VDSL Optima +router?

poruka: 3
|
čitano: 5.435
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
VDSL Optima +router?

Kako su mi mreže i protokoli dosta nepoznato područje, molila bi nekog znalca ako može na temelju specifikacija routera dati neki savjet;

- da li bi taj router 100% ne bi radio kod mene (npr. ako ne podržava neki protokol koji bi trebao)?

- da li bi možda, tj. 50/50% posto radio?

- da li bi 90% radio?

 

Naime, korisnik sam VDSL usluge od Optime (nemam i ne trebam njihovu IPtv uslugu), samo telefon i flat internet (spojili su nas na VDSL) i imam onaj njihov standardni Innbox v45 router (onaj bijeli, veličine ko manja cigla), a signal nam se gubi kod udaljenijih soba u kući. Htjela bi taj bulk router zamjeniti Xiaomijevim (uz eventualno repeater signala ako bude trebao), no ne znam na koje specifikacije bi trebala pripaziti tj. koja je vjerojatnost da bi njihov router (umjesto Innboxa) radio na vdsl-u? Sučelje im je na engleskom (pa s tim ne bi trebalo biti problema) no muče me specifikacije tj. na što trebam paziti vezano za vdsl protokol/kompatibilnost? Poslala sam upit Optiminom supportu, ali ne doživljavaju baš korisnike...

 

Specifikacije Xiaomi Mi routera 3;

https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_497233.html

 

Modulation11b: DSSS: DBPSK (1Mbps), DQPSK (2Mbps), CCK (5.5 / 11Mbps)
11a / g: OFDM: BPSK (6 / 9Mbps), QPSK (12 / 18Mbps), 16QAM (24 / 36Mbps), 64QAM (48 / 54Mbps)
11n:MIMO-OFDM: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM. rate set: MCS0 ~ MCS15
11ac: MIMO-OFDM: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM. rate set: MCS0 ~ MCS9 (support two space flow)Receiver sensitivity11Mbps:≤-90dBm,54 Mbps:≤-72dBm,
HT20 MCS7:≤-69dBm
HT40 MCS7:≤-66dBm
VHT20 MCS8:≤-65dBm
VHT40 MCS9:≤-60dBm
VHT80 MCS9:≤-58dBmSupported languagesSimplified ChineseWireless SecurityWPA-PSK / WPA2-PSK encryption, wireless access control (black list), SSID hidingСooling systemNatural coolingFeatures

Two 10 / 100M adaptive LAN port (Auto MDI / MDIX)
A 10 / 100M adaptive WAN port (Auto MDI / MDIX)
A red / blue / yellow three-color LED indicator
A restore system/ factory settings button
Does not support beamforming technology

Operating systemThe depth of customization based on OpenWRT intelligent router operating system MiWiFi ROM support Web, Android, iOS, Windows, OS XOpen PlatformSupport ThunderWireless Type2.4G WiFi — 2X2 (IEEE 802.11N protocol support rates up to 300Mbps)
5G WiFi — 2X2 (IEEE 802.11AC protocol support rates up to 867Mbps)Wireless standardIEEE 802.11a / b / g / n / ac,
IEEE 802.3 / 3u

 

A ovaj Innbox imam trenutno: https://www.iskratel.com/en/industries/telco/broadband-cpe/vdsl-home-gateways

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: VDSL Optima +router?

- Nemožeš zamjeniti jer taj nema DSL modem već je samo wifi ruter.

- To što ima i 5GHz ne znači da ima veći domet pogotovo kroz prepreke, jedino imaš više kanala na

 izbor da lakše izbjegneš smetnje i koristiš svoje uređaje koji imaju wifi 5GHz.

- Snaga rutera je u EU 20dBm  kod svih wifi uređaja ograničenje ali taj dual band ima

 vanjske antene za razliku od optiminog kome su unutar kućišta što Xiamiu daje malu prednost.

Možeš ga spojiti iza optiminog (lan-om)  ili ga koristiti kao repetitor u kom slučaju gubiš na brzini..

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 20:36 (AF139).
15 godina
neaktivan
offline
Re: VDSL Optima +router?
AF139 kaže...

- Nemožeš zamjeniti jer taj nema DSL modem već je samo wifi ruter...

 e, super, hvala ti puno na info, znači u tome je kvaka (naišla sam na netu na takav komentar u video recenzijama) al kak mi je iz specifikacija bilo teško odgonetnuti da li ima modem u sebi ili ne, sad onda znam na čemu sam :) još jednom ti hvala...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice