Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.214.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Subwoofer od Geniusa je skoro pa duplo jači od ovih Logitechovih pa mislim da tu ne bi trebalo biti neke dileme.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
X-Plosiv kaže...

Gledam na zvučnike do 600kn, koristio bih ih većinom za film + muziku, dok igram obično koristim headset, makar možda ću nekada i na zvučnike. Imao sam z203, ali su mi otišle bogu iza nogu. Svejedno mi je gdje uzimam dokle god je u HR, jer mi se ne da zezati se sa garancijama itd., obično preferiram Links iako je skuplji jer su mi dosta puta izašli u susret iako nisu trebali, ali svejedno mi je gdje.

 

 

 http://www.njuskalo.hr/linije-radio-kasetofoni/panasonic-stereo-system-dp1-oglas-14948966

 

Uzmi ovo, neusporedivo je bolji zvuk od bilo čega drugog, zvučnici su dovoljno maleni da stanu na stol. Izmisli 100 kuna više.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...

 

 http://www.njuskalo.hr/linije-radio-kasetofoni/panasonic-stereo-system-dp1-oglas-14948966

 

Uzmi ovo, neusporedivo je bolji zvuk od bilo čega drugog, zvučnici su dovoljno maleni da stanu na stol. Izmisli 100 kuna više.

Koja je snaga tog čuda?

 

Ja sam također za ove Genius (to je inače njihov najjači 2.1 sistem), barem dok kolega ne dokaže da su ovi Panasonic bolji i jači, pogotovo što se tiče bass dijela spektra.

 

Inače imam drveni Genius 5.1 sustav star nekih 8 godina od 120W i stvarno nemam zamjerke ni što se tiče jačine ni što se tiče kvalitete zvuka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 17:37 (lllnuclearlll).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Father_Dougal kaže...
X-Plosiv kaže...

Gledam na zvučnike do 600kn, koristio bih ih većinom za film + muziku, dok igram obično koristim headset, makar možda ću nekada i na zvučnike. Imao sam z203, ali su mi otišle bogu iza nogu. Svejedno mi je gdje uzimam dokle god je u HR, jer mi se ne da zezati se sa garancijama itd., obično preferiram Links iako je skuplji jer su mi dosta puta izašli u susret iako nisu trebali, ali svejedno mi je gdje.

 

 

 http://www.njuskalo.hr/linije-radio-kasetofoni/panasonic-stereo-system-dp1-oglas-14948966

 

Uzmi ovo, neusporedivo je bolji zvuk od bilo čega drugog, zvučnici su dovoljno maleni da stanu na stol. Izmisli 100 kuna više.

 

Ne sviđa mi se. Nije mi problem novac, stavio sam si 600 kn kao limit, jer ubrzo ću imati pun klinac toga za plaćati, pa ne želim više dati, a i gledam da ima garanciju itd.

Mislim da ću upiknuti ove Genius

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
X-Plosiv kaže...
Father_Dougal kaže...
X-Plosiv kaže...

Gledam na zvučnike do 600kn, koristio bih ih većinom za film + muziku, dok igram obično koristim headset, makar možda ću nekada i na zvučnike. Imao sam z203, ali su mi otišle bogu iza nogu. Svejedno mi je gdje uzimam dokle god je u HR, jer mi se ne da zezati se sa garancijama itd., obično preferiram Links iako je skuplji jer su mi dosta puta izašli u susret iako nisu trebali, ali svejedno mi je gdje.

 

 

 http://www.njuskalo.hr/linije-radio-kasetofoni/panasonic-stereo-system-dp1-oglas-14948966

 

Uzmi ovo, neusporedivo je bolji zvuk od bilo čega drugog, zvučnici su dovoljno maleni da stanu na stol. Izmisli 100 kuna više.

 

Ne sviđa mi se. Nije mi problem novac, stavio sam si 600 kn kao limit, jer ubrzo ću imati pun klinac toga za plaćati, pa ne želim više dati, a i gledam da ima garanciju itd.

Mislim da ću upiknuti ove Genius

Kad sam sebi tražio zvuk za PC, z553 su mi bili prvi izbor nakon čitanja svih recenzija.

Zvuk bolji od z523 a bome i bolji dizajn, samo nisu bili dostupni.

 

Ne kažem da je Genuis loš, ali zbog gare bi u tom rangu izabrao logitech.

 

link:http://www.bug.hr/cijene/logitech-zvucnici-z-553-21-10w40w-crni/630809.aspx

 

 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Kad sam sebi tražio zvuk za PC, z553 su mi bili prvi izbor nakon čitanja svih recenzija.

Zvuk bolji od z523 a bome i bolji dizajn, samo nisu bili dostupni.

 

Ne kažem da je Genuis loš, ali zbog gare bi u tom rangu izabrao logitech.

 

link:http://www.bug.hr/cijene/logitech-zvucnici-z-553-21-10w40w-crni/630809.aspx

 

 

Ti se šališ? 30W vs 70W? Još su oni Geniusi masivni kao 3 ova logitechova "dalekozor" seta. Inače Logi u zadnjih par godina jako škrtari na materijalu. Svim zvučnicima je smanjena kvaliteta u odnosu na prošlu generaciju, a cijena je narasla za dobrih 20% u odnosu na stariju generaciju.

 

edit. 40W su, piše krivo po trgovinama...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 20:13 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne salim se. Pa nisu watti sve u zvuku, npr. ja nemem bas prostora za komp pa su mi i z523 prejaki.

 

Dok u dnevnom boravku imam yamahu sa monitor audio.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Ne salim se. Pa nisu watti sve u zvuku, npr. ja nemem bas prostora za komp pa su mi i z523 prejaki.

 

Dok u dnevnom boravku imam yamahu sa monitor audio.

Slažem se da nisu W sve, čak vjerujem da Logitech ima kvalitetu zvuka, dosta zvučnika im ima čak i THX certifikat, no također znam iz vlastitiog iskustva da Genius radi izuzetno dobre zvučnike gdje dobiješ čak i kvalitetu više klase zvučnika za istu cijenu niže klase drugih proizvođača.

 

Koliko vidim ovaj genius 6.5" woofer je dosta velik (za razliku od 4" Logitecha), a i sateliti su veći (3" vs 2")... Zvučnici mi izgledaju masivno što vjerujem i jesu, imam iskustva s genius zvučnicima i rade mi jako dobro već 8 godina, a koristim ih svakodnevno. Što se tiče watta, jbg. radi se o skoro duploj razlici, stoga ako ih hoće malo jače pojačati tu i tamo definitivno nek ide na Genius. Smatram da je Genius ipak za klasu više od tih Logitecha, a cijena čak i niža.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 20:08 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bok decki.

 

ovo mi je hitno. dakle, sutra (subota) nastupa moj zbor u jednoj vecoj osnovnoj skoli (mislim na ovecu prostoriju) i trebaju im zvucnici koji ce im dati pocetni ton, ili sta vec. u toj velikoj sali bi se trebali dobro cuti (samo da zbor dobro cuje, ostali nisu bitni :) ). znaci, stereo zvucnici (na laptopu bi se pustalo) do nekih 400-500kn. je li moguce?

 

hvala!

 

EDIT: i da, trebao bih ih sutra kupiti negdje u zg-u (bilo gdje)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 22:50 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Idealist kaže...

Bok decki.

 

ovo mi je hitno. dakle, sutra (subota) nastupa moj zbor u jednoj vecoj osnovnoj skoli (mislim na ovecu prostoriju) i trebaju im zvucnici koji ce im dati pocetni ton, ili sta vec. u toj velikoj sali bi se trebali dobro cuti (samo da zbor dobro cuje, ostali nisu bitni :) ). znaci, stereo zvucnici (na laptopu bi se pustalo) do nekih 400-500kn. je li moguce?

 

hvala!

 

EDIT: i da, trebao bih ih sutra kupiti negdje u zg-u (bilo gdje)

Pa jel nemoš posudit negdje nešto za tak neš???

 

Stvarno ne znam što da ti preporučim za tako nešto. Možda ovaj isti Genius sistem koji smo preporučili kolegi par postova iznad, no to naravno nije nikakav razglas i zvučni sustav za velike školske holove. A da će ih zbor čuti, pa čuti će ih, ak će bit tišina...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 23:43 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Idealist kaže...

Bok decki.

 

ovo mi je hitno. dakle, sutra (subota) nastupa moj zbor u jednoj vecoj osnovnoj skoli (mislim na ovecu prostoriju) i trebaju im zvucnici koji ce im dati pocetni ton, ili sta vec. u toj velikoj sali bi se trebali dobro cuti (samo da zbor dobro cuje, ostali nisu bitni :) ). znaci, stereo zvucnici (na laptopu bi se pustalo) do nekih 400-500kn. je li moguce?

 

hvala!

 

EDIT: i da, trebao bih ih sutra kupiti negdje u zg-u (bilo gdje)

 Za ta pare nemožeš dobiti ni jače studijske monitore, a kamo li zvučnike za "veliku salu".  Za to bi trebalo bar nekih 200w, a to je sigurno preko 1000kn po komadu. Što znači da nebi našao ni polovne po toj cijeni.

Za parsto kn jedino možeš nešto iznajmit.

9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav,

 

Je li tko imao priliku isprobati Genius SW-HF2.1 1205?

Postoji li neka bolja preporuka za tu cijenu (cca 340kn)? Može i 2.0 opcija.

Neznam da li bi u tom rangu Genius SP-HF1250B bili bolja opcija?

 

Namjena su glazba, filmovi i gaming.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kolega, te geniuse je autor teme na prvoj strani stavio kao best buy 2.1 u HR. Tako da ne trebas previse razmisljati...

 

Baci oko na koji strani review i ako ti se svidi sto kazu ljudi uzmes.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

moze preporuka zvucnika za komp za muziku slusat da je sto realnija do 400 kuna

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Za muziku su nacelno bolji 2.0 sustavi.

Ako se mozes protegnut 100kn onda bi novi Genius HF1800a bili dobar izbor ako imas mista na desku.

 

Ako ti ne smeta rabljeno baci potragu sam ili pricekaj jos kakvu preporuku, iako bi to u ovom rangu bila vjerojatno bolja solucija.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav. Trebam preporuku za bluetooth zvucnik do 500kn. Treba imat aux i aux ulaz. Da neizgleda ka X-mini nego da nalikuje na ovako nesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Za muziku su nacelno bolji 2.0 sustavi.

Ako se mozes protegnut 100kn onda bi novi Genius HF1800a bili dobar izbor ako imas mista na desku.

 

Ako ti ne smeta rabljeno baci potragu sam ili pricekaj jos kakvu preporuku, iako bi to u ovom rangu bila vjerojatno bolja solucija.

 prijatelj mi prodaje Genius SP-HF 2020 V2 , sta mislis o njima? jesu bolji od ovih sto si mi preporucio?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 16:26 (anonymous_Zg).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ovisi za koliko ih dobijes.

Oni su noviji i jaci model sa 10w vise plus, dodatni driver i daljinac.

Meni su malo ruzniji jer su nekako previsoki, bar ovako sa slike. Nisam ih vidio uzivo, pa ne tvrdim.

Ali ako imaju garu, zasto ne.

Daljinski ne moze skodit nikad.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Ovisi za koliko ih dobijes.

Oni su noviji i jaci model sa 10w vise plus, dodatni driver i daljinac.

Meni su malo ruzniji jer su nekako previsoki, bar ovako sa slike. Nisam ih vidio uzivo, pa ne tvrdim.

Ali ako imaju garu, zasto ne.

Daljinski ne moze skodit nikad.

 pa za 400 kn, mislim da se isplati haha :)

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Samo nek su u dobrom stanju i uzivas!

Ako slucajno budu zezali samo mu ih vratis.

sad kad imas priliku obavezno malo poslusaj da vidis jel ti pase zvuk. ;)

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Samo nek su u dobrom stanju i uzivas!

Ako slucajno budu zezali samo mu ih vratis.

sad kad imas priliku obavezno malo poslusaj da vidis jel ti pase zvuk. ;)

 budem i hvala na preporuci :D

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nema problema. Veseli me kad neko dobije bolji zvuk. :)

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 11:03 (metallic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Samo da kažem, došli mi danas GENIUS SW-G2.1 3000, koji su zamijenili moje logitech z213. Prvo spojio sve kako treba, pokrenuo foobar, našao 320kbps album, pokrenem, i zvuk mlak, nikakav. Gledam dfuq, da skužim da nisam pojačao niti malo Bass. Čim sam za 1/10 pojačao, zvuk koji je bio kreštav je dobio dubinu...i onda sam se preporodio

 

Zvuk je izvrstan, probao sam upaliti film (novi hobbit), zvuk je amazing.

 

Hvala na preporukama!

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ekipa, pošto vidim da ima dosta znalaca tu, da pitam.

 

 

Pošto planiram kupnju PC-a uskoro jedna od komponenti koje se kupuju su naravno i zvučnici.

Budžet koji sam si odredio je 400 kn max.

Namjena zvučnika bi bila gaming i glazba (više manje sve, ali pošto sam ljubitelj elektronske glazbe volim da zvuk ima duboki bass da upotpuni sliku). Nije mi toliko bitna jačina (ne moraju se prozori tresti i padat slike sa zidova) već je bitnije da je zvuk relativno čist i da kvalitetan.

 

Prokopao sam malo ovu temu i za oko mi je zapeo ovaj Geniusov 2.1 set. Zanima me ima li tko te zvučnike da kaže riječ dvije o njima.

Na zadnjih par stranica vidim dobra iskustva sa jačim modelom 3000 no on je duplo skuplji i nažalost ne uklapa mi se u budžet, pa me zanima dal se ovaj slabiji model također isplati kupiti.

 

Isto tako, vidim da je neki best buy koji svi naveliko hvale Genius SP-HF1250B. Oni su mi zapeli za oko kao zvučnici koje bi spojio na TV za gledanje filmova i serija. 

 

E sad me zanima, dal će 2.1 set biti bolji za igru i glazbu, a 2.0 da ostavim za TV ili da uzmem dva seta 2.0 zvučnika, po jedan set za komp i TV?

Razlika je u jačini, ali kao što sam i rekao važnija mi je kvaliteta nego jačina (radije bih da zvučnici imaju manje W, a bolje zvuče nego da ima, karikiram, 500W, a zvuk je katastrofalan)

 

Svaki savjet je dobrodošao.

 

 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Igzy20 kaže...

Ekipa, pošto vidim da ima dosta znalaca tu, da pitam.

 

 

Pošto planiram kupnju PC-a uskoro jedna od komponenti koje se kupuju su naravno i zvučnici.

Budžet koji sam si odredio je 400 kn max.

Namjena zvučnika bi bila gaming i glazba (više manje sve, ali pošto sam ljubitelj elektronske glazbe volim da zvuk ima duboki bass da upotpuni sliku). Nije mi toliko bitna jačina (ne moraju se prozori tresti i padat slike sa zidova) već je bitnije da je zvuk relativno čist i da kvalitetan.

 

Prokopao sam malo ovu temu i za oko mi je zapeo ovaj Geniusov 2.1 set. Zanima me ima li tko te zvučnike da kaže riječ dvije o njima.

Na zadnjih par stranica vidim dobra iskustva sa jačim modelom 3000 no on je duplo skuplji i nažalost ne uklapa mi se u budžet, pa me zanima dal se ovaj slabiji model također isplati kupiti.

 

Isto tako, vidim da je neki best buy koji svi naveliko hvale Genius SP-HF1250B. Oni su mi zapeli za oko kao zvučnici koje bi spojio na TV za gledanje filmova i serija. 

 

E sad me zanima, dal će 2.1 set biti bolji za igru i glazbu, a 2.0 da ostavim za TV ili da uzmem dva seta 2.0 zvučnika, po jedan set za komp i TV?

Razlika je u jačini, ali kao što sam i rekao važnija mi je kvaliteta nego jačina (radije bih da zvučnici imaju manje W, a bolje zvuče nego da ima, karikiram, 500W, a zvuk je katastrofalan)

 

Svaki savjet je dobrodošao.

 

 

Ma definitivno:

 

http://www.geniusnet.com/Genius/wSite/ct?xItem=51785&ctNode=3607&mp=1

 

Ako možeš naguraj budget na taj sustav... Neće ti biti žao.

 

Što se tiče gledanja TVa, ja većinom samo isključim subwoofer na svojim zvučnicima dok gledam TV ako ne želim da mi nabija (dakle ako gledam dnevnik/sport/neku bezveze seriju/film).

 

Ne znam dali ti je TV odvojen od računala, no na te zvučnike možeš spojit više stvari.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 1:38 (lllnuclearlll).
9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hmm... Gledam sad malo cijene i vidim da bi mi se isplatilo uzeti preko Alzashop.

 

Evo male tablice:

 

Genius SW-G2.1 1250 - Nabava.net (najjeftinije) -> 370 kn / Alzashop -> 39 € (cca. 290 kn)

 

Genius SW-G2.1 3000 - Nabava.net (najjeftinije) -> 600 kn Alzashop -> 65 € (cca. 490 kn)

 

Ako uzimam preko Alzashopa onda me ispdne 100 kn skuplje, a toliko bi se još i mogao protegnuti. 

 

Pošto tek kupujem sve to, a i uskoro se selim nisam siguran dal će komp i TV biti u istoj prostoriji, no dobro, to i nije toliki problem. Za svakodnevno gledanje TV-a njegovi zvučnici budu dovoljni, a dok ću gledati filmove ili serije lako prenesem i spojim Genius zvučnike na TV. Tih par minuta posla mi neće predstavljati nikakav problem.

 

Svakako ću onda uzeti u obzir 3000 model.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2015 2:27 (Igzy20).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Igzy20 kaže...

Hmm... Gledam sad malo cijene i vidim da bi mi se isplatilo uzeti preko Alzashop.

 

Evo male tablice:

 

Genius SW-G2.1 1250 - Nabava.net (najjeftinije) -> 370 kn / Alzashop -> 39 € (cca. 290 kn)

 

Genius SW-G2.1 3000 - Nabava.net (najjeftinije) -> 600 kn Alzashop -> 65 € (cca. 490 kn)

 

Ako uzimam preko Alzashopa onda me ispdne 100 kn skuplje, a toliko bi se još i mogao protegnuti. 

 

Pošto tek kupujem sve to, a i uskoro se selim nisam siguran dal će komp i TV biti u istoj prostoriji, no dobro, to i nije toliki problem. Za svakodnevno gledanje TV-a njegovi zvučnici budu dovoljni, a dok ću gledati filmove ili serije lako prenesem i spojim Genius zvučnike na TV. Tih par minuta posla mi neće predstavljati nikakav problem.

 

Svakako ću onda uzeti u obzir 3000 model.

 Defitnitivno Genius SW-G2.1 3000. A za posebne prigode kad se gleda neki ekstra film možeš i preselit zvučnike. Nije neka fora kupovati duplo samo za tu i tamo kad upališ neki dobar film.

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ekipa, ,molio bih preporuku hifi sistema do 1000 - 1200kn sa njuškala.

Znači pojačalo i dva zvučnika koje bih spojio na komp u dnevnoj sobi.

Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala dečki!

 

Rasčistio sam nedoumice i protegnut ću se tih 100 kn za jači model. :) 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
KocyFx kaže...

Pozdrav ekipa, ,molio bih preporuku hifi sistema do 1000 - 1200kn sa njuškala.

Znači pojačalo i dva zvučnika koje bih spojio na komp u dnevnoj sobi.

Unaprijed hvala

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/sony-str-gx211-oglas-15136846

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/heco-cantaro-2-oglas-15135827

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice