Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.648
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nes sam krivo vidio. Vidio sam da pise 29 u downloadu od zte-a a to je bio attainable za upload.

 

Margina je onolika koliko treba biti. Mjerenja obavljaj samo na zici i to na frankfurt/amsterdam ako moze. Dal ti veza puca ili samo imas te varijacije o kojima pricas? Ako ti puca veza, trebala bi se dignuti margina ali si na granici tako da ces morat malo spustit brzinu. Nek te pokusaju stavit na profil od 40 pa vidi kako ce ti onda radit. Po opisanom ne bi trebao imat neke probleme, ali ako je to samo da ti download varira (i ping) mozda opce nije do tvoje veze vec do neceg na racunalu ili gdje mjeris.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 17:13 (sandokan111).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ovo je slika kutije na kući koju imam. Izgleda sve ok, rastavio sam i utičnicu, također bez oksidacija i sl. Jedino (kao što se vidi na slici) kabel iz kutije ne ide direktno u kuću pa do utičnice, već gore na tavan pa se valjda spušta do utičnice. Bojim  se da tamo negdje imam problem, jer je tehničar uočio hrpu grešaka svojim uređajem. Imam brzinu 35/7 max, a 300m sam od parice (tehničar potvrdio mjernim uređajem). Ponekad internet se zagušuje. No moralo bi moći bolje.

 

Što ja mogu samostalno napraviti da isključim mogućnost da je problem u kućnim instalacijama? Na tavanu nije prohodno pošto je stavljena kamena vuna na tavansku ploču.

 

Smijem li ja probati recimo sljedeće: Prespojiti druge dvije žice koje idu prema utičnici sa kutije, te na utičnici prespojiti iste te koje sam odabrao na kutiji, pa da probam? Uočio sam kad sam rastavio utičnicu da žica ima oko 10 komada cca, i da izlaze iz tvrdog bužira koji je postavljen kroz zid, mislim da bi tu trebalo biti sve ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
matrix777 kaže...

Ovo je slika kutije na kući koju imam. Izgleda sve ok, rastavio sam i utičnicu, također bez oksidacija i sl. Jedino (kao što se vidi na slici) kabel iz kutije ne ide direktno u kuću pa do utičnice, već gore na tavan pa se valjda spušta do utičnice. Bojim  se da tamo negdje imam problem, jer je tehničar uočio hrpu grešaka svojim uređajem. Imam brzinu 35/7 max, a 300m sam od parice (tehničar potvrdio mjernim uređajem). Ponekad internet se zagušuje. No moralo bi moći bolje.

Što ja mogu samostalno napraviti da isključim mogućnost da je problem u kućnim instalacijama? Na tavanu nije prohodno pošto je stavljena kamena vuna na tavansku ploču.

Vrlo moguce da tamo nesto ne stima. Dal je on mjerio vani kod kuce i unutar kuce i vidio te promjene? ako da, onda je ocito gore negdje problem.

matrix777 kaže...
Smijem li ja probati recimo sljedeće: Prespojiti druge dvije žice koje idu prema utičnici sa kutije, te na utičnici prespojiti iste te koje sam odabrao na kutiji, pa da probam? Uočio sam kad sam rastavio utičnicu da žica ima oko 10 komada cca, i da izlaze iz tvrdog bužira koji je postavljen kroz zid, mislim da bi tu trebalo biti sve ok.

 Ovo sto si slikao je na kuci i onda odatle ide na tavan, i s tavana ide kod tebe u uticnicu ako sam shvatio dobro? Ovo drugo prespajanje neznam dal smijes, pitanje je dal je ovo samo instalacija za tebe, ili od tavana ide dalje u druge kuce, sto je cest slucaj, al onda mi nije jasno kako na tavan ne mozes. Mislim da mozda nisam dobro sav opis shvatio.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Mogu na tavan, ali je postavljena toplinska izolacija po kojoj se ne može/smije hodati.

 

Mjerenje je izvršio samo preko moje utičnice. 

 

Dobro si shvatio kako ide kabal. Dakle, mogu zaobići tavan, ako iskoristim neke druge dvije žice na kutiji, te ih prebrikam iste te na utičnici pa napravim dslstats mjerenje...

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
matrix777 kaže...
Dobro si shvatio kako ide kabal. Dakle, mogu zaobići tavan, ako iskoristim neke druge dvije žice na kutiji, te ih prebrikam iste te na utičnici pa napravim dslstats mjerenje...

 Aha. A postoji onda mogucnost da to nisu slobodne parice :P To bi ipak on trebao raditi. Tehnicki on moze uzet te tvoje i direktno spojit odatle i preskociti tavan. Samo kazem, bolje da to obavlja tehnicar ako instalacija od tebe ide prema nekome drugome pa da ne poremetis kome drugome internet/tel mogo bi upast u probleme.

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav. Danas su mi stavili Innbox V45 VDSL2 ISKON mode, te molim da prokomentirate DSL statistiku?

Lp

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav svima,

 

dakle došao je miniDSLAM u kvart (napokon, mislim da bi svatko bio veseo kad dođe) i prema nekim proračunima podatci sa slike bacaju na VDSL i dobre max brzine neta. Molim stručnije da kažu koji je optimalni speed za dolje navedenu kombinaciju bez pucanja veze.

 

Router je ZTE ZXDSL 931VII V4.0 a koriste se usluge Magenta1 (Net+TV+Telefon).

 

Hvala unaprijed.

 

Lp

My website: https://idzan.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 19:00 (midzan21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
midzan21 kaže...

Pozdrav svima,

 

dakle došao je miniDSLAM u kvart (napokon, mislim da bi svatko bio veseo kad dođe) i prema nekim proračunima podatci sa slike bacaju na VDSL i dobre max brzine neta. Molim stručnije da kažu koji je optimalni speed za dolje navedenu kombinaciju bez pucanja veze.

 

Router je ZTE ZXDSL 931VII V4.0 a koriste se usluge Magenta1 (Net+TV+Telefon).

 

Hvala unaprijed.

 

Lp

 Traži da ti aktiviraju Turbo. S takvim ADSL-om imati ćeš barem 30 Mbps vDSL ako ti je dostupan.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
mirko6 kaže...

Pozdrav. Danas su mi stavili Innbox V45 VDSL2 ISKON mode, te molim da prokomentirate DSL statistiku?

Lp

 Nema se puno komentirat :) Manjak komentara to i potvrdjuje :P Nije bajno. To je to kako je do boljih dana.

midzan21 kaže...

dakle došao je miniDSLAM u kvart

 Mislim da nisi jos spojen na to jer ako ti znas da je on dosao, valjda ga vidis, a trenutna atenuacija te stavlja na nekih 1km zice, tako da se nadamo da je ipak ta petlja jos malo skracena. Nije to neka ultra duga petlja ali i nije nesto bajno za fttc. Ako uhvatis tehincara na terenu pitaj ga kad ce te bit spojeni na to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 21:23 (sandokan111).
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ako može pomoć da mi neko kaže kolike su max brzine interneta moguće na ovoj liniji:

 

Link Status Connected Rate (Up/Down) 1126/11999 kbps

Noise Margin (Up/Down) 8.7/8.3 dB

Modulation Type ADSL_2plus

Line Attenuation (Up/Down) 11.5/16 dB

Output Power (Up/Down) 12.6/17.5 dBm

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 1123/15204 kbps

Interleave depth 4

Annex TypeAnnexB

 

Podatci očitani iz modema.

Također koliko su lošiji od ovih :

Link Status Connected Rate (Up/Down) 829/8896 kbps

Noise Margin (Up/Down) 18.5/8.6 dB

Modulation Type ADSL_2plus

Line Attenuation (Up/Down) 12.2/16.5 dB

Output Power (Up/Down) 12.6/16.5 dBm

Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved

Max Rate(Up/Down) 1110/15816 kbps

Interleave depth2

Annex TypeAnnexB

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nema neke velike razlike medju ta 2. Po podatcima mogli su malo bit i bolji parametri. Na adslu vise nista od tih 10, cekat vdsl al ne izgleda da ces tamo moc 30.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ma imao sam uslugu internet i TV, zbog nekih problema su mi spustili brzinu interneta sa 10 mbt na 6 mbt . Mene zanima da li ovi paremetri i dalje dozvoljavaju brzinu od 10 mbt + usluga TV ili one zajedno mogu dati max 10 mbt?

16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Broj CRC, HEC i FEX grešaka mi je rastao užasno, a u zadnje vrijeme su u brzine pale (imao sam preko 40 Mbps moguće, bio je aktiviran Turbo40, u nekoliko mjeseci to je palo na jedva 35).

Uspio sam namoliti operatera da mi to nekako poboljšaju; bio je njihov čovjek (kooperant, svaka mu čast), ufrkao žice na svim tavanima do moga što je popravilo situaciju (sada uglavnom samo FEC greške, ostale jako rijetko) i neki max je oko 40 ALI pušteno mi je 30Mbps.

Izgleda da više ne mogu imati 40 Mbps. E sad, valjda je bolje, al s 40 na 30 me nekako svrbi...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kondor5 kaže...

Ma imao sam uslugu internet i TV, zbog nekih problema su mi spustili brzinu interneta sa 10 mbt na 6 mbt . Mene zanima da li ovi paremetri i dalje dozvoljavaju brzinu od 10 mbt + usluga TV ili one zajedno mogu dati max 10 mbt?

 Da, jer ti je maksimala nekakvih 15, a to je nategnutno za profil tv+net+tel, i to su ti valjda pustili i ocito nije radilo. Zato su te spustili dolje i povecali marginu. Nazalost, ako nije radilo prije, tesko da ce radit i sad, tako je kako je. S tim da nisu te morali spustit na 6+tv jer im je profil za to izgleda 11, a tu jos ima lufta do maksimale, al valjda nemaju profil za vise. Mislim da bi ti nekih 8+tv radilo uredno jer bi ta margina ostala tolika a ako ti sad radi s njom i tada bi. Samo je pitanje dal imaju takav profil jeli. Mozes eventualno pitat da ako mogu da ti stave tako.

Znaci, parametri bi dopustali 10+tv da ti linija moze radit s tom marginom, al rekao si da je bilo problema, znaci ocito nije moglo. Ako radi sad s 8 marginom, znaci da je prije bila manja (vjerojatno 6).

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Mislim da šum na liniji pravi kabel od susjeda koji nije dovoljno nategnut i prolazi kroz stablo te grane dodiruju kabel i udaraju cim se pojavi dasak vjetra.

Ja i susjed nismo na istom kabelu ali smo na istoj razvodnoj kutiji , instalacija je po zraku. Zanima me ima li moja sumnja kakvo uporuste ili je to losa ideja?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 7:17 (Kondor5).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kondor5 kaže...

Mislim da šum na liniji ptavi kabel od susjeda koji nije dovoljno nategnut i prolazi kroz stablo te grane dodiruju kabel i udaraju cim se pojavi dasak vjetra.

ja i susjed nismo na istom kabelu ali smo na istoj razvodnoj kutiji , instalacija je po zraku. Zanima me ima li moja sumnja kakvo uporuste ili je to losa ideja?

 Osim ako je to neko vanzemaljsko naelektrizirano stablo, grane ne bi trebale smetat. :)

Ono sto se pak moze dogadjat je da vibracije kabela kad ga grana udre mrda spoj koji se tad "razdvaja" od idealnog. To moze i ne mora biti, al onda znaci da spoj ionako nije dobro izveden.

13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Kad je bio požar i dok su mjenjali kablove po mjestu non stop je sve ispadalo iz SYNca . A čini se da nije poslije zamjene sve dobro urađeno.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Moguce. Iako bi trebali nakon pozara to obavit kako spada jer noviji spoj je obicno bolji od starog, jer prije nije bas toliko ni bilo bitno kako su odradjeni jer je velika vecina tih stvari jos od kad su ljudi samo telefon imali pa cesto nisu obracali previse paznje na to. Al ako ti je kod susjeda isto kao i tebi (ova druga linija koju si stavio) nema tu puno pomoci, vjerojatno je u cijeloj okolici, morat ces cekat dok ne dodje neki ormaric malo blize

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 16:07 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

evo mojih podataka, po ovome dosta sam odaljen od centrale (aka 2.5 km). Pa kolko je to dobro/loše (nisam ekspert, pa da znam otprilike, iako mislim da je ovo maximum maximuma).
Ne obraćajte pažnju na uptime jer pošto imam radove u kući nakratko sam morao isključiti struju.

Kaj znače ovi errori dolje? Vidim da su parametri podosta veliki. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Margina ti je sitna i kako si daleko ima puno gresaka. Dok ti radi ne buni se jer dobro da su ti stavili na tako malu marginu, ako se budes bunio budu stavili marginu 8 pa ce maksimala drasticno pasti :P

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

kako mogu provjeriti maksimalnu brzinu parice? Trenutno imam 4mbps, iz tcoma su rekli da je maks, ali zelio bih provjeriti sam ako je moguce.

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
programer123 kaže...

Pozdrav,

 

kako mogu provjeriti maksimalnu brzinu parice? Trenutno imam 4mbps, iz tcoma su rekli da je maks, ali zelio bih provjeriti sam ako je moguce.

Hvala

 Uđeš u postavke routera, pogledaš koja ti je ateunacija, i pogledaš na netu koja ti je max brzina. Ili napišeš/staviš sliku ovdje pa ti možda netko pomogne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

Kolika bi bila max brzina?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CyberDemonVZ kaže...
programer123 kaže...

Pozdrav,

 

kako mogu provjeriti maksimalnu brzinu parice? Trenutno imam 4mbps, iz tcoma su rekli da je maks, ali zelio bih provjeriti sam ako je moguce.

Hvala

 Uđeš u postavke routera, pogledaš koja ti je ateunacija, i pogledaš na netu koja ti je max brzina. Ili napišeš/staviš sliku ovdje pa ti možda netko pomogne.

 

Evo ovakve su brojke:

 

Line mode:ADSL2+

Maximum line rate:4376 kbps (downstream) / 963 kbps (upstream)

Noise margin:9.6 dB (downstream) / 17.2 dB (upstream)

Line attenuation:38.7 dB (downstream) / 21.2 dB (upstream)

Output power:18.2 dBm (downstream) / 12.4 dBm (upstream)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

kako odrediti max brzinu

ovo su stats

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
cro11 kaže...

Pozdrav,

 

Kolika bi bila max brzina?

Lakse je odredit po adsl atenuaciji jer vdsl svasta izbacuje, ovisno koja se frekvencija uzela za mjerenje. Da moram gata, rekao bi da bi islo vise od 20 kojih imas sada, ali lakse je stavit drugi router koji ce prikazat maksimalu :)

programer123 kaže...

Line attenuation:38.7 dB (downstream) / 21.2 dB (upstream)

 Jako lose. Cekaj skracenje petlje. Na te razdaljine nikad neznas kakva je linija pa bi teoretski to islo vise od 4, ali ovisi jako kakva je linija, trebao bi netko pustit pa da testirate. Tipa, stavi ti 6 pa vidi dal radi. Margina ti nije nesto prevelika pa je i to upitno dal su je pustili da raste ili je linija losa pa je ovo maks na 4 pustenih.

martinocko9 kaže...

kako odrediti max brzinu

ovo su stats

 Tesko je znat maksimalu kad ne pise jer ovisi o stanju linije, ali trebalo bi ic vise od toga, s tim da racunaj da je ovo adsl a tu nakon profila 10 mislim da nemaju vece brzine (sljedeci im je 20 mislim) pa treba moljakat tamo njih da ti puste neki custom profil s malo vecom brzinom, sto neznam bas da uspije, al zatrazi prebacivanje na vdsl, pa mislim da ce tad moci.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

zapravo mislim prječi na neki drugi operater trenutačno imam t com i oni kažu da nemože više od 5 mbps

neke preporuke?

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa pogledaj dal ti je dostupan vdsl. Za promjenu operatera jedino ti onda ostaje jos bnet koji se koristi kabelom pa stvari malo drugacije funkcioniraju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Prema atenuaciji moje linije (19.4) ispada da mi je maksimum na vDSL-u nekih 22 Mbps no meni je pušteno 30 jer je max nekih 37. XD

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

Prema atenuaciji moje linije (19.4)

 Tu atenuaciju citas s vdsl podataka ili adsl? Vdsl atenuacija i adsl nisu iste jer se ni ne mjere na istim frekvencijama.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice