T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.351.155
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
T-Com Internet

dovoljno je da refreshas stranicu i opet ce sve bit kao prije

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
peace_of_cake kaže...

dovoljno je da refreshas stranicu i opet ce sve bit kao prije

 Puno hvala na svemu  .

Uspio sam dobiti mailove  .

 

=======================================

 

Ispod su slike tih mailova sto sam htio vidjeti, a radi se o nekoj vrsi napada na moju mrezu.

Posto ja dosta testiram malware-a u virtualnoj masini to se najvjerojatnije odnosi na to (PC mi je cist 100%), da li mi T-Com moze blokirat privremeno ili nesto slicno zbog tih stvari (do sad nism imao nikakvih problema)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Zasto je mene maloprije zvao tehnicar da mi stoji internet kad je samoinstalacijski paket plug and play navodno?
Chaos is just somehow saying the very familiar fact that everything's complicated
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Edit... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 19:42 (froxie24).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
gogych kaže...

Prilikom jednog razgovora sa agenticom T-coma u kojem me je pokušavala nagovoriti da potpišem ugovor na 2 godine a što sam odbio izražavajući nezadovoljstvo brzinom neta,agentica mi je rekla da bi do 1. lipnja ove godine najmanja brzina trebala biti 10 mb a navodno zbog nekog zakona EU.

E sad,da li me je samo htjela time nagovoriti da potpišem ili ne,neznam ali to više nitko ne spominje.

A daleko jesam,istina no kad su polagali podzemne kablove vjerojatno su bili pijani ko deve jer su im pravci kuda kabal ide jako čudni.

 Navlakuša ništa drugo. Veliki postotak stanovništva ne može dobiti jedva 4Mbps a kamo li više. Bez skračivanja lokalnih petlji nema ništa. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

 

 

Na Moj Telekom portalu imam e-mail (*****@ri.ht.hr) ali ne znam lozinku.
Mogu mi oni poslati novu nekako ili da ih zovem?

EDIT: Sad sam tek vidio da je problem riješen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 21:23 (BudalastoStvorenje).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

  

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 21:23 (BudalastoStvorenje).
15 godina
offline
T-Com Internet

nakon godine i pol od potpisivanja ugovora, konacno su mi rekli da imam tehnicke mogucnosti da mrdnem prema nekoj vecoj brzini s trenutne 4Mbita. u pon bi tehnicar isao u centralu i prespojio me na vdsl (?) pa bi vec u ut mogao imati 30Mbit. jel normalno da to tolko dugo traje i jel stvarno treba tehnicar otic i rucno me "prespojit" na vdsl ili su me samo oprali?

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Trebam pomoc , Imam optiku i brzinu 200/100 ali pri mjerenju brzine download ide na 90 a upload 95 mbps. Je moguce da je ruter nekako limitiran i da mi nedaje preko 100mbps na lan port . 

Zelim reci da je vjv brzina ispravna jer upload dovibam 100 ali download nemogu niakko dobiti 200 mbps . ? Sta bi mogla biti stvar =?

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bass kaže...

nakon godine i pol od potpisivanja ugovora, konacno su mi rekli da imam tehnicke mogucnosti da mrdnem prema nekoj vecoj brzini s trenutne 4Mbita. u pon bi tehnicar isao u centralu i prespojio me na vdsl (?) pa bi vec u ut mogao imati 30Mbit. jel normalno da to tolko dugo traje i jel stvarno treba tehnicar otic i rucno me "prespojit" na vdsl ili su me samo oprali?

 ovisi, mene preštekali na vdsl pa sr..nje i tehničar opet u centrali visio. sve 5 sa ruterom, bla bla i oni vide da je ok ali se ne nije mogao prištekati na centralu. tako da mogu te farbati a i nemora biti tu nikad nisi sigur.

 

a ako je uvijet da ode mrdati po centrali, briga te bitno da do prebacivanja imaš net a ne meni rekli sve  ok može, pa nemože,pa može, pa kvrc 7 dana bez neta,maxa...

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

ako ruter ima 100Mbps lan portove onda je tu problem. probaj preko wifija ako mozes cisto da provjeris jel uopce imas 200/100.

 

edit: no, fino. prvo sam godino u po bio bez "tehnickih mogucnosti" i sad postoji mogucnost da nemam nikakvih mogucnosti uopce. nisam znao da je cakovec bogu iza nogu da se ne moze imati preko 4Mbita 

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 21:52 (Bass).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Bass kaže...

ako ruter ima 100Mbps lan portove onda je tu problem. probaj preko wifija ako mozes cisto da provjeris jel uopce imas 200/100.

 

edit: no, fino. prvo sam godino u po bio bez "tehnickih mogucnosti" i sad postoji mogucnost da nemam nikakvih mogucnosti uopce. nisam znao da je cakovec bogu iza nogu da se ne moze imati preko 4Mbita 

 Zvao sam t com i kaze mi da taj ZTE ima port da izdrzi to , 100 imam upload al download nece preko 90 nikako . :) vidit cemo prijavio sam smetnju . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kupi cat 6e lan kabel i radit ce
Cat 5e kabeli rade samo do 100 mbita
Pozz
Samsung S6 Edge+
Moj PC  
0 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Cat5e kabeli rade do 1 gbps, a taj ZTE ti treba mijenjat jer on ima portove po 100mbps a ne 1000mbps. Jedini router koji ima 1gbps portove je speedport i on ide s tim vecim paketima

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
JozoBozo121 kaže...

Cat5e kabeli rade do 1 gbps, a taj ZTE ti treba mijenjat jer on ima portove po 100mbps a ne 1000mbps. Jedini router koji ima 1gbps portove je speedport i on ide s tim vecim paketima

 Totalno sam zaboravio da je ista situcija bila i sa frendom u Rijeci

kome su prilikom prelaska sa 40/20 mbita na 200/100 odmah promijenili ruter za Speedport

samo sam mu ja za svaki slucaj rekao da kupi i par kablova 6E specifikacije

pozdrav

Samsung S6 Edge+
15 godina
offline
T-Com Internet

evo. sa zteove stranice za doticni uredaj:

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Cekam da me dans zove tehnicar pa cu mu ja reci da treba ruter promijeniti , tj vjerovatno ce on vec znati to . Cat 6e nemogu naci u Ri sad nego preko ebaya al nema potrebe jer kolega kaze da ce biti dobar i cat e5. Hvala svima javim sta ovi iz t coma budu napravili .

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Adict kaže...

Cekam da me dans zove tehnicar pa cu mu ja reci da treba ruter promijeniti , tj vjerovatno ce on vec znati to . Cat 6e nemogu naci u Ri sad nego preko ebaya al nema potrebe jer kolega kaze da ce biti dobar i cat e5. Hvala svima javim sta ovi iz t coma budu napravili .

 Sto ne mozes naci u Rijeci

ima ih u chipoteci i u linksa

 

Samsung S6 Edge+
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Adict kaže...

Cekam da me dans zove tehnicar pa cu mu ja reci da treba ruter promijeniti , tj vjerovatno ce on vec znati to . Cat 6e nemogu naci u Ri sad nego preko ebaya al nema potrebe jer kolega kaze da ce biti dobar i cat e5. Hvala svima javim sta ovi iz t coma budu napravili .

 Sto ne mozes naci u Rijeci

ima ih u chipoteci i u linksa

 

 Ma znam to nije bed sad kupit kabel nego prvo cekam ruter jer i 5e kabel bi trebao 1000mbps dat .. 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
15 godina
offline
T-Com Internet

konacno prebacen na vdsl i sad imam problem kao i dosta vas: od turbo 30, download je 7-8 dok je upload 5.

 

znaci upload je dobar ali download nikako da povuce podatke sa slike. tehnicka podrska kaze da su napravili neki najtemeljniji reset i sad ce vidjet ali kolko vidim, opet je po starom.

 

 

sto mi je za raditi? jel treba mjenjat qos?

 

 

 

EDIT: W10 ima ocajne drivere za acer. kineski stick vuce 24 dok lap vuce 8Mbs. stavio drivere iz 2014te i sve radu uredno.

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2016 16:08 (Bass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Kod mene rijeseno upravo . Zamjenjem stari ruter (tehnicar rekao da zte ide samo do 100mbps) dobio novi novi speed port w724v i brzina je kakva i treba biti . 

 

http://www.speedtest.net/result/5142565471.png

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozz, imam jedan problemcic, ali ga ne znam nazvati. Radi se o tome kad igram npr. online igru(CoD2) puca mi veza na 1-2sec. Koristim PC(wireless). Ping je u redu sve do trenutka kada pukne veze. Shvatio sam da problem radi mobitel na kojem je ukljucen wifi. Iako mobitel ne koristi nikakva azuriranja niti netko surfa, koristi facebook na njemu itd. lag je prisutan, no cim ugasim wifi na mobu, lag ne stane. Korisitim router Speedport w724v ci. Surfao sam na netu i vidio sam prijedlog da koristim QoS opciju, da stavim glavni priority na moj PC, uglavnom tako nesto. No naravno na ovom routeru te opcije nema. Još jedna stvar. Taj problem nisam imao dok sam koristio Siemensov router. Molim vas za pomoć. Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Nema pomoci osim da kupis sam neki ruter, speedport u bridge mod i na njega svoj ruter. A onda mozes slagat qos i sto god zelis ovisno sto kupis.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
biggyyca kaže...

Pozz, imam jedan problemcic, ali ga ne znam nazvati. Radi se o tome kad igram npr. online igru(CoD2) puca mi veza na 1-2sec. Koristim PC(wireless). Ping je u redu sve do trenutka kada pukne veze. Shvatio sam da problem radi mobitel na kojem je ukljucen wifi. Iako mobitel ne koristi nikakva azuriranja niti netko surfa, koristi facebook na njemu itd. lag je prisutan, no cim ugasim wifi na mobu, lag ne stane. Korisitim router Speedport w724v ci. Surfao sam na netu i vidio sam prijedlog da koristim QoS opciju, da stavim glavni priority na moj PC, uglavnom tako nesto. No naravno na ovom routeru te opcije nema. Još jedna stvar. Taj problem nisam imao dok sam koristio Siemensov router. Molim vas za pomoć. Hvala.

 Taj problem ti se javlja kad koristiš wireless. Igro sam cod2 prije 5 godine i imao isti problem. Jedini ti je spas da se priključiš žično.

10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jel postoji software riješenje?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

za to ne.

15 godina
offline
T-Com Internet

predan zahtjev za 50Mbit jer, zasto ne 

 

vidjet cemo do kud ce to ic.

Black Mist (520) || Dark Mist (925) || Midnight Mist (735)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Tko ima vece potrebe, od onih najsnovnijih koje nudi router od operatera, morat ce si nabavit nesto sto mu pase, recimo ja uvijek preporucam nesto mikrotikovo.
Ima ih stvarno jeftinih, a odrađuju biko koju zadacu bez problema, jer im je FW krcat mogucnkstima.
Recimi za jednog kucnog a i manjeg poslovnog korisnika, koji zeli kontrolirat wifi, qos, vlanove i cuda.
Niki od njih

Kome je dosta lan do 100 Mbita
http://www.mikrotik-hrvatska.com/komplet-routerboard-hap-lite-rb9412ndtc-p-809.html

Jeftino a mozete si slozit sto god zelite.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
T-Com Internet

Pošto sam pred malo sklopio ugovor na 24 mj (Internet+Telefon), na adresu na kojoj ne živim odnosno povremeno boravim, zanima me jedna stvar.
Naime u Petak mi je na mobitel (porukom) dospio SMS od T-Coma, u kojoj kaže "Postovani obavjestavamo Vas da je Vas e-racun za usluge u fiksnoj HT mrezi dostupan na Moj Telekom portalu. Vas HT."

Sada mene zanima (kada sam to sklapao bio mi je covjek koji radi za T-Com u kuci) te me prilikom sklapanja pitao moju e-mail adresu a ja sam njega zaboravio pitat gdje na koju ce kućnu adresu računi stizati?

Dal će stizati samo u ovom e-obliku (i gdje je username i pass) ili će stizati i na adresu gdje sam uslugu i podnio?

Hvala na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Pošto sam pred malo sklopio ugovor na 24 mj (Internet+Telefon), na adresu na kojoj ne živim odnosno povremeno boravim, zanima me jedna stvar.
Naime u Petak mi je na mobitel (porukom) dospio SMS od T-Coma, u kojoj kaže "Postovani obavjestavamo Vas da je Vas e-racun za usluge u fiksnoj HT mrezi dostupan na Moj Telekom portalu. Vas HT."

Sada mene zanima (kada sam to sklapao bio mi je covjek koji radi za T-Com u kuci) te me prilikom sklapanja pitao moju e-mail adresu a ja sam njega zaboravio pitat gdje na koju ce kućnu adresu računi stizati?

Dal će stizati samo u ovom e-obliku (i gdje je username i pass) ili će stizati i na adresu gdje sam uslugu i podnio?

Hvala na odgovorima.

 Dolazi račun samo na telekom portal. Odeš na moj.hrvatskitelekom.hr , registriraš se (trebaš OIB i oznaku korisnika koja se nalazi na računu (!!) :) ) Poslije registracije, dodaješ svoje usluge (adsl, tel linija, ako imaš mobitel i sl.) Na portalu možeš pratiti minute na tel, potrošnju prometa, račune, status ugovora, prijaviti smetnju i još 100000000 drugih stvari. Nije portal najbolje riješen (relativno dugačak load time, nestabilan....). Možeš tamo promijeniti način dobivanja računa (papirnati na adresu) ako nisi potpisao trajni nalog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2016 19:48 (aleng3).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice