Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.225.481
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-ms-industrial-thunder-pro-s-mehanicka-illuminated-crna-usb-101200297

 

može li ovo se namjestiti da nema ama baš nikakvog svijetla, manula ne mogu pronaći, na youtubu s njom izvode samo light show... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
lav1000 kaže...

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-ms-industrial-thunder-pro-s-mehanicka-illuminated-crna-usb-101200297

 

može li ovo se namjestiti da nema ama baš nikakvog svijetla, manula ne mogu pronaći, na youtubu s njom izvode samo light show... 

 mora imati negdje tipku za gasitit osvjetljenje, fn i kombinacija jedne će sigurno ugasiti

jedino što mi se nikako ne sviđa na njoj je to da je svaki red u drugoj boji, a nije rgb, dakle primoran i tako koristitit svjetla ili nikako

ili jedna boja ili rgb ili nijedna, ovo miješanje boja bez mogućnosti mijenjanja mi je nakardno i ružno 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Thinker kaže...
dennocro kaže...

koju mehanicku tipkovnicu preporucujete? htio bi uzeti logitech g810 jer imam sve od logija, ili za te pare ima i boljih? nije mi tolko presudno da mora biti logi, al ako moze zasto ne?

 

Imam G810 i odlična je samo pazi u kojoj trgovini uzimaš, recimo HG Spot ima US verziju bez HR znakova, Links ima ISO verziju s laserski ugraviranim HR znakovima i to je moja preporuka jer nema opasnosti da se dotisnuti znakovi izbrišu.

Tipkovnica je inače fenomenalna, čvrsta, ne krcka kad se pritišću tipke, softver je odličan, osvjetljenje je izvedeno u središtu tipki pa je ravnomjerno i ne probija ispod tipki i to je glavna prednost u odnosu na Cherry MX switcheve koji imaju osvjetljenje s diodom stavljenom obično kod gornjeg ruba tipki pa svjetlost probija i nije ujednačeno po cijeloj površini, to napominjem jer je recimo kod Cherry MX razlika između osvjetljenog defaultnog znaka i posebno ugraviranog HR znaka koji se obično nalazi nešto bliže dnu. Tipke su dosta tihe, opet ovisi o načinu tipkanja jer nekome i membranska tipkovnica može biti glasna. Taj Romer-G switch ima nešto kraći hod nego Cherry MX switchevi (osim MX Speed), meni čak i više odgovara, po osjećaju je negdje kao Cherry MX Red switch.

Jedina je mana da za Romer-G ne postoje custom keycapovi, za Cherry MX ih ima nebrojeno mnogo.

Softver je standardni koji podržava kontrolu i Logitech tipkovnice i miša, osvjetljenje se može lijepo podesiti po svakoj pojedinoj tipki. S obzirom da je u pitanju RGB osvjetljenje, neki korisnici se iznenade što je ponekad teško postići neku nijansu crvene, plave ili neke treće boje koju su imali na starijoj tipkovnici s jednobojnim pozadinskim osvjetljenjem. To napominjem jer je teško kroz RGB dobiti isto svjetlo kao s recimo osvjetljenom bordo ili tirkiznom LED-icom.

U svakom slučaju moja preporuka, tipkovnica je odlična i preporučujem ako netko treba tihu mehaničku tipkovnicu s RGB osvjetljenjem svake pojedine tipke ponaosob, po glasnoči je otprilike jednaka kao Cherry MX Silent switch.

Nekima su tipke čak premekane, kažu da imaju osjećaj kao da rade s membranskom tipkovnicom pa je ne preporučujem onima koji žele kliketušu, oni ionako nemaju izbor osim MX blue ili brown te onima koji žele ukrašavati svoju tipkovnicu specijalnim keycapovima po narudžbi.

 

Preporučujem da pogledaš Youtube sound testove s time da ih uzmeš s rezervom jer je na dosta testova kriva pozicija mikrofona pa onda jedna tipkovnica ispada glasnija od druge a u realnosti ne mora biti tako.

 tnx na detaljnom objasnjenu, koristio sam ju par dana dok sam bio u gostima i svidla mi se na prvu. al to sam sve koristio po pola sata, tako da nisam bas mogao detaljno istestirati i isprobati. trenutno imam de layout tako da mi to nije presudno koji ce biti. al bi volio da bude to lasersko ugravirano. nevj  da cu kod nas kupovati tipkovnicu najv amazon sad kad bude black friday ako je bude uopce u ponudi.


EDIT:krivo sam napisao g910 ne 810. al mislim da su iste ili slicne?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 16:41 (dennocro).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
lav1000 kaže... 

https://www.links.hr/hr/tipkovnica-ms-industrial-thunder-pro-s-mehanicka-illuminated-crna-usb-101200297

 

može li ovo se namjestiti da nema ama baš nikakvog svijetla, manula ne mogu pronaći, na youtubu s njom izvode samo light show... 

 Naravno. FN+SL (predzadnja tipka u gornjem redu) i vrtiš sve dok ne dođeš do moga gdje nema osvjetljenja. Imam tu tipkovnicu i meni najbolje odgovara mod gdje svijetli samo tipka koju udariš.

7 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

hvala , budem si to uzeo za koji dan

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 19:22 (lav1000).
6 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sjetio se da imam ovu staru ps2 tipkovnicu pa je pristekao da vidim da li jos radi. Model je BTC 9000A, jedna od rijetkih tipkovnica iz onog doba koja nije blokirala tipke ako bi recimo htio nabacit collin mcrea rally u dvoje u hotseatu na istom kompu...i izgleda da je mehanicka :D

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 20:47 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Gorstak79 kaže...

Sjetio se da imam ovu staru ps2 tipkovnicu pa je pristekao da vidim da li jos radi. Model je BTC 9000A, jedna od rijetkih tipkovnica iz onog doba koja nije blokirala tipke ako bi recimo htio nabacit collin mcrea rally u dvoje u hotseatu na istom kompu...i izgleda da je mehanicka :D

 

 ..pa u videu koji si sam linkao, vidi se da nema mehanickog prekidaca kada izvadi keycap i na kraju, kada je rastavi, da je membranska.

6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
zzZZzz kaže...
Gorstak79 kaže...

Sjetio se da imam ovu staru ps2 tipkovnicu pa je pristekao da vidim da li jos radi. Model je BTC 9000A, jedna od rijetkih tipkovnica iz onog doba koja nije blokirala tipke ako bi recimo htio nabacit collin mcrea rally u dvoje u hotseatu na istom kompu...i izgleda da je mehanicka :D

 

 ..pa u videu koji si sam linkao, vidi se da nema mehanickog prekidaca kada izvadi keycap i na kraju, kada je rastavi, da je membranska.

 

je, ali po zvuku klikova na prvi pogled bi se reklo da je mehanicka... :D nije, membranska je, ali odlicna...

9 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
dennocro kaže...
Thinker kaže...
dennocro kaže...

 tnx na detaljnom objasnjenu, koristio sam ju par dana dok sam bio u gostima i svidla mi se na prvu. al to sam sve koristio po pola sata, tako da nisam bas mogao detaljno istestirati i isprobati. trenutno imam de layout tako da mi to nije presudno koji ce biti. al bi volio da bude to lasersko ugravirano. nevj  da cu kod nas kupovati tipkovnicu najv amazon sad kad bude black friday ako je bude uopce u ponudi.


EDIT:krivo sam napisao g910 ne 810. al mislim da su iste ili slicne?

 

G910 ima dodatne tipke i naslon za dlanove, prekidači su isti pa se svede na iste komentare.

6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

U proces sa nabavke neke mehaničke tipkovnice i za oko mi je zapela Razer BlackWidow X Tournament Editiom Chroma te navodno ima HR slova,da li se isplati to kupiti ili ime nešta bolje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
iLesko kaže...

U proces sa nabavke neke mehaničke tipkovnice i za oko mi je zapela Razer BlackWidow X Tournament Editiom Chroma te navodno ima HR slova,da li se isplati to kupiti ili ime nešta bolje.

 Za te novce koju god od nekog drugog proizvodaca nades bit ce bolja...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
war3_tft kaže...
iLesko kaže...

U proces sa nabavke neke mehaničke tipkovnice i za oko mi je zapela Razer BlackWidow X Tournament Editiom Chroma te navodno ima HR slova,da li se isplati to kupiti ili ime nešta bolje.

 Za te novce koju god od nekog drugog proizvodaca nades bit ce bolja...

 Neki prijedlog?

 

Uvijet je da je "slim" manja i da ima HR slova, naravno tipkovnica može biti jeftinija 

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Za pocetak si pogledaj ovu stranicu klik, vecina mehanickih switcheva ti je navedena ovdje, ovisno o tvojim potrebama i navikama odaberi onaj koji ti najvise pase, u taj popis bih jos dodao cherry mx silent switcheve koji su prakticki cherry mx red, ali su jos tisi, postoje jos i Outemu switchevi ako se palis na zvuk stemanja.

 

Odredis si svotu koju zelis potrositi, da li zelis osvijetljenje ili ne, da li ti treba mogucnost macro editiranja tipki i velicinu tipkovnice, rekao sam ti sto bih ja iz osobnog iskustva zaobisao, a ovo ostalo sto god da odaberes neces fulati.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
iLesko kaže...

U proces sa nabavke neke mehaničke tipkovnice i za oko mi je zapela Razer BlackWidow X Tournament Editiom Chroma te navodno ima HR slova,da li se isplati to kupiti ili ime nešta bolje.

 Imam spomenutu BW X, isprobao sam na desetke mehaničkih tipkovnica od jeftinih kineza do HHKB i BW X mi je najbolja tipkovnica po kvaliteti izrade. Ima masivan metalni backplate i stvarno je kao tenk. Uz to prekrasno izgleda, pogotovo ako imaš još koji Chroma uređaj i sinkroniziraš efekte. I da, ima HR znakove ali su naknadno ispisani na keycapove, što je za očekivati.

 

Jedini minus bi bili ABS keycapovi, za te novce bi očekivao PBT, ali ni Corsair no Logitech ne daje PBT za iste novce pa ne ni mogu Razeru zamjerati.

 

Edit: naravno o Outemu switchevima piše netko tko ih vjerojatno nikada nije ne bi htio da se šire krive informacije. Outemu je glasan samo ako su clicky (blue i green) switchevi u pitanju. Outemu linearni switchevi su tiši od Cherrya jer imaju manje trenja između stema i kućišta switcha te manje "rattlea" zbog užih tolerancija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 13:11 (TibzzX).
12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Vidim da se svakakve gluposti pricaju pa cisto za info, metalni backplate ima svaka tipkovnica koja nije zesce smece tj to spada u "osnovnu opremu" i obratite pozornost na ovaj info o Razeru klik1, klik2.

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
iLesko kaže...

U proces sa nabavke neke mehaničke tipkovnice i za oko mi je zapela Razer BlackWidow X Tournament Editiom Chroma te navodno ima HR slova,da li se isplati to kupiti ili ime nešta bolje.

 Jučer otišao u Links i isprobao par tipkovnica, jedina koja mi se svidjela i legla mi na prvu , te nju sam odmah i kupio Logitech G Pro.

Tipkovnica ima HR gravirane znakove, RGB te same tipke nisu ni premekane niti tvrde taman srednje, za sada prezadovoljan 

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
iLesko kaže...

U proces sa nabavke neke mehaničke tipkovnice i za oko mi je zapela Razer BlackWidow X Tournament Editiom Chroma te navodno ima HR slova,da li se isplati to kupiti ili ime nešta bolje.

 Pricekaj razer CES rasprodaju u prvom mjesecu. Ja uzeo razer bw ultimate x za 50eura. Doduse tada sam bio u Irskoj pa mi je i dostava bila djabe. Ne znam koliko je za HR

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Također FN+strelica gore dolje za mljenjanje brightnessa.

9 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kopam već danima po cjenicima a zanima me RGB mehanička tipkovnica s osvjetljenjem svake tipke ponaosob, ISo layout (veliki Enter), po mogućnosti s Cherry MX Silent ili Red switchevima a da ima ugravirane HR znakove. Pronalazim različite kombinacije po trgovinama ali mi se ne pljucka lova za dvije tipkovnice da bih dobio jednu odgovarajuću. Ako netko zna, hvala mu unaprijed.

Inače sam razmišljao i o naručivanju keycapsa preko neta ali opet na kraju priče sve to košta dosta.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Thinker kaže...

Kopam već danima po cjenicima a zanima me RGB mehanička tipkovnica s osvjetljenjem svake tipke ponaosob, ISo layout (veliki Enter), po mogućnosti s Cherry MX Silent ili Red switchevima a da ima ugravirane HR znakove. Pronalazim različite kombinacije po trgovinama ali mi se ne pljucka lova za dvije tipkovnice da bih dobio jednu odgovarajuću. Ako netko zna, hvala mu unaprijed.

Inače sam razmišljao i o naručivanju keycapsa preko neta ali opet na kraju priče sve to košta dosta.

 

ja sam na isti nacin zenu trazio...

9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

što mislite o ovoj tipkovnici?  FNATIC GEAR RUSH Gaming, Cherry MX Red

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Već smo pričali o njoj u temi i prošli tjedan.

TLDR: Jako dobra tipkovnica za svoju cijenu

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

BUGovci, HALP!

Krepao je spejs na mojoj vec ionako izmucenoj Lycosi koja je prosla sve i svasta, kilometre i kilometre pisanja i gameanja...ali sad joj je strgana jedna noga, dosta tipki je vec izlizano i sad kad je space sheban (za bilo kakav gaming neupotrebljiv jer ga treba lupit da bi ga stisnuo) moram nac nesto novo.

 

 

Jedini stvarni request koji zelim od tipkovnice jest da ima backlighting i to u plavoj boji. Znaci ili plava ili RGB.

 

Sad opet, ne zelim bilo kakvo sranje samo zato jer svijetli...medija tipke, slotovi itd. sve pozeljno.

 

 

Opet, ne daje mi se preko soma kuna samo da bi tipkovnica bila mehanicka, a i ta mehanicka hipersenzitivnost mi se ne svida, no moguce da bi se naviknuo...

 

 

Uglavnom vidio sam Razer Ornatu koja se da nac za ispod 800 kuna, ima RGB a nesto je sto se zove Mecha-Membrane tj. spoj mehanicke i membrane tipkovnice.

Zna li netko vise o tome, jel valja to sta?

Imate li mozda neku drugu preporuku za mene?
Uglavnom mi se ne ide iznat te neke cifre od 800 kuna ali ako mislite da se isplati recite, no sumnjam dacu davat viseod toga.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
https://www.nabava.net/search.php?q=masterkeys+lite+rgb

Mozda bi ti se najlakse bilo naviknuti na ovu mem-hanicku tipkovnicu onda, duplo je jeftinija od ove razer, dobijes i mis, a kvaliteta izrade je isto bolja.

6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koje su mi sve opcije za mehaničku tipkovnicu s blue switchevima i hrvatskim znakovima?
Gledao sam fnatic gear rush, ali vise nema nigdje s MX Blue i hr layoutom, jel ima još kaj sličnog?
I da, cijena nije bitna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Te fnatic rush imaju mislim samo naljepljene HR znakove koji ne svijetle ak se ne varam. 

Ak hoćeš baš njihovu sa switchevima koje ti želiš i layout koji ti želiš (kasnije samo zalijepiš HR znakove) odeš na njihovu stranicu i naručiš direktno. Izađe te mislim i jeftinije nego kod nas i dobiš tipkovnicu kroz par dana.

Meni će taj model bit prvi pick bit ak za black friday ne bude nešto bolje za tak tu cijenu.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
AmonZero kaže...

Te fnatic rush imaju mislim samo naljepljene HR znakove koji ne svijetle ak se ne varam. 

Ak hoćeš baš njihovu sa switchevima koje ti želiš i layout koji ti želiš (kasnije samo zalijepiš HR znakove) odeš na njihovu stranicu i naručiš direktno. Izađe te mislim i jeftinije nego kod nas i dobiš tipkovnicu kroz par dana.

Meni će taj model bit prvi pick bit ak za black friday ne bude nešto bolje za tak tu cijenu.

 Tak i na kraju mislim uzeti.
Mislim da ću uzet Nordic layout pošto je on relativno sličan našem, mislio sam prvo njemački, ali vidim da umjesto Ctrl piše Strg, dok na Nordic layoutu piše po engleski, tak da ću ipak uzet Nordic 

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ekipa, gdje mogu naći tipkovnicu s international english layoutom?

 

Dakle ne čisti US layout jer mu nedostaje jedna tipka, nego baš ovaj international english. Jesu takve ove tipkovnice s US layoutom koje se daju naći kod nas ili ipak ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
assassin.st kaže...

Ekipa, gdje mogu naći tipkovnicu s international english layoutom?

 

Dakle ne čisti US layout jer mu nedostaje jedna tipka, nego baš ovaj international english. Jesu takve ove tipkovnice s US layoutom koje se daju naći kod nas ili ipak ne?

 mislim da ono sto ti treba je UK layout, provjeri na netu negdje

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne treba mi UK layout, tamo je funta dodana na krivo mjesto, a to mi ne treba.. tocno mi treba EN international.. 

 

Mogao bi i US layout proci, ali kako sam citao nedostaje mu jedna tipka. Jel ima iskustava itko ovdje s tim..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice