Preporuka za kupnju printera/skenera

poruka: 6
|
čitano: 1.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka za kupnju printera/skenera

Pozdrav. Molio bih preporuku modela uređaja printer/pisač u jednom. Nikada dosad nisam kupovao niti trebao nešto takvo ili printer uopće pa se uopće ne razumijem u takvo što niti posjedujem znanje što se tiče razlika između raznih vrsta printera. Potreban mi je za printanje A3 i A4  formata, te povremeno skeniranje. Ništa sa plafonskim cijenama ali niti neko najjeftinije smeće. Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za kupnju printera/skenera

Za tu namjenu imaš nekoliko modela

 

HP A3

Brother A3

 Epson A3 WF 7xxx

 

Ja bi se odlučio za Epsona

 

Zašto ?

 

Zato jer ni sa HP ni sa Brother A3 nemam najbolja iskustva. Puno muzike za malo love ali muzikanti vrlo brzo zatraže novi angažman u konteineru.

 

Dok se je Epson u toj klasi pokazao kao pametniji odabir uz trajne kazet i provjerenu refil tintu

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za kupnju printera/skenera
InkJet Artist kaže...

Za tu namjenu imaš nekoliko modela

 

HP A3

Brother A3

 Epson A3 WF 7xxx

 

Ja bi se odlučio za Epsona

 

Zašto ?

 

Zato jer ni sa HP ni sa Brother A3 nemam najbolja iskustva. Puno muzike za malo love ali muzikanti vrlo brzo zatraže novi angažman u konteineru.

 

Dok se je Epson u toj klasi pokazao kao pametniji odabir uz trajne kazet i provjerenu refil tintu

 

 

 

 Koliko kvalitetno taj model printa fotografije? I ako možeš pojasniti kazete i tintu? Cijene i tako to. Usput gdje u HR ima taj model za kupiti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 21:15 (ReverseFlash).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za kupnju printera/skenera

Svi Epsoni više manje rade jednako kvalitetne forografije.

Tu nije stvar u printeru već u papiru

 

Dakle ukolko uzmete najskuplji papir onda vam je glavni trošak papir. Jer neki printer će istu fotografiju odraditi relatvno u 2 -3  prolaza a onaj jeftin istu stvar odradi u 10 prolaza. Proporcijonalno broju mlaznica.

Ovaj printer dolazi sa kazetama za jednoktrnu upotrebu i bacjau se bilo orginali bilo zamjenske tinte.

Međutim ukolko uzmeš zamjenske trajne kazete, onda se one ne bacaju već su prilagođene za dopunjavanje

Na svakoj kazeti se nalazi CHIP sa reseterom i kad status monitor kaže da je neka kazeta prazna izvadiš tu kazetu. Skineš čep za punjene Napuniš kazetu do vrha. Vratiš čep i staiš je u printer. Status Monitor ti pokaže da je kazeta ponovo 100% puna.  I tako u krug za sve 4 kazete po potrebi.

 

Jedina kvaka je u tinti za punjenje. 

 

Naime svi će zaklinjati da je njihova tinta najbolja ali kad zatražiš probni otisak, otisnut baš na tom i tom pisaču onda ispadne da se radi o tipičnom preprodavaču  kojima su sve tinte jedno te ista svar.

 

To posebno ne vrijedi za ovaj printer jer ima trostruko više mlaznica na crnom kanalu  od ostalih boja. 800 vs 256 mlaznica po svakom kolor kanalu. I ukoliko u takav sistem staviš nekavu univezalnu ne verificiranu tintu. Tintu koja nije usklađena broju mlaznica  a sve 4 zamjenske kazete su identične konstrukcije, onada će ona kapati na mlaznicama.

 

I zato ukoliko pogledaš na forumima ili osvrtima mišljenje o ovom A3 pisaču sigurno ćeš nači razno razna mišljenja koja upravo proizlaze iz ovog trgovačkog metaliteta >>Sve tinte su ista stvar glavno je da  : The show must go on.

 

Odnosno netko drugi će ti sigurno  ponuditi u zamjenu Epson 1300 TS.  Koji ima glavu od 180 vs 59 mlaznica po kanalu za cac 3500 kn. A ovaj or 800 vs 256 ćeš teško naći kod naših distributera jer im se više isplati prodavati ovaj od  3500 kn od onoga za 1600 kn za A3 printer.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 10:06 (InkJet Artist).
9 godina
neaktivan
offline
Preporuka za kupnju printera/skenera

Uh sad sam gledao cijene tog modela, ma ne treba meni ništa baš s takvim mogućnostima, treba mi nešta da je onak prilično jeftino, a s njim ću printati ponekad pokoji životopis ili nekakav dokument i uglavnom a3 crno bijele fotografije na običnom papiru koje će mi služiti kao referentne fotke pošto crtam portrete po zanimanju. I ponekad skenirati tu i tamo nešto. Možda sam trebao biti jasniji u originalnom postu. Ova cijena od Epsona mi je malo puno

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za kupnju printera/skenera

Sorry  ali ja vam tu ne mogu pomoći.

Jer

Prvo nebi nešto refubrish

Zatim ne bi dva printer.Jedan A4 sa skenerom a drugi A3 bez skenera

Pa zatim nebi nešto integrirano od Epsoan po 6000 kn

Zatim nebi nešto što zauzima puno mjesta

Pa onda ne bi nešto što će se pokvariti nakon geancje

Zatim nebi  neki uređaj za koji nema zamjenskih jeftinih kazeta na svakom koraku.

Pa opet ne bi nešto bez WiFia

 Itd itd

 

A u principu vama primarno tereba A3 printer sa Quarotone Black ink sistemom za Crno bijele fotografije. Za otimalnu kvalitetu crnobilh printova.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice