Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.278.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Bokte, govorim da nemaju para u proračunu. Naravno da ne mislim da njima trebaju pare nego javnim ustanovama, poduzećima i ljudima koji primaju svakojaka primanja iz državnog proračuna. A javne firme koje ostvaruju profit su nabrojive na prste jedne ruke. Janjac je proračun, a 100 gladnih ljudi su građani RH. Zar sve treba crtati?

Zašto uzimaju novac kad ništa ne rade? Dobro, iznimka je Agencija za prostore ugrožene eksplozivnom atmosferom, oni se ubijaju od rada. :D

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
“Choose your battles wisely. Life is too short to spend it on warring. Fight only the most, most, most important ones, let the rest go.”
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Ma to su sitnice u praksi bez greške,Izlanuo se ljudima je očito dosadno nemaju kaj pametnije delat pa eto nek se nose križevi okolo jel.Meni je ovo dole neusporedivo veči idijotizam, pa onda nema ljepše kad takvi ljudi(a oni su u večini) izađu na izbore i daju glas nekom pa eto mi smo glasali no za koga ste i za šta glasali fučkaj ga sad.{#}

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pet-od-sest-amerikanaca-ne-zna-pronaci-ukrajinu-na-karti-ali-zele-da-sad-vojno-intervenira/738948.aspx

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

U idealnom scenariju Karamarko je primoran koalirati sa Holy koja dobiva resor Obrazovanja i znanosti, te postavlja ovog na mjesto Ministra.

Tuđmanov medaljon kao odbranu od Chemtrailsa uvesti u Pučke Gimnazije, dijeliti pod Rodoljubnim katoličkim odgojem, naravano i umjesto cijepljenja.

 

Such knowledge.

Much Croat.

10/10 would vote.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Mislim da je vrijeme da si počnemo nabavljati i izrađivati koplja, lukove, strijele i ostala hladna oružja, tipa onaj brutalni "srp meets mačeta" križanac. Seljačka buna je na pomolu, a zna se kako seljaci funkcioniraju ("you're either with us , or against us") i uglavnom, bude bilo neveselo.
“Choose your battles wisely. Life is too short to spend it on warring. Fight only the most, most, most important ones, let the rest go.”
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anarchist Prince kaže...
tnakir kaže...

Da li i ti znas samo ono sto si naucio u osnovnoj. Moje znanje nakon skola i faksa je par postotaka od onoga sto znam danas i sto sam samostalno naucio. Odakle ti znas koliko je Linicevo znanje i koliko je tvoje znanje da ti njemu sudis?

Pogledaj što sve radi Vlada, primjer: http://www.tportal.hr/vijesti/biznis/327427/Obrtnici-ce-od-2015-placati-PDV-za-izdani-a-ne-naplaceni-racun.html

Kontam da nema blage, netko mu treba poklonit 10-tak knjiga o ekonomiji, vjerovatno nije ništa naučio od faksa, a ono što je naučio na faksu ništa ne vrijedi, nego samo šteti jer moramo trpit posljedice njegova obrazovanja iz doba socijalizma. Da se razumijemo, ja ne znam puno o ekonomiji, poslušam nešto na YT kada sam dokon, ali moje razumjevanje se već na tim najosnovnijim razinama kosi sa onim što radi Vlada - gdje su svi uglavnom obrazovani u socijalizmu. Treba nam neko mlad ili netko tko se ekonomski  obrazovao nešto zapadnije.

Oni ne rade to jer su glupi, nego jer su pametni. Jer ih na taj nacin drustvo financira bez obzira je li taj netko naplatio svoje potrazivanje ili ne. Da je to pogresno, jest, ali na ovaj nacin ostvaruju prihode koje inace ne bi imali. Tako da zapravo ti ispadas neznalica. 

Rvat katolik!
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

PDV za izdani račun, a ne naplaćeni? Dakle idiotska praksa se nastavlja u glupoj našoj jer je upravo takav zakon krivac za ogromnu nelikvidnost. Zato jest malo poduzetnišvo u banani.

 

Lijepo složen zakon koji će uništiti i ono malo obrta koji postoji, tako da sve što će ostati su velike kompanije koje mogu funkcionirati pod takvim zakonom.

 

Neoliberalni plan 21 za krupni kapital se nastavlja.

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Entry Point kaže...

PDV za izdani račun, a ne naplaćeni? Dakle idiotska praksa se nastavlja u glupoj našoj jer je upravo takav zakon krivac za ogromnu nelikvidnost. Zato jest malo poduzetnišvo u banani.

 

Lijepo složen zakon koji će uništiti i ono malo obrta koji postoji, tako da sve što će ostati su velike kompanije koje mogu funkcionirati pod takvim zakonom.

 

Neoliberalni plan 21 za krupni kapital se nastavlja.

Pa da. I uzmi u obzir da ti svoje obaveze prema drzavi moras placati odmah, a drzava svoje prema tebi kada stigne. Opet besplatno kreditiranje. Pa moronski nacin placanja poreza na dobit. Pa razni nameti koji nemaju veze sa pamecu.

 

To je na kratke staze put do brze love. Na duge staze to znaci losa poduzetnicka klima, propadanje firmi, manjak investicija, manje love, ali neka se o tome iduca vlada bavi. Tako oni razmisljaju.

Rvat katolik!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pa to ti rade svi. Odi u dućan i kupi bilo što pa zbroji ostatak koji ti vrate. Uvijek ti vrate manje jer kao nemaju kovanica od 1 ili 2 lipe mada bi po važećim propisima morali vratiti sve ili u svoju štetu ako nemaju odgovarajućih kovanica. Ista ti je stvar svugdje gdje plaćaš gotovinom. ovi su to samo digli na malo veći nivo.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

zamisli da u konzumu svaki dan svakom stanovniku ukradu 1 lipu po proizvodu....1x4.5mil.st. i ispadne 4.5mil. lipa=45 000kn
iznenađeni rezultatom?bogami i ja sam....jedino sam u lidlu doživio da ženska viče za mnom(čak i nisam neki ljepotan,pa da viče za mnom) da mi je ostao kusur.... 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.index.hr/black/clanak/ne-idite-u-dubrovnik-tamo-sam-susrela-najbezobrazniju-osobu-u-turizmu-bila-je-prava-kucka/740509.aspx

 

"Saward tako na početku piše da je teško biti oduševljen kad putuješ puno kao ona, drugim riječima, teško je se više može impresionirati,"

 

Ako te putovanje svijetom ne može oduševiti moraš se zapitati je li bolje zabiti se u prvi stup ili skočiti sa prvog mosta. 

Ukoliko ti budžet za putovanje ne premašuje 1000€ dnevno uz osobnog vozača i privatan transport, teško da ćeš i u odajama Elizabete II. biti oduševljen.

Jedino putovanje koje je meni prošlo bez problema je bio vikend kod prijateljice u mirnom gradiću pored Beča kada nisam izlazio iz stana do odlaska.

 

Ljudi svašta očekuju. Ta djevojka u svojem rodnom gradu sigurno ne može ispuniti radni tjedan bez da joj je netko na putu do najbliže trgovine učinio neku nepriliku. I tako je svim 7 000 000 000 ljudi na planeti.

 

S druge strane pohvalila je Zagreb, ali kako sam polovicu svog života u Zagrebu proveo na Cvjetnom trgu izjava: "Grad odiše lokalnim načinom života koji se može nazvati bezbrižnim i opuštenim. Nema ovdje pretencioznosti, Zagreb ne pokušava biti nešto što nije, ljudi ne pokušavaju biti nešto što nisu"; ne može biti netočnija.

 

Iz osobnog iskustva znam da je za eskalaciju sukoba u uslužnim djelatnostima potrebno dvije milisekunde.

 

Sve u svemu, treba li biti sretan što sam se maknuo iz mještaca sa 950 stanovnika i vidio neki drugi način života, ili trebam javljati ljudima u Dnevniku da ne idu u Tursku u Pammukale (ala Plitvice) jer smo pred sam ulaz zapeli u nekom seocetu pored kamiona gnjojiva i kamiona koji je u tovarnom dijelu imao glave netom zaklanih životinja na ugodnih 30°C?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Oni ne rade to jer su glupi, nego jer su pametni. Jer ih na taj nacin drustvo financira bez obzira je li taj netko naplatio svoje potrazivanje ili ne. Da je to pogresno, jest, ali na ovaj nacin ostvaruju prihode koje inace ne bi imali. Tako da zapravo ti ispadas neznalica. 

Glupi su, kada dobiju rezultate svojih mjera, čudit će se ko' pura dreku. Mi ih financiramo bez obzira oni napravili nešto korisno ili ne, to je priroda države. Da znaju išta o ekonomiji to bi i pokazali, ali kako ćeš znat nešto o ekonomiji kada si je izučava u doba kada su Marx i Engels bili Bog i Batina.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kivic15 kaže...

pitaj ga da ti objasni. nije okrugla nego sferoidni geoid. rotacijski elipsoid ako je gledas kao geometrijsko tijelo.

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anarchist Prince kaže...
tnakir kaže...

Oni ne rade to jer su glupi, nego jer su pametni. Jer ih na taj nacin drustvo financira bez obzira je li taj netko naplatio svoje potrazivanje ili ne. Da je to pogresno, jest, ali na ovaj nacin ostvaruju prihode koje inace ne bi imali. Tako da zapravo ti ispadas neznalica. 

Glupi su, kada dobiju rezultate svojih mjera, čudit će se ko' pura dreku. Mi ih financiramo bez obzira oni napravili nešto korisno ili ne, to je priroda države. Da znaju išta o ekonomiji to bi i pokazali, ali kako ćeš znat nešto o ekonomiji kada si je izučava u doba kada su Marx i Engels bili Bog i Batina.

Opet meljes gluposti. Oni su svjesni rezultata svojih mjera. Da zele rijesiti problem poduzeli bi bolne korake, ukinuli povlastene imovine, podijelili otkaze po javnim poduzecima visku radnika, pozatvarali sve koji su krali i nebi davali subvencije koje daju. Problem je u tome sto vise nikada ne bi dobili mandat, jer nacinom na koji sada funkcioniraju kupuju glasove. Problem je u tome sto politika i vlada vise nije u funkciji naroda, vec u funkciji kapitala i guzica u koznim foteljama. Pobogu, pa bar ovaj model ekonomije nema veze ni sa Marxom, ni sa Engelsom (da bar ima, svima bi nam bilo bolje). Opet pokazujes to da samo prdis floskule koje si procitao na svojim kvaziportalima i da ne kuzis kako stvari funkcioniraju.

Rvat katolik!
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Opet meljes gluposti. Oni su svjesni rezultata svojih mjera. Da zele rijesiti problem poduzeli bi bolne korake, ukinuli povlastene imovine, podijelili otkaze po javnim poduzecima visku radnika, pozatvarali sve koji su krali i nebi davali subvencije koje daju. Problem je u tome sto vise nikada ne bi dobili mandat, jer nacinom na koji sada funkcioniraju kupuju glasove. Problem je u tome sto politika i vlada vise nije u funkciji naroda, vec u funkciji kapitala i guzica u koznim foteljama. Pobogu, pa bar ovaj model ekonomije nema veze ni sa Marxom, ni sa Engelsom (da bar ima, svima bi nam bilo bolje). Opet pokazujes to da samo prdis floskule koje si procitao na svojim kvaziportalima i da ne kuzis kako stvari funkcioniraju.

Naravno da su svjesni, ja sam svjesan toga da ja ne znam praviti pitu od jabuka, ali to ne znači da ću ja učiniti nešto po tom pitanju, jednostavno ću stalo nastaviti praviti s***e - to naša vlada radi sa ekonomijom, nemaju pojma - ali nastavljaju sa po starom misleći da će to donjeti neke rezultate jer je tako Marx napisao i tako su oni naučili. Da su napravili nešto, da su maknuli brdo ljudi sa državne sise, možda se to na prvu parazitima ne bi svidjelo, ali kada bi se pokazali rezultati njihovih mjera - postoji mogućnost da ponovno dobili mandat, ovako ih je narod samo zamrzio - gori su od predhodnih Vlada. Da su bar u funkciji kapitala, nešto bi se radilo stvaralo, ovako smo socijalistička prčija kojoj nitko ne bi pozavidio, a dok su ovi na Vlasti bit će toga još. Možda ne kužim kako stvari funkcioniraju - ali zazivanje više socijalističkih mjera bi tek pokazalo da ne kužim kako stvari funkcioniraju, kao što ti pokazuješ.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 19:18 (Anarchist Prince).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
Slušam današnju premijerovu izjavu (o tome kako vjeruje poreznoj) i ne mogu se načuditi. Pa zar nas dva živimo u dvije različite države. Ako netko godinama nije radio svoj posao kako treba onda je to porezna. O tome svjedoče i ogromne sume nenaplaćenih poreza i ostalih davanja. U isto vrije ti koji nisu plaćali poreze i davanja su funkcionirali. Pametnom dosta. I onda Zoki izvali to što je izvalio.
Stručnjak za odmaganje...
10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?
'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 19:25 (Anarchist Prince).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anarchist Prince kaže...
tnakir kaže...

Opet meljes gluposti. Oni su svjesni rezultata svojih mjera. Da zele rijesiti problem poduzeli bi bolne korake, ukinuli povlastene imovine, podijelili otkaze po javnim poduzecima visku radnika, pozatvarali sve koji su krali i nebi davali subvencije koje daju. Problem je u tome sto vise nikada ne bi dobili mandat, jer nacinom na koji sada funkcioniraju kupuju glasove. Problem je u tome sto politika i vlada vise nije u funkciji naroda, vec u funkciji kapitala i guzica u koznim foteljama. Pobogu, pa bar ovaj model ekonomije nema veze ni sa Marxom, ni sa Engelsom (da bar ima, svima bi nam bilo bolje). Opet pokazujes to da samo prdis floskule koje si procitao na svojim kvaziportalima i da ne kuzis kako stvari funkcioniraju.

Naravno da su svjesni, ja sam svjesan toga da ja ne znam praviti pitu od jabuka, ali to ne znači da ću ja učiniti nešto po tom pitanju, jednostavno ću stalo nastaviti praviti s***e - to naša vlada radi sa ekonomijom, nemaju pojma - ali nastavljaju sa po starom misleći da će to donjeti neke rezultate jer je tako Marx napisao i tako su oni naučili. Da su napravili nešto, da su maknuli brdo ljudi sa državne sise, možda se to na prvu parazitima ne bi svidjelo, ali kada bi se pokazali rezultati njihovih mjera - postoji mogućnost da ponovno dobili mandat, ovako ih je narod samo zamrzio - gori su od predhodnih Vlada. Da su bar u funkciji kapitala, nešto bi se radilo stvaralo, ovako smo socijalistička prčija kojoj nitko ne bi pozavidio, a dok su ovi na Vlasti bit će toga još. Možda ne kužim kako stvari funkcioniraju - ali zazivanje više socijalističkih mjera bi tek pokazalo da ne kužim kako stvari funkcioniraju, kao što ti pokazuješ.

Zasto se stalno pozivas na Marx-a i povezujes ga sa ekonomijom danasnjice? Kakavo ti se cini drustveno i ekonomsko uredjenje Zvjezdanih staza? E pa o necem slicnom je i Marx pricao, a zazirao je od kapitalizma, a kapitalizam je upravo ovo sto imamo danas. I to u Lijepoj nasoj, divlji, korumpirani, odvratni.

 

Tako opsezne i ostre reforme se ne mogu napraviti u jednom mandatu. Netko treba imati muda i to napraviti, ali bi mu to znacilo politicku smrt. 

 

Sto se tice socijalnih mjera... socijalne mjere su one zbog kojih imas djelomicno besplatno zdravstvo, besplatno skolstvo i slicno? Mozda bi ti se svidio americki model gdje otplacujes kredit za faks do penzije? Ili gdje operaciju slijepog crijeva placas $20k? Sto kenjas bezveze...

Rvat katolik!
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Zasto se stalno pozivas na Marx-a i povezujes ga sa ekonomijom danasnjice? Kakavo ti se cini drustveno i ekonomsko uredjenje Zvjezdanih staza? E pa o necem slicnom je i Marx pricao, a zazirao je od kapitalizma, a kapitalizam je upravo ovo sto imamo danas. I to u Lijepoj nasoj, divlji, korumpirani, odvratni.

 

Tako opsezne i ostre reforme se ne mogu napraviti u jednom mandatu. Netko treba imati muda i to napraviti, ali bi mu to znacilo politicku smrt. 

 

Sto se tice socijalnih mjera... socijalne mjere su one zbog kojih imas djelomicno besplatno zdravstvo, besplatno skolstvo i slicno? Mozda bi ti se svidio americki model gdje otplacujes kredit za faks do penzije? Ili gdje operaciju slijepog crijeva placas $20k? Sto kenjas bezveze...

Nope, mi nemamo kapitalizam, to je kao da kažeš da kapitalizam postoji u zatvori gdje zatvoenici mogu mijenjati cigarete za blowjob. Mogu, samo ne žele, ja mislim da bi im to samo kratkoročno značilo političku smrt, na vlasti su nam socijalisti u najgore moguće vrijeme. Zapravo, nema pravog vremena za njihovu vlast.

 

Već smo raspravljali Američko viskogo školstvo i zdravstvo prije nego što je tema privremeno zatvorena, mislim da sam bio dovljno jasan. Kada bi država dala slobodnom tržištu da funkcionira, cijene bi bile manje.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 19:50 (Anarchist Prince).
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Linić je marksist, a SDP su socijalisti...

Broz before hoes
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...
Slušam današnju premijerovu izjavu (o tome kako vjeruje poreznoj) i ne mogu se načuditi. Pa zar nas dva živimo u dvije različite države. Ako netko godinama nije radio svoj posao kako treba onda je to porezna. O tome svjedoče i ogromne sume nenaplaćenih poreza i ostalih davanja. U isto vrije ti koji nisu plaćali poreze i davanja su funkcionirali. Pametnom dosta. I onda Zoki izvali to što je izvalio.

Ako banka, telekom i davaoc režijskih usluga ima sredstva kojima može privatan račun blokirati dok se ne naplate sredstva, štoviše čak ima i prvenstvo naplate - pa ne možeš primjerice nakon uplate sredstava odlučiti platiti drugi račun, već se automatski naplaćuje dug - onda bi i Država trebala imati sredstvo kojim se naplaćuju obavezni troškovi -plaćanja.

 

Sad je tu ona opaska kako i Država nije likvidan platiša, pa se sve svodi na to da u ovoj Državi nema poštene Bare koja je greškom popušila racku, već je istodobno i nekom nabila rogove, što na kraju znači da se nema od koga početi uvoditi red.

Sjetimo s ovom prilikom stanovitog gospodina sa Hvara koji je u srcu sezone imao neevidentiranih 130 000 kuna gotovine u džepu, a još se ura nije oglasila, pa je to pravdao sa Beyonce, princom Valijantom i reinkarniranom Elzabeth Taylor u restoranu, te pečatom sa dva datuma iz devjestprve "Druge One Postrojbe U Kojoj Su Svi U Ratu Bili Kad Bude Optužen Za Lopovluk - Sanaderi".

 

Ja ću svjedočit na sudu ako me pozeove, pa ću reći kako je to bilo samo jednom, dana gospodnjeg 15 mjeseca kolovoza, ljeta gospodnjeg 2013. i nikad prije ni poslije u 18. godina rada.

Bojim se samo da će biti ona "reko i pao mrtav - tijelo nije podnjelo šok tolike laži".

Anarchist Prince kaže...

 Kada bi država dala slobodnom tržištu da funkcionira, cijene bi bile manje.

Zato se cijene studija i operacija proporcionalno smanjuju sa 15 na 20 000$ i sa 45 na 55 000$.

 

Država niti jednim propisom ne ograničava investitora da osnuje privatnu kliniku ili učilište, čak ni ne određuje cijene usluga. No taj privatan investitor se našao prozvanim izvrijeđati Državu kako ne daje novac u privatna učilišta što je logika "ala Princ (par ekselans)" po kojoj Država prvo mora omogućiti nedržavna učilišta - slobodu izbora (to je jeeej) - da bi potom natjerala svakog građanina da od prikupljenog poreza plaća privatnu tvrtku iako u 90% slučajeva građanin nema nikakve namjere korisititi usluge tih tvrtki - ograničavanje izbora (to nije jeeej)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
i_rambo_plache kaže...

Linić je marksist, a SDP su socijalisti...

Nezgodno je kad se osjeća napetost u preponskom dijelu a Desanka nije raspoložena....

 

@wyks: mogu to oni odavno, pitanje je zašto to ne rade? Ili još bolje zašto to ne rade samo za određene skupine. Sitna raja uvijek naježi i ne može ni kunu zamračiti.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 21:13 (mario.L_hr).
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Država niti jednim propisom ne ograničava investitora da osnuje privatnu kliniku ili učilište, čak ni ne određuje cijene usluga. No taj privatan investitor se našao prozvanim izvrijeđati Državu kako ne daje novac u privatna učilišta što je logika "ala Princ (par ekselans)" po kojoj Država prvo mora omogućiti nedržavna učilišta - slobodu izbora (to je jeeej) - da bi potom natjerala svakog građanina da od prikupljenog poreza plaća privatnu tvrtku iako u 90% slučajeva građanin nema nikakve namjere korisititi usluge tih tvrtki - ograničavanje izbora (to nije jeeej)

Mislim da sam se baš s tobom razvezao u raspravi, ništa nismo naučili, jel da? Kako ne ograničava? Mali miljiun propisa i zahtjeva - to se zove hiperregulacija i ona je pogubna za slobodno tržište, formira cijene, uvijete rada, način rada...  da ne spominjem pogodovanje velikim igračima koji lakše dolaze do monopola.

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 21:26 (Anarchist Prince).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

@wyks: mogu to oni odavno, pitanje je zašto to ne rade? Ili još bolje zašto to ne rade samo za određene skupine. Sitna raja uvijek naježi i ne može ni kunu zamračiti.

Mislim da se to pravda likvidnošću. Kao, građanin ima primanja iz najćešće jednog izvora dok je za trošenje sam odgovoran, dok su tvrtke ponekad samo posrednici ili kooperanti, pa mogu isporučiti uslugu bez da se ona naplati.

 

Tu je i "štićenje radnih mjesta" tako da se vlasniku tvrtke koja je u blokadi 46 mjeseci i u kojoj radnici plaće nisu vidjeli približno jednako vrijeme, dopušta da otvori novu tvrtku sa novim računom - Hoteli "Novi", "Novi Hoteli", Resort "Hoteli Novi", "Novi Resort" Hoteli, "Novi Hoteli" - Usluge i Trgovina, "Resort Novi" Nekretnine i Održavanje...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anarchist Prince kaže...

Mislim da sam se baš s tobom razvezao u raspravi, ništa nismo naučili, jel da? Kako ne ograničava? Mali miljiun propisa i zahtjeva - to se zove hiperregulacija i ona je pogubna za slobodno tržište, formira cijene, uvijete rada, način rada...  da ne spominjem pogodovanje velikim igračima koji lakše dolaze do monopola.

Da se privatnim učilištima dopusti samoregulacija za jednu generaciju ne bi imali kome predavati. Jer bi imali neškolovane majmune koje su sami otpusili pri rekonstrukciji i rekadroviranju.

U Obrazovanju ne postoji termin hiperregulacija jer obrazovanje nije komoditet, već temeljno ljudsko pravo, univerzalno je i nije podložno ideologiji. Samim time se zahtjevi moraju periodički pooštravati kako bi se osigurao, ne samo napredak, nego i sigurnost i sloboda svih građana jedanko.

 

Filozofski Fakultet u Zagrebu je baš primjer velikog igrača i monopoliste.

 

Učilište osnuješ sa dovoljno kadra za katedre, nešto stručnih zaposlenika za finacije i održavanje, sa dovoljno novca za poretbnu opremu i sa nastavnim planom odobrenim od Ministarstva te zemlje.

 

EPH je neko vrijeme imao licencu za osnivanje učilišta.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Da se privatnim učilištima dopusti samoregulacija za jednu generaciju ne bi imali kome predavati. Jer bi imali neškolovane majmune koje su sami otpusili pri rekonstrukciji i rekadroviranju.

U Obrazovanju ne postoji termin hiperregulacija jer obrazovanje nije komoditet, već temeljno ljudsko pravo, univerzalno je i nije podložno ideologiji. Samim time se zahtjevi moraju periodički pooštravati kako bi se osigurao, ne samo napredak, nego i sigurnost i sloboda svih građana jedanko.

 

Filozofski Fakultet u Zagrebu je baš primjer velikog igrača i monopoliste.

 

Učilište osnuješ sa dovoljno kadra za katedre, nešto stručnih zaposlenika za finacije i održavanje, sa dovoljno novca za poretbnu opremu i sa nastavnim planom odobrenim od Ministarstva te zemlje.

 

EPH je neko vrijeme imao licencu za osnivanje učilišta.

Ovo ćeš mi morati malo bolje objasniti jer ne razumijem kako će to samoregulacija dovesti do toga da privatna učiliša nemaju kome predavati. Potrudi se, jer trenutno mi se čini da pričaš gluposti. 

 

Nadalje... temljno ljudsko pravo, kad netko dođe do te točke znaš da je izgubio argument. Nemaš nikakva prava, ali imaš noge, ruke, jezik, nos... ali ne posjeduješ prava, gdje ti je to pravo? Jel ti možda dio tekućine u kralježnici? Prava su nešto izmišljeno od strane vlada kako bi dobio osjećaj da kupuješ nešto sa svojim poreznim novcem. Ti nemaš prava, nitko nema prava, to je nešto što si "kupio" od vlade. 

'Sve što država kaže je laž a sve što država ima, ukradeno je' - Nietzsche
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Anarchist Prince kaže...
Ovo ćeš mi morati malo bolje objasniti jer ne razumijem kako će to samoregulacija dovesti do toga da privatna učiliša nemaju kome predavati. Potrudi se, jer trenutno mi se čini da pričaš gluposti. 

To ti je ono kad GM ne odluči zamjeniti feder od 57 centi zbog kojeg ključ auta može isključiti motor iz rada u vožnji, pa pogine 13 ljudi i 100 ih se ozlijedi, samo zato jer je GM službeno bankrotirao prije par godina pa tehnički nisu dužni plaćati odštetu ili vršiti zamjene.

 

Ili kad Ninoslav Pavić dobije licencu za Medijsko učilište pa nakon što zavrti priču i ostavi partnere na tankom ledu, licencu proda za veću cijenu nekom lokalnom političaru.

 

Ili kad bio koja korporacija trenira desk-zombie u ekonomskim veleučilištima, koji nakon završene "škole" nemaju znanja osim onih koje su striktno bila potrebna za taj desk posao.

Ili kad USA privatno školstvo daje 5 puta više novaca za svakog uspješnog studenta od britanskog javnog.

 

Znaš li da student hrvatskog sveučilišta ima pravo prozvati Profesora na izjašnjavanje ako se krši etički ili nastavnički kodeks, ako se koristi govor mržnje, propagiraju ideološki stavovi ili na bilo koji način zloupotrebljava položaj?

Znaš li da student ima pravo tražiti otkaz za profesora ako ga uči neutvrđenim i štetnim činjenicama?Nakon čega bi slijedila revizija i utvrđivanje odgovornosti. To što to ne funkcionira najbolje nije argument da takav instrument ne postoji.

 

Znaš li da u USA privatna učilišta imaju pravo učiti znanstveno neutemeljene činjenice i totalitarističko-religijske stavove? Kreten i maloumni idiot bi to stavio pod krinku "slobode" no onda je i učenje rasizmu ne tako različita "sloboda".

 

E sad kad ti je jasno da djeca ne smiju biti taoci idiotizma svojih roditelja ili okoline, nameće se filozofsko pitanje tko može vršiti regulaciju? Pa cjelo društvo, jer po zakonu velikih brojeva sama činjenica da napredujemo kazuje kako većina ipak teži boljitku. Samim time se podrazumijeva da je nemoguće da se školstvo za 200 milijuna učenika u EU školama koristi u zle svrhe, jer se udžbenik Kemije iz Portugala ne razlikuje u niti jednom faktu od našeg udžbenika.

 

Regulacija mora postojati. Postoji i na javnom sveučilištu, a zato što se kod nas ne provodi temeljito je upravo razlog zašto ti zagovaraš taj privatan oblik. Koji nije nešto loše ni nepoželjno, ali ako nije prepušteno hiru korporacije koja će preko poreznih oaza prati novac koji joj radnici i učenici zarade.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Prinče, završi neki fakultet (akademski se obrazuj) pa prosipaj "logiku o sveopštem vaspitanju prosečnog visokotalasnog rastojanja."

 

Daj šibni svoj CV da vidimo čime smo zaslužili dijeliti ovaj prostor sa tako obrazovanim čovjekom. Stvarno svašta znaš o svemu, stručan si u skoro svim poljima, od genetike do filozofije, biče da si 5 fakulteta i 3 učilišta završio.

 

Tebe treba za premijera stavit, nema teme u kojoj ne plivaš ko riba u vodi.

 

 

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice