pitao prvo za savjet jer ovo je zali boze.

Moja prva nije bila ni blizu ovoga. U ovo je ulozeno 0% volje sto se i vidi iz prilozenog. Ta kutija ce svirat na sve strane, oni koji se bave time znaju o cemu pricam..

 

I ja ne kenjam, ja kakam..a ono sto sam rekao je bila cinjenica, prema tome tiho budi molim te.

 

@Deus...bez uvrede, al moze to i puno bolje {#}

pa znam da nije nekaj i ta osb ploča če se rapat od basa, jer je napravljena od piljevine pa če se trgat, pa da naravno da može i bolje a ovo sam stavio jer nisam imao drugu jer sam prodao, a svoju koju imam za komp je kupljena, a uskoro bude nova kutija i budem stavio video kako radim i sve i slike če bit i to, pa češ vidjet kaj ja znam......strpi se do 10 mj. ili kasnije još jer, sad gradim svoju radionu iza kuće pa kad je zgradim i kupim sve potrebne alate i stojeve pa čemo vidjet, a ako se ti time baviš ajde stavi sad koju sliku, i koliko se duko baviš time i kaj radiš s tim kutijama možeš odgovorit na pp

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 17:44 (deus-ex resolution).
13 godina
neaktivan
offline
Ručno napravnljen kutija za subwoofer

Mislim da je zadnja koju sam radio bila prije 8 godina ako ne i vise tako da od slika nista. Imam dvije floorstand kutije koje sam radio prije ohoho samo sta nemam adekvatan mob za slikanje, mozda uslikam sutra oko podneva kad mi kresne sunce u dnevni jer nemam bas svjetla u sobi, a mob nema blic -.-

U tim kutijama su bile horne za visoke samo sta su prosvirale pa sam sad stavio normalne visoke, a i basevi su takoder prosvirali. Odnosno jedan radi dok trugi grebe i nije slusljivo. Mozda ga dam na prematanje ali razmisljam i o kupnji novih. Vidjet cemo. Trenutno su spojeni skretnicom tako da su visoki na kondice za visoke, a basevi na kondice za srednje i upareni su sa eminence 38cm wooferom koj ima spulu tak da oni rokaju kao prednji dok sam si za zadnje ostavio 2 bookshelf sonya koje nisam htio prodat, sve je to upogonjeno staaarim Phillipsom FR752 koje vec desetljece roka kod mene ko ludo, a i ja sam ga uzeo polovnog ;)

Jbga, imao sam cijeli sistem od sonya ali sam silom prilika bio prisiljen prodati dio tako da sam se pokrpo sa ovim home made dok se ne nade neka para da se kupi novo.

 

Ostalo je sve vecinom bio rad za nekoga, ugl su to bile kutije za baseve za auto i ploce za bunker, a bilo je tu jos i par bookshelf te floorstand kutija za osobne potrebe no to je odavno zavrsilo kao priprema za rostilj xD. Ali kao sto rekoh, time sam se bavio u dubokoj mladosti dok sam jos gajio ljubav prema drvetu, sad se jednostavno nema vremena, a iskreno ni volje tak da ono {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ručno napravnljen kutija za subwoofer
Sale_ds kaže...

Mislim da je zadnja koju sam radio bila prije 8 godina ako ne i vise...

 

Eeee da, nemam ni ja vise volje a ni vremena sto kazes. A nekad bih uhvatio onu ubodnu pilu i srusio hrast njome ak treba {#}  (al nekad).

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
12 godina
neaktivan
offline
Ručno napravnljen kutija za subwoofer

koje materijale si koristio ? {#}

Say Hello To My Little Friend
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ručno napravnljen kutija za subwoofer
Sale_ds kaže...

Mislim da je zadnja koju sam radio bila prije 8 godina ako ne i vise tako da od slika nista. Imam dvije floorstand kutije koje sam radio prije ohoho samo sta nemam adekvatan mob za slikanje, mozda uslikam sutra oko podneva kad mi kresne sunce u dnevni jer nemam bas svjetla u sobi, a mob nema blic -.-

U tim kutijama su bile horne za visoke samo sta su prosvirale pa sam sad stavio normalne visoke, a i basevi su takoder prosvirali. Odnosno jedan radi dok trugi grebe i nije slusljivo. Mozda ga dam na prematanje ali razmisljam i o kupnji novih. Vidjet cemo. Trenutno su spojeni skretnicom tako da su visoki na kondice za visoke, a basevi na kondice za srednje i upareni su sa eminence 38cm wooferom koj ima spulu tak da oni rokaju kao prednji dok sam si za zadnje ostavio 2 bookshelf sonya koje nisam htio prodat, sve je to upogonjeno staaarim Phillipsom FR752 koje vec desetljece roka kod mene ko ludo, a i ja sam ga uzeo polovnog ;)

Jbga, imao sam cijeli sistem od sonya ali sam silom prilika bio prisiljen prodati dio tako da sam se pokrpo sa ovim home made dok se ne nade neka para da se kupi novo.

 

Ostalo je sve vecinom bio rad za nekoga, ugl su to bile kutije za baseve za auto i ploce za bunker, a bilo je tu jos i par bookshelf te floorstand kutija za osobne potrebe no to je odavno zavrsilo kao priprema za rostilj xD. Ali kao sto rekoh, time sam se bavio u dubokoj mladosti dok sam jos gajio ljubav prema drvetu, sad se jednostavno nema vremena, a iskreno ni volje tak da ono {#}

koje si vrsu ploča koristio, mdf ili ivericu

i ako si u mogučnosti da staviš sutra slike super, bi bilo....da vidimo.....ja samo trebam da skupim ovu i napravit ču zvučnike i subwoofer od fiberglasa

13 godina
neaktivan
offline
Ručno napravnljen kutija za subwoofer

U pocetku ivericu, a kasnije MDF iliti medijapan (1,5-2,0 cm) ovisno o uradku. Ako nemas adekvatan alat doma onda ti je najbolje dat da se ispili po mjeri.

 

Kod MDF'a obavezno napravi rupe za sarafe borerom jer ce ti se sirit ak puknes sarafe drito unutra i jos ako su malo deblji pa malo fulas i odes pre blizu ruba..jao jao

I pazi da ne pretjeras sa sarafima, koristi ljepilo i taman dovoljno sarafa za to stisne. Usparat ces si vremena i truda, a i manje ces morat kitat...

Nakon sastavljanja kutije obavezno sve rubove iznutra prec silikonom ili necim slicnim (ja sam osobno koristio akrilni) te po zelji i namjeni dodati spuzve ili bas rupe (naravno ne pretjerivati) {#}

 

Radio sam jedne i od punog drveta..po meni najljepse ispadne samo sto ce se puno drvo nakon nekog vremena pocet uvijat pa je najbolje pojacat kutiju iznutra. E sad, sto se tice punog drveta audiofili tvrde da zvuk nece biti isti u obje kutije zbog nejednake gustoce materijala dok je MDF tvornicki napravljen jednako pa se automatski istice kao bolji izbor, a i jeftiniji je. Ja osobno nisam primjetio neznam kakvu razliku ali moram priznati da driveri nisu bili bog zna sta tako da nemogu 100% rec da je tako kako ljudi tvrde ali navoden cistom logikom vjerujem da je. Naravno ovisi od uha do uha koliko ce osoba primjetit razliku te naravno od kvalitete samih komponenti i pojacala.

 

Sad smo otisli malo pre daleko :p

 

MDF po mjeri u ruke, par sarafa, ljepilo, ubodna pila i na posao :)

The best way to be boring is to leave nothing out.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ručno napravnljen kutija za subwoofer
Sale_ds kaže...

U pocetku ivericu, a kasnije MDF iliti medijapan (1,5-2,0 cm) ovisno o uradku. Ako nemas adekvatan alat doma onda ti je najbolje dat da se ispili po mjeri.

 

Kod MDF'a obavezno napravi rupe za sarafe borerom jer ce ti se sirit ak puknes sarafe drito unutra i jos ako su malo deblji pa malo fulas i odes pre blizu ruba..jao jao

I pazi da ne pretjeras sa sarafima, koristi ljepilo i taman dovoljno sarafa za to stisne. Usparat ces si vremena i truda, a i manje ces morat kitat...

Nakon sastavljanja kutije obavezno sve rubove iznutra prec silikonom ili necim slicnim (ja sam osobno koristio akrilni) te po zelji i namjeni dodati spuzve ili bas rupe (naravno ne pretjerivati) {#}

 

Radio sam jedne i od punog drveta..po meni najljepse ispadne samo sto ce se puno drvo nakon nekog vremena pocet uvijat pa je najbolje pojacat kutiju iznutra. E sad, sto se tice punog drveta audiofili tvrde da zvuk nece biti isti u obje kutije zbog nejednake gustoce materijala dok je MDF tvornicki napravljen jednako pa se automatski istice kao bolji izbor, a i jeftiniji je. Ja osobno nisam primjetio neznam kakvu razliku ali moram priznati da driveri nisu bili bog zna sta tako da nemogu 100% rec da je tako kako ljudi tvrde ali navoden cistom logikom vjerujem da je. Naravno ovisi od uha do uha koliko ce osoba primjetit razliku te naravno od kvalitete samih komponenti i pojacala.

 

Sad smo otisli malo pre daleko :p

 

MDF po mjeri u ruke, par sarafa, ljepilo, ubodna pila i na posao :)

ok, znam da nebi smjeo baš previše stavljat šrafe, a ja baš i nebi stavljao šrave, vidim po youtube-u kako rade te kutie, rađe bi si uzeo jače i kvalitetnije ljhepilo za drvo i tako zaljepio i vidim da umjeto šrafa, nabijaju s onom električnom ili kompresorskom klamericom....pa bi tako radio

sad, kao što sam rekao radim si iza kuče radionu, pa ču tamo radit, a što se tiče alata, imat ču sve, i glodalicu da mogu rubove oblikovati, ako treba i rezat ljepo u krug za zvučnik i bas reflex, onda onaj cirkular za drvo, pa ubodnu pilu ako treba i baterijsku bušilicu itd....

 

 

 

ljudi ako imate nešto što ste radili ručno stavljajte slike.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 15:23 (deus-ex resolution).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice