Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.227.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Pozz, i mene zanima ova meh tipkovnica. Kakav je layout, qwertz ili qwerty? Znam da su naši znakovi naljepljeni ali me zanima položaj tipki Z i Y.. Na slikama na webu je qwerty
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Misliš na tipkovnicu koju sam ja pitao ili za tipkovnicu kpju e kolega na stranici prije postavio?

 

Ako misliš na ovu moju, raspored je qwertz, naša slova su nalijepljena, ali mi se ovako na prvu ne čine tako loše. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Igzy20 kaže...

Misliš na tipkovnicu koju sam ja pitao ili za tipkovnicu kpju e kolega na stranici prije postavio?

 

Ako misliš na ovu moju, raspored je qwertz, naša slova su nalijepljena, ali mi se ovako na prvu ne čine tako loše. 

 Sori, mislio sam da sam te kvotal. Da, na tvoju MS Thunder Pro sam mislil. Hvala na odg!

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Max_Damage kaže...
Pozz, i mene zanima ova meh tipkovnica. Kakav je layout, qwertz ili qwerty? Znam da su naši znakovi naljepljeni ali me zanima položaj tipki Z i Y.. Na slikama na webu je qwerty

 

Sta se ne mogu ta slova izvadit i zamjenit?

Prodajem Fractal Node 304 za 400kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
To sam i ja mislio ali su mi objasnili na pce forumu da se nece poklapati nešto, da kao neće pasati...
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Kod nekih tipkovnica tipke u razlicitim redovima su drugacijeg oblika tj imaju drugaciji nagib, mozes ti njih zamjenit, al to onda nije to.
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo vam ovdje link na sve profile tipkovnica.

Što kaže kolega iznad, može ih se zamjeniti ali onda čudno strši :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 18:03 (zzZZzz).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ja sam mislio da na svojoj budem mogao zamijeniti y i z, ali nakon mijenjanja sam skužio da je nagib tipke drugačiji

iako je razlika u nagibu minimalna, osjetio sam ju i vratio tipke kako su bile, kako god imam otisnut hr layout na njoj da svijetli

to da sus ve tipke flat, onda da, ovako kad  svaki red ima svoj nagib, ne možeš nikako mijenjati (osim ako ti ne smeta drugačiji nagib onda, meni je)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Barem se na tipkovnicu lako naviknuti, ja imam us layout i to jos bez nasih znakova pa se covjek navikne tj znas vec di koja tipka stoji, tako da su zamijenjeni x i y najmanji ptoblem :)
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Moze mala pomoc vezana za ovu vikend Links akciju.

Htio bi kupiti tipkovnica Tt eSports Poseidon sa ovog linka (KLIK) ali nema opcije (stavi u kosaru), da li da onda idem na ovaj link pa "stavi u kosaru" i onda ce mi naplatiti po toj vikend akciji ili kako?

Poslao sam im sinoc mail ali nikakvog odgovora jos nema.

Prodajem Fractal Node 304 za 400kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Iskustva s GENESIS THOR 300? Naletio sam na ovo pa me zanima da li se isplati.

Tito is my drug...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
14_centurion_11 kaže...

Iskustva s GENESIS THOR 300? Naletio sam na ovo pa me zanima da li se isplati.

 A ono, čini se solidna. Outemu switchevi su dobri, nisam probao njihov Red ali ako su dobri kao Blue onda je definitivno dobra investicija.

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Primijetio sam da su Slovenci od Das Keyboard 4 Ultimate napravili lokaliziranu mehaničku tipkovnicu sa slovenskim (= hrvatskim) rasporedom bez da postoji prvo US ili DE raspored pa "nadokalamljena" "naša" slova.

 

E sad, kako ista košta cca. 1250 kn, a Das Keyboard Model S se isto pravi u Ultimate (bez oznaka) varijanti i košta dobrih 500 kn manje, je li ikome palo napamet da i nju "pohrvati" ili "posloveni"?

Vidio sam po dućanima u RH da se prodaje Das Keyboard Model S navodno Ultimate, a ne Professional, s našim rasporedom, ali me buni što u naslovu artikla piše DE + HR (što bi značilo da se radi o prepravljenom Professionalu), a u opisu da je bez oznaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li šta bolje od ove dvije u tom cijenovnom rangu? Ako ne, koju preporučate između te dvije?

 

Većinom za gaming će se koristit.

4 Fnatic Rush
2 Roccat Suora
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2017 11:21 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MacTheBig kaže...

Ima li šta bolje od ove dvije u tom cijenovnom rangu? Ako ne, koju preporučate između te dvije?

 

Većinom za gaming će se koristit.

 provjeri hyperx alloy fps pro (bez numpada)

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MacTheBig kaže...

Ima li šta bolje od ove dvije u tom cijenovnom rangu? Ako ne, koju preporučate između te dvije?

 

Većinom za gaming će se koristit.

 

Evo jos koji prijedlog ( da ti otezam izbor  ):

 

COOLERMASTER Masterkeys PRO M = 665kn

TT eSports POSEIDON ZX = 530kn

TT eSports POSEIDON Z RGB = 690kn

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
djigibao kaže...
MacTheBig kaže...

Ima li šta bolje od ove dvije u tom cijenovnom rangu? Ako ne, koju preporučate između te dvije?

 

Većinom za gaming će se koristit.

 

Evo jos koji prijedlog ( da ti otezam izbor  ):

 

COOLERMASTER Masterkeys PRO M = 665kn

TT eSports POSEIDON ZX = 530kn

TT eSports POSEIDON Z RGB = 690kn

 Aha, baš gledam sve te navedene. Malo ću pogledat na youtubu šta kažu recenzije. Hvala na prijedlozima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 13:08 (MacTheBig).
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Već dugo nisam reklamirao ROCCAT SUORA tipkovnicu pa evo činim to sad! Ko kupi neće požalit! Da mi sad riken idem po identičnu! :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MacTheBig kaže...
djigibao kaže...
MacTheBig kaže...

Ima li šta bolje od ove dvije u tom cijenovnom rangu? Ako ne, koju preporučate između te dvije?

 

Većinom za gaming će se koristit.

 

Evo jos koji prijedlog ( da ti otezam izbor  ):

 

COOLERMASTER Masterkeys PRO M = 665kn

TT eSports POSEIDON ZX = 530kn

TT eSports POSEIDON Z RGB = 690kn

 Aha, baš gledam sve te navedene. Malo ću pogledat na youtubu šta kažu recenzije. Hvala na prijedlozima.

 Baš sam jučer kupil poeseidon zx, znači prekratko ju imam i ovo mi je prva mehanička tipkovnica. Za sad sam oduševljen, nisam mislil da me se bude baš tolko dojmila. Imam verziju s brown switchevima, nije preglasna, samo se space, shiftovi, backspace i enter malo jaće čuju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 8:41 (kepmip).
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

koju mehanicku tipkovnicu preporucujete? htio bi uzeti logitech g810 jer imam sve od logija, ili za te pare ima i boljih? nije mi tolko presudno da mora biti logi, al ako moze zasto ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

I ja sam razmisljao o logiju posto sam imao g502 proteus...ali sam uzeo nakraju strafe red silent rgb..je nesto skuplja ali mislim da je kvalitetniji proizvod

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja je cijena cca? Dali ima cherry prekidace? Svidja mi se dizajn i tjt sto se toga tice ali zelio bi one seksi cherry blue haha 

Greatest freedom is not giving a fuck what other people think - Dorian Yates
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
simeparanoja kaže...
peacock kaže...

trazim mehanicku tipkovnicu normalne velicine, da ima sve tipke kao i na obicnoj, mehanizam brown ili silent, da ima RGB osvijetljenje, veliki enter i HR layout.

znaci najobicnija tipkovnica i bez previse drugih tipki kao npr roccat arvo ili isku.

kakva je ova Fnatic Rush?

 

 u kojem cjenovnom rangu?

 

logitech g413?

 

Posebno sam se registrovao da se zahvalim za ovu sugestiju. Odmah sam kupio ovu tastaturu. Koštala je ovdje u Bosni 100€.

 

Prva mi je mehanička tastatura i oduševljen sam. Uzeo sam Silver verziju, zapravo je samo ta i bila, ali mi se svakako ne sviđa crveno osvjetljenje na Carbon.

 

Prije kupovine sam se samo raspitao da li je veliki enter što sam dobio odgovor da jeste. Što me je prijatno iznenadilo, i što nisam nikako očekivao, su označena YU slova. Čak sam i pogledao tastaturu prije kupovine i pitao prodavca prije nego što je otpakovao da nema slučajno YU slova i rekao je ni slučajno. Pogledao sam tastauru, malo kucao da vidim osjećaj i kupio. Tek kada sam je kod kuće raspakovao sam vidjeo da ima YU slova, što mi i odgovara.

 

Čini mi se da je ovo jedna od boljih budžer tastarura, uslovno rečeno, nikada nisam ni mislio da ću ovoliko platiti tastaturu ali mi se čini da sam napravio pravu odluku.

 

Evo jedna slika u prilogu koga zanima. Osvjetljenje je čisto bijelo, iako na slici vuče na plavo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 19:17 (paradox_37).
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kupio sam bratiću Masterkeys L Lite i za te novce je super deal. Tipkovnica je sasvim solidna, ni blizu feelinga mehaničke sa bilo kojim switchevima ali je opet bolja od obične membranske. Miš je sasvim ok, solidna optika i jeben oblik. Još ako rastaviš miš i izvadiš uteg imaš fakat jeben miš za siću.

 

RGB je isto dobar, wave efekt je fakat gladak i set izgleda daleko skuplje. Definitivno best buy

7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Unaprijed isprika na hrpi teksta za one koje ovo ne zanima, i na gramatickim greskama 😊.
Nadam se da ce nekome biti od koristi

 

Takoder sam napisao nesto slicno i za miseve u temi Savjetnik za odabir odgovarajuceg gamerskog misa
 

Ovo je osobni osvrt na dvije tipkovnice koje sam koristio zadnjih 7 dana, na poslu i doma.

 

 

Tipkovnice su koristene u uredskom okruzenju, sa puno pisanja mailova, excela, worda, untar web aplikacija i slicno.

Doma sam na njima igrao Overwatch, Heroes of the storm, DOTA, Diablo 3, Witcher 3, Rayman 3, Paragon i UT

Ukupno oko 6-7 sati dnevnog koristenja u 7 dana.

Inace koristim Ozone Strike Battle mehanicku tipkovnicu sa Cherry MX Red switchevima, pa mi je ona kao neki temelj za usporedbu sa ove dvije.

 

Roccat Skelt

Cijene vani su vise od 150 EUR dok je kod nas 500+ kn, ne znam zasto je to tako, ali evo cisto za informaciju.

Nakon 15 godina koristenja mehanickih tipkovnica, do daljnjega cu koristiti Skeltr zbog tisine i opcija koje nudi.

The good:

Iako je membranska, tipkanje je vise nego ugodno, naravno nije na razini mehanickih, ali nije ni daleko od toga, tipke imaju niski hod, dobar odziv i vrlo su ugodne za visesatno tipkanje, puno su tise u usporedbi sa mehanickima, pogotovo sa Modecom Volcano Gamer koja je za moj ukus preglasna.

Hrpa makro tipki, oslonac za dlanove koji se moze odvojiti, robusna, tvrda i kvalitetna plastika.
Ono po cemu je posebna je implemetacija spajanja sa smartphonom ili tabletom.
Sve potrebne kablove dobijete sa tipkovnicom, nakon spajanja mobitel ili table ili oboje mozete staviti na tipkovnicu u za to predviden utor koji se proteze duzinom gornjeg dijela

To vam omogucuje da tipkovnicu koristite i za tipkanje na telefonu ili tabletu pritiskom jedne tipke na tipkovnici.
stvar je super i funkcionira odlicno, koristio sam to non stop, jer dosta komuniciram sa poslovnim kontaktima preko whatsup i viber aplikacija na mobitelu.
Druga fora je sto se spajanjem mobitela moze koristiti i headset sa mikrofonom, preko tipkovnice, tako da se mogu obavljati i razgovori ili slusati muzika sa mobitela i slicno.
takoder jedna tipka za prebacivanje na telefonski razgovor, ovo je super kada igrate i koristite recimo discord, a neko vas zove dok ste u igri, samo kliknete i javite se na poziv, super fora

Swarm applikacija, u kojoj se skida i driver i namjesta tipkovnica, ima hrpu opcija za podesiti svaku funkciju i boje osvjetljenja, jer tipkovnica ima RBG naravno ko sve zivo danas.

Istu tu aplikaciju je moguce instalirat i na mobitel, gdje se onda poveze sa tipkovnicom, preko bluetootha i dobijete fora „feature“ gdje mozete na mobitelu pratiti system resource, ili informacije iz pojedinih igara koje igrate, tipa killovi, apm i slicno.

The bad:

Desktop verzija Swarma je odlicna i nemam nikakvih zamjerki, dok je mobilna dosta losa, spora, ponekad ne pokazuje sve sto treba, ima problema sa spajanjem i slicno, ali dok radi onda sve radi ok 😊

Kako preferiram „tenkyless“ tipkovnice i koristim ih zadnjih par godina, Skeltr mi je preogroman, i dosta cesto kod igranja udarim u rub tipkovice sa misem.
S vremenom cu se valjda naviknuti.

The ugly:

Posto sa tipkovnicom dolazi hrpa kablova, kada se sve to spoji, u slucaju da se hoce koristiti headset za razgovore i slicno, previse toga se vidi i posvuda su, dosta su kruti tako da se bas i ne mogu nesto estetski posloziti.
Bez tih kablova za telefon i table je ok.

 

Modecom Volcano Gamer

Cijena kod nas oko 700 kuna, cesto je na akciji pa se moze naci i jeftinije

The good:

Odlicna kvaliteta izrade, lijepo izgleda, oslonac za dlanove odvojiv, Kailh Blue switch, crveni LED.
Vrlo dobro pogodena dimnezija tipkovnice iako je full size, dosta je kraca od Skeltr
Dizaj je stvarno dobro pogoden i odlicno izgleda na stolu ispred monitora, sa i bez osvjetljenja

Tipke se takoder cine iznadprosjecne kvalitete, i ne ostavljaju onaj „wobble“ dojam koje imaju poneke mehanicke tipkovnice

Tipkanje na njoj je izrazito ugodno, osobno ne osjetim razliku u odnosu na Cherry MX Red.
funkcijske tipkve kao i vecina tipkovnica ima za multimediju i osvjetljenje

Nema nista specijalno sto bih posebno izdvojio, ne kuha kavu, ne pece kolace, i ne ide po pljuge na kiosk, napravljena je tocno za ono za sto joj je i namjena, tipkanje i igranje uz odlican izgled i kvalitetnu izradu.

The bad:

Cijena mi se cini previsoka s obzirom da se radi o relativno nepoznatom proizvodacu koji se mora  jos dokazati, a kada pogledamo cijene konkurecije, vec i A brendovi imaju tipkovnica u ovome cjenovnom rangu, koliko su bolje ili losije od Volcano gamera i da li opravdava cijenu prosudite sami

The ugly:

Kailh Blue switch, koliko je super i ugodan za koristenje, toliko je i bucan

Meni osobno do razine nepodnosljivosti, preko dana je jos koliko toliko ok, ali po noci kad je manje okolne buke, tipkovnica mi je zbog buke ne upotrebljiva

 

To bi bilo to :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 9:17 (X3M).
Moj PC  
0 0 hvala 3
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

jel postoji igdje neki model obične mebranske tipkovnice a da nema numerički dio? 

htio bih nešto malo masivnije, neki slim modeli i sl. ali obavezno da nema tog numeričkog dijela

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
lav1000 kaže...

jel postoji igdje neki model obične mebranske tipkovnice a da nema numerički dio? 

htio bih nešto malo masivnije, neki slim modeli i sl. ali obavezno da nema tog numeričkog dijela

 mogle bi se nać, ali jako teško, barem je tako bilo dok sam ih ja tražio

na kraju jer sam vidio da membransku bez numeričkog dijela ne mogu nać nigdje, prebacio sam se na mehaničke

možda ju sad negdje i nađeš, samo je pitanje dali će to bit kod nas, ili će to bit negdje vani, pa će ti bit razlike sa layoutom (ako ti to igra ulogu kod tipkovnice)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

u načelu nemam ja ništa protiv mehaničke, vidim i ja da mi je to skoro jedini izbor vezano za to da nema numlocka...

eto ako netko netko ima nešto za ponuditi slobodno neka se javi... poželjno 1.8m kabela minimalno 1.5m

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
dennocro kaže...

koju mehanicku tipkovnicu preporucujete? htio bi uzeti logitech g810 jer imam sve od logija, ili za te pare ima i boljih? nije mi tolko presudno da mora biti logi, al ako moze zasto ne?

 

Imam G810 i odlična je samo pazi u kojoj trgovini uzimaš, recimo HG Spot ima US verziju bez HR znakova, Links ima ISO verziju s laserski ugraviranim HR znakovima i to je moja preporuka jer nema opasnosti da se dotisnuti znakovi izbrišu.

Tipkovnica je inače fenomenalna, čvrsta, ne krcka kad se pritišću tipke, softver je odličan, osvjetljenje je izvedeno u središtu tipki pa je ravnomjerno i ne probija ispod tipki i to je glavna prednost u odnosu na Cherry MX switcheve koji imaju osvjetljenje s diodom stavljenom obično kod gornjeg ruba tipki pa svjetlost probija i nije ujednačeno po cijeloj površini, to napominjem jer je recimo kod Cherry MX razlika između osvjetljenog defaultnog znaka i posebno ugraviranog HR znaka koji se obično nalazi nešto bliže dnu. Tipke su dosta tihe, opet ovisi o načinu tipkanja jer nekome i membranska tipkovnica može biti glasna. Taj Romer-G switch ima nešto kraći hod nego Cherry MX switchevi (osim MX Speed), meni čak i više odgovara, po osjećaju je negdje kao Cherry MX Red switch.

Jedina je mana da za Romer-G ne postoje custom keycapovi, za Cherry MX ih ima nebrojeno mnogo.

Softver je standardni koji podržava kontrolu i Logitech tipkovnice i miša, osvjetljenje se može lijepo podesiti po svakoj pojedinoj tipki. S obzirom da je u pitanju RGB osvjetljenje, neki korisnici se iznenade što je ponekad teško postići neku nijansu crvene, plave ili neke treće boje koju su imali na starijoj tipkovnici s jednobojnim pozadinskim osvjetljenjem. To napominjem jer je teško kroz RGB dobiti isto svjetlo kao s recimo osvjetljenom bordo ili tirkiznom LED-icom.

U svakom slučaju moja preporuka, tipkovnica je odlična i preporučujem ako netko treba tihu mehaničku tipkovnicu s RGB osvjetljenjem svake pojedine tipke ponaosob, po glasnoči je otprilike jednaka kao Cherry MX Silent switch.

Nekima su tipke čak premekane, kažu da imaju osjećaj kao da rade s membranskom tipkovnicom pa je ne preporučujem onima koji žele kliketušu, oni ionako nemaju izbor osim MX blue ili brown te onima koji žele ukrašavati svoju tipkovnicu specijalnim keycapovima po narudžbi.

 

Preporučujem da pogledaš Youtube sound testove s time da ih uzmeš s rezervom jer je na dosta testova kriva pozicija mikrofona pa onda jedna tipkovnica ispada glasnija od druge a u realnosti ne mora biti tako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 13:21 (Thinker).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice