T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.337.433
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,
došla mi je danas pošiljka od T-coma. S obzirom na način njihova poslovanja i s obzirom na to da od njih nisam ništa tražio niti imao informaciju da bi nešto mogli slati, nisam preuzimao paket. Zvao sam korisničku službu da vidim o čemu se radi pa sam dobio informaciju da su mi automatski poslali novi router s kojim se prebacujem s 4Mbitne veze na 20Mbitnu te da cijeli postupak ništa ne košta niti donosi ikakve dodatne mjesečne troškove.

Je li netko od vas bio u istoj situaciji i je li sve uistinu besplatno ili negdje u svemu ovome postoje sitna slova? Ne da mi se s njima natezati u slučaju da su nešto prešutjeli pa radije triput provjerim prije nego od njih nešto uzmem.

Zahvaljujem.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Mackey kaže...

Pozdrav,
došla mi je danas pošiljka od T-coma. S obzirom na način njihova poslovanja i s obzirom na to da od njih nisam ništa tražio niti imao informaciju da bi nešto mogli slati, nisam preuzimao paket. Zvao sam korisničku službu da vidim o čemu se radi pa sam dobio informaciju da su mi automatski poslali novi router s kojim se prebacujem s 4Mbitne veze na 20Mbitnu te da cijeli postupak ništa ne košta niti donosi ikakve dodatne mjesečne troškove.

Je li netko od vas bio u istoj situaciji i je li sve uistinu besplatno ili negdje u svemu ovome postoje sitna slova? Ne da mi se s njima natezati u slučaju da su nešto prešutjeli pa radije triput provjerim prije nego od njih nešto uzmem.

Zahvaljujem.

 Svima kojima postane dostupan VDSL dobiju novu brzinu od 20mbita bez dodatne naknade ili produženja ugovorne obveze. Uz to mora ići i drugi router. 

12 godina
offline
T-Com Internet
posto imam 10mbit net i max tv hd, a ne moze ici vise pitao sam dal ima koji nacin za brži net.
i covjek mi je rekao da ce mi dati turbo mix za 10kn 100giga po 30mbita 4g.
koliko ja znam to je onaj hibridni net za ljude koji imaju bakar do 4 mbita i dolazi huawei ruter.

on je meni rekao da cu moci imati na parici i dalje 10 mbita flat, a da ce ovaj 4g net ici posebno kao neki hotspot, na nekom malom uredjaju i da ce biti neovisan o netu preko parice. da ostaje stari ruter za net i max tv, a ovaj neki uredjaj ce biti kao hotspot sa drugom ip adresom i tu cu imat tih 100 giga do max 30/5 brzine za 10kn..
da li to stvarno moze tako funkcionirati?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
shilev kaže...
posto imam 10mbit net i max tv hd, a ne moze ici vise pitao sam dal ima koji nacin za brži net.
i covjek mi je rekao da ce mi dati turbo mix za 10kn 100giga po 30mbita 4g.
koliko ja znam to je onaj hibridni net za ljude koji imaju bakar do 4 mbita i dolazi huawei ruter.

on je meni rekao da cu moci imati na parici i dalje 10 mbita flat, a da ce ovaj 4g net ici posebno kao neki hotspot, na nekom malom uredjaju i da ce biti neovisan o netu preko parice. da ostaje stari ruter za net i max tv, a ovaj neki uredjaj ce biti kao hotspot sa drugom ip adresom i tu cu imat tih 100 giga do max 30/5 brzine za 10kn..
da li to stvarno moze tako funkcionirati?

 Mislim da si nešto pomiješao ili ti lik nije dobro rekao.

 

Za Turbo Mix dolazi Huawei router sa mobilnom karticom u routeru i tu je 100GB mjesečno do 30/5 a nakon toga se spušta brzina na klasičnu ADSL brzinu koju imaš. Na taj router spajaš i MaxTV i njega koristiš kao primarni i jedini uređaj za pristup internetu.

 

Ovaj drugi neovisni uređaj je Internet za sve. Tu imaš 30GB za 49kn/mj plus rata za router. To nema veze s povećanjem brzine na ADSLu nego je to nova usluga koju ti je očito uvalio. Nazovi SZK i pitaj šta ti je uneseno.

12 godina
offline
T-Com Internet

znam odprilike sto je hibridni net, a sto ovaj internet za van i bas sa nekolko puta pitao i kaze covjek da mi ostaje ruter koji imam i da za 10kn dobivam jos 100 giga na 30 mbit brzine dodatno u 4g preko nekog uredjaja ala hotspot.
ni meni to nije jasno

hibridni net moze ici ako imam 10mbit bakar, cuo sam da ide samo onima sa 4?
max tv ne papa tih 100 giga jel tako?

u biti me zanima da li mogu imati max tv hd + 10 mbit net + taj mix turbo?? takva je moja situacija

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.4.2018 18:43 (shilev).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet
vidim da se pisalo o ovome prije par mjeseci.
ne mogu pokrenuti maxtv2go na latopu, ni na chrome, ni preko onog programa koji se skine ako nemas chrome. uvijek se smrzne slika nakon minute-dvije i browserpluginhelper javi gresku. ocito je problem u tom browserpluginhelperu.
probao sam iskljuciti i antivirus, ali nista. firewall je ok.
probano na 2 laptopa, ista stvar..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Jel se netko spojio na onaj terastream? 1gbps up/down? Meni pise dostupno ali sam zvao, ipak nema tv-a tu vec koriste maxtv to go za tv, sto mi ne odgovara. Nije da je mnogo bitno, ali eto, cisto informativno me zanima koji router dijele i kako radi to u stvarnim uvjetima.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Jel se netko spojio na onaj terastream? 1gbps up/down? Meni pise dostupno ali sam zvao, ipak nema tv-a tu vec koriste maxtv to go za tv, sto mi ne odgovara. Nije da je mnogo bitno, ali eto, cisto informativno me zanima koji router dijele i kako radi to u stvarnim uvjetima.

 MaxTV ne radi preko toga ali ide MaxTV2Go i možeš od HTa kupiti i Android TV box na kojem će ti raditi MaxTV2Go. Uređaj možeš dobiti za 1kn ako ideš na UO na 24 mj.

 

Dobije se Interno EG400.

9 godina
offline
T-Com Internet

Thx, al kako se to ponasa u stvarnosti? :)

I meni osobno ne pase taj maxtv to go itd.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nemam pojma jer nisam u području gdje je dostupno :)

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...

Jel se netko spojio na onaj terastream? 1gbps up/down? Meni pise dostupno ali sam zvao, ipak nema tv-a tu vec koriste maxtv to go za tv, sto mi ne odgovara. Nije da je mnogo bitno, ali eto, cisto informativno me zanima koji router dijele i kako radi to u stvarnim uvjetima.

 -----------------

 

EDIT A vec je jedan odgovorio. zanemari onaj post. ZA VDSL su davali AVMFritzbox.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 17:01 (Jebodiah).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Moze broj il kontakt od prodajnog predstavnika, ili ako ima koji tu na forumu, nek se javi, istice mi ugovor uskoro pa da cujem ponudu 😋
Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Moze i meni istice mi ugovor 1.06. pa bi htio cut ponudu
Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
209kn je max3, 5 kn prošireni, 15kn sport plus,
Samo zatrazite predstavnika na ht stranici
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 0:11 (Ag008).
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ako budu dobre volje možda će vam se netko  javiti a možda i neće.

Početkom mjeseca sam zatražio posjet prodajnog predstavnika ht i prođe 5 radnih dana i nitko se ne javi. Ponovio sam ponovo zahtjev i prođe 28 sati i javi se prodajni predstavnik. Zatražio oib da provjeri korištenu uslugu i  i kaze malo sam u gužvi,kada provjerim zovem sutra oko 14h. Odgađam neke obaveze i čekem poziv ili dolazak pp ht, još uvijek čekam al poziva nema ni nakon 48h. Profesionalno nema što.

16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
seherac kaže...

Ako budu dobre volje možda će vam se netko  javiti a možda i neće.

Početkom mjeseca sam zatražio posjet prodajnog predstavnika ht i prođe 5 radnih dana i nitko se ne javi. Ponovio sam ponovo zahtjev i prođe 28 sati i javi se prodajni predstavnik. Zatražio oib da provjeri korištenu uslugu i  i kaze malo sam u gužvi,kada provjerim zovem sutra oko 14h. Odgađam neke obaveze i čekem poziv ili dolazak pp ht, još uvijek čekam al poziva nema ni nakon 48h. Profesionalno nema što.

 A samo da vidiš kako nađu vremena i volje kada im najaviš potpuno otkazivanje usluge. Ima na njihovoj stranici neki obrazac kojeg se popuni. U mom slučaju nije prošlo 24 sata a barem su 5 puta zvali, nudili, kumili i na kraju kada su valjda skontali da ih zaista napuštam (nakon gotovo 20tak godina, neprekidno), onda mi je jedna milostiva rekla da neka zapamtim da kada se budem vraćao kod njih moguće da neće biti kapaciteta na mojoj centrali da mi puste fiksni broj. To me je toliko potreslo, da sam sav u "strahu" za moju liniju koju sam platio 1800 dojč maraka odgovorio neka si ju nabiju u mjesto kojeg Sunce nikad ne obasja.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
10 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Nazvao sam prodajnog predstavnika i lik se počeo izmotavati kako mu je kolegica uzela par dana godisnjeg i da zato nije zvao. Pitam ga koju bi mi cijenu mogao dati za Max3 kaže 250kn. Kao pošto sam na Iskonu ne može jeftinije. Kako onda drugi daju za 209kn,veli samo za Vip. Hvala vam i doviđenja. Obiteljska mob. tarifa 4 člana + max3 nije im dovoljna za dati popust koji dobivaju i drugi. Inaće na Iskonu plačam 199 kn za  Trio Total 50 tako da ću ih trpiti do neke bolje ponude.

 

12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Imam li sanse uz 14-20 mbit uz maxtv? dal je moguce tako zagusiti vezu, kad ne radi maxtv imam full brzinu ili to ne funkcionira tako?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne baš. Prije 10mbps+maxtv.

Btw na mom ormaru su valjda pustili vectoring.

 

Prije https://image.prntscr.com/image/lgDlZE-mQ-ejIAxmYOV5lg.jpeg

sada https://image.prntscr.com/image/vYM3Jrj1QsyAP6NOVoF4Tg.jpeg

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
offline
T-Com Internet

Jel ko uspio produžiti paket +60 ( tel+net do 20mbp/s)i šta su ponudili i za koliko para mjesečno?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Jel ko uspio produžiti paket +60 ( tel+net do 20mbp/s)i šta su ponudili i za koliko para mjesečno?

za sada ništa. meni odgovaraju (broj je od roditelja) da TA opcija više ne postoji, odn. da se ne može produžiti po istim uvjetima. a obrazloženje je da je to bilo samo za one koji nisu do sada imali adsl. prozirno i potpuno neuvjerljivo objašnjenje. 

 

jedino što nude je klasični 239 duo paket (net+tel). to je ponuda od FB szk i od t-com web shopa. ovisno o dobroj volji nekoga od njih, mogu MOŽDA proslijediti zahtjev nekoj "višoj" službi. valjda onoj za zadržavanje klijenata. ja čekam taj poziv preko 10 dana. i ništa. 

 

plaćati nešto 70kn više a dobivati i dalje potpuno ISTU uslugu, jednostavno nema smisla. mislim da se pozdravljam s njima nakon 20+ godina korištenja ako ne ponude barem iste uvjete. čak ni ne tražim smanjenje cijene. 

 

 

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Isto i meni rekli.

Pa bez ug.obveze ovaj paket kosta 217 kuna.

Mislim da ce dobiti odjeb poslije ljeta.

Nisu normalni.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Ne baš. Prije 10mbps+maxtv.

Btw na mom ormaru su valjda pustili vectoring.

 

Prije https://image.prntscr.com/image/lgDlZE-mQ-ejIAxmYOV5lg.jpeg

sada https://image.prntscr.com/image/vYM3Jrj1QsyAP6NOVoF4Tg.jpeg

 Oho, znaci pocelo je i sa time.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Ne baš. Prije 10mbps+maxtv.

Btw na mom ormaru su valjda pustili vectoring.

 

Prije https://image.prntscr.com/image/lgDlZE-mQ-ejIAxmYOV5lg.jpeg

sada https://image.prntscr.com/image/vYM3Jrj1QsyAP6NOVoF4Tg.jpeg

 Odlično! U kojem dijelu RH živiš?

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Rijeka, FTTC Rastočine.

Sutra ću kliknuti na aktivaciju Turbo 100 da ne bi bilo problema s profilima i maxtvom preko noći ako je sve na automatici.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 19:58 (Ag008).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
lola25 kaže...

Isto i meni rekli.

Pa bez ug.obveze ovaj paket kosta 217 kuna.

Mislim da ce dobiti odjeb poslije ljeta.

Nisu normalni.

 217? di si to našla? meni stalno tupe da je najniže 239 na 24mj.

čak i tih 217 je prihvatljivije, ali opet bezrazložno poskupljenje za istu uslugu. 

 

ja sam za sada bacio oko na iskon. vip nudi za kakvih 190kn, optima oko 220, ali kod njih nema ugovora i uspostave poziva. niže cijene za kakvih 10-20kn možeš dobiti ako si u nekom većem gradu gdje postoji infrastruktura od drugih operatera. ako imaš samo od t-coma, onda klinac. sve je skuplje.

 

ugl, ako t-com bude inzistirao na 239, odoh ja na iskon di ću za tu (i manju) cijenu dobiti još i tv uslugu. 

 

odi na kompare.hr. njihovi operateri mogu isposlovati još kakvih 10ak kn niže cijene od onih službenih.

 

 

 

@Ag008, zašto misliš da bi moglo biti problema sa profilima? sada gledam taj tvoj screenshot, odem pogledati i meni je omogućeno turbo 100. ali nemam tv uslugu. klik, pa što bude... dr'šte mi fige! :D

 

 

EDIT: banana. kaže Sanja P. da je to samo sa optiku. jako su organizirani kada ne znaju koji je korisnik na kojoj infrastrukturi. pa, šta mi onda nudite nešto što ne mogu imati. ja sam za svaki slučaj kliknuo, kažu, javit ćemo se za 24 sata. baš da vidim... :D

 

u nadi je spas. a nada se bavi najstarijim zanatom.

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 20:37 (viking.software).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Max2 149kn

Max3 209kn

https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici

 

Nazvati će vas kada im ostavite podatke.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Na ugovoru koji si potpisao prije dvije godine ti pise, 24mjeseca toliko i toliko, bez ug.obveze toliko.

Ugovore su slali postom a bili su i na HT stranicama u tvom profilu. 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 23:01 (lola25).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Max2 149kn

Max3 209kn

https://www.hrvatskitelekom.hr/predstavnici

 

Nazvati će vas kada im ostavite podatke.

 

Za nove korisnike je ta cijena. 

Tako kazu.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice