T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.336.024
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Luka123 kaže...
shut kaže...

http://www.speedtest.net/my-result/4317495419

 

evo kako to kod mene ide 

U usporedbi sa adsl-om..heh bolje je..

ali po onome što ja vidim u modemu to može i bolje samo ne žele ili nesmiju pustit više.

 

 Manje gluposti pricat. Taj router je 100/100 Mpbs i nemoze vise, a razlog zasto ti "nezele i nesmiju" pustit vise se informiraj prije nego napises ista.

 Ne kužim što si mislio s tim? ako je taj ruter 100/100  a meni ide 40/6 a s centralom se sinkronizira na 85/20.. i samo sam rekao da bi mogli putem vdsl-a dat više al nežele ili nesmiju. i čemu sada ta tvoja bahatost? 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
tarz01 kaže...

Mislim da ce i bit tako na kraju,bežični i spojit kako je :)  
A ako vratim adsl i stari router isto cu tako morat ili je to samo u slucaju ovog novog rutera? :) Rekli su mi da se tako spaja prelaskom na ''novu tehnologiju'',dal ta nova tehnologija spajanja dolazi i ovima sa adsl-om i starim ruterom ili samo ovi koji imaju vdsl tako spajaju? :) 

 Tako se spaja i kod ADSL-a, izbacuje se splitter.

Twitter: @191x7
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

na prijašnjim stranicama topica netko je napisao da im Huawei DSLAMi dolazi oko 27.4., to je danas... 

Ima li nekih novih insajderskih informacija o istoku Zagreba, hoće li biti uskoro moguće uzeti VDSL?

 

vidim da su ga opet počeli nuditi kao opciju na svojim stranicama, ali samo privatnim korisnicima, kod poslovnih se uopće ne nudi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
igor2007 kaže...
Clarkec kaže...

Pa evo, ja se nadam da će i u Požegu brzo doći onda.. a ne čekati više od godinu dana kao što je kolega malo višlje napisao da mu je tehničar rekao..

 neki dijelovi Požege već imaju jer Iskon ima u ponudi, bila je obavijest za Požegu, a moguće da je kolega  na nekom području koje neće biti u dometu aktualnih centrala u koje će prvo doći pa mu je rečeno da neće tako skoro

Koji dijelovi PZ vec imaju VDSL?

10 godina
offline
T-Com Internet

Danas prebačen na voip i sada ide vdsl. Na voip zato jer doslovno nemaju u centrali komad plastike koja bi omogućavala to bez voipa (ne znam detalje točno).

 

Ajde, kroz par dana će biti 30/5, a onda treba dočekati lažljive balkanske lopine da dovedu optiku u ulaz. Kooperant rekao kao 2-3 tjedna, potpisali, već 3 mjeseca ni traga ni glasa. Balkanjezeri pokupili lovu od t-coma i boli ih džon.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Dobiti će Požega nadajmo  se do kraja ljeta..

13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Koja je razlika između mjesne i područne centrale?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mogo se je vdsl rijesit i bez voipa, ali nebi to bio HT.
Oni su kupili kartice koje podrzavaju samo xDSL i pots kartice, iako postoji kombinirana kartica. Njima to nije bilo zanimljivo.
Svi koji imaju net ili bilo sto sto sadrzi modem ide na voip a samo oni korisnici koji imaju samo fiksni idu na te pots kartice. A radi se o MA 5600 karticama, postoje i UA 5000 koje po jednom portu prema korisniku daju i fiksnu liniju i vdsl, ali nista od tog jer ofc to je HT
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Dobiti će Požega nadajmo  se do kraja ljeta..

  iss stvarno ste selo....ja na selu imam VDSL

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nemamo ni 4G....zlatna dolina...hahaha...bitno da su svi kafici krcati 7dana u tjednu

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 8:58 (galinjo24).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
GSP kaže...
galinjo24 kaže...

Dobiti će Požega nadajmo  se do kraja ljeta..

  iss stvarno ste selo....ja na selu imam VDSL

 

 

Nije to slučaj samo Požege, nego većine manjih gradova - sve po nekoj čudnoj tcom-ovoj logici. Čakovec ima vdsl samo preko centrale kod pošte u krugu par stotina metara dok je 70% grada nepokriveno. S druge strane valjda sva okolna sela su već na vdsl-u...

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ima i Požega vdsl ali samo uži centar krug od 800m...ali da nemamo 4g to je užas...ima ga jedno Kutjevo selo 20km od nas i drugi okolni gradovi...heh

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 9:27 (galinjo24).
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Deranja kaže...
GSP kaže...
galinjo24 kaže...

Dobiti će Požega nadajmo  se do kraja ljeta..

  iss stvarno ste selo....ja na selu imam VDSL

 

 

Nije to slučaj samo Požege, nego većine manjih gradova - sve po nekoj čudnoj tcom-ovoj logici. Čakovec ima vdsl samo preko centrale kod pošte u krugu par stotina metara dok je 70% grada nepokriveno. S druge strane valjda sva okolna sela su već na vdsl-u...

 

 Pa nije baš čudna njihova logika. U mojem okruženju sva sela su dobila telefon negdje do 1996. godine a instalirane su moderne telefonske centrale i razvučena nova lokalna petlja. Sjećam se da su govorili o tim centralama da su digitalne i rađene na modularnom modelu po 256 pretplatnika. I sada je daleko lakše i jednostavnije njih nadograditi nego bogtepita iz koje godine stare, analogne, centrale koje još podržavaju i induktorske telefone.

Zora puca, bit će dana ...
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Nemamo ni 4G....zlatna dolina...hahaha...bitno da su svi kafici krcati 7dana u tjednu

 necete u gradu repetitore da vas ne zrace a u selu bas ne brinu oko toga...........

battlelog pukycro
13 godina
offline
T-Com Internet

Ima li kakvog smisla kod lokalnih šerifa "požurivati" radove na centrali.
Budući da kako se čini po Slavoniji se radi, ali kraj Đakovo-Vinkovci baš i ne.
Pa možda da se malo zauzmem s lokalnom ekipom?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

ja pred 3 mjeseca dobio vdsl,a početkom 4 mjeseca zvali da će doć postavit optiku u zgradu i eto u par dana ovaj tjedan su sredili sva 3 ulaza u zgradi,sad sve to treba proć tehnički pregled i dozvole da hakom da odobrenje za puštanje u rad i onda će se fino moć naručit usluga,iznenadio sam se jer su mi još u 1 mjesecu govorili da ćemo dobit optiku kroz par mjeseci al s obzirom da oni u szk svašta nude i pričaju ovo mi je ugodno iznenađenje

laganini...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2015 13:18 (Hrco1002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Uff. blago tebi :) Mi smo se u Pozegi pomirili da ce optika doci tek za 10-ak godina, kad bude izumljeno nesto 10x brze :) Vdsl nam je jedina nada za brzi upload,, al ni to jos ne uvode..

15 godina
offline
T-Com Internet

Mogu li ikako progurati VDSL do nas koji smo daleko od centrale?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...

Mogu li ikako progurati VDSL do nas koji smo daleko od centrale?

 koliko ja znam ne, bas moras biti blizu centrale.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 13:50 (Iron13).
14 godina
offline
T-Com Internet

Ekipa, interesira me dali je tko uzeo sad HDD na produženje ugovora, ako jeste koliko ste dugo čekali da stigne?

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

2 dana

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Iron13 kaže...
tintin kaže...

Mogu li ikako progurati VDSL do nas koji smo daleko od centrale?

 koliko ja znam ne, bas moras biti blizu centrale.

Znači nek se ne nadam VDSLu !?
A mislio sam da mogu od centrale do naselja povuči optiku pa napraviti tu neku "mini centralu" i onda nas pospajati

14 godina
offline
T-Com Internet

Ma ljudi ovo je užas! Što su napravili naši "cijenjeni" političari! Čovječe, pootpuštali su praktički kompletnu tehničku ekipu i sada nema tko izaći ma teren! Ja evo već tjedan dana čekam da netko dođe i gurne paricu u regletu jer "meštri" koji su prvi put premještali paricu s ADSL dslam-a na VDSL dslam nisu imali "kacavide" da to odrade kako treba! Bogo blagi! Strava! Možete misliti! Oni pošalji ljude iz Rijeke da odrade par prijavljenih grešaka u Slavoniji! Mati moja mila! Opet kažem! Bitno da su sve ljude od struke otpustili, a sada su ostali ovi koji neznaju niti parice izbrojati kako treba, a kamoli ugurati iste u regletu jer eto nisu ponjeli "kacavide"! Osim toga, ako i znaju, jadni ne stignu jer su im toliko stvari natovarili da se raspadaju! Osim toga, ovi "agenti" na help desku, tweeteru i facebooku im i služe samo da zamagle stvari i naprave vas budalom! Sve skupa, strašno!!!

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...
Iron13 kaže...
tintin kaže...

Mogu li ikako progurati VDSL do nas koji smo daleko od centrale?

 koliko ja znam ne, bas moras biti blizu centrale.

Znači nek se ne nadam VDSLu !?
A mislio sam da mogu od centrale do naselja povuči optiku pa napraviti tu neku "mini centralu" i onda nas pospajati

 ima i ta opcija, al kod t-coma teško, eventualno u većim gradovima

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 9:44 (tenac).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
tintin kaže...
Iron13 kaže...
tintin kaže...

Mogu li ikako progurati VDSL do nas koji smo daleko od centrale?

 koliko ja znam ne, bas moras biti blizu centrale.

Znači nek se ne nadam VDSLu !?
A mislio sam da mogu od centrale do naselja povuči optiku pa napraviti tu neku "mini centralu" i onda nas pospajati

 VDSL-u se nadaj, ali ne tako skoro. Ovo o čemu pričaš zove se FTTC, dovede se optika i u ormaric se stavi DSLAM koji podržava VDSL i na njega se pospajaju korisnici. No s obzirom da praktički i ne postoji optička mreža potrebno je prvo to izgraditi, trenutno se čeka odluka europske komisije o tome i krenulo bi se u povezivanje nekih 650 naselja pod okriljem OiV-a(Njemačka i DT/HT se tome protive se da Hrvatska to radi pa sad tko izvuče deblji kraj), a i nakon toga opet se mora čekati da lokalna samouprava izgradi pristupnu mrežu.

14 godina
offline
T-Com Internet

Ovako, 22.4 sam predao zahtjev u T-Com centru za onim paketom od 215kn kao na 2 godine, Max2S sa opcijama, ako se ne varam mu je ime. Već 23.4. sam dobio mail kako je zahtjev realiziran. Do tada sam imao brzinu 4mbit i flat promet a ovim paketom bih trebao dobiti 10mbit sa flatom. No i evo dan danas i dalje mi je brzina na 4 mbit, i u MojTelekom kada se ulogiram i dalje piše ono staro, dakle 4mbit + flat. Pošto oni meni uslugu koju sam zatražio nisu uopće dali, a zahtjev kao realiziran, imam li ja mogućnost raskida tog ugovora? Također još nije prošlo ni 14 dana od toga.

I da, linija mi podržava do negdje 15mbit. I T-com tehničar mi je rekao da može 10mbit tako da nije u tome problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Imam jedno pitanje,zvao sam t-com u vezi turbo opcije više puta i kazu da nije dostupna,ali mi je agent rekao da me može prebacti na optiku uskoro (jer je vec provucena).

Imam aktiviran max2s paket za 215kn mj. i zanima me ostaje li cijena i ugovor isti jer mi je agent kaže da ostaje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne ostaje. Moraš uzeti Ultra Max2L on je 241 kunu, ako hoćeš brzinu 100 Mbita onda 10 kuna više.

Ugovor ide novi na 24 mjeseca.

Bit će!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 15:02 (unique83).
15 godina
offline
T-Com Internet

Imam jedno pitanje, koliko bi me kostala sim kartica u T-comu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ej ekipa, maloprije su me zvali iz t-com call centra i nudili tv programe za cijenu po kojoj plaćam internet i telefon. Dakle imao bi tv, telefon i internet za istu cijeni po kojoj plaćam net i telefon, još bi mi oni poslali novi receiver. Pošto nikako ne vjerujem t-comu zanima me dali je još tko od forumaša dobio ovakav ili sličan poziv? Navodno ne bih plaćao 2 pretplate za internet i telefon, nego jednu za sve troje ukoliko se odlučim prihvatiti ponudu. To je to u biti, pa eto ako je tko imao slično iskustvo neka se javi.

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice