Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.214.998
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bog. Uzeo bi logi Z323 na tvom mistu. 

 

Edit: thumbs up zbog muzike. :)

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 13:46 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Susjed traži 2.0 zvučnike za računalo,koristi trenutno Z10 i SP-HF2020A v2,mijenja te Genius,pa ima li

išta bolje u tom rangu?

 

LP

 

EDIT: 800kn

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
pandza94 kaže...

Susjed traži 2.0 zvučnike za računalo,koristi trenutno Z10 i SP-HF2020A v2,mijenja te Genius,pa ima li

išta bolje u tom rangu?

 

LP

 

EDIT: 800kn

 Logitech Z10? Ako da, kakvi su u usporedbi s tim Geniusima. Znam da imaju manje snage, ali mislim da bi zvuk trebao biti kvalitetniji.

 

Evo za malo više od 800 kn imaš M Audio AV30 koji su ipak malo iznad svih 2.0 pc zvučnika, čisto zbog linearnijeg zvuka i kvalitetnijeg pojačala. A i izrada je klasu iznad.

 

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=2219&myDataListIndex=33&IDProizvodjaca=11&Source=1

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Z10 su baš topli,ali se meni više sviđaju Genius-ovi,on ima oba,ali mu oni ne valjaju

pa gledam ih otkupiti :D

Hvala na preporuci!

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav Ekipo,

 

Može li mi netko preporučiti bežične zvučnike do max 400 kn ?

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav,

 

što biste preporučili ?

 

http://www.alzashop.com/gx-gaming-genius-sw-g2-1-1250-black-d297737.htm

 

ili

 

http://www.links.hr/?naziv=zvucnici-logitech-z323-2-1-crni-retail&option=artikl&id_artikl=100.503.197

 

Ovi genius su kod nas oko 430kn, a s alzashopa su jednako kao i ovi logitech ( 340kn)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
silvrbckgorilla kaže...

Pozdrav,

 

što biste preporučili ?

 

http://www.alzashop.com/gx-gaming-genius-sw-g2-1-1250-black-d297737.htm

 

ili

 

http://www.links.hr/?naziv=zvucnici-logitech-z323-2-1-crni-retail&option=artikl&id_artikl=100.503.197

 

Ovi genius su kod nas oko 430kn, a s alzashopa su jednako kao i ovi logitech ( 340kn)

Nisam slušao ni jedan. Logitech sam slušao/imao dosta modela i ugl su bili dobri za tu cijenu. S druge strane ovaj Genius mi izgleda dosta bolji na papiru.

Ako ti nije hitno vidi što drugi misle, možda je netko imao priliku slušat oba.

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uzeo sam danas S-BOX SP-3069 2.1 zvučnike i iznenadio se, premda nije neka marka, koliko su odlični, 180kn. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

pozz

 

trebao bih preporuku za 2.0 zvucnike do 300kn. sto je danas isplativo (da tako kazem)

 

hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 8:57 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Idealist kaže...

pozz

 

trebao bih preporuku za 2.0 zvucnike do 300kn. sto je danas isplativo (da tako kazem)

 

hvala!

Pogledaj  sp-hf 1250b. Izgleda mi pristojno za tu cijenu. Ima 4' driver što je rijetkost za 2.0 zvučnike ovog cjenovnog ranga.

 

EDIT:Isprika forumu greškom sam stavio krivi model (SP-HF805B) koji ima 3.6' driver.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 11:11 (axos).
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

je li driver toliko bitan za kvalitetu zvuka? recimo SP-HF800A  

 imaju manje drivere, skuplji su, pretpostavljam - bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 11:54 (Idealist).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Idealist kaže...

je li driver toliko bitan za kvalitetu zvuka? recimo SP-HF800A  

 imaju manje drivere, skuplji su, pretpostavljam - bolji.

 Driver upravo i je ono što proizvodi zvuk. Naravno da je bitna i elektronika i kutija itd, ali bez dobrog drivera nema dobrog zvuka. Ovaj ima 2 incha što po mom ukusu nije dobro. Ali ako ti je primarno za glazbu i to ne elektronsku uzmi si onda te skuplje.

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Teorija iza dva drivera naspram jednog jest u preciznom sviranju basa - naime, nakon što se pokrene, veliki driver nastavlja dalje po inerciji dok ga struja na navojima ne natjera da se vrati nazad, pa i onda nastavi dalje... you get the point.

Samim time veliki driveri (kao) nisu u stanju odsvirati precizan bas, zbog toga se koriste dva ili četiri manja - da se nadoknadi površina radijacije, ali i da se driveri preciznije kontroliraju. No to na ovako malim driverima nema smisla, sve do 25 cm je OK ako je pojačalo dovoljno snažno. Razglasni boksevi u pravilu imaju i veće drivere od toga, no nisu namijenjeni hifi svirci.

Uglavnom, o tome sam čitao negdje krajem osamdesetih, do tada su se u pravilu koristili po jedan driver za neki frekventni raspon, vrlo rijetko dva.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
2 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Može preporuka što boljih zvučnika do 200-250 kn ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
intelpro kaže...

Može preporuka što boljih zvučnika do 200-250 kn ?

 Namjena? Koliko mjesta imaš?

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja ne bih ništa od ovoga.

 

Najbolje što možeš dobiti za 300 kn su Genius Sp hf 1250B.

 

http://protis.hr/products/details/zvucnik-genius-hf-1250b/69794

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 2
12 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

može meni neka preporuka do 700kn? 2.0 ili 2.1, prvenstveno za glazbu, uvjet je da imaju chinch ulaz iza. nabrijao sam se na sp-hf2020 v2 ali sam svakakvih reviewa procitao o njima pa nisam bas siguran. unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
explorer 4 kaže...

Ja ne bih ništa od ovoga.

 

Najbolje što možeš dobiti za 300 kn su Genius Sp hf 1250B.

 

http://protis.hr/products/details/zvucnik-genius-hf-1250b/69794

Da to svakako bez greške, to su odlični malo veči 2.0 zvučnici s obzirom na ovakvu cijenu.Treba naglasit da su to dvosistemski zvučnici, jer ovako sa crnom mrežicom na zvučnicima to se uopče ne primjeti.

 

 

Genius SP-HF800A to su dobri i vrlo atraktivni zvučnici, u slučaju da neko traži 2.0 zvučnike nešto manjih dimenzija.

 

 

Logitech Z200 to je drek od zvučnika, bez obzira šta je 50kn jeftiniji to je klasična Logitech bezvezna šminkerija od zvučnika.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 17:11 (rambox).
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala vam! teško je nabaviti u slavoniji ovaj genius 1250b model, a preko neta uzimati ima poštarine, ali su najbolji. Čisto sam pitao malo mišljenja o ovim drugim jer su mi dostupni, ali ću uzeti genius 1250b.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
ent_x kaže...

Hvala vam! teško je nabaviti u slavoniji ovaj genius 1250b model, a preko neta uzimati ima poštarine, ali su najbolji. Čisto sam pitao malo mišljenja o ovim drugim jer su mi dostupni, ali ću uzeti genius 1250b.

Poštarina je oko 60kn tu negdje, no opet se isplati jer zvučnike ne kupuješ svaki dan to sigurno.Ovaj Genius model ima znatno više snage, i to pogotovo na basu jer ima osjetno veče kučište.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/genius-sp-hf-1250b-recenzija-review/186786.aspx

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Moze preporuka zvucnika za PC sto boljih mogucnosti za ponajviše slušanje glazbe za 200,250 kn?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
intelpro kaže...

Moze preporuka zvucnika za PC sto boljih mogucnosti za ponajviše slušanje glazbe za 200,250 kn?

 Pa jes ti pročitao zadnjih deset postova, kralju?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav svima.

Tražim zvučnike za moj PC i ovi tu mi se jako sviđaju.

http://www.thomann.de/de/presonus_eris_45.htm

Da li se njih uopće isplati spajati na integrušu ili bih trebao također uzeti neku zvučnu karticu ili možda neki AMP tipa Fiio Olympus? Primarno bi mi služili za slušanje glazbe (većinom house) i gledanje filmova. 

EDIT: I naravno otvoren sam za druge prijedloge u rangu do 250E sa njemačkih webshopova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 21:14 (asibulj).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
asibulj kaže...

Pozdrav svima.

Tražim zvučnike za moj PC i ovi tu mi se jako sviđaju.

http://www.thomann.de/de/presonus_eris_45.htm

Da li se njih uopće isplati spajati na integrušu ili bih trebao također uzeti neku zvučnu karticu ili možda neki AMP tipa Fiio Olympus? Primarno bi mi služili za slušanje glazbe (većinom house) i gledanje filmova. 

EDIT: I naravno otvoren sam za druge prijedloge u rangu do 250E sa njemačkih webshopova.

 Iz vlasitiog iskustva ne mogu reći da je kupnja zvučne kartice bitno utjecala na kvalitetu samog zvuka, ali je ljudima koji su imali zujanje itd pomagala. Isto tako mi je pozitivno utjecala na kontrolu glasnoće. Moja preporuka je da probaš s integriranom, pa ako ne ide probaš zvučnu ili dac. Specifikacije mi izgledaju ok, ali ih nisam imao priliku slušati. Ako uzmeš nadam se recenziji

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
axos kaže...
asibulj kaže...

 +1 , imao HRT Music streamer 2 i M-audio 2496 sa dobrim setupom i ja razliku naspram onboard nisam čuo a gluh nisam :) , na starijem kompu mi se jedino smanjio šum,

mislim da se onboard audio dosta poboljšao sa novijim serijama matičnih ploča tak da nema neke potrebe za posebnom zvučnom,

osim ako se snima ili je potrebno pojačalo za slušalice, tu je ovaj mali fiio navodno odličan.

To su neka moja iskustva dosada, moguće da sam u krivu. 

 

Sometimes you just have to pee in the sink
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

+2 nove integrirane su odlične i sve one stare zvučne koje su prije bile woow su sada praktičku nepotrebne. Ok, nešto veća maksimalna glasnoća, ali što se tiče kvalitete, to je tu negdje.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Naručio sam ih pred par minuta pa se javim još u temi kad stignu. To mi je prvi put da uzimam kvalitenije zvučnike pa ne znam s čim da ih usporedim. Sad sam na nekom odronu od 10 eura a prije sam imao x530. Ali uglavnom potruditi ću se barem kratki osvrt nabaciti kad dođu. Hvala svima na pomoći.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
asibulj kaže...

Naručio sam ih pred par minuta pa se javim još u temi kad stignu. To mi je prvi put da uzimam kvalitenije zvučnike pa ne znam s čim da ih usporedim. Sad sam na nekom odronu od 10 eura a prije sam imao x530. Ali uglavnom potruditi ću se barem kratki osvrt nabaciti kad dođu. Hvala svima na pomoći.

 Pazi samo da je stavljeno na 230v a ne 110v kad upališ da ih ne spržiš.

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo jutros stigao paket. Naravno odmah sam se bacio na spajanje, onda sam primjetio da line-in kabal koji dolazi s njima nije dovoljno dugačak pa sam morao skočiti po produžni i naravno isprobati.

Prvi dojam je naravno bio WOW! Ne mogu vjerovati koliko bassa imaju i to na najslabijem settingu. Uopće ih se ne usudim odvrnuti do kraja.  Izgledaju predivno i obožavam ovaj mat finiš. Imam sad tu neke goste ali kad stignem naravno ću nabaciti i pokoju sliku. Hvala svima na pomoći.

 
2 0 hvala 3
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice