Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 590.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

To to je sve stvar coolera, nemoj clockati an stocku.

Ako sam ti POMOGAO, stisni hvala :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Svaka temperatura koja prelazi max preporučenu temperaturu, znatno smanjuje vjek trajanja procesora. Držeći procesor na većoj temperaturi od max preporučene rizikuješ da ti se procesor pokvari usljed pregrijavanja. Savjetujem ti da kupiš dobar hladnjak ako misliš clockati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

evo mene opet znaci imam i5 3570k i sad htio sam mu smanjit takt sa 3.4 na 3.0ghz jel mi netreba vise e sad kad idem na mnozitelja i pokusavam ga otvorit nece moze li mi neko reci zasto ploca je gigabyte z77 imate pod moj pc 3 komp detalje jel trebam nesto ukljucit iskljucit ili sto..??

prvi put ocam intel proc ali nisam lud da neznam podic samo mnozitelja

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
tomislavivic kaže...

evo mene opet znaci imam i5 3570k i sad htio sam mu smanjit takt sa 3.4 na 3.0ghz jel mi netreba vise e sad kad idem na mnozitelja i pokusavam ga otvorit nece moze li mi neko reci zasto ploca je gigabyte z77 imate pod moj pc 3 komp detalje jel trebam nesto ukljucit iskljucit ili sto..??

prvi put ocam intel proc ali nisam lud da neznam podic samo mnozitelja

koju graficku imas?

Ako sam ti POMOGAO, stisni hvala :D
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ma ovo sranje  hd 6570 al cu stavit iz drugog kompa sad 4850 al opet ce mi bit overkil

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Steta moja maticna ne podrzava klokanje :/

zule ba
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
tomislavivic kaže...

evo mene opet znaci imam i5 3570k i sad htio sam mu smanjit takt sa 3.4 na 3.0ghz jel mi netreba vise e sad kad idem na mnozitelja i pokusavam ga otvorit nece moze li mi neko reci zasto ploca je gigabyte z77 imate pod moj pc 3 komp detalje jel trebam nesto ukljucit iskljucit ili sto..??

prvi put ocam intel proc ali nisam lud da neznam podic samo mnozitelja

Nevidim smisao smanjivanja CPU frekvencije, kad tvoja ploča nema opciju dizanja/spuštanja napona. Dakle, ako smanjiš CPU Ratio, procesor će idalje raditi na stock naponu (trošiti isto struje kao da radi na stock frekvenciji). Inače CPU Ratio mjenjaš tipkama + i - na tipkovnici (na desnoj strani BIOS-a ti uvijek piše šta znači i kako promjeniti neku opciju).

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 14:00 (Mile 74).
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

kako nema kontrolu napona..??

 

EDIT: sad sam isao probat normalno stavio drugi napon..:P

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 14:06 (tomislavivic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ocito krivo pise meni normalno mijenja cpu vtt i cpu pll..:D
jel mi mozes sam jos rec sto je ovaj cpu pll za sto je to napon(ostavio sam na auto)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
tomislavivic kaže...

ocito krivo pise meni normalno mijenja cpu vtt i cpu pll..:D
jel mi mozes sam jos rec sto je ovaj cpu pll za sto je to napon(ostavio sam na auto)

Nismo se  izgleda razumili. CPU Vcore je za mjenjanje napona procesora. CPU VTT je za postizanje stabilnosti RAM-a kad radi na većim frekvencijama od tvorničkih (RAM overclock). CPU PLL ostavi na AUTO. Ta funkcija je prekomplicirana za objasniti, jer varira od platforme do platforme (uglavnom se svodi na postizanje većeg overclocka stim da je nekad potrebno smanjiti taj napon, nekad zakjučati ili naći sweet spot, kao što rekoh-prekomplicirano i najbolje nedirati ako neznaš što radiš!!!).

13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)
pozdrav imam pitanje zanima me kako da overclockam svoj intel i7 920 i maticnu asus rampage extreme 2 pa me zanima kako ti ide pocetnik sam i neznam bas o tome previse dali da skinem nekakav program za to ili se to radi u biosu ? pozdrav
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
houska kaže...
pozdrav imam pitanje zanima me kako da overclockam svoj intel i7 920 i maticnu asus rampage extreme 2 pa me zanima kako ti ide pocetnik sam i neznam bas o tome previse dali da skinem nekakav program za to ili se to radi u biosu ? pozdrav

bolje od ovoga nema za pocetak...OC i7920 on Asus P6T plocama s BIOS primjerima (Overclocking) @ Bug Online Forum

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2012 2:18 (Stjepanj).
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

 

Pozdrav,zanima me dali mogu podići brzinu procesora...

Imam Pentium Dual Core E6600 @ 3.06 GHz

RAMI su mi 4 GB DDR3 1333 MHz (1x4GB)

Matična je AsRock G41M-V3 (http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=g41m-vs3)

FSB je 2:3.

 

Evo par SS iz biosa pa Vas molim da mi kažete što da napravim: 

 

 

http://ch-slike.com/FCLr

http://ch-slike.com/FCLb

 

 

Jel mogu rame na više MHz ili ostavim ovako?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2012 22:30 (MrMarinac96).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Mislim da bi mogao do 3,4 možda čak 3,5GHz, zavisi koliko može ići na stock naponu pošto nemožeš dići napon procesora. Digni FSB Frequency na 319, CPU Ratio na 11, a memoriju zaključaj na 1333MHz ako možeš, jer nisam siguran dali će se dizati kad digneš FSB (ako se diže zajedno sa FSB-om onda ju stavi na oko 1450MHz (zavisi šta ti bios ponudi). Testiraj sa OCCT jedan sat. Ako neprođe test stabilnosti onda digni malo NB Voltage ili smanji FSB i opet testiraj. Ploča je jednostavna za manji overclok pa se možeš poigrati i sa ostalim naponima, naravno bez pretjerivanja i kad digneš bilo koji napon obavezno testirati, pa tek onda probaj sa drugim naponom.Npr. digneš NB napon pa testiraš i ako nije prošlo test stabilnosti tek onda probaš sa drugim naponom npr. VTT(napon za memorijski kontroler). Obavezno prati temperature prilikom testiranja - da neprelazi preko 74C.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 0:47 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

CPU Ratio je RATIO CMOS Setting (8) i da ga stavim na 11?

Stavio sam CPU Frequency na 319 i sada radi na 3,67 GhZ -- http://ch-slike.com/F7r

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
MrMarinac96 kaže...

CPU Ratio je RATIO CMOS Setting (8) i da ga stavim na 11?

Stavio sam CPU Frequency na 319 i sada radi na 3,67 GhZ -- http://ch-slike.com/F7r

Jesi li testirao? Ako jesi i sve je stabilno ostavi ga tako, ali ako nije onda smanji na 3,5GHz (FSB na 305, jer ti je množitelj 11,5 (305x11,5=3,507GHz).

Sad ti radi na 3,67GHz, jer FSB(319) x množitelj(11,5)=3,67GHz. RATIO CMOS Setting  bi trebao biti tvoj množitelj. Izgleda da tu stavku nisi dirao, kad si sa FSB-om na 319, dobio 3,67GHz. Nekužim šta ti ova slika za koju si dao link predstavlja. Stabilnost procesora provjeri sa OCCT (jedan sat) PRIME 95(barem osam sati - preporučuje se 24 sata)...itd., a ne tako što ćeš zaigrati neku igru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 18:13 (Mile 74).
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

24h prime95 je cisto gubljene vremena, cak i osam je previse.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Slažem se kolega, ali to je standard za 24/7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

OCCT mi javlja preveliku temp pa sam smanjio na 3.5 kako si i rekao i pokrenuo i prošo je jedan sat bez erora.

Sutra ću oćistiti komp sa kompresorom od susjeda pa valjda više neće biti problema sa temperaturom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 19:05 (MrMarinac96).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Mile 74 kaže...

Slažem se kolega, ali to je standard za 24/7.

Standard kako kome, meni nikada nece biti, ni mnogim mojim kolegama, da ne govorim da mozes proci 24h i srusiti se u systemu.

 

Ja sam svoj i5 opalio kroz 1 sat prime95 avx blend testa, i ima par mjeseci sve radi kako treba, komp radi po 8-16 sati dnevno, igra se, kompresira, dekompresira, bencha i itd.

 

Mnogo bolja solucija po meni je, ici na sat-dva prime95 i onda poslije dodati jos +10mV i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2012 19:23 (Leopard_st).
12 godina
offline
Intel pentium dual core E5700

Pozdrav, danas sam pokušao overclokati Intel pentium dual core E5700@3.00Ghz. Uspio sam ga dignuti do 3.33Ghz bez errora u OCCT sa kratkim testovima (vjerovatno bi išlo i više ali nek stoji par dana da vidim jel stabilno). Pratio sam i temperature max su bile oko 45-48 sa stock coolerom a matična nije išla preko 30 °C

I otišao sam to testirati u jednu igru, FPS je super oko 45 u prosjeku ali sad me zabrinjava jedna stvar jer imam...niti ne znam kako to opisati, imam laggove koji traju manje od 1 sekunde npr. trčim naprijed i kad stanem me vrati par metara nazad. Te probleme nisam imao nikad prije tj. osjetio sam ih tek danas nakon OC-a. Ima li neko nekakav prijedlog u vezi ovog? 

 

Imam još jedno pitanje. Znači procesor mi je tvornički podešen na 800Mhz FSB effective (200 real) a matična mi podržava FSB 1333 CPU, također i RAM mi radi na 800 Mhz a mogu raditi na 1333Mhz. I sada prvi put kad sam ga pokušao clockati nisam dirao množitelj, ostavio sam ga na 15 samo sam pumpao FSB dok nisam došao do 3.3Ghz. Onda sam pročitao na jednom forumu da je bolje spustiti množitelj i povećati FSB da se dobije ta željena frekvencija. Isprobao sam i to pa sam množitelj spustio na 12.5 i digao FSB na 267(Tako sam dobio puno veći FSB nego sa x15 množiteljem) pa me sad zanima vaše mišljenje kako bi bilo bolje. Voltažu ne planiram dirati jer niti nemam opciju za Vcore, ali imam za DRAM i još par ostalih tako da znači dok ide na defaultu je super (1.288 Vcore)

 

CPU Intel Pentium Dual-Core E5700 @ 3.00Ghz(Original) @3.33Ghz(OC)

Motherboard ASRock G41M-VS3. 

PSU 500W

SAPPHIRE Radeon HD 6670 1Gb DDR3

Kingston (1x4) 4GB DDR3 1333 Mhz

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jel to mene speed fan vara????

 

e8500, 400*9 = 3.6 GHz

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav.

Znači uzeo sam novi procesor i sad stari E6600 sam mogao dici do 3.2Ghz samo dizanjem FSB ali ovaj novi Q8200 mogu maximalno do 2.7 i onda bude crn ekran. 

Evo računara:

 

Intel Core 2 Quad Q8200 

Asus P5G41T-M LX3

Asus GT440 1GB GDDR5

TT ISGC 300 cpu cooler 

Fortron 500W 

1x4GB 1333Mhz 

 

Da li moram dizati voltažu ili kako već? Kad sam ga digao na 2.7 osjetio sam dosta razlike u bf3 pa želim barem 3.00Ghz ako može nekako? 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
moYer kaže...

Pozdrav.

Znači uzeo sam novi procesor i sad stari E6600 sam mogao dici do 3.2Ghz samo dizanjem FSB ali ovaj novi Q8200 mogu maximalno do 2.7 i onda bude crn ekran. 

Evo računara:

 

Intel Core 2 Quad Q8200 

Asus P5G41T-M LX3

Asus GT440 1GB GDDR5

TT ISGC 300 cpu cooler 

Fortron 500W 

1x4GB 1333Mhz 

 

Da li moram dizati voltažu ili kako već? Kad sam ga digao na 2.7 osjetio sam dosta razlike u bf3 pa želim barem 3.00Ghz ako može nekako? 

 

 

S tom karticom nemas razlike ako overclockas

znaci nemas potrebe overclockat, neces dobiti ni 1 jedini fps

Plačem na sprovodima, povoljno!
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jarane dobijem preko 10fps u Battlefieldu kad ga dignem sa 2.33 na 2.7...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
moYer kaže...

Jarane dobijem preko 10fps u Battlefieldu kad ga dignem sa 2.33 na 2.7...

pa kolko fps imas sveukupno? lol

i jel bc2 ili bf3?

Plačem na sprovodima, povoljno!
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Medium postavke 

50-60 fps 

BATTLEFIELD 3 

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
moYer kaže...

Medium postavke 

50-60 fps 

BATTLEFIELD 3 

E, vidis to je nemoguće sa gt440 s kojom se na low-med ima 30 u kombinaciji sa i5!!!

Imao sam iskustva i znam sta pricam, ti ocito mislis da ces nesto postic sto kazes da imas vise fps nego sto stvarno imas.

Sad da ovo postam u bf3 temu svi bi te dobro ismijali.

Plačem na sprovodima, povoljno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 15:22 (MARKOcVp).
12 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Stvarno si smiješan, nemoj da recordam pa da svima pokažem :S

Grafička je klokovana, cpu klokova, nov sistem, nova pasta, bukvalno u full loadu ne prelazi mi 50c. 

Igram svaki dan BF3, zadnji driveri, znaći medium postavke ali bez vsync aa i tih cuda. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice