Tcom MAXnet mini paket

poruka: 78
|
čitano: 64.945
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
jpelko2 kaže...
valisaurea kaže...
ABCD1919 kaže...

Može ići ova antena?

Mislim, fizički će moći ali je 35db pa sad neznam, da li će adapter moći izgurat to,

Ruter zte mf(neke brojke mislim 283 ) +

 i ja sam mislio kupitu tu antenu,no kako imam stalno 7-7,20 brzinu

a znamo da je ruter limititiran na tu brzinu

ne znam što bi dobili stim,ako uspiješ povećati brzinu svaka čast

trenutno stanje

 Imam pitanje.

 

Znači - ti s novim modemom koji je 4G si i spojen na 4G ali je brzina limitirana na 7.2? Možeš li još jedanputi izvrtiti Speedtest da vidim neke stvari.

 

Jer ja imam onaj stariji modem, koji je 3G i brzina mi je 7.05 a upload 0.5 što je dosta manje nego kod tebe.

 

Jel to znači da s 4G je veća upload brzina i nešto download? Zanima me i za ping. Meni je redovito preko 100 ms. Zanima me koliko je na 4G.

 

Hvala unaprijed.

 

 Upload nije reguliran te kao takav varira ovisno o dostupnosti signalom mobilne mreže/propusnosti parice, isto vrijedi i za 3G i 4G. Što se downloada tiče, mislim da je 7.2 najviše što se može imati.

12 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

Mislim da je i Upload reguliran i to otprilike na 2-2.5 mbit. 

 

Ja sam stvarno zadovoljan s ovim kao alternativom za ADSL. S obzirom na slabu propusnost parice i udaljenost od centrale koju sam imao te brzinu na 1/0.5 na ADSL-u, ovih 7.5/2.5 su mi stvarno preporod. A da ne pričamo o stabilnoj vezi koja ne puca...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
Pozz imam jedan veliki problem sa maxnet mini
Situacija je sljedeca da kada ostane bez 4g mini se blokira i nezeli raditi preko 3g!!internet vise nemam nego imam i gubim zivce svaki pit ga iskljucit iz struje da bi proradio!molim za pomoc,
unaprijed hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
Jel imaš antenu?
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

nemam antenu!:(

mislis da bi mogla biti stvar u anteni

kako to da on zablokira iako se vrati signal nije mi jasno da se nemoze pokrenuti sam 

imas neki dobar prijedlog koju antanu da kupim 

unaprijed hvala

7 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

izvini radi se o ruteru b68a i 3g je ne 4g!!

zadovoljan sam sa brzinom ali mi je nestabilna linija i puca stalno

12 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

Svejedno... Antena bi ti svakako pojačala signal, a samim time i stabilnost veze. T-com kao provider je obavezan isporučiti dodatne antene za uređaj, ukoliko isti ima mogućnost spajanja vanjskih antena. Zovi službu za korisnike i traži dodatne antene... Ako ti agent kaže da nema pojma o tome, traži da ti pošalje tehničara. 

 

Govorim iz osobnog iskustva.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

ima li tko poteškoća ovih dana ,od petka ,sa brzinom 

koristim ovaj ruter već skoro godinu dana brzina je bila cc 7-7,20 i to stabilna

ovih dana stalno prekida ,palim ga svako malo a brzina od 0,3 -5

danas oko podne bilo 7,sada je 1,2

stalno je nestabilan 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

Teško je imati stabilnu brzinu na mobilnom internetu, pravi si sretnik ako imaš uglavnom 7 mb/s

Jer sve ovisi o opterećenju bazne stanice, kod mog susjeda je brzina uvijek od 2,3-4,5 mb/s kada mjeri na speedtestu.

Mislim da je propisana minimalna brzina za taj paket 1 ili 1.5 Mb/s, nebi trebala onda ići ispod 1, ili se puno korisnika prikvačilo na baznu stanicu.

 

7 godina
neaktivan
offline
Tcom MAXnet mini paket

Pozdrav svima!

 

imam problem pa se nadam da će mi netko ovdje moći pomoći ili objasniti.

Maxnet mini uslugu imam oko mjesec i pol dana, Ruter 4g ZTE mf283+. Speedtest kaže da mi je download 7,20 Mps ali kad skidam bilo što sa neta, najviše mi ide na 850 Kbps. 

Danas sam zvala tehničku podršku t-com i rekli su mi da nemaju pojma zašto se pojavljuje ta blokada budući da mi (kod njih) i kartica i ruter rade bez greške i savjetovali su mi da napišem prigovor na uslugu. 

Nije mi jasno zašto imam tu blokadu, usporeno mi je i na kompu i na laptopu i na mobitelima i na tv, pa njihova teza da komp ima blokadu ne stoji, tim više što sam prije toga imala data karticu t-coma na starom mobitelu i spajala se preko Wifi bez greške sa punom 4g brzinom.

 

Molim pomoć pametnijih od mene.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
taratara kaže...

Pozdrav svima!

 

imam problem pa se nadam da će mi netko ovdje moći pomoći ili objasniti.

Maxnet mini uslugu imam oko mjesec i pol dana, Ruter 4g ZTE mf283+. Speedtest kaže da mi je download 7,20 Mps ali kad skidam bilo što sa neta, najviše mi ide na 850 Kbps. 

Danas sam zvala tehničku podršku t-com i rekli su mi da nemaju pojma zašto se pojavljuje ta blokada budući da mi (kod njih) i kartica i ruter rade bez greške i savjetovali su mi da napišem prigovor na uslugu. 

Nije mi jasno zašto imam tu blokadu, usporeno mi je i na kompu i na laptopu i na mobitelima i na tv, pa njihova teza da komp ima blokadu ne stoji, tim više što sam prije toga imala data karticu t-coma na starom mobitelu i spajala se preko Wifi bez greške sa punom 4g brzinom.

 

Molim pomoć pametnijih od mene.

 

 https://laprdim.wordpress.com/2009/07/03/razlika-izmedu-mbps-i-mbps/

7 godina
neaktivan
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket

Izgleda da sam se krivo izrazila.

Dakle brzina skidanja datoteke je oko 800 KB/s, što je, po meni 0,80 Mbps. A speedtest mi veli download 7,20 Mbps.

Zašto?

7 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
taratara kaže...

Izgleda da sam se krivo izrazila.

Dakle brzina skidanja datoteke je oko 800 KB/s, što je, po meni 0,80 Mbps. A speedtest mi veli download 7,20 Mbps.

Zašto?

 800 KB/s = 6,4 Mbps

Razlikuj malo b(bit) i veliko B(bajt)

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Tcom MAXnet mini paket

Hvala na pojašnjenju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

Jel je u tom paketu 100gb prometa po brzini 7.2 mbps a nakon toga smanjenje na 1 mbps ili je Flat nema smanjena brzine nakon potrošenih 100gb.

Gledam njihov cijenik i nigdje ne piše tih 100gb i smanjenje brzine, da nisu nešto mijenjali.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
kran kaže...

Jel je u tom paketu 100gb prometa po brzini 7.2 mbps a nakon toga smanjenje na 1 mbps ili je Flat nema smanjena brzine nakon potrošenih 100gb.

Gledam njihov cijenik i nigdje ne piše tih 100gb i smanjenje brzine, da nisu nešto mijenjali.

 Nikad nigdje nije ni pisalo da se brzina smanjuje nakon 100GB. Prvo je bilo 40Gb pa su digli kasnije. Pise samo da garantiraju 1Mbps ali da brzina moze biti i veca. Vecini ljudi je oko 7Mbps.

11 godina
offline
Tcom MAXnet mini paket

Na mjestu gdje imam vikendicu bih htio dovući internet, zvao službu za korisnike da vidim da li je dostupno, odgovorili mi da MAXadsl nije, ali da MAXnet mini može, e sad mene zanima kakva je trenutno situacija s tim...vidim da mnogi govore o nekih 7Mbit koji se nakon 100GB pretvaraju u 1,40Mbit, a budući da dosta vremena provodim na YT i streamovima, je li tih 1,4Mbita dovoljno za kvalitetno gledanje streamova i YT-a?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tcom MAXnet mini paket
valisaurea kaže...
aleng3 kaže...

Ah cuj...

TCOM ispunjava ono što piše u ugovoru, tj. daju minimalno 1Mb/s (čak i malo više jel?).

Neznam ni sam zašto dopuštaju veće brzine al nek im bude. Ali se slažem da je to ograničavanje brzine nakon potrošenih 100GB (po najnovijim informacijama) prevara korisnika jer to nigdje u ugovru ne piše niti to itko spominje (ni zaposlenici u tcentru, ni SZK, ni ljudi na Facebooku ili Twitteru) čak i izravno negiraju.

Ja sam zainteresiran zato što plaćam paket 4/0,5 a nemam niti 1Mb/s DL, tako da bi mi Maxnet Mini dobrodošao u svakom pogledu.

Zanima me rok u kojem su vam došli to instalirati nakon potpisivanja ugovora (piše 30 dana ali se nadam da je kraći rok?)

Ovdje gdje živim imam dobar 3G/4G signal na Tcom mreži pa se nadam da neću imati problema s time.

Jeste uzeli na ugovornu obvezu ili ? Čitam po netu da će dosta sad ulagati u širenje i poboljšanje infrastrukture pa mi je glupo obvezati se na 2godine ako postoji mogućnost da mi provedu poštene žice.

Ukratko, svaka informacija i iskustvo je dobrodošlo!

 nakon što nisam mogao putem adsl dobiti brzinu niti 1 mb i to gotovo 2 mjeseca

pristao sam na ovaj paket maxnetmini,uz dosta početnih problema danas mogu reći

da sam prezadovoljan

dobio sam 4g ruter ZTE mf283+ ,te sad imam brzinu oko 7- 7,2 mb

u 12-om mjesecu sam potr.52 gb i nije smanjena brzina 

 

 

 

 nakon isteka ugovora ,otkazao maxnet mini,t com drugi dan došao po ruter

zadnjih 6 mjeseci brzine su bile oko 2,5-4 ,nikako 7 te sam otkazao maxnet mini

prešao u vip ,koji koristi isti ruter i on na istom mjestu gdje je bio t com

daje brzinu cc.20-30

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice