Koji printer?

poruka: 12
|
čitano: 6.578
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer?

Molio bih ako mi netko može preporučiti neki dobar profesionalni ili poluprofesionalni Laserski color printer za ured. Volio da ima CMYK i PostScript, a kako nisam u tim vodama neznam kaj da izaberem.

 

Znam da bi ploter bio idealno riješenje, ali potreba nam je imati što brži printer.

Zahvaljujem!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji printer?
Seabro kaže...

Molio bih ako mi netko može preporučiti neki dobar profesionalni ili poluprofesionalni Laserski color printer za ured. Volio da ima CMYK i PostScript, a kako nisam u tim vodama neznam kaj da izaberem.

 

Znam da bi ploter bio idealno riješenje, ali potreba nam je imati što brži printer.

Zahvaljujem!

 

Seabro, molio bih te da s nama podijeliš informaciju koliko je novca u igri? Što bi laser printao (kakvu vrstu dokumenata) ? koliko su veliki dokumenti (100mb-500mb-2gb) nekompresirani? Koji format lasera A4-A3 ? Koliki mjesečni ciklus ispisa?

Ploter idealno rješenje? pa koliko veliki format trebate?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji printer?

na ploter sam mislio zbog kvalitete i tehnologije ispisa, a ne zbog formata

 

ovako..

 

rang cijene bi bio od 1 000 - 10 000 kn sve zavisi što se dobije za uloženo.

 

printale bi se na njemu neke priznanice, povelje, zahvalnice i takve stvari (za osobne potrebe, ne za neki masovni tisak).. rađene u jednom od popularnih alata za prelom ili vekotre (kao npr. Illustrator, InDesing). Mislim da veličina dokumenta ne bi prelazila 200mb-a.

 

Pošto bi htio da se taj printer može i koristiti za ispisivanje običnih word dokumenata, mjesečna kvota ne bi prelazila 5000 stranica.

 

Kako znam da se na večini A4 printera, margina ne može podesiti na 0mm, postoji želja za A3 formatom, uz uvjet da nije jedini već i da naravno postoji i  ladica za A4 papir. E da.. duplex je isto jedna od jako poželjnih featurea.

 

kroz google sam naletio na ova dva primjerka

HP Color LaserJet 4700dn Printer (Q7493A)
Epson AcuLaser C4200DTNPC5

.. ali nekak ima feeling da sam otišao skroz u krivom smjeru

 

ako treba još kakvih informacija tu sam...
hvala puno
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2008 12:17 (Seabro).
16 godina
offline
Koji printer?

Kad nađeš pojedini printer koji ti odgovara onda pogledaj sljedeće:

 

- Cijena tonera

- Cijena photodevelopera (osim ako toner ima i svoju photodev jedinicu)

- Podržana gramatura papira

- 2 ulaza papira (standarni tray 1, i tray 2 za veću gramaturu)

- Procesor koji koristi i koliko ima memorije

 

Sad prokalkuliraj npr za Epson:

 

Crni toner je 10k otisaka, pogledaj kolika mu je cijena (podijeli s količinom otisaka)

Kolor toner je 8.5k otisaka (po boji) pogledaj kolika je cijena (podijeli s količinom otisaka)

Fuser je 100.000 otisaka (oko 1000kn)

Transfer unit je 35.000 otisaka (oko 300 kn)

Photoconductor je 35.000 otisaka (oko 2500 kn)

 

sve uračunaj na cijenu otiska po 1 listu papira pa vidi dali ti se isplati.

 

DTN model ti ne treba osim ako baš želiš dodatnu ladicu (1100 listova ukupno) ali cijena mu premašuje 10.000 kuna

 

isto vrijedi i za HP, OKI....

 

s obzirom da si rekao da mjesečna kvota nebi prelazila 5000 stranica... dakle za 7mj moraš mijenjati Transfer unit + Photoconductor a dotle si već i promijenio par setova tonera...

(5% zacrnjenja za tvorničke deklaracije za tonere, photoconductore) A inače laseri dolaze s starter tonerima (neznam i za spomenute modele)

 

ako nemaš zarade na tome, po mom mišljenju je to bacanje novca  davati cca 10.000 kuna za kolorac :(

(skup printer i skup auto je jedno te isto, džabe kupovina ako nemaš novca za održavanje i ulaganje)

 

pozdrav

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer?

Bilo bi ti najbolje da se raspitaš po zastupništvima, jer ako ćeš kupovati stroj tog reda veličina, sigurno je da bi ti prodavači mogli izračunati nekakvu prosiječno cijenu kopije za svoje strojeve.

Svakako uzmi u obzir i Konica Minoltu, mislim da su pri vrhu po cijeni po ispisu, ali svakako provjeri. Još jednu stvar koju bi trebao uzeti u obzir, a to je servisna podrška! Pozdrdav!


Vidi, vidi, tko je to?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji printer?
Samson kaže...
sigurno je da bi ti prodavači mogli izračunati nekakvu prosiječno cijenu kopije za svoje strojeve.
To se ne radi NIKAD, NIKOME, NIZAŠTO! (balkan)
Prodat će ti printer od 500, 1000, 3000, 6000 kuna, ali nikad ti neće računati cijenu otiska, to nije njihov problem.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji printer?
Ziga kaže...
To se ne radi NIKAD, NIKOME, NIZAŠTO! (balkan)
Prodat će ti printer od 500, 1000, 3000, 6000 kuna, ali nikad ti neće računati cijenu otiska, to nije njihov problem.


U pravu si što se tiče jeftinijih printera i prodavače u maloprodajnim trgovinicama, međutim  ako kupuješ skuplji stroj od desetak i više tisuća kuna i raspitaš se u predstavništvu  tada možeš već razgoarati sa nekakvim voditeljem prodaje sa kojim možeš popričati i koji ti može prezentirati sam stroj a i troškove i sve ostalo jer imaju dosta dobre provizije i nagrade za prodaju skupog stroja. Barem je tako u firmi kojoj ja radimSmijeh!

Vidi, vidi, tko je to?
16 godina
offline
Koji printer?

HP Photosmart serije negdje su oko 1 000,00 kn, ako imaš digitalni fotoaparat možeš izrađivati slike. modeli koji koriste 363 cartridge ima value pack (komplet boja 6kom. i 150 photo papira 10x15 cm) košta oko 260,00 kn. HP printeri printaju bolje slike, znam iz osobnog iskustva. znam da nije poluprofesionalni ili profesinalni laser, ali dobro mogu poslužiti za ured i kuću.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2008 18:18 (Miha LA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji printer?
Miha LA kaže...

HP Photosmart serije 

 gospodin hoće kupiti kolor laser a ne inkjet
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer?

Sorry što se uključujem u istu temu, ali imam isti problem, tj. trebam printer u istu svrhu (ispis otprilike istih stvari) i biran mi je što manji margo ili po mogućnosti borderless. PostScript mi je nebitan budući da lako prebacim u PDF, pa printam iz njega. Ono ćega se ja bojim, možda krivo, je da su printevi iz InkJeta još uvijek bolji, tj. da su zasićenije boje. Razmišljao sam o Canon Pixma IX4000 (A3+), ali ukoliko je danas moguće dobiti jednako kvalitetan ispis i s LaserJetom ....... Dilema

pozdrav H

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer?

e vidiš, nakon nekog vremena je i meni to palo na pamet, kao kombinacija recimo

 

Pošto već imamo HP 3600dn, koji ima i duplex i dosta je brz.. palo mi je na pamet onda uzeti jedan A3 inkjet koji bi koristili samo za kvalitetan ispis .. recimo povelja, a za office i ostale "na 100 kopija" dokumente bi koristili HP

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji printer?

Ja koristim jedan stari HP LaserJet PostScript za dokumente. Sasvim OK

Volio bih da se javi netko tko koristi A3 Pixmu, pa da iz prve ruke čujemo o Borderless ispisu.

H

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice