Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.283
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Optima telekom internet
CyberDemonVZ kaže...
mind_challenge kaže...
Ja sam imao isti problem.

Sada sam spojio TL-WR842N koji radi odlično, a koštao me oko 200 kuna.

Izgleda da ima samo 100 Mbps LAN :(

 

WAN port, znači da nema "modem", nego se u njega mora uštekati ovaj Optimin?

Tako je, samo router je.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
13 godina
offline
Optima telekom internet

Jel optima sama produžuje ugovore? Pitam da znam na vrijeme nazvat i rec im da ni slučajno ne produžuju ugovor

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
domac5 kaže...

Jel optima sama produžuje ugovore? Pitam da znam na vrijeme nazvat i rec im da ni slučajno ne produžuju ugovor

Ne bi smjeli imati nikakvo pravo na to i u slučaju da to naprave lako bi se trebao moći raskinuti... i meni za malo manje od mjesec dana ističe, a za koji dan zovem B.net da pitam kako da bezbolno riješim prebacivanje do 1.12. recimo.

Real eyes realize real lies...
13 godina
offline
Optima telekom internet

Ja sam zvao H1 oni će pričekati dok mi ne istekne ugovor i sve ce dalje oni rješavati s optimom, tak da za cca mjesec i pol bi za ove pare koje sad plaćam trebao imati 10 mbit a ne ova sramotna 3.

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Optima telekom internet
domac5 kaže...

Ja sam zvao H1 oni će pričekati dok mi ne istekne ugovor i sve ce dalje oni rješavati s optimom, tak da za cca mjesec i pol bi za ove pare koje sad plaćam trebao imati 10 mbit a ne ova sramotna 3.

Koliko placas ako nije tajna? Ja sam jucer bio u H1,imamo fiksnu liniju kod njih pa smo i internet uzeli.30 kn dodatno platis 10 mbit..

13 godina
offline
Optima telekom internet

Znaci sad uz carnet popust plaćam 230 samo racun + nekih 50 kn poziva sto nabijemo mjesečno, imam paket tv+internet+telefon a u H1 taj isti paket sa povećanjem brzine na 10 mbit je 249 kn

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
30 kn za 10 Mbita je kod vecine, osim kod optime kod njih je 62... Bezobrazno skupo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
offline
Optima telekom internet

Mi smo uzeli 4 mbit sa tim da cu povecat odma na 10,179 kn je 4 mbit plus tih 30 kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Optima telekom internet

Da, kod H1 ako uzmes taj trio paket onda placas 10 kn povecanje brzine na 10 mbit, ako imas samo telefon + internet onda je 30 kn povecanje brzine.

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Optima telekom internet

Nadam se da necu pozalit sto sam uzeo,bio sam na t com-u prije i nisam nesto previse bio zadovoljan,skupi su dosta..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Nedavno sam na temi zatražila preporuku modem/routera koji bi zamjenio postojeći TP Link 8901g koji polako otkazuje poslušnost.

Kolega je predložio da uzmem modem u najam, ali nakon isprobavanja ZTE-a rezultati su losiji u usporedbi sa starim TP Linkom,ocito mu je modemski dio loš i ne moze se nositi sa greškama na liniji.

Treba mi preporuka uređaja koji bi služio samo kao modem jer već imam Asus N66U koji se brine za sve ostalo ( TP LINK,Air Live,rabljeni,preflešani SX763 ).

 

Brzina je 10 Mbit,OptiTV, udaljenost od centrale ,prema SZK, 900-1000 m.Godinama sve radi bez problema,bez štekanja i pucanja veze.

Bilo je par problema kad je Tkoma drljala po kvartu i centrali, ali je sve riješeno štelanjem profila.

Iako je kad sam se doselila u kvart propusnost parice bila puno veća - oko 25.

Nove zgrade,povećanje broja korisnika na istoj centrali je napravilo svoje i vjerojatno će biti sve gore.

 

Linija:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Stariji TP-link modemi su bili dobri, novi TP-linkovi su vece smece, ZTE je u usporedbi s svim dobar, neznam zasto imas problema, u tom slucaju gigaset preflashani bi bio dobar izbor.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Optima telekom internet

Imam INNBOX V51 modem i u postavkama nigdje nema da se moze unijeti user i pass za Internet a koje sam dobio na papiru sa korisnickim podacima ?

 

Jel neko ima slican problem.

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

Poz.

Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
08000088 najjednostavnije. Prvi put i cujem da dijele taj modem.
Real eyes realize real lies...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Mentor kaže...

Imam INNBOX V51 modem i u postavkama nigdje nema da se moze unijeti user i pass za Internet a koje sam dobio na papiru sa korisnickim podacima ?

 

Jel neko ima slican problem.

 

Unaprijed zahvaljujem.

 

Poz.

 

Taj modem vuce sam user i pass s centrale,ako nesto ne radi ubodi cackalicu na rupicu iza na modemu i proradit ce

 

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

A da li mogu staviti drugi modem jer zelim  sam iskonfigurirati neke postavke a imam dodatni modem iskratel sinope 568

Uvijek Vaš nikad svoj.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Mentor kaže...

A da li mogu staviti drugi modem jer zelim  sam iskonfigurirati neke postavke a imam dodatni modem iskratel sinope 568

 

dali imaš samo adsl ili njihov ISDN da imaš dodatne brojeve na liniji?

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Imam za poslovne korisnike Halo Surf ( Internet + 2 tel broja) i trazio sam da bude na parici i dosli su iz tcoma da spoje lokaciju sa centralom na parici i onda su dosli iz Optime i ovaj modem spojili. Sta je  ISDN jos u igri ?!

Uvijek Vaš nikad svoj.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Mentor kaže...

Imam za poslovne korisnike Halo Surf ( Internet + 2 tel broja) i trazio sam da bude na parici i dosli su iz tcoma da spoje lokaciju sa centralom na parici i onda su dosli iz Optime i ovaj modem spojili. Sta je  ISDN jos u igri ?!

 

 

ma to je to..2 voip broja preko iskre, ne možeš ga zamjeniti

16 godina
offline
Re: Optima telekom internet

I sta da ga  slucajno spržim nenamjerno i kazem da imam drugi modem sta bi onda bilo ?!

Uvijek Vaš nikad svoj.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ma nista INNbox v51 ti je modem u valsnistvu OT, nikad nije tvoj, da ga namjerno strgas i to im naravno ne kazes nikom nista dobit ces novi.

ISDN vise nije u igri, sve se seli na Netfon ili VOIP ovisno o kolicnini fiksni brojeva.

INNBOX je zakljucan sve vuce kroz ACS i konfigurira se. Ima on zanimljivih stvari kad se logiras ko admin ali taj pass nema nitko osim njihove tehnike regije koja neda taj pass nikome.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
neaktivan
offline
RE: Optima telekom internet
E da sory na doble al sam zaboravio, noze se i stari koristit samo ga moras factory resetirat i nazvat optimu da ti stave mac adresu tog modema u ACS i na njemu ce radit i telefon i sve najnormalnije.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
RE: Optima telekom internet
a da li moze bez tog ACS moda se staviti drugi modem i rucno iskonfigurirati,odnosno ako se modem veze mac adresom da li se moze mjenjati lokacija ako na drugoj lokaciji ie isto optima.
Uvijek Vaš nikad svoj.
12 godina
neaktivan
offline
RE: Optima telekom internet
Rucno nenozes izkonfigurirat kad paranetre za VOIP neznas. I nebi radio na drugoj lokaciji ako tano nije isti tip usluge, jer VOIP i ACS nadzor tog modema rade po PVC portu 0/100 kojeg nemas na dslamu ako nemas i tamo voip.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
RE: Optima telekom internet

Na parici sam stavio razdjelnik signala i jedan kabel stavio u dsl port a drugi u line port u biti da li treba taj razdjelnik signala posto sam ga dobio u kutiji zajedno sa modemom  a vidim da su mi telefoni VOIP ?

Uvijek Vaš nikad svoj.
12 godina
neaktivan
offline
RE: Optima telekom internet
Ako nemas 3 broja znaci jedan na parici i 2 VOIP onda ti netreba razdjelnik, samo direktno iz telefonske uticnice u DSL port na modemu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Iskon ili H1 vdsl

Pozdrav svima, nedavno sam mjenjao kabel od razvodne do routera, jer je stanje linije bilo lose, pa ako mi moozete reci podrzava li sad ova linija kvalitetu za Vdsl i ako znate koju bi uopce brzinu mogao ocekivati na VDslu, zahvaljujem..

mjerio sam udaljenost od centrale cca 600m

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 13:01 (maxdeus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ili H1 vdsl
Po ovome ispisu iz modema ti imas 1.3 km kabela do centrale, no taj ZTE pokazuje vece gusenje nego sto i je. Pa cemo uzet u obzir da je udaljenost oko 1 km kabela. Sto bi ti dalo neku brzinu od 30 Mbita po VDSL i radio bi bez probelma.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ili H1 vdsl

da nazalost cini se da je udaljenost preko kilometra medjutim mjerenjem nema niti 700 metara max, ali tko zna da li kabel cini jos kakvu petlju okolo, uglavnom znaci ostale stavke su dobre sn margina, i power?

Sjecam se kad sam tek dobio ovaj modem/router da prva dva dana je ta stavka line atenuation bila dosta manja oko 13,7 ako se ne varam, sad mi nije jasno zasto se s vremneom promjenila i povecala, a i sn margine su bile nesto vece jer je brzina bila u 24500..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon ili H1 vdsl
Ma nemas problema, radit ce, sam ovisi koje brzine ocekujes, petlja je naravno uvijek dosta veca od ovako voznje do centrale itd. Sve ostalo ti je uredu za VDSL, a gusenje ti se poveca ako se u cetvorci ukljuci jos netko ja na net itd itd.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice