T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.338.800
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
T-Com Internet

Bok

Imam pitanje? Dali se i ugovor (u t-comu naravno) za internet može produljiti prije isteka, kao što se može za mobitel?

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2016 16:13 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Mislim da se može neka 3 mjeseca prije isteka najranije

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Da, ali mislim da pod uvjetom da je novi ugovor veće vrijednosti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Produžiti na nova 24mj. možeš u bilo kojem trenutku ako ideš na veći paket ili ako uz prethodno produljenje nisi nikakav gadget dobio. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mislim da se mjesec dana pred istek ugovora može potpisati bez obzira na vrijednost. Potpisao sam cca. dva tjedna pred istek MAX2S paketa (215 kn) prelaz na MAX2XS (178 kn) bez problema u T-centru.
A nekih mjesec dana pred istek ugovora su krenuli i pozivi za produzenje ugovora od onih njihovih prodajnih predstavnika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 11:16 (vzeman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

Jel netko uspio taj paket MAX2XS ugovoriti preko broja 0800-9000?

Što sve ide u taj paket?

Jel stvarno taj paket 178kn?

Koliko sam uspio pohvatati u ponudi je za starije od 60 god. (što nisam) te za one kojima je istekla ugovorna obaveza (meni je).

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 12:00 (tintin).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Preko 0800 9000 kažu da samo oni koji su preko 60 to mogu, ja sam zvao na 0800 611362 i tamo sam preko njih dogovorio za 185 kn na godinu dana ugovor flat fiksni pozivi, 1000 min prema mobitelima, bez uspostave poziva, 50mbita i naravno flat internet promet

 

Ps

Uzeo sam na godinu dana ugovor jer mi tako više odgovara pa je cijena za 6kn viša nego da sam išao na dvije godine

 

No ja svejedno dok mi ne dođe prvi račun nisam miran

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 15:49 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Jucer me zvao T-Com, kao prema novom zakonu ili sta, vise se nenaplacuje brzina od 10, a meni ce valjda kroz par dana ukljuciti i 20 i to besplatno, bez ikakvog placanja. Nisam ni znao da mogu imati tu brzinu, ili ce mi staviti tu, pa koliko bude mogla moja linija povuci. Nadam se da ce upload barem do 1 doci.

 

Jel jos tko dobio takav poziv?

 

EDIT: Gdje da vidim kolika mi je trenutno max brzina u THOMSON TG782 ruteru?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 12:25 (RedHill).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Budes vidio na iducem racunu. Brzina 10 I 20 se vise ne naplacuje ali je odlican nacin za provuc novi ugovor.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Evo od jutra u mojoj ulici postavljaju novi kabel i idu do svakog ormarića na kući. Ponadao sam se da je optički do kuće(FTTH) :-) ali naravno da nije, lik veli da je koaksijalni, kaže 100 Mbps max. glavni kabel je optički naravno. Inače ulica je u Trnju u Zagrebu i to stari kvart sa puno kuća, bez stambenih zgrada. Ako je koaksijalni to bi onda trebala bit hibridna HFC mreža koju koriste većinom kabelski operateri. Da li to znači da mi ulica dobiva optiku ali sa HFC ograničenjima pa će brizina biti max 100Mbps?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Da trenutno će ti oko 100mbps biti max dok vip i bnet ne prijeđu na docsis3.1 iduće godine a onda će brzine biti i veće. Baš me zanima hoće li i upload onda biti veći u paketima.
9 godina
offline
T-Com Internet

Dobijas bnet/vip, kabelsku. Optika nije optika ako ti nije u kuci. To "optika s ogranicenjima hfc na 100mbs" ne postoji u biti. Il imas jedno il imas drugo a 100mbs je ogranicenje koje operater odredi (ovisno i koji sistem koristi jel docsis x.x). Danas 100, sutra 200 :) Al i dalje kabel :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Dobijas bnet/vip, kabelsku. Optika nije optika ako ti nije u kuci. To "optika s ogranicenjima hfc na 100mbs" ne postoji u biti. Il imas jedno il imas drugo a 100mbs je ogranicenje koje operater odredi (ovisno i koji sistem koristi jel docsis x.x). Danas 100, sutra 200 :) Al i dalje kabel :)

 Mislim da to definitivno nije bnet/vip tj. kabelska nego HT-ov fttc. Kad je lik spomenuo koaksijalni kabel pomislio sam odmah na hfc ali i fttc koristi koaksijalni kabel do krajnjeg korisnika ili se varam?

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
t00mob kaže...

Mislim da to definitivno nije bnet/vip tj. kabelska nego HT-ov fttc. Kad je lik spomenuo koaksijalni kabel pomislio sam odmah na hfc ali i fttc koristi koaksijalni kabel do krajnjeg korisnika ili se varam?

 Varas se.

15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...
Budes vidio na iducem racunu. Brzina 10 I 20 se vise ne naplacuje ali je odlican nacin za provuc novi ugovor.

 

Je poznato otkad ovo vrijedi, ovaj mjesec ili sljedeći? Na webu im je i dalje stara ponuda sa nadoplatom za sve iznad 4.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
t00mob kaže...

Mislim da to definitivno nije bnet/vip tj. kabelska nego HT-ov fttc. Kad je lik spomenuo koaksijalni kabel pomislio sam odmah na hfc ali i fttc koristi koaksijalni kabel do krajnjeg korisnika ili se varam?

 Varas se.

 "Fiber to the curb/cabinet/closet implies that coaxial cable or another medium might carry the signals the very short distance between the curb and the user inside the home or business."

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
TIR669 kaže...
Wontay kaže...
Budes vidio na iducem racunu. Brzina 10 I 20 se vise ne naplacuje ali je odlican nacin za provuc novi ugovor.

 

Je poznato otkad ovo vrijedi, ovaj mjesec ili sljedeći? Na webu im je i dalje stara ponuda sa nadoplatom za sve iznad 4.

 

Ajmo opet, ako si na adsl-u 4mbit je besplatna a 10mbit se plaća. Ako si na vdsl-u 20mbit je besplatna a sve ostalo se placa.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

to ti je bnet 100%, prosli tjedan su u mojoj ulici postavili ormarice, i to ravno mjesec dana nakon sto sam vragu potpisao na dvije godine, u kaslic ces dobit njihovu ponudu za trio paket itd.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
t00mob kaže...
sandokan111 kaže...
t00mob kaže...

Mislim da to definitivno nije bnet/vip tj. kabelska nego HT-ov fttc. Kad je lik spomenuo koaksijalni kabel pomislio sam odmah na hfc ali i fttc koristi koaksijalni kabel do krajnjeg korisnika ili se varam?

 Varas se.

 "Fiber to the curb/cabinet/closet implies that coaxial cable or another medium might carry the signals the very short distance between the curb and the user inside the home or business."

Znaci, pogledao si definiciju FTTC. Bravo. To nitko nije ni spominjao. Spominjao si da definitivno nije bnet al da ce do tebe koaksijalcem dolazit HT!

Sad pogledaj koju tehnologiju koristi xDSL, a koju tehnologiju koristi cable internet.

Onda nadji jedan primjer gdje je HT koristio koaksijalac za postavljanje bilokakve usluge pa se vrati.

 

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Po novom je prodajni agent ili djelatnik u tcentru prilikom unosa zahtjeva za optiku dužan dogovoriti točan termin instalacije optike s korisnikom, a najranije 3 radna dana od unosa zahtjeva  Uskoro će i printane obavijesti u kasliće sa posebnim ponudama za prelazak na HT optiku

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...
TIR669 kaže...
Wontay kaže...
Budes vidio na iducem racunu. Brzina 10 I 20 se vise ne naplacuje ali je odlican nacin za provuc novi ugovor.

 

Je poznato otkad ovo vrijedi, ovaj mjesec ili sljedeći? Na webu im je i dalje stara ponuda sa nadoplatom za sve iznad 4.

 

Ajmo opet, ako si na adsl-u 4mbit je besplatna a 10mbit se plaća. Ako si na vdsl-u 20mbit je besplatna a sve ostalo se placa.

 

To nije kako sam ja razumio gornji post.

 

Ali dobro, još jača razina logike - ako nemaš mogućnosti za brži internet, nadoplati da bi mogao imati osnovnu brzinu bržeg.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
t00mob kaže...
sandokan111 kaže...
t00mob kaže...

Mislim da to definitivno nije bnet/vip tj. kabelska nego HT-ov fttc. Kad je lik spomenuo koaksijalni kabel pomislio sam odmah na hfc ali i fttc koristi koaksijalni kabel do krajnjeg korisnika ili se varam?

 Varas se.

 "Fiber to the curb/cabinet/closet implies that coaxial cable or another medium might carry the signals the very short distance between the curb and the user inside the home or business."

Znaci, pogledao si definiciju FTTC. Bravo. To nitko nije ni spominjao. Spominjao si da definitivno nije bnet al da ce do tebe koaksijalcem dolazit HT!

Sad pogledaj koju tehnologiju koristi xDSL, a koju tehnologiju koristi cable internet.

Onda nadji jedan primjer gdje je HT koristio koaksijalac za postavljanje bilokakve usluge pa se vrati.

 

 Don't get ur panties in a bunch. Ti si 100% siguran da HT baš nigdje u cijeloj HR ne koristi koaksijalac? U nijednom jedinom kvartu u HR?  Za kvart poput moga to bi bilo idealno. Za b.net sam rekao da mislim da definitivno nije jer sam par puta zvao i rečeno mi je bilo svaki put da zasad nemaju u planu pokrivati stare kvartove poput moga sa kućama bez ijedne stambene zgrade u blizini. I to stalno ponavljaju. Poanta je da fttc ne isključuje koaksijalni kabel. Znači MOGUĆE je da to bude i HT-ov fttc. Sad, da li se radi o 1% ili 2% mogućnosti , to je drugo pitanje :-) ali MOGUĆE je.

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
t00mob kaže...
sandokan111 kaže...
t00mob kaže...
sandokan111 kaže...
t00mob kaže...

Mislim da to definitivno nije bnet/vip tj. kabelska nego HT-ov fttc. Kad je lik spomenuo koaksijalni kabel pomislio sam odmah na hfc ali i fttc koristi koaksijalni kabel do krajnjeg korisnika ili se varam?

 Varas se.

 "Fiber to the curb/cabinet/closet implies that coaxial cable or another medium might carry the signals the very short distance between the curb and the user inside the home or business."

Znaci, pogledao si definiciju FTTC. Bravo. To nitko nije ni spominjao. Spominjao si da definitivno nije bnet al da ce do tebe koaksijalcem dolazit HT!

Sad pogledaj koju tehnologiju koristi xDSL, a koju tehnologiju koristi cable internet.

Onda nadji jedan primjer gdje je HT koristio koaksijalac za postavljanje bilokakve usluge pa se vrati.

 

 Don't get ur panties in a bunch. Ti si 100% siguran da HT baš nigdje u cijeloj HR ne koristi koaksijalac? U nijednom jedinom kvartu u HR?  Za kvart poput moga to bi bilo idealno. Za b.net sam rekao da mislim da definitivno nije jer sam par puta zvao i rečeno mi je bilo svaki put da zasad nemaju u planu pokrivati stare kvartove poput moga sa kućama bez ijedne stambene zgrade u blizini. I to stalno ponavljaju. Poanta je da fttc ne isključuje koaksijalni kabel. Znači MOGUĆE je da to bude i HT-ov fttc. Sad, da li se radi o 1% ili 2% mogućnosti , to je drugo pitanje :-) ali MOGUĆE je.

 

xDSL će teško preko koaksijalca.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
t00mob kaže...

Don't get ur panties in a bunch.

 Lol. Poanta je da pitas nesto "dal se varam" a vec imas predodredjeno misljenje sta je, i ne samo to, vec ga ni ne zelis promjenit ako to isto misljenje mozda nije tocno. Samim tim, postavlja se pitanje, zasto uopce pitas? Pitas da bi dobio pozitivan odgovor na nesto sto bi ti htio, ne na nesto sto ce se dogodit pa si se uzbudio jer nisi dobio pozitivan odgovor i to ti iz nekog razloga ne pase.

t00mob kaže...

Ti si 100% siguran da HT baš nigdje u cijeloj HR ne koristi koaksijalac? U nijednom jedinom kvartu u HR?  Za kvart poput moga to bi bilo idealno.

Da, bilo bi idealno tebi. Sad da razumijes kako radi kabel kako radi xdsl bilo bi ti mozda jasnije zasto ne miksaju te 2 usluge. Al posto daljnje objasnjavanje nema smisla, potrazi to na netu, mozda ti sine.

t00mob kaže...

Za b.net sam rekao da mislim da definitivno nije

Mislis da definitivno nije :) Zanimljiva logicka konstatacija.

t00mob kaže...

Poanta je da fttc ne isključuje koaksijalni kabel. Znači MOGUĆE je da to bude i HT-ov fttc. Sad, da li se radi o 1% ili 2% mogućnosti , to je drugo pitanje :-) ali MOGUĆE je.

Poanta je da ti uopce ne razumijes sto je FTTC. FTTC ne iskljucuje koaksijalac, to niko nikad nije ni napisao. Koaksijalac iskljucuje HT.

Moguce je i da sutra padne meteor na zemlju i unisti je. Ovak mi nekako zvucis s tim "moguce je".

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
wAlpha kaže...

Po novom je prodajni agent ili djelatnik u tcentru prilikom unosa zahtjeva za optiku dužan dogovoriti točan termin instalacije optike s korisnikom, a najranije 3 radna dana od unosa zahtjeva  Uskoro će i printane obavijesti u kasliće sa posebnim ponudama za prelazak na HT optiku

 Pa dobro šta su se tek sad sjetili ponudit ljudima prelazak na optiku?

Nije valjda da su i za to trebali od Hakoma dobiti dozvolu?

16 godina
offline
T-Com Internet

Kada se potpise Magenta, da li se automatski produzuje ugovor na sve opcije (maxtv, internet, telefon, mob) na 2 godine?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Da. Ja ju nisam uzeo jer bi mi maxtv poskupio (ukinuli bi mi neke postojeće bonuse).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Kada se potpise Magenta, da li se automatski produzuje ugovor na sve opcije (maxtv, internet, telefon, mob) na 2 godine?

 Ja sam baš uzeo neki dan..nista ti se neproduzuje..ugovori ostaju kako su i bili...

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet

Meni je agent rekao da se sve produžuje....?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...

Meni je agent rekao da se sve produžuje....?

 Neznam kad je to bilo...meni su rekli da se ništa neproduzuje i rekli su ovaj razgovor se snima tako da ako bi bilo šta odmah zalba...ali i u moj telekom piše da nema produzene obveze..sve stoji kao i prije..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice