Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.282.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Apsolutna monarhija. Jedan dobar vladar sa neogranicenom moci bi napravio cuda. Ali jbg, to je utopija.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Postavljas pitanje oko kojeg se prakticno rasplicu dvije-tri grane znanosti, od psihologije do statistike, tako da se kvalitetan odgovor ne moze sazeti u dvije-tri recenice, ali barem za pocetak - bolji sistem bi bio prioritiziranje.

Dakle, ne biras jednu stranku/osobu od mnogih, vec sve stranke na papiru sortiras, od prve do zadnje. Poredak se onda pretvara u bodove (da li direktno uzevsi mjesto na ljestvici kao broj bodova, ili kroz neku kompleksniju formulu), i stranke "osvajaju" (glupog li koncepta, 'osvajati' vlast, kao da je u pitanju loto) pozicije u saboru.

 

Koristan video:

 

CGP Grey ima dosta videa koji se ticu glasovanja (s nekima koji se ticu specificno USA, ali mnogi se daju primjeniti svagdje). Playlista:

 

AA-d00d

Ne govorim o politicko/socijalno/ekonomskom sistemu, vec o nacinu na koji se glasuje.

 

P.S.

Ovaj video specificno objasnjava problem sa trenutno uvrijezenim nacinom glasovanja:

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 19:37 (Deus ex machina).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AA-d00d kaže...
Apsolutna monarhija. Jedan dobar vladar sa neogranicenom moci bi napravio cuda. Ali jbg, to je utopija.

 

 

Elitizam je naziv koji se koristi za ideologije, pokrete i praksu temeljenu na uvjerenju da odlučivanje, upravljanje ili vlast u nekom društvu, organizaciji ili državi mora biti ograničeno isključivo na pripadnike njegove elite, odnosno pojedince koji se od njenih "običnih" pripadnika ističu po porijeklu, materijalnom bogatstvu, obrazovanju, fizičkim ili mentalnim sposobnostima.

Elitizam se opravdava tvrdnjom, da "običan narod" nema intelektualne ili moralne kvalitete, odnosno financijsku nezavisnost, koje bi mu omogućile da donosi odluke od općeg dobra, odnosno da se na njegovo rasuđivanje može utjecati potkupljivanjem kratkoročnim zadovoljavanjem potrebama ili podilaženjem predrasudama. Elitizam se često navodi kao suprotnost populizmu.

.....

 

*Wikipedija

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
AA-d00d kaže...
Apsolutna monarhija. Jedan dobar vladar sa neogranicenom moci bi napravio cuda. Ali jbg, to je utopija.

Obično ljudi koji dođu do takve vladavine nisu dobri. A i da bude dobar, zeznuto je što ako se njegova vizija ne poklapa sa onom od naroda.

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

Postavljas pitanje oko kojeg se prakticno rasplicu dvije-tri grane znanosti, od psihologije do statistike, tako da se kvalitetan odgovor ne moze sazeti u dvije-tri recenice, ali barem za pocetak - bolji sistem bi bio prioritiziranje.

Dakle, ne biras jednu stranku/osobu od mnogih, vec sve stranke na papiru sortiras, od prve do zadnje. Poredak se onda pretvara u bodove (da li direktno uzevsi mjesto na ljestvici kao broj bodova, ili kroz neku kompleksniju formulu), i stranke "osvajaju" (glupog li koncepta, 'osvajati' vlast, kao da je u pitanju loto) pozicije u saboru.

 

Koristan video:

 

CGP Grey ima dosta videa koji se ticu glasovanja (s nekima koji se ticu specificno USA, ali mnogi se daju primjeniti svagdje). Playlista:

 

AA-d00d

Ne govorim o politicko/socijalno/ekonomskom sistemu, vec o nacinu na koji se glasuje.

 

P.S.

Ovaj video specificno objasnjava problem sa trenutno uvrijezenim nacinom glasovanja:

 

 

Stvar je u tome da se politikom trebaju baviti svi, što ne znači da svi trebaju biti u nacionalnim parlamentima, ali politika mora biti interes svakoga, a ne samo političkih profesionalaca koji onda "bazi" objašnjavaju šta ona zapravo hoće i koji su njeni stvarni problemi, a i rješenja (a koja to najčešće nisu).

 

Čitav ovaj sistem predstavničke (delegirane) demokracije koja je postala čista partitokracija u svim navodno demokratskim državama gotovo uopće ne odražava bilo kakve želje biračkog tijela koje tobože delegira svoje ovlasti na izabrane predstavnike. Ovi te ovlasti uistinu uzmu (prigrabe), ali onda ih se živo jebe za one koji su ih odabrali, već su odgovorni svojoj stranci i interesnim skupinama (lobistima legalnim i ilegalnim) koji se vrte oko politike i političara. 

 

Ove razne akcije ljudi koji se uključuju u stvari koje ih neposredno tište (poput ovoga s parkom u Savici) jer je očito da od lokalnih gradskih i kvartovskih predstavnika koji ih uopće ne predstavljaju ne mogu dobiti nikakvu pomoć je dobar primjer tzv. grassroot organiziranja (odozdo prema gore) gdje nositelji prava ova nikome ne delegiraju, nego ih sami konzumiraju (uz veliki otpor i sabotiranje svih onih koji bi i dalje uživali delegirana prava svoje navodne baze - ljudi koje ne predstavljaju, a trebali bi). 

 

Ove gornje šeme su matematički dobre (bolje od ovoga što imamo), ali i dalje ne jamče da će guzonja u nekoj gradskoj skuptšini ili državnom parlamentu prstom mrdnuti za onoga koji je njegovu guzicu svojim glasom smjestio u to predstavničko tijelo. 

 

Po meni bez sustavne i temeljite deprofesionalizacije politike i odgovornih pojedinaca koji nikome ne delegiraju svoja građanska prava i ovlasti (uostalom - kao da nemaju poslovnu sposobnost, već to za njih rade karijerni odnosno profesionalni političari - često puta daleko slabije obrazovani, gluplji i nepošteniji od onih koje zastupaju), već sami sudjeluju na svim razinama u političkim odlukama - nema teorije da se išta popravi.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 20:54 (Drago).
9 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

stvar je sto oni koji dodu na vlast nisu u sluzbi naroda i drzave vec gledaju korist sebe i svojih. Pa pogledajte samo neke zemlje tipa ceska, slovacka, poljska. Neke od njih su uspjele recimo povuci autoindustriju koja zaposlajava min par tisuca ljudi. Sto se kod nas napravilo? Nista, evo od vecih slavio se dolazak IBM-a :D

Zemlja koja ima mogucnost velike da ne kazem enormne kolicine hrane mi vecinu uvozimo. Ajde turziam nam je donekle ok mada po mom misljenju ima mogucnost razvitka, u pojedninim mjestima razvoj elitnog turzima. 

A sto je najgore imamo dosta potencijala jer smo htjeli ne htjeli priznati prometno sasvim dobro povezani (autoceste, nova ZL Zagreb, ulaze se u ZL Dubrovnik, zadar je pristojna ZL, RI, OS, zadar opet s lukom na moru, rijeka...)

 

Takoder smo po mom misljenju mogli povuci dosta love iz EU fondova, realno ne trebaju to biti neki mega projekti, ali recimo ako dolazite iz manjih sredina, onda ste sigurno mogli vidjeti da je neko selo/mjesto moglo povuci lovu za vodovod, kanalizaciju... Nece se ponoviti vrijeme tipa iz juge da ce se tvornice otvarati na svakom koraku, jer danas to nije moguce, ali bemti nekad je narod sretan samo kad dobije nogostup da ne moraju hodat po cesti.

 

Meni je smjesan ovaj e-gradani sustav. Vecina nas je vezana sa ICT vise ili manje, netko je vise ili manje strucan ali cinjenica je da taj sustav kasni dosta godina, a pitanje je kad ce se zavrsiti... i tako ima more stvari koje kaskaju

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/plenkovic-ne-gledam-dobro-na-zabranu-thompsonova-koncerta-u-sloveniji-20170517

 

Plenkovicu je ne gledanje zabrane Tonsonovog koncerta trebalo biti jednako bitno za vodjenje drzave kao gledanje uokvirene slike moga penisa. Cak mu je i lakse je slika u prirodnoj velicini pravo stane u u pretinac za ZETov pokaz u novacniku.

 

Neka veleposlanica u Sloveniji kaze i naplacuje li se najam u Ljubljani za svakoga jednako ili su i tamo sistemski bitni biznismeni pušači kuraca (oprostite na prostačenju, nisam Vedrana Rudan) toliko dobri u tome da mu daš i guzu da te pošteno naprči.

 

Kako ide ona o mercedesu, plakanju i bicikli?

Guzica manje boli kad te se naprči u dvorcu nego u 33 mjeseca neplaćenih najamnina u 173 kvadrata prostora na Volovčici ali plaćenih minimalaca?

 

Sad kad je propo biznis valja se bacit  u turizam. AirBnB.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 21:37 (wyks).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

To je istina, ali imam dojam da je potez pre-drastican da bi bio realan, a i nisu svi politicari zeljni iskljucivo novaca - ima i onih sa herojskim kompleksom koji (doduse, iz krivog razloga), zaista ciljaju biti benevolentni vladari. Gradualna tranzicija prema boljem sistemu glasovanja mi se cini realnija, a upravo takvima bi dala neku sansu, a cini mi se kao puno realnija opcija od one gdje korumpiran vladar odjednom odluci da vise nece primati placu za svoj posao. Ne znam tocno kakvi su ovi "Pametno", ali po njihovoj stranici, cini mi se da bi itekako mogli biti lideri, kad se sistem ne bi vrtio konstantno izmedju SDP/HDZ i strateskog glasovanja izmedju to dvoje.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Fotka dana. Plenković u Lici, biračko tijelo...

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...
Drago kaže...

Ne znam tocno kakvi su ovi "Pametno", ali po njihovoj stranici, cini mi se da bi itekako mogli biti lideri, kad se sistem ne bi vrtio konstantno izmedju SDP/HDZ i strateskog glasovanja izmedju to dvoje.

 

Pametno je građanska liberalna opcija ideološki, a organizacijski su obiteljski obrt - žena i muž vode stranku. U normalnoj zemlji bi im se svi rugali, ovdje kod nas je to okej.

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

 

 

Plenkovicu je ne gledanje zabrane Tonsonovog koncerta trebalo biti jednako bitno za vodjenje drzave kao gledanje uokvirene slike moga penisa. Cak mu je i lakse je slika u prirodnoj velicini pravo stane u u pretinac za ZETov pokaz u novacniku.

 

Neka veleposlanica u Sloveniji kaze i naplacuje li se najam u Ljubljani za svakoga jednako ili su i tamo sistemski bitni biznismeni pušači kuraca (oprostite na prostačenju, nisam Vedrana Rudan) toliko dobri u tome da mu daš i guzu da te pošteno naprči.

 

Kako ide ona o mercedesu, plakanju i bicikli?

Guzica manje boli kad te se naprči u dvorcu nego u 33 mjeseca neplaćenih najamnina u 173 kvadrata prostora na Volovčici ali plaćenih minimalaca?

 

Sad kad je propo biznis valja se bacit  u turizam. AirBnB.

 

 

 

 

Čitav post je - mrak! I kita u novčaniku, i AirBnB i mercedesi i bickli... 

 

Na žalost, nemamo ona srčeka i svašta nešta kao fejsara da ti dam ekstralajk, pa moram ovako pisati!

 

 

This space for rent!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...

Pametno je građanska liberalna opcija ideološki, a organizacijski su obiteljski obrt - žena i muž vode stranku. U normalnoj zemlji bi im se svi rugali, ovdje kod nas je to okej.

 

 

 

Kao Macron i njegova femme fatale?

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
maximilian kaže...
Drago kaže...

Pametno je građanska liberalna opcija ideološki, a organizacijski su obiteljski obrt - žena i muž vode stranku. U normalnoj zemlji bi im se svi rugali, ovdje kod nas je to okej.

 

 

 

Kao Macron i njegova femme fatale?

 

Ne. 

This space for rent!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Onda Ok

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
maximilian kaže...

Onda Ok

 

:-D

 

Ali fakat nema veze jedno s drugim - Puljci su zajedno osnovali stranku, s tim da je žena predsjednica, a muž tajnik - dvi najvažnije pozicije. Onda kako su ih u Splitu zajebavali zbog toga, onda je prošle godine on kao otišao s mjesta tajnika, ali ostao u predsjedništvu stranke, a ona predsjednica. Ono - razlika drastična!

 

Macron i njegova učiteljica mislim da čak nisu u istoj stranci, a ona nema nikakve političke funkcije u tom En Marche ili kako se već to zove...

 

 

This space for rent!
14 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
Deus ex machina kaže...

kad se sistem ne bi vrtio konstantno izmedju SDP/HDZ i strateskog glasovanja izmedju to dvoje.

 Kako ide ona narodna? Šta je isto, a nije isto?

 

Kad ti stavim prst u guzicu, oboje imamo prst u guzici.

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

http://www.maxportal.hr/vijesti/otac-mi-je-ubijen-na-bleiburgu-1945-kaze-prgomet-koji-je-roden-je-1965-godine/

 

 

Ovako potkopovati News Bar, Sprdex, Kleptokraciju i ostale koji pokušavaju preživjeti od portala sa zajebantskim vijestima - nije u redu! 

 

U zadnje vrijeme sam se uhvatio kako više puta provjeravam za neku vijest je li News Bar ili stvarna i ono - bude stvarna! Život kopira umjetnost!

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Zanimljiv pogled na slučaj Slovenija rotiv Thompsona.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Is it just me, ili ova zemlja stvarno iz dana u dan postaje sve besmislenija?

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/bizarno-potvrdu-o-nekaznjavanju-preko-e-gradana-mogu-izvaditi-samo-politicari-20170518

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
mario.L_hr kaže...

Zanimljiv pogled na slučaj Slovenija rotiv Thompsona.

 

Drago kaže...

Is it just me, ili ova zemlja stvarno iz dana u dan postaje sve besmislenija?

Hrvatska će dobiti smisao kada Thompson izgubi publiku u njoj a ne da ga zabrane kao što je zabranjen u većini europskih država.

9 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

majke ti kolika frka oko thompsona, i moje pitanje zasto bi trebalo zabraniti njegov nastup? Gdje on promovira ustastvo ili fasizam? Evo ja ga slusam a nikad nisam pozdravljao desnocom niti imam sliku pavelica niti se furam na ustastvo.

Steta sto nema toliko clanaka kad ceca pjeva, da ista ona sto je ohrabrivlala vojnike (citaj jna i cetnike po vukovaru), kad pajevaju oni koji su dizali moral po kninu u sao krajini itd itd. Tad se suti, jer jedan je ustasa a drugi navedeni su "samo" folk pjevaci

I da dodam ne treba se plenki oko toga petljati jer ima pametnija posla, valjda. Kao i ostali politicari

 

13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
OBLAKprasine kaže...

Gdje on promovira ustastvo ili fasizam?

 

kako svaki put počinje boj na čavoglave? ZDS ne?

evo ti i ovo pošto sam siguran da ti je promaknulo.. http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-plenkovicu-i-kolindi-poklanja-spot-thompson--jasenovac-i-gradiska-stara/970864.aspx

 

i BTW thomson je no1. estradni plagijator, ne može ga se zvati domoljubom jer je izbjegavao plaćanje poreza i na koncu uredno koketira sa fašizmom, a kada ga se ulovi pravi se bedast (kao i većina desno orjentiranih političara, npr. milinović neki dan).

 

EDIT:

da još dodam, najveća bedastoća oko te čitave friške priče sa thompsonom nije činjenica da mu je koncert zabranjen kao već i prije u mnogim civiliziranim državama, nego to kaj se plenki, ministrica kulture i kobilinda tome čude ko pura dreku. to je apsolutno najveći apsurd te priče.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 16:35 (nine).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nine kaže...
OBLAKprasine kaže...

Gdje on promovira ustastvo ili fasizam?

 

kako svaki put počinje boj na čavoglave? ZDS ne?

evo ti i ovo pošto sam siguran da ti je promaknulo.. http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-plenkovicu-i-kolindi-poklanja-spot-thompson--jasenovac-i-gradiska-stara/970864.aspx

 

i BTW thomson je no1. estradni plagijator, ne može ga se zvati domoljubom jer je izbjegavao plaćanje poreza i na koncu uredno koketira sa fašizmom, a kada ga se ulovi pravi se bedast (kao i većina desno orjentiranih političara, npr. milinović neki dan).

 Moj stari se bavi proizvodnjom namještaja, ima firmu, pa često ima izreku: "najveći domoljub je onaj koji najviše plaća PDVa" 

16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
lithiumion kaže...

 Moj stari se bavi proizvodnjom namještaja, ima firmu, pa često ima izreku: "najveći domoljub je onaj koji najviše plaća PDVa" 

 

 

To nije izreka nego živa istina. Što Ameri kažu put your money where your mouth is. 

 

Lako je deklarativno biti "domoljub", a krasti, varati, iskorištavati druge. Ogromna većina tihih normalnih ljudi koji rade i plaćaju poreze su daleko veći domoljubi od ovih šta arlauču 24/7 o svom "domoljublju". 

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pretvaranje je Way of life u Hrvatskoj. Na glas se trubi jedno a radi se drugo. Takvima je jedino stalo da što više pospreme u vlastiti džep.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mislite da Sanaderu i ekipi drugih (bez obzira na političku opciju) ne odgovara ovo stanje? Pa kako bi onda oni ukrali da je sređeno stanje tj. da postoji pravna država?

Političke stranke namjerno skreću pozornost sa pravih problema na  ne znam čime sve ne, samo da bi osvojili vlast. 

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Kurac bi Plenki išta trubio da nije glasanje u 385 polustaških općina po hrvatskoj u nedilju.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 18:17 (wyks).
9 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

ZDS je ustastvo i fasizam? Sta onda niste ti i slicni tako pricali kad se RH branila, recimo pjesma cavoglave pocinje sa ZDS (a znas kad je nastala)? Kako onda nitko to nije smatrao ustaskim poklikom? Koje civilizirane zemlje, npr. mislis na njemacku u kojoj djeluje NPD kao stranka, ej kao stranka koja se kandidira na izborima

Vidim nemas nista reci na to kad ceca pjeva po klubovima, to je ok zar ne?

 

No dobro s obzirom da se nikad necemo sloziti bolje da odmah prekinemo raspravu (ne odustajem, samo nema smisla ponovno lockat temu). I nemojte mi linkat sto kolinda i plenki govore i sam sam napisao da ima drugih problema osim otkazivanja koncerta.

I ne kuzim svrhu kad se linka sa indexa, tako i ja mogu sa dnevno hr ili kamenjara. Ni jedno ni drugo nisu objektivni mediji.

 

A kad smo kod poreza zar nije vlasnik idexa takoder zaboravio platiti porez? Ili se ni vi toga ne sjecate? Ali bitno da njegov medij pise o postenju (nije da branim ni jedno ni drugo ali shvatices zasto sam rekao da indexov link meni ne znaci nista)

 

EDIT: ne kuzim odakve vam tolika bojazan od ustasa kad sve prozivate ustasama? Gdje ih vi vidite toliko, ja bome osim na slikama pojedinih idiota nigdje? Razumio bi da je jesen pa vidite dimnjacara na ulici al ovako...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 19:21 (OBLAKprasine).
14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Samo nemojte da skrenemo temu na ustaše i partizane jer je uistinu dosadno.

9 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

slazem se, zato sam i napisao u svom postu slicno

 

nego zanimljiva je situacija kako sad svi komentiraju jos uvijek aktualnu temu agrokora. Posto svi djeluju upuceno zasto se sutilo do sad pitam se

 

Ah da, izbori su

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice