Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 590.378
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Aha, a tako. Ma ja bih bio sretan da ga dignem do 3.0 ako ništa, eventualno do 3.2, moram probati. Koje programe da rabim za testiranje? Benchmark? Pokoji savjete? hvala unaprijed

** Live 4 Music **
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
sudy_freak kaže...

Aha, a tako. Ma ja bih bio sretan da ga dignem do 3.0 ako ništa, eventualno do 3.2, moram probati. Koje programe da rabim za testiranje? Benchmark? Pokoji savjete? hvala unaprijed

 Pa proc ti već radi praktički na 3GHz (2.93), kažem ti do 3.66GHz ide bez brige i sa stock coolerom. Jednostavno stavi FSB na 333, ostavi multi cpu-u na 11 i dobio si 3.66Ghz. Voltažu probaj stavit za početak na 1.3v i i memory multi staviš na 2.40 tako da ti mema radi na defaultu tj. 800Mhz. Onda za testiranje možeš rabiti prime95,  a za pokazivanje temperature HWmonitor ili core temp. Pa isprobavaš kolko mu voltaže treba da bi bio stabilan, i isto tako pazi da temp u full load-u nebude iznad kakvih 67 stupnjeva.

Sa malo boljim coolerom možeš bez brige i iznad 4GHz potegnut. Mislim da netko tu na forumu drži e8400 na 4GHz sa stock coolerom, tako da netrebaš biti strahu, samo klkokaj to čudo xD.{#}

13 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
mrog 33 kaže...
sudy_freak kaže...

Aha, a tako. Ma ja bih bio sretan da ga dignem do 3.0 ako ništa, eventualno do 3.2, moram probati. Koje programe da rabim za testiranje? Benchmark? Pokoji savjete? hvala unaprijed

 Pa proc ti već radi praktički na 3GHz (2.93), kažem ti do 3.66GHz ide bez brige i sa stock coolerom. Jednostavno stavi FSB na 333, ostavi multi cpu-u na 11 i dobio si 3.66Ghz. Voltažu probaj stavit za početak na 1.3v i i memory multi staviš na 2.40 tako da ti mema radi na defaultu tj. 800Mhz. Onda za testiranje možeš rabiti prime95,  a za pokazivanje temperature HWmonitor ili core temp. Pa isprobavaš kolko mu voltaže treba da bi bio stabilan, i isto tako pazi da temp u full load-u nebude iznad kakvih 67 stupnjeva.

Sa malo boljim coolerom možeš bez brige i iznad 4GHz potegnut. Mislim da netko tu na forumu drži e8400 na 4GHz sa stock coolerom, tako da netrebaš biti strahu, samo klkokaj to čudo xD.{#}

aha... ok, sutra bih se mogao upustiti :D

 

Hvala ne odgovorima.

** Live 4 Music **
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Dali ima ko E5400 proc?Kolko se moze max oc taj proc?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2011 10:18 (Dolu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Dolu kaže...

Dali ima ko E5400 proc?Kolko se moze max oc taj proc?

OC ne ovisi o samom nazivu procesora.

 

Kod nekog ide više, kod nekog manje.

Ovisi o više faktora (hlađenje,ploča,dobra/loš primjerak procesora...).

 

Dabi vidio koliko ide, moraš se malo poigrat.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Naime imam stock coller.Dali bi se pregrio ako bi ga na 3.0 to je taman oko 220 FSB

14 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Dolu kaže...

Naime imam stock coller.Dali bi se pregrio ako bi ga na 3.0 to je taman oko 220 FSB

Mislim da mu OC od 300mhz neče naškodit, bez obzira na stock cooler.

Prati temperature i igraj se.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Može preporuka koje da bolje ostavim postavke:

 

1)Množitelj 8  FSB 422  Dijelitelj 1:1,33

 

CPU-Z: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1590863

Memory tab: http://i.imgur.com/CwfS4.png

 

2)Množitelj 9 FSB 377   Dijelitelj 1:1,60

 

CPU-Z: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1590906

Memory tab: http://i.imgur.com/qe09o.jpg

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Marko5552 kaže...

Može preporuka koje da bolje ostavim postavke:

 

1)Množitelj 8  FSB 422  Dijelitelj 1:1,33

 

CPU-Z: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1590863

Memory tab: http://i.imgur.com/CwfS4.png

 

2)Množitelj 9 FSB 377   Dijelitelj 1:1,60

 

CPU-Z: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1590906

Memory tab: http://i.imgur.com/qe09o.jpg

3) Množitelj (ako mozes imat 0.5) 8.5 FSB 400 Djelitelj 1:1 (nek ti rami budu na 400MHz odnosno 800MHz pa ces imat omjer rama i procesora 1:1 sto je i najbolje.. {#})

I proc ti tako radi na ravno 3.4GHz, a rami na 800MHz.. {#}{#}

A po tvojim postavkama bi isao na prvu, samo stavi FSB 425 pa ce ti bit ravno 3400MHz, i rame stavi da ti rade na 425MHz (sto je 850MHz)..

http://www.youtube.com/watch?v=OYVVN_lrCog
13 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav! Imam q6600 procesor, koji trenutno radi na nazivnih 2.4ghza. Dosta sam citao o OCingu i nasao sam par video na youtubeu koji opisuju cijeli postupak. Konkretno mislio sam pratiti korake s ovog videa: https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_343187&v=bljU7116Ea0&feature=iv . Bio bi zahvalan kad mi netko ko se vise kuzi u OC mogao preletiti ovaj postupak, te malo prekontrolirati vrijednosti da budem siguran da sve stima. Inace ostatak konfe je: Gigabyte GA-EP35-DS3 maticna ploca i 4gb ddr2 800mhz (Kingmax) rama.

 

EDIT: imam stock cooler, pa neznam jel mogu dobiti tih 3.2ghza sa stockom? :S

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2011 19:00 (Stylicious).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

3.2GHz neznam jel možeš sa stock coolerom, oviso o primjerku CPU-a, ako ide sa stock voltažom na 3.2GHz onda mislim da možeš. Uglavnom 3GHz idu svi q6600 g0 sa stock coolerom. Tako da možeš probati i ti do 3.2, samo pazi temp u loadu neprelazi kakvih 65  stupnjeva

13 godina
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
mrog 33 kaže...

3.2GHz neznam jel možeš sa stock coolerom, oviso o primjerku CPU-a, ako ide sa stock voltažom na 3.2GHz onda mislim da možeš. Uglavnom 3GHz idu svi q6600 g0 sa stock coolerom. Tako da možeš probati i ti do 3.2, samo pazi temp u loadu neprelazi kakvih 65  stupnjeva

 

Hvala na brzom odgovoru! Znaci mogu pratiti video guide, te ako temp poslije OCa ne prelazi spomenutih 65 stupnjeva, sve ce raditi kako treba?

15 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Sa stock coolerom ne ide više od 3.00.

Temperature prati kao kolega gore kaže preko 65 ne bi smjele bit..

Inače ja imam bolju matičnu ploču od tebe, ja sam išao do 3.4 sa aftermarket coolerom bio je on i na 3.6 samo radi moguće degradacije sam ga skinuo dolje kasnije:D

samo ipak sam ga poslije opet vratio na 3.2

btw trenutno je moj na 3GHz

sell the kids for food-weather changes moods
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Evo ovako je stanje...htio sam kod frenda overlockati pentium dual-core e2140 1,6 ghz na minimalno 2,6 ghz , ali sta je kada udjem u bios ima onaj dio kao frekvencije procesora , voltaža i kada to otvorim naravno , multipier zakljucan ali s njim i FSB ! ima jedino postavka da se naredi brzina rama , ali sve ostalo ili nema ili je zakljucano kao i voltaža i malo zahtjevnije postavke! Molim vas za pomoc sta da napravim nisam siguran! hvala unaprijed!

----
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ima li tu netko tko je clockao Intela E5200 sa stock hladnjakom? Zanima me do kud se moze dogurat s njim...

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
ja sam do 3.12 kod frenda bez dizanja voltaze dalje nisam htio jer ak bi moro ccmosat frend bi mi reko da sam mu zayebo komp.

inace sam siguran da ide do 3.5.
MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
13 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
EZY-E kaže...

Ima li tu netko tko je clockao Intela E5200 sa stock hladnjakom? Zanima me do kud se moze dogurat s njim...

To je dosta individualno, ali eto... Moj je sa stockom isao na 3.6GHz. Undervoltan sa 1.25V na 1.16.

 

Onda sam nabavio Hyper TX3 hladnjak i digao ga na 4GHz, 1.26V.

Probao jucer 4.4GHz,1.36.

Primjetna razlika u TF2 i u BC2, ali nisu mi se svidjale temperature pa sam ga vratio na 4GHz.

 

14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
poštovanje overklokeri moji :D

evo ja sam tu jedan ovak malo zelen u vašim krugovima pa bih Vas zamolio da udijelite savijet/dva :)
(naravno, proveo sam velik broj sati po raznoraznim forumima i uzduž i preko neta sam tražio riješenje mog problemčića. nažalost bez uspjeha :/

nego neću duljiti, pa da se bacim na pisanje...

moja kanta (e5200 na ep43-ds3l sa 4GB ddr2 800MHz, napajanje ~650W, grafa - hd4870 512MB) odjednom ne želi lodat windowse (vista ult. sp2) na oc postavkama (fsb 333, vCore - 1.38125v, ram na 800mhz sa 2.4B (ugl dobro je postavljen ram)) koje su prije radile (testirano sa prime95 na 5 sati sa max heat testom (druga stavka), par sati igranja cod black ops-a...).

pročitao sam da to može biti problem matične, odnosno da nekad zaključa fsb i nezz šta... ugl. riješenje je bilo kao izvadit onu bateriju iz matične, ostavit ju vani na par sati, vratiti unutra i sve će biti super. paaa... bilo je. prvi puta. i dignem ja to sve... fsb 333, vCore 1.38125V onaj množitelj proca na 10.5 (ukupno na 3.5GHz, pokrenem prime, smal FFT, vrti on to, temperatura proca na koih 55°C). neš sam u mđuvremenu išo prčkat po matičnoj (otkopčao sam prednji vent koji mi se činio glasnim tek da usporedim količinu buke u kučištu sa i bez toga, onda mi se ekran zacrnio, na monitoru pisalo da mi je nešto out of range... i resetiram ja, neće bootat...) sad ovo pišem sa fsb-om na 333, vCore na 1.38125 i množiteljem 10 (3.3GHz)

dakle. zanima me zašto, prije par dana stabilne postavke sada ne mogu nit windowse pokrenut, tj. oc na tim postavkama nije moguć...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
EZY-E kaže...

Ima li tu netko tko je clockao Intela E5200 sa stock hladnjakom? Zanima me do kud se moze dogurat s njim...

ma sa stock coolerom i voltažom na e5200 je 3.0 meni išlo bez pol muke... dalje od toga - a-a temp su mi bile previsoke

mali matek :P
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
oomatijaoo kaže...
poštovanje overklokeri moji :D

evo ja sam tu jedan ovak malo zelen u vašim krugovima pa bih Vas zamolio da udijelite savijet/dva :)
(naravno, proveo sam velik broj sati po raznoraznim forumima i uzduž i preko neta sam tražio riješenje mog problemčića. nažalost bez uspjeha :/

nego neću duljiti, pa da se bacim na pisanje...

moja kanta (e5200 na ep43-ds3l sa 4GB ddr2 800MHz, napajanje ~650W, grafa - hd4870 512MB) odjednom ne želi lodat windowse (vista ult. sp2) na oc postavkama (fsb 333, vCore - 1.38125v, ram na 800mhz sa 2.4B (ugl dobro je postavljen ram)) koje su prije radile (testirano sa prime95 na 5 sati sa max heat testom (druga stavka), par sati igranja cod black ops-a...).

pročitao sam da to može biti problem matične, odnosno da nekad zaključa fsb i nezz šta... ugl. riješenje je bilo kao izvadit onu bateriju iz matične, ostavit ju vani na par sati, vratiti unutra i sve će biti super. paaa... bilo je. prvi puta. i dignem ja to sve... fsb 333, vCore 1.38125V onaj množitelj proca na 10.5 (ukupno na 3.5GHz, pokrenem prime, smal FFT, vrti on to, temperatura proca na koih 55°C). neš sam u mđuvremenu išo prčkat po matičnoj (otkopčao sam prednji vent koji mi se činio glasnim tek da usporedim količinu buke u kučištu sa i bez toga, onda mi se ekran zacrnio, na monitoru pisalo da mi je nešto out of range... i resetiram ja, neće bootat...) sad ovo pišem sa fsb-om na 333, vCore na 1.38125 i množiteljem 10 (3.3GHz)

dakle. zanima me zašto, prije par dana stabilne postavke sada ne mogu nit windowse pokrenut, tj. oc na tim postavkama nije moguć...

Ovo zvući kao Degredacija. Čime si mjerio temperature procesora?

I'll be back
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Meni se to desilo sa Athlonom XP, i to bez ikakvog prckanja. Vrag ce ga znat. Teoreticari Burn in-a bi se sigurno znali nadovezat ovdje.

Probaj s vecom voltazom. Ja ne bih isao preko 1.4V.

 

Da li si siguran da ti je ocitana, ne namjestena, voltaza u BIOS-u ista kao i prije?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
to su i na drugim forumima pretpostavljali... temp mjerim sa Core Temp aplikacijom, i još sam neke koristil ali su davale iste rezultate a ova ima i gadget u sidebar-u pa sam to koristio...
ugl. sumnjam da je degradacija... procesor nije radio tako overclockan ni dva tjedan.... mislim.. ne vjerujem da sam ga tak brzo uspel razvali O.o
mali matek :P
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
CrapFireX kaže...

Meni se to desilo sa Athlonom XP, i to bez ikakvog prckanja. Vrag ce ga znat. Teoreticari Burn in-a bi se sigurno znali nadovezat ovdje.

Probaj s vecom voltazom. Ja ne bih isao preko 1.4V.

 

Da li si siguran da ti je ocitana, ne namjestena, voltaza u BIOS-u ista kao i prije?

ma probo sam i sa 1.4 ali mi je djeloval tromo i nestabilno, užasno sporo je sve podizal, sporije nego pod stock.. O.o

ovaj dio sa očitanom i namještenom voltažom.... di to vidit (u cpu-z mi je prikazana voltaža od 1.37nešto... ali to i ovak i onak varira... ne? )

mali matek :P
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
ista kao i prije... točno 1.38125V
mali matek :P
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
oomatijaoo kaže...
to su i na drugim forumima pretpostavljali... temp mjerim sa Core Temp aplikacijom, i još sam neke koristil ali su davale iste rezultate a ova ima i gadget u sidebar-u pa sam to koristio...
ugl. sumnjam da je degradacija... procesor nije radio tako overclockan ni dva tjedan.... mislim.. ne vjerujem da sam ga tak brzo uspel razvali O.o

Tko je rekao da je proc degredirao? možda si uspio i regulaciju na matičnoj skurit, dovoljno je da ode samo jedna faza i eto više nemožeš dobit stabilno proc sa višim naponima.

No degredacija je 99% sigurno

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
postoji li neki način da provjerim pa da budem siguran?
mali matek :P
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Npr. u BIOS-u. Pod Health.

Ali zaboravi, posto ne znas kako je bilo prije, a kazes da nece ni na 1.4V, tj. da se cudno ponasa.

 

Ja bih ga drzao na 3.3GHz neko vrijeme i uvjerio se da je sistem u redu. Ili cak vratio na default i odvrtio testove stabilnosti

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
oomatijaoo kaže...
postoji li neki način da provjerim pa da budem siguran?

Testiranje komponenti sa zamjenskim. To jedino pomaže. Nadalje degradacija ima tendenciju polakog uzimanja komponente. Recimo moj Q6600 je degredirao. Prvo se je dao OC-ati na 3.6Ghz,nakon par dana na 3.4 i da bi ga na kraju nakon tjedan dana mogao pokrenut isključivo na stocku. Znam da je procesor bio u pitanju jer sam imao u zamijeni jednog Dual Core2(neznam točno koji model) koji je bez problema pičio na 3.9Ghz.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
znači ako mi je problem u matičnoj, taj problem bi vrlo lako mogao polako uništavati proc?
mali matek :P
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
pa prije je stabilno bilo na 333 x 10.5 vCore 1.38125 i radilo je super
mali matek :P
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice