PlayerUnknown's Battlegrounds izdvojena tema

poruka: 6.844
|
čitano: 1.295.924
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: PUBG Nickovi - da se ekipa lakše okupi
13 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Evil Access kaže...
sudy_freak kaže...
NEW_MAN kaže...
Ljude smeta i prelaze prek toga jer se zabavljaju. Ne postoji igra sa dobrim netcode osim onog odurno ruznog CS-a koji je jednostavno odurna igra.

Owerwatch anyone?!


Anyway, kao što je rečeno, smeta, stalno je tu, ali tog je bilo i u BF4 i živcirali smo se, ali smo svejedno igrali.

Ipak mi je element "zanimljiva igra" utjecajnija na overall expierence od šugavih problema.



A vjerujem da će se stanje popraviti, kad pređu s AWS-a na Azure, a to će se dogoditi kad dođe verzija igre za Xbox.

 Ti to ozbijno usporedjujes igru sto ima 100 puta manju mapu i 10 puta manje igraca?!

Ne?

 

Zamislimo scenarij.
BF max. broj igrača je 64 + 2 commandera, po jedan sa svake strane.
U najboljem slučaju, da nitko ne izađe, ostaje ti u rundi od 45 minuta svih 66 ljudi živo.

 

Ovdje, u početnom slučaju, u 99% slučajeva starta oko 90 ljudi, rijetko sad viđam, doduše na test serveru da starta 100 ljudi.
I ljudi su razbacani po cijeloj mapi, doslovno.
I kako vrijeme odmiče, ostaje živo sve manje ljudi, jasno.

A performanse igre u pubgu jedino na početku prvih par minuta su užasne, narednih par minuta se već sredi.
Dok kod BF-a, vrlo često imaš dio mape gdje ti je 70% servera u fajtu i igra jednako dobro radi.


My point is, BF je AAA naslov, dosta dobro optimiziran. Pogotovo s region lockom po serverima da ti neće dati da se spojiš ako imaš vrijednost pinga veću od XX ms.
Kod pubga je problem što tog nema i ti, kao i svi drugi se mogu spojiti na neki drugi server i trovati ostalim igračima iz te regije život.


Nadam se da sam bio dovoljno jasan.
Jedino u prilog tvojoj konstataciji ide to da je mapa, u većini slučajeva manja.

No, nije baš 100x Erangel veći, od recimo Golmud Rallwaya, zar ne?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 15:18 (sudy_freak).
13 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Evil Access kaže...

Nova mapa.

link

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
16 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Podsjeca me na DayZ samo pustinja.
7 godina
protjeran
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
sudy_freak kaže...
Evil Access kaže...
sudy_freak kaže...
NEW_MAN kaže...
Ljude smeta i prelaze prek toga jer se zabavljaju. Ne postoji igra sa dobrim netcode osim onog odurno ruznog CS-a koji je jednostavno odurna igra.

Owerwatch anyone?!


Anyway, kao što je rečeno, smeta, stalno je tu, ali tog je bilo i u BF4 i živcirali smo se, ali smo svejedno igrali.

Ipak mi je element "zanimljiva igra" utjecajnija na overall expierence od šugavih problema.



A vjerujem da će se stanje popraviti, kad pređu s AWS-a na Azure, a to će se dogoditi kad dođe verzija igre za Xbox.

 Ti to ozbijno usporedjujes igru sto ima 100 puta manju mapu i 10 puta manje igraca?!

Ne?

 

Zamislimo scenarij.
BF max. broj igrača je 64 + 2 commandera, po jedan sa svake strane.
U najboljem slučaju, da nitko ne izađe, ostaje ti u rundi od 45 minuta svih 66 ljudi živo.

 

Ovdje, u početnom slučaju, u 99% slučajeva starta oko 90 ljudi, rijetko sad viđam, doduše na test serveru da starta 100 ljudi.
I ljudi su razbacani po cijeloj mapi, doslovno.
I kako vrijeme odmiče, ostaje živo sve manje ljudi, jasno.

A performanse igre u pubgu jedino na početku prvih par minuta su užasne, narednih par minuta se već sredi.
Dok kod BF-a, vrlo često imaš dio mape gdje ti je 70% servera u fajtu i igra jednako dobro radi.


My point is, BF je AAA naslov, dosta dobro optimiziran. Pogotovo s region lockom po serverima da ti neće dati da se spojiš ako imaš vrijednost pinga veću od XX ms.
Kod pubga je problem što tog nema i ti, kao i svi drugi se mogu spojiti na neki drugi server i trovati ostalim igračima iz te regije život.


Nadam se da sam dovoljno jasan bio.
Jedino u prilog tvojoj konstataciji ide to da je mapa, u većini slučajeva manja.

Nije baš 100x Erangel veći od recimo Golmud Rallwaya, zar ne?

 Mislio sam na Overwatch, isto kao i cs je glupo usporedjivati sa igrama ovog tipa.

 

Ali recimo BF4 ti je odlican primjer ovoga o cemu govorimo. Znaci imas BF3 platformu, imas iskusan razvojni tim i onda naprave BF4 koji je kada je bio 1.0 s tehnicke strane bio katastrofa, blago receno, pa tu su igru od izlaska na ovamo poptuno izmjenili i unaprijedili.

 

E sada kada to za BF4 uzmes u obzir onda je po meni zapravo cudo da PUBG radi tako dobro kako radi trenutno. Ne shvatam ljude koji ocekuju da igra radi "savrseno".

 

A najpametnija stvar koju bi trebali uraditi za verziju 1.0 je da stave region lock, opet bi bilo mangupa sa VPN, ali to bi bilo x puta manje od ovoga danas.

Eye In The Sky
7 godina
protjeran
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Ovi devsi su cudo, neki dan poginem jer sam htio uraditi samo jump, a vault sam kroz prozor u tower. Ima keybind za jump only i za vault only. 

Eye In The Sky
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Bit će i jet-ski za dvoje na novoj mapi:

https://twitter.com/PUBATTLEGROUNDS/status/938676742658682880

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Bgti jeste dosadni s tim usporedbam igara koda vam je 8g i priserava te se u skoli ciji je caca jaci.

Ili igraj igru i uzivaj takva je kakva je ili nemoj i kog boli k...ako ti ne odgovara nesto pa dodjes lajat ovde.As simple as that.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
6 3 hvala 0
12 godina
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Baš me zanima da li će ova nova mapa biti bolje optimizirana jer kao prvo je manja a kao drugo sad znaju di su se popiknuli na prvoj pa bi ova mogla biti kak treba ..

 

Mene jedino još od svega ti lag-ovi i hi-reg mući, probao sam par partija na testu i naravno na EU mi se opet dešava da ja cocnem prvi pucati u CQ fajtu i da me lik izuje u 2 metka sa SMG i onda probam na NA i ubijem 5-6 bez problema i završim drugi jer me lik isto pošteno izuo ( baš prima dam kak treba i ja i oni .. )

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
hrka11 kaže...

Bgti jeste dosadni s tim usporedbam igara koda vam je 8g i priserava te se u skoli ciji je caca jaci.

Ili igraj igru i uzivaj takva je kakva je ili nemoj i kog boli k...ako ti ne odgovara nesto pa dodjes lajat ovde.As simple as that.

Na kog se to, frajeru odnosi?

Uostalom, ovo je forum i tema za raspravu o igri.

 

Usudi se barem citirati 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
13 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
VooDooZg kaže...

Baš me zanima da li će ova nova mapa biti bolje optimizirana jer kao prvo je manja a kao drugo sad znaju di su se popiknuli na prvoj pa bi ova mogla biti kak treba ..

 

Mene jedino još od svega ti lag-ovi i hi-reg mući, probao sam par partija na testu i naravno na EU mi se opet dešava da ja cocnem prvi pucati u CQ fajtu i da me lik izuje u 2 metka sa SMG i onda probam na NA i ubijem 5-6 bez problema i završim drugi jer me lik isto pošteno izuo ( baš prima dam kak treba i ja i oni .. )

Trebala bi biti puno bolja.
Kao prvo, imali su kud i kamo više vremena.
Kao drugo, puno je manje detalja, (trava, raslinja, drveća) stoga puno manje poligona, tekstura, samo pijesak i golo.

Kao treće, radili su sami na njoj, dizajnirali je i optimizirali. Erangel je "posuđen" Blueholeu.

 

A otkud ti da je manja?
Miramar i Erangel su 8x8 km.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
15 godina
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Da, prvo su govorili da će nova mapa bit manja, ali nakon internog testiranja su se odlučili da ipak bude veličine Erangela.

 

To je zadnji info koji imam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
TomoR kaže...

Da, prvo su govorili da će nova mapa bit manja, ali nakon internog testiranja su se odlučili da ipak bude veličine Erangela.

 

To je zadnji info koji imam.

Potvrda

 

reddit

 

Usporedba Erangela i Miramara. Vidjet ćemo koliko će ovo biti realno..
Teoretski bi trebalo biti više kopna na Miramaru.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
7 godina
protjeran
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Nadam se da ce u buducnosti biti i vecih mapa, mislim da bi 24kmx24km bilo idealno za 100 igraca.

Eye In The Sky
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Evil Access kaže...

Nadam se da ce u buducnosti biti i vecih mapa, mislim da bi 24kmx24km bilo idealno za 100 igraca.

 Je, ak dodaju i helikoptere...

10 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
sudy_freak kaže...

Na kog se to, frajeru odnosi?

Uostalom, ovo je forum i tema za raspravu o igri.

 

Usudi se barem citirati 

Prepoznat ce se pojedinci,ne sekiraj se.

Nije valjda da si se ti prepoznao prvi,jer koliko vidim online si,igras je stalno, a i nekad stogod korisno napises vezi igre.

 

Rasrapava o igri ok,ali dodjem vidit sta ima nova,ono par stranica "nevalja,u ovoj je bolje ovo,u onoj je bolje ono,bla,bla,bla..." to nije rasprava o istoj igri nego je nekom cisto doasdno pa aj malo da serem tamo u temi o igri koja mi je za kur... i necu je vise igrat.

Ja osobno sam nabio skoro 500h u malo vrimena,2mj je nisam ni igra iz razloga sto mi je isla na neku stvar.Jesam li ikad napisa ovde da je npr. super mario bolji 10* i zabavniji,da cs go bolje radi od ovog itd...nisam,zato jer znam da tebe ili nekog drugog zaboli tuki sto meni igra idje na zivce.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 13:14 (hrka11).
13 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
hrka11 kaže...
sudy_freak kaže...

Na kog se to, frajeru odnosi?

Uostalom, ovo je forum i tema za raspravu o igri.

 

Usudi se barem citirati 

Prepoznat ce se pojedinci,ne sekiraj se.

Nije valjda da si se ti prepoznao prvi,jer koliko vidim online si,igras je stalno, a i nekad stogod korisno napises vezi igre.

 

Rasrapava o igri ok,ali dodjem vidit sta ima nova,ono par stranica "nevalja,u ovoj je bolje ovo,u onoj je bolje ono,bla,bla,bla..." to nije rasprava o istoj igri nego je nekom cisto doasdno pa aj malo da serem tamo u temi o igri koja mi je za kur... i necu je vise igrat.

Ja osobno sam nabio skoro 500h u malo vrimena,2mj je nisam ni igra iz razloga sto mi je isla na neku stvar.Jesam li ikad napisa ovde da je npr. super mario bolji 10* i zabavniji,da cs go bolje radi od ovog itd...nisam,zato jer znam da tebe ili nekog drugog zaboli tuki sto meni igra idje na zivce.

 

Ma fak mi, ja sam se odmah triggerao ko neki balavac xD

 

Ali da, generalno komentiranje ljudi koji su problai igru, dva - dvadeset sati ne uzimam kao relevantno.
Ovoj igri treba posvetiti 50ak pa i više sati da budeš relevantan za koementiranje..

Ali da, definitivno se slažem s ostatkom posta.

Evo meni, konkretno.
Jučer, BOŽE ME SAČUVAJ kako mi je igra loše radila.
i7, 1080 i 16gb RAM-a, sve na low bokte i padne FPS na 20, pa malo na 60, pa 30.
Ali nikog to ne zanima osim ako nemam neki konstruktivan savjet kako popraviti performanse

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
10 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
sudy_freak kaže...

i7, 1080 i 16gb RAM-a, sve na low bokte i padne FPS na 20, pa malo na 60, pa 30.
Ali nikog to ne zanima osim ako nemam neki konstruktivan savjet kako popraviti performanse

 Rekao sam ovo vec nekoliko puta, ali nitko me ne dozivljava. Meni je pomoglo i nemam problema s igrom - maximum pre-rendered frames ahead na 1 u postavkama nvidinih drivera. Imao sam te simptome na pocetku i na nekom forumu sam izguglao ovaj tweak.

مرګ ژوبله
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 16:44 (Super64).
11 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds

meni je na jedinici sad sam pogledao al i dalje se desavaju dropovi. ili cijelu partiju imam malo fpsa

15 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Super64 kaže...
sudy_freak kaže...

i7, 1080 i 16gb RAM-a, sve na low bokte i padne FPS na 20, pa malo na 60, pa 30.
Ali nikog to ne zanima osim ako nemam neki konstruktivan savjet kako popraviti performanse

 Rekao sam ovo vec nekoliko puta, ali nitko me ne dozivljava. Meni je pomoglo i nemam problema s igrom - maximum pre-rendered frames ahead na 1 u postavkama nvidinih drivera. Imao sam te simptome na pocetku i na nekom forumu sam izguglao ovaj tweak.

 Pa ne vidim kako bi mu to pomoglo. Manje u biti smanjuje performanse, ali samnjuje i input lag. Dok više radi gameplay glađim, ali možeš imati input lag.

 

Ova opcija sam određuje kolko će toga CPU pripreminit(pre-rendati) u naprijed za GPU, a s obzirom da on ima i7 nebi mu trebalo previše smetati, osim ako ima input lag. Naravno ima poprilično dobru grafičku, pa tak mu je svejedno. Njega mući FPS dropovi, a to svi imamo ponekad u igri.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 17:51 (Jack Sparrow).
10 godina
protjeran
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Jack Sparrow kaže...

. Njega mući FPS dropovi, a to svi imamo ponekad u igri.

...nemam!

dc hejter
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 19:08 (Tallahassee).
10 godina
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Ne znam jel placebo ili stvarno radi... Nisam mogao igrati na 1440 res na test serverima, samo 1080. Onda sam skontao da ako staviš na windowed borderless i 1440, slika bude kao na 1440. Ugl. ti settingsi su se prebacili i na osnovnu igru, u opcijama cita kao da mi je rezolucija 720, iako je sve oštro, identicno kao na 1440, jedino je lik pikseliziran kada otvorim inventory. Imam gotovo skroz lockanih 80fps. Nek netko proba i vidi ima li kakve razlike kod vas ili mi se samo cini

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 0:07 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Za manje od sat vremena nova mapa na test serverima!

 

Welcome to Miramar, an all-new Battle Royale experience. Available on the test servers today from 12AM PST / 9AM CET / 5PM KST.

https://twitter.com/PUBATTLEGROUNDS/status/938988396684255234

 

Patch notes još nema.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds

Ujedno potvrđen službeni PC 1.0 launch za 12.12. u zadnjoj sekundi trailera... ili se to već prije znalo? 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
13 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Davor kaže...

Ujedno potvrđen službeni PC 1.0 launch za 12.12. u zadnjoj sekundi trailera... ili se to već prije znalo? 

You are wrong!
Drink some coffee. It's early in the morning.

PC 1.0 - 20.12.

Xbox preview - 12.12.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 9:01 (sudy_freak).
15 godina
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Još ništa od testa:

Due to a technical issue, our test server opening time is delayed by 2 hours. Servers will open Dec 8 2AM PST, Dec 8 11AM CET. We apologize for this delay.

 

https://twitter.com/PUBATTLEGROUNDS/status/939045092429529088

 

Ali ima patch notes:

http://steamcommunity.com/games/578080/announcements/detail/1479860425922776589

 

EDIT:

Wow:

  • Added the ability to heal and boost while in a vehicle (only for the passengers)
  • Increased damage of Kar98k and M24 and reduced damage of AWM.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 9:15 (TomoR).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
sudy_freak kaže...

You are wrong!
Drink some coffee. It's early in the morning.

PC 1.0 - 20.12.

Xbox preview - 12.12.

 

Vidio sam prvu brojku 12 i automatski zaključio da je to to, ne imajući na umu da koriste američki datum 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
7 godina
protjeran
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

LET'S GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! 

Eye In The Sky
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Performance su bolje na novoj mapi. 

Eye In The Sky
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 13:40 (Evil Access).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: PlayerUnknown's Battlegrounds
Evil Access kaže...

Performance su bolje na novoj mapi. 

 kod mene je ogromna razlika dosta bolje radi ova nova paba fps cak ide i preko 110

7 godina
protjeran
offline
PlayerUnknown's Battlegrounds

Isporbao sam sva nova vozila i wepse, WW je ljes na kotacima hahhaa. Mapa mi djeluje nekako "jeftino", ali su performance bolje. Ako nemate 4x scope necete se dobro provesti. Ova mapa je neki mix house to house i open field borbe, malo ima sredine, ili si u naseljima/gradovima ili si na otvorenom. Combat u ovim gradovima je dosta bolji, mapa je bolja za vaulting pa nikada ne znas di su. Sve u svemu vrlo dobar 4+ od mene. 

 

 

P.S.

Skracena dvocjevka ide u pistol slot i wep je extra!

Eye In The Sky
Moj PC  
3 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: PUBG Nickovi - da se ekipa lakše okupi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice