HD3870 overclocking problem

poruka: 60
|
čitano: 9.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

U BIOS editorima je najviše što možeš stavit za napon GPU-a 1.327 V što je default napon!!

 Ja mislim na HEX editore, tu ti je samo nebo granica ^^
a velik je rizik kao i sa v-modom Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Evo, sad idem probat za 5 min sam nazad na netu pa ćemo vidjet. Ako rukne artefakte u ATItoolu znači NE RADI!!!!!!!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem

zstef_  cime je hladis??

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
tomi kaže...

zstef_  cime je hladis??

 valvoline max life Namigiva
16 godina
offline
RE: HD3870 overclocking problem

Zrakom...

PowerColor PCS (Professional Cooling System).

http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?ProductID=1632

16 godina
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Evo, sad idem probat za 5 min sam nazad na netu pa ćemo vidjet. Ako rukne artefakte u ATItoolu znači NE RADI!!!!!!!!

Da, ako bude artefakata, onda sigurno ne radi. Ako i ne bude, ne znači da će biti jako pouzdana u igrama.
Treba je malo jače opteretiti kroz neki malo veći period. 
16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem
prihvaćeno rješenje

Mislim da nema smisla da to radiš na toj kartici, jer rizik koji imaš uz nezamjetan napredak nije opravdan.

Ono što bi bilo bolje je da kažeš svima može li se isključiti Powerplay koji uzrokuje velike probleme na 64-bitnim sustavima s dual monitor konfiguracijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Ne radi. Resetira se grafička nakon 2 s ATITool artifact testa. Jel bi radilo s Hex editorima? I nije mi jasno kako nekima OCana 3870 grafa radi na skoro 900MHz sa default naponom na jezgri????Neodlučan

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 19:15 (intelduo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Koliko ja znam, PowerPlay se NE MOŽE isključiti jer je ugrađen direktno u grafički procesor!

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Koliko ja znam, PowerPlay se NE MOŽE isključiti jer je ugrađen direktno u grafički procesor!

 Ugrađeno je u BIOS. Ako možeš flashati BIOS, možeš ga i editirati; ako ga možeš editirati, možeš isključiti PowerPlay :)

Bilo kakvo "forsiranje" 3D načina rada riješava problem.:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Ajd reci kako onda isključit Powerplay. Namigiva I Powerplay je ugrađen direktno u GPU ne u BIOSNamigiva

 

"Next to that smaller die-size AMD also incorporated ATI Powerplay (known from their mobile products) into the GPU which seems to do wonders in power consumption as it can regulate voltage levels, clock speeds on the fly. Pretty brilliant, we'll show you some results later on."  

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 20:57 (intelduo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem

Nisam upućen detaljno u arhitekturu, možda je PP čip za regulaciju, ali je svakako moguće kontrolirati ga ne samo preko BIOS-a već i drivera (kako bi inače driveri znali kada mijenjati taktove?:)).

Dakle moguće ga je onesposobiti (držati na maksimumu).

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Pa jel imaš ideju onda kako ga isključiti?Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem

Da imam, ne bih tebe pitao, zar ne? :)

Tj. imam ideju, ali nemam vremena igrati se time (iako ću morati sudeći po učestalosti problema).

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 21:13 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Šta imaš na umu? Ja sam mislio probat lemit al ne znam da je to baš posve sigurno...Ali najvjerojatnije ću morati...

16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem

e a imam ja jedno pitanje, nemam baš nikakvog iskustva s overclokiranjem bilo čega pa kako se to točno radi, inače imam staro jako staro računalo s intel celeron proc na 1,2 ghz

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Šta imaš na umu? Ja sam mislio probat lemit al ne znam da je to baš posve sigurno...Ali najvjerojatnije ću morati...

 Ovo će biti dobro...

Slikaj da vidimo kako ćeš unakaziti karticu.

Ako nemaš iskustva sa lemilicom kani se ćorava posla.
(A i nije sve na tom da zalemiš i clockaš)

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
brezonja kaže...

e a imam ja jedno pitanje, nemam baš nikakvog iskustva s overclokiranjem bilo čega pa kako se to točno radi, inače imam staro jako staro računalo s intel celeron proc na 1,2 ghz

 Kakve to veze pobogu ima sa HD3870 karticama?

Čisto da te utješim, od OC tog procesora nećeš dobit niš.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 21:44 (Razer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...

Šta imaš na umu? Ja sam mislio probat lemit al ne znam da je to baš posve sigurno...Ali najvjerojatnije ću morati...

 Ne znam što ćeš to lemit na 45nm tehnologiji, al' dobro.

Na umu sam imao uređivanje biosa tako da ga se zavara da stalno vrti 3D frekvencije i napone.
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Uf, šefe ti si promašio temu. Otvori si temu "Osnove overclockinga", naprimjer i pitaj tamo šta te zanima.Cool

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar
naxeem kaže..
Ne znam što ćeš to lemit na 45nm tehnologiji, al' dobro.
Na umu sam imao uređivanje biosa tako da ga se zavara da stalno vrti 3D frekvencije i napone.

 

Nije 45 nego 55nm. Pa kako si mislio uredit BIOS kad bios editori jednostavno ne dopuštaju promjenu voltaže na vrijednosti veće od tvorničkih? Nešto sam čuo da će nova verzija ATITool-a to podržavat ali ne znam kad izlazi dotična...Neodlučan

 
16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem

I tako kupim ja pola, te mu ubacim sve filtere i spustim ga do jaja, te hoću da bude Pasat.

Nema smisla mrcvarit chip na 90 i kusur cezijusa. Kada se dobije na kladionici kupi se grafulja od 3000 i igra kao kralj dvije godine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar
torrente kaže...

I tako kupim ja pola, te mu ubacim sve filtere i spustim ga do jaja, te hoću da bude Pasat.

Nema smisla mrcvarit chip na 90 i kusur cezijusa. Kada se dobije na kladionici kupi se grafulja od 3000 i igra kao kralj dvije godine.

 Ne kladim se...Cool
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...
naxeem kaže..
Ne znam što ćeš to lemit na 45nm tehnologiji, al' dobro.
Na umu sam imao uređivanje biosa tako da ga se zavara da stalno vrti 3D frekvencije i napone.

 

Nije 45 nego 55nm. Pa kako si mislio uredit BIOS kad bios editori jednostavno ne dopuštaju promjenu voltaže na vrijednosti veće od tvorničkih? Nešto sam čuo da će nova verzija ATITool-a to podržavat ali ne znam kad izlazi dotična...Neodlučan

 
 OK, 55nm, lapsus. U svakom slučaju nisi shvatio: ne mijenjati voltažu već zaključati karticu da se nikada ne spušta na 2D mod rada, već da stoji na maksimalnoj voltaži i taktovima bez obzira koji tip aplikacije se izvršava (2D/3D).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
autorov komentar

Znam probo sam i to i nema ni to efekta. Isti vrag. Treba ju naterat preko 1.327V.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem

I sad ti nastupas sa lemilicom.

 

Varijabilni pot od 500KOhma za čip, i 20KOhma za memoriju ako se dobro sjećam.

 

Prije toga probaj pencil mod za oboje sa 4B/6B olovkom.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
intelduo kaže...
naxeem kaže..
Ne znam što ćeš to lemit na 45nm tehnologiji, al' dobro.
Na umu sam imao uređivanje biosa tako da ga se zavara da stalno vrti 3D frekvencije i napone.

 

Nije 45 nego 55nm. Pa kako si mislio uredit BIOS kad bios editori jednostavno ne dopuštaju promjenu voltaže na vrijednosti veće od tvorničkih? Nešto sam čuo da će nova verzija ATITool-a to podržavat ali ne znam kad izlazi dotična...Neodlučan

 
 
jedna mala ispravka, CIP (silikonska plocica) je 55 nm, ne PCB plocica, tak da to kod lemljenja nema ama bas nikakve veze.... osim ak neko ne misli nanovodove lemit na jezgri, kaj bi bilo zanimljivo  ŠutimBelji seCool
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem

Pa to sam ga i pitao :D Nije demantirao moju pretpostavku da želi lemiti baš procesor. :)

16 godina
neaktivan
offline
HD3870 overclocking problem

Joj ma sta se prepirete oko overclociranja grafickih kartica ako niste mali miliun puta culi da overclociranje ne donosi zamjetan porast preformansi u igricama vec rast mozete vidjeti samo u nekim testovima. Tako da sa overclockingom mozete dobiti vise problema nego koristi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD3870 overclocking problem
hdiablo kaže...

Joj ma sta se prepirete oko overclociranja grafickih kartica ako niste mali miliun puta culi da overclociranje ne donosi zamjetan porast preformansi u igricama vec rast mozete vidjeti samo u nekim testovima. Tako da sa overclockingom mozete dobiti vise problema nego koristi

 Nebi baš odmah tako, da se i u igrama vidjet dobra razlika(5-15FPS-nije sitniš), al ovo sa lemljnjem...no wayŠutim

AMD Athlon(tm) 64 X2 4000+ @ 2.51GHz
2x1GB DDR2 800 (840MHz)
ATi sapphire 2900PRO
FORTRON 400W PNF
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice