Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.532.719
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Router, vjerojatno vdsl.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa pise ti isto u routeru dal je vdsl ili adsl, al da, ako si trenutno na vdslu onda vidis vdsl atenuaciju i to nemozes utuckat u onaj kalkulator. Treba ti adsl atenuacija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Promijenili smo danas kabel u kući koji je bio star preko 20 godina. Stavili smo Cat 7.

Max Attainable Rate je porastao, ali Noise margin mi je pao sa cca 12.5dB na 9-10dB, pa mi nije jasno zašto je pao, zar ne bi taj broj trebao bit što veći?

 

Također, moram i router promijenit jer mu gumb za paljenje ne radi kako treba, pa razmišljam kupit neki polovni, a ne uzet preko t-coma. Koji bi router bio najbolji za ovakvu usranu liniju? Živim u vukojebini na malom selu, imao sam 4 mbps do prije neke četiri godine, onda su mi smanjili na 2 mbps.

Prije Prije
Poslije Poslije
Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Možeš i sada imati 4Mbps, nazovi ih i pitaj. I traži da ti zamijene router, to što imaš je prastaro (ako se ne varam stari crni ADB).

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 19:49 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

Možeš i sada imati 4Mbps, nazovi ih i pitaj. I traži da ti zamijene router, to što imaš je prastaro (ako se ne varam stari crni ADB).

 to je teško njesra, imao sam ga i ja. sada imam simens 763 puno bolji, ali i dalje mi ponekad pukne veza i šteka "promet" mislim da je do Iskona.

imam 7mb brzinu iako plaćam 10, i uploud mi je negdje 0.400 a trebao bi biti preko 0.500 ak se ne varam ?

ma ne budem ništa mjenjao dok ne budem instaligrao optički kabel u kuću, i bio siguran da je i vani optički, onda budem prešao na nešto tipa 50-100mb brzine i 10mb uplod, to bi meni trebalo biti i više nego dosta.

ne patim toliko za brzinom, čak mi ovo 7 dosta dobro ide, hebe me uplod i što ISKON pretpostavljam me uvali uvijek na "liniju" koja je zakrčena druigm korisnicima, pa mi često promet šteka, po ljeti i za vikend to nije za izdržat.

pounda interneta u hrvatskoj je koma, kao i instalacije, bitno da se prodalo Tcomu sve, iako je Hrvatska platila infrastrukturu, a oni pobrali vrhnje. no nisu krive švabe, kriv je mafijaški mentalitet naših političara koji prodaju narodno za kikiriki, da su sami radili za tu infrastuktru oni i njihova djeca, ne bi prodali to sve ispod 10 miljardi eura, pa tko hoće neka plati. ako neće, ostaje u vlasništvu države, na čast i ponos svih budućih generacija koje će imati super brzi internet na turbo pogon tipa 400mb s i uplod 100mb s. budu to naša praunučad jednog dana doživjela. hahaha

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dantex kaže...

Evo moje

sad imam paket od 24 megabita al mi je džaba kada imam paricu od 12 + IPTV vuče 4

jel itko ima iskustva dizanjem kvalitete instalacija u kući? naprimjer baš maloprije sam otkopčao telefonsku liniju na ruteru, obrisao konektore i dobio sam više od megabita parice! (prije je  je down propusost bila 10,890 ili tu negdje, nisam pamtio broj)

 može jedno pitanje, što je parica i kako se to mjeri ? stalno slušam o parici, a nemam pojma što je to, piso sam na google samo neki kabel izbacilo, znam da je idealni promjer 1.2cm ili tako nešto ili mm u pitanju ? uglavnom, može netko tko se kuži objasnit, meni je ovaj dio outputpower18.7dba downstream upstream mi je 12.6, a otvarač teme piše da smije bit max 15dba jel to problem kod mene neki, ovo ostalo mi je ok ?

edit- evo priloga kakvo je stanje kod mene...  https://i.imgur.com/9ssn6c3.png

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 2:01 (GoodAngel).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
GoodAngel kaže...
hebe me uplod i što ISKON pretpostavljam me uvali uvijek na "liniju" koja je zakrčena druigm korisnicima,

Nema korisnika na tvojoj liniji. Parica je tvoja zica od kuce do centrale.

GoodAngel kaže...

može jedno pitanje, što je parica i kako se to mjeri ? stalno slušam o parici, a nemam pojma što je to, piso sam na google samo neki kabel izbacilo, znam da je idealni promjer 1.2cm ili tako nešto ili mm u pitanju ? uglavnom, može netko tko se kuži objasnit, meni je ovaj dio outputpower18.7dba downstream upstream mi je 12.6, a otvarač teme piše da smije bit max 15dba jel to problem kod mene neki, ovo ostalo mi je ok ?

Parica je tvoja zica od tebe do centrale i samo je tvoja, takva kakva je. Outputpower se nemoj zamarat s tim. Na pocetku teme pisu neke stvari koje nisu dobro objasnjene u najblazu ruku. To je copy/paste koji se sirio od forma do foruma, nisam siguran tko je originalni autor, cak mislim da je to kopirano s nekog stranog foruma pocetno. Tebi je pusteno sve sto ti linija trenutno moze, eventualno smanjnje margine dovodi do povecanja brzine, al je pitanje dal ce ti to linija izdrzat.

dturko kaže...

Promijenili smo danas kabel u kući koji je bio star preko 20 godina. Stavili smo Cat 7.

Max Attainable Rate je porastao, ali Noise margin mi je pao sa cca 12.5dB na 9-10dB, pa mi nije jasno zašto je pao, zar ne bi taj broj trebao bit što veći?

 

Također, moram i router promijenit jer mu gumb za paljenje ne radi kako treba, pa razmišljam kupit neki polovni, a ne uzet preko t-coma. Koji bi router bio najbolji za ovakvu usranu liniju? Živim u vukojebini na malom selu, imao sam 4 mbps do prije neke četiri godine, onda su mi smanjili na 2 mbps.

 Nije ti max attainable narastao radi kabela vec radi tog sto ti se margina smanjila jer su to direktno povezane velicine.  Margina treba bit kolika treba bit, najbolje da bude najmanja s kojom linija moze radit bez prekida. Taj router zamjeni s necim jer je adb daleko najveci shit koji je tcom ikad davao (otkad sam ja tcom koristio) i vidi kako ce onda bit. Trebao bi nekakvih 4mbita moc furat ako ti margina drzi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 2:42 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
GoodAngel kaže...
hebe me uplod i što ISKON pretpostavljam me uvali uvijek na "liniju" koja je zakrčena druigm korisnicima,

Nema korisnika na tvojoj liniji. Parica je tvoja zica od kuce do centrale.

 nisam mislio na mojoj liniji, već na centrali vjerojatno kada je hrpa ljudi po ljeti ili šta ja znam, preptpostavljam da postoje serveri, i onda vjerojatno na jednom serveru bude hrpetina ljudi zaguši se promet i meni šteka veza, kao što mi je prije par dana bio isti slučaj pa sam ih zvao.

mislim nije da se u sve razumjem, nisam nikakav operater, ali otprilike kužim ovu tehnologiju, ali nisam u detalje upućen sve kako se što radi. no vidim točno razlike u kvaliteti interneta od dana do dana, ili tjedna. ljeti je iskon u mojoj regiji blago rečeno, zakrčen prometom, dakle dođu turisti hrpa naših ljudi isto surfa, i to je katastrofa. živim na moru, puno je turista i to je ubi bože po ljeti. ali evo sad po zimi radi puno bolje, istina da imam stare instalacije, ali mi je tip mjerio i rekao da moja linija može podnest do 15mb s brzinu bez problema, e sad ne znam koliki uplod pretpostavljam da bi mogao do 1-2 mb s imati uplod o ovom starom linijom, a ispod kuće su mi  prije pola godine napravili onu kutiju, vjerujem da bih s promjenom svog optičkog kabla i prikapčanjem na istu imao vrhunsku brzinu i sve jer je nedavno rađena nova instalacija tih kablova. ne znam samo jel su optički to bih se morao raspitat, ali kutija je ganc nova i svaki par tjedana dođe neki lik nešto podešavat. uglavnom, ima tu više problema kod mene, a i mislim da je i router shrot pošto nije originalni Simens već onaj iz tajvana gigaset piše na njemu ali nije simens proizvođač već sagem comunications, prodaju mačka u vreći, koliko godina kod nas ljudi već imaju usrane brzine i uplod mizerija to je strašno, ono plaćaš 200 kuna za vezu koja stalno puca i nema potrebni uplod, a opet ako pređeš na nešto veće znaš da je upitno hoće li ti tvoja linija radi starih instalacija podnjeti toliku brzinu i teško da neće pucat veza i biti nekih nuspojava, bez optičkog kabla. kao što sam rekao nisam neki genije, ali neke osnove oko ovoga sam skužio, i zato nemam namjeru prelazit na veće brzine i uplod dok ne riješim nove instalacije u kući i ne ispitam kakve su vani u mom području.

koji router je baš dobar, a da se može od iskona naručit ? jel mogu ja zamjenit ADSL s VDSLom ? bez da mjenjam ugovor i tome slično, ili je obavezna promjena ugovora i paketa zato jer s VDSL routerom idu puno veće brzine ? nisam ih to nikada pitao, pa ne znam jel moguće ? 


i 5-3570K
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
GoodAngel kaže...

mislim nije da se u sve razumjem, nisam nikakav operater, ali otprilike kužim ovu tehnologiju,

 Pomjesao si puno toga u jedan veliki kupus.

GoodAngel kaže...

jel mogu ja zamjenit ADSL s VDSLom ? bez da mjenjam ugovor i tome slično, ili je obavezna promjena ugovora i paketa zato jer s VDSL routerom idu puno veće brzine ? nisam ih to nikada pitao, pa ne znam jel moguće ?

 Mozes, al neznam dal se mjenja ugovor, mislim da nije. Zatrazi odmah promejnu na vdsl.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 14:48 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
GoodAngel kaže...

mislim nije da se u sve razumjem, nisam nikakav operater, ali otprilike kužim ovu tehnologiju,

 Pomjesao si puno toga u jedan veliki kupus.

GoodAngel kaže...

jel mogu ja zamjenit ADSL s VDSLom ? bez da mjenjam ugovor i tome slično, ili je obavezna promjena ugovora i paketa zato jer s VDSL routerom idu puno veće brzine ? nisam ih to nikada pitao, pa ne znam jel moguće ?

 Mozes, al neznam dal se mjenja ugovor, mislim da nije. Zatrazi odmah promejnu na vdsl.

 kužim da se ne kužim u sve, ali neke osnove ipak razumjem, i znam da nije problem samo u kućnim instalacijama već ima niz drugih stvari koje mogu utjecat na brzinu prometa i download i uplod, a nije iskreno da me to pretjerano zanima, počeo sam se zanimati za to tek kad su nam naši genijalni operatori uvijek srali ista sranja da je do zakrčenja od strane mene ili mobitela ili niz drugih stvari, što stvarno nema nikakve logike, da nekakvi programi utječu na brzinu interneta, ili oblaci i koješta što sam se naslušao, stvar je samo u tome da oni uvijek daju izgovore za svoje vlastite propuste. a korisnike ne treba biti niti najmanje briga za parice, za oblake, za mobitele da ih je 10 na mreži, pa živimo u 21 stoljeću, i oni nisu u stanju omogućit ljudima nekakve pakete gdje će uplod biti najmanje 1-2mb s i brzina 20tak mb s. to bi trebao biti neki minimum minimuma, i to u najzabačenijim selima lijepe naše, s obzirom koliko se plaća usluga i koliko ljudi koristi sve te internet opcije danas, mislim da je prirodno očekivati da neki minimum zahtjeva ispune, ako trebaju radit novu infrastrukturu neka rade, jer priče o paricama mobitelima računalima i slično kod mene ne prolaze.

mogu ja mješat što god želim, jer nisam glup da ne vidim da svako malo nešto šteka, a nema razloga štekat jer je sve do njih, ima dana kada internet leti, a onda upadnem tjedan dana u crnu rupu iz koje nema izlaza. i uvijek isto, da ne govorim o namjernom smanjivanju brzina pred istek ugovora i tome slično, imam takva iskustva s tim našim operaterima da sam mogao već fakultet završit koliko s njima pričam.

uglavnom, budem vidio to oko VDSL-a, ali ne budem sada ništa tražio jer mi nije hitno ali u dogledno vrijeme ću razmislit jer se uvijek bojim da mi ne uvale neki "paket" skupa s rotuerom odnosno novi ugovor, pa ću imat sranja par mjeseci da se toga riješim. i to sam već doživio, tako da za sad mirujem, kada budem imao vremena pozabavim se time. hvala na odgovoru.

i 5-3570K
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nema potrebe cekat. Prelazak na vdsl je besplatan, nazovi i vidi dal imas tu mogucnost. Prilicno sam siguran da ti ne produzavaju ugovor kod prelaska na vdsl, ali naravno, to ces potvrdit s operaterom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Što se ovdje dogodilo, odjednom mi pokazuje moguć upload od skoro 10 Mbps...

 

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 1:23 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

A prije je bio?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

A prije je bio?

 7, 8.

 

Ne volim kada mi vrijeme (npr snijeg) mijenja vrijednosti na parici.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Moze li se ovdje izvuci bolji down na 17a?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 15:01 (toncek333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ne vjerujem.

 

Imaš sreće što ti uopće toleriraju skoro 40Mbps na takvoj liniji, meni s skoro istom takvom ne daju preko 30.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

30 mbit + maxtv je, nije ovo kod mene vec kod prijatelja. Ja iako sam blize centrali i imam 17a profil imam istu brzinu kao on (30+maxtv) ali uz veci attainable upload koji mi nije pusten, vec sam postao ovdje i receno mi je da bi trebao imati vecu brzinu, zvao sam szk ali ih nije briga sve dok linija radi. 

 

Nasao sam screenshot od pred skoro 3 god. kad sam prebacen na VDSL, max down mi je bio 50 mbit, od onda je znatno pao. Najvjerojatnije zato sto su na VDSL prebacili cak i one korisnike koji to ni nisu tražili.

2015. 2015.
2018. 2018.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 15:00 (toncek333).
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ma nije to nego ti je degradirala linija do tebe.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Jel dobro ovo kod mene? 
I jel mi netko može pojasnit malo što je ovaj "CRC" i zašto je kod downstreama toliki, a kod upstreama 0?

 

Fala unaprijed.

Ω
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
toncek333 kaže...

Moze li se ovdje izvuci bolji down na 17a?

Kako mislis "izvuci bolji down za 17a" ? Imas to sto ti router pokazuje nema se tu sto izvlacit osim da se saniraju instalacije od centrale do tebe. Nesrazmjer maksimalnog uploada i downloada na 17a upucuje eventualno da bi se malo to moglo postelat da taj download naraste jer nije bas u srazmjeru za toliki upload, ali ovo ces tesko isposlovati. Ono sto bi ti ja preporucio da probas, a puno je lakse nagovorit ove u tehnici je da pokusas prebaciti na 8b pa da vidis kako onda stanje stoji. Upload ce definitivno pasti, ali ionako ga ne koristis, a porast ce snaga kojom bi mozda mogao porasti download. Za saniranje linije nisam siguran da ce ti izlazit na teren jer ti jednostavno linija radi i imas to sto si zakupio.

toncek333 kaže...
Nasao sam screenshot od pred skoro 3 god. kad sam prebacen na VDSL, max down mi je bio 50 mbit, od onda je znatno pao. Najvjerojatnije zato sto su na VDSL prebacili cak i one korisnike koji to ni nisu tražili.

 Vjerojatno kombinacija svega..

bianco1986 kaže...

Jel dobro ovo kod mene? 

 Kad si stavio screen mislio sam da se sprdas :) Neznam kako opce hvatas ista, i ti sta su ti postimavali liniju da dobijes ikakav internet trebas im kupit par pivi. Davno nisam vidio vecu atenuaciju a da hvata internet.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

stavio sam u attachment moju trenutnu situaciju.

imam sad 10mbit/s + MAX TV HD. Za 20 mbit/s + MAX TV HD znam da nema sanse..

htio bi onda imati 20 mbit/s + obicni MAX TV jer sad dok je novi HEVC prijemnik najvazniji sportski i filmski kanali idu i na obicnim pozicijama u HD kvaliteti tako da mi MAX TV HD marker nije ni potreban nesto posebno.

 

da li bi na mojoj parici islo 20mbit/s + obicni MAX TV, koji ja mislim cucla cca 4 mbit/s, a da ne bude nekih problema sa radom.

 

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...

stavio sam u attachment moju trenutnu situaciju.

imam sad 10mbit/s + MAX TV HD. Za 20 mbit/s + MAX TV HD znam da nema sanse..

htio bi onda imati 20 mbit/s + obicni MAX TV jer sad dok je novi HEVC prijemnik najvazniji sportski i filmski kanali idu i na obicnim pozicijama u HD kvaliteti tako da mi MAX TV HD marker nije ni potreban nesto posebno.

 

da li bi na mojoj parici islo 20mbit/s + obicni MAX TV, koji ja mislim cucla cca 4 mbit/s, a da ne bude nekih problema sa radom.

 

hvala

 Linija ti je jako dobra, vjerojatno možeš imati i 40/7 odnosno 30/5 ako je MaxTV HD, samo traži opciju Turbo - VDSL. Poslati će ti novi router.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

hvala!

 

nije li ovaj attainable rate od malo manje od 30mbit/s u biti krajnja propusnost moje parice? sad imam VDSL2

od kud onda sad mogucnost za 40 mbit/s, mozda to ovisi o novom ruteru?

 

sad imam speedport, koji bi onda dobio?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 14:37 (shilev).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Moja greška, promaklo mi je gdje piše VDSL2, mislio sam da je ADSL. Da, neki maksimum za net ti je 20 Mbps ako koristiš MaxTV, ali kada bi uzeo MaxTV preko staleita onda bi imao 30 Mbps.

 

Nego, kakav ti je kabel od T-com voda do routera i imaš li na njemu spojeva, utičnica, frkanih žica?

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

od telefonske uticnice do rutera ima mozda 2m kabla.

a od mjesta di ulazi u kucu ide do nekakve kutije i onda od kutije do sadasnje uticnice..to je kuca od zeninih staraca, ja tu nisam dugo, ne znam bas detalje..

 

mislis da bi se tu moglo dobit nesto na brzini?

 

 

sto se linije tice, znaci ako je att rate cca 30 mbit/s kolko mi mogu pustiti, a da sve radi stabilno? negdje sam citao da sto je actual data rate blize att rate, onda su ovi snr, attentuation i to losiji..znaci kolko sam skuzio nikad ti ne puste full kolko je att rate jer bi onda to lose radilo. znaci na mojih 30mbit/s, meni za 20 mbit/s net + max tv + telefon treba negdje 25-26 mbit/s. jel to mogu pustit na att rate od 30 mbit/s, a da sve radi ok?

 

satelitski max tv znam da ima, al iptv ima vise kanala, ovih djecjih pogotovo, a to se gleda veci dio dana..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...
sto se linije tice, znaci ako je att rate cca 30 mbit/s kolko mi mogu pustiti, a da sve radi stabilno? negdje sam citao da sto je actual data rate blize att rate, onda su ovi snr, attentuation i to losiji..znaci kolko sam skuzio nikad ti ne puste full kolko je att rate jer bi onda to lose radilo. znaci na mojih 30mbit/s, meni za 20 mbit/s net + max tv + telefon treba negdje 25-26 mbit/s. jel to mogu pustit na att rate od 30 mbit/s, a da sve radi ok

 Dobro si procitao. Nemozes ti imat 30, osim da se stanje na liniji popravi (tesko) ili da ti se smanji target margina koja je sada a to je pitanje kako ce ti radit. Mozda ce radit, mozda nece. Uvijek kad vidis attainable racunaj da ti pusteno moze bit malo manje od toga. Kako ti je attaniable 29, izmedju ni nemaju bas profila pa te stave na 20+maxtv da radi, ili jeli 10+hd. Iako, da se nekome da namjestat posebno profile za tebe, moglo bi se tu imat barem 15+maxtvHD, samo taj profil mislim da nemaju predefiniran i onda ti ga nitko nece namjestit.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Znaci islo bi 20net + obicni max tv? To mi je kljucno..

 

I zasto je upload tako los ima li neki razlog? Ne koristim ga bas al me zanima

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Baš zbog lošeg uploada sam i pretpostavio da ti nešto s kućnim instalacijama ne štima. Negdje imaš čudne gubitke (linija koja može 20-30 Mbps u VDSL2+ sigurno može preko 2Mbps u uploadu, mnoge čak i preko 4).

 

Sigurno imaš dotrajali telefonski kabel koji vodi najmanje do jedne utičnice (koju spominješ) i nakon koje se do routera nastavlja opet obični telefonski kabel. Ako se kabeli granaju na više utičnica, još gore.

Ono što trebaš je nova instalacija bez prekida od dolazne linije pa direktno do routera, bez ikakvih utičnica i čudnih spojeva između, naravno LAN kabel tipa Cat5e ili Cat6.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 19:10 (191x7).
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

ovako je nekako situacija: do kuce dolazi njihov kabl do te kutije na zidu. od nje ide do druge kutije jedan lan kabl 5e (star 5-6 godina) te iz nje ide ista vrsta kabla prema tavanu i onda se spusta u prizemlje do uticnice od koje se onda jako blizu spaja ruter..

 

mozda je ovaj kabl koji ide do moje kuce los?

 

ugl, upload mi nije bitan, da li te instalacije mogu utjecat na download i ako da koliko max bi dobio sa boljim instalacijama? par mbita, manje, vise..?

 

i pitanje svih pitanja, ako mi puste tih 25-26mbit za 20net+telefon+maxtv, uz att rate 29-30mbit, bi li to radilo ok?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 20:44 (shilev).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...

Znaci islo bi 20net + obicni max tv? To mi je kljucno..

 Ako ti sad radi kako spada, da.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice