Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.101.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Neću dati odgovor, ali inače kupujem s njemačkog amazona, dostava je 10 eura. Uvijek rekordni rok dostave.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2024 22:19 (Korny1603987).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
metallic kaže...

Ljudi kakava su vasa iskustva sa kupovinom preko UHRENLOUNGE.DE?

 

Zanima me neki Seiko, a oni imaju fine cijene. Brine me jedino dostava...

 Kolega Medo je kupovao i spomenuo da daju još popusta ako im se javiš na Whatsapp.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/nosite-sat/37671.aspx?page=82&jumpto=6633519&sort=asc&view=flat

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Meni dostava s uhrenlounge došla za dva dana cca. Ne sjećam se više koja je dostavna služba bila ali jako sam zadovoljan
11 godina
offline
Nosite li sat?

Hvala svim kolegama s ove strane koji su podjelili info, pomaze sve.

 

Ono na sto sam ciljao, koliko je siguran paket, da netko ne moze untra podvalit kamen npr.

 

Dal se vidi tko salje i sto se salje..? Kuzite me?

maximum effort
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
metallic kaže...

Hvala svim kolegama s ove strane koji su podjelili info, pomaze sve.

 

Ono na sto sam ciljao, koliko je siguran paket, da netko ne moze untra podvalit kamen npr.

 

Dal se vidi tko salje i sto se salje..? Kuzite me?

 Piše ti na paketu da dolazi iz Dresdena i da je pošiljatelj Aika Juweliere GmbH, ali mislim da te situacija s "kamenom" stvarno ne bi ni najmanje trebala brinuti.

 

Svaka dostavna opcija, pa tako i ona besplatna iznad 250 eura, ti nudi puno osiguranje na paket - https://www.uhrenlounge.de/web/versand

Najskuplji sat koji sam od tamo kupovao je bio cca 500-tinjak eura, ali znam kolegu koji je nedavno uzeo neki Seiko SLA za 2.700. Nema brige, odlični su i customer support im je vrh. 

6 godina
offline
Nosite li sat?

Gledam si jedan Vostok za rodendan. Promjer je 47mm, a imam manju ruku. Imam 187cm i 95kg, ali saka je mala. Ne znam kak bi to izgledalo, ako itko ima neka iskustva ili recenzije neke... Zelim ga nosit ako ga kupim. Probat ne mogu, narucio bih. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 18:17 (cvaja997).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Pusti šaku,koliki je opseg zgloba?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 18:47 (ZGamer).
6 godina
offline
Nosite li sat?

Mala, 60mm siroko, oko 45 debelo. To nece dobro izgledat na moju zalost. Probat cu podlaktice vjezbat, ali tu mi fali jako puno mase.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 18:46 (cvaja997).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Krivo sam se izrazio,opseg zgloba ...ak si ispod 18cm nebi preporucio,ali to ne znaci da sam ja u pravu

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
cvaja997 kaže...

Mala, 60mm siroko, oko 45 debelo. To nece dobro izgledat na moju zalost. Probat cu podlaktice vjezbat, ali tu mi fali jako puno mase.

 Samo budi uporan

 

primjer

6 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Više sam ovo.  Masa ne ide u područje šaka. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Misliš ovakav :))

 

 

Ma ide samo moraš trenirat dobro, malo više zglobne tehnike, i šankerska pomaže 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 20:54 (Wiz3m4n).
14 godina
offline
Nosite li sat?

Spremi za ljeto?

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2024 12:56 (Pislje).
12 godina
offline
Nosite li sat?

Stigao još jedan..

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Seiko kao brand se srozao kada su Kinezi prešišali njihovu kvalitetu, a zadržali nižu cijenu.

12 godina
offline
Nosite li sat?

Seiko je postao brand koji se (barem po meni) isključivo kupuje u trgovini, na licu mjesta. Većina je upoznata sa "ne poravnatim" modelima, provjeriti cifer i sl i to je svakako nešto što treba provjeriti prije kupovine. E sad, da bi išao toliko daleko sa usporedbom sa kinezima - to ipak ne.

 

Ali ok, različita mišljenja-različiti ukusi.

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Pa dobro nije Seiko sad nešto turbo skupo (nije to Grand Seiko), naravno da ću ga kupiti na licu mjesta ako ima model koji me zanima, ali  sumnjam da ću onako na prvu loptu zgrabiti nešto...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Nismo se polovili... Ovaj dio da se kupuje na licu mjesta se odnosio na to da ga pogledaš kako spada, provjeriš jel dobro poravnat, krunicu i par tih sitnica.

Većina ljudi to niti ne skuži, ali kada si malo duže u tome, onda unaprijed znaš koji model ima mane i slično.
16 godina
offline
Nosite li sat?

Seiko je postao lakrdija. Prodaju homage modele svojih popularnih satova, ali im podignu cijenu 4 puta više u odnosu na ranije. Još uvijek nemaju safirno staklo i dobru metalnu narukvicu.

Prije koji dan sam vidio da su dakle napravili novu verziju SNXS modela, koje smo nekoć nabavljali za 700-750 HRK, ali sada traže cca 400 dolara. I dobro sam rekao, kineske firme kao San Martin, Cronos ili Seestern pojedu sve obične Seiko modele za večeru. Naravno, Grand Seiko je nešto drugo.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 18:47 (Korny1603987).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Kolega Korny, mislim da nikad u životu nisi imao priliku imati skuplji Seiko pa pričaš gluposti. Inače ne bih nikad na ovo odgovorio, ali ne želim da nekog drugog zbog svojeg čudnog i neargumentiranog stava odgovoriš od kupnje Seika...

Dakle, Seiko postoji od 1881 i kao takav je stariji brend od mnogih švicarskih proizvođača za kojima ljudi sline, a koji naplaćuju puno puno puno više novca za slabije specifikacije i goru kvalitetu izrade.

Usporedio si SNXS model i novi koji stiže. Okej, SNXS je bio jeftinjak, ali ništa drugo nije ni zaslužio. Taj sat je realno na levelu Casija A158 po kvaliteti izrade. Samo je lijep. Koristi sad već prastari mehanizam koji nema ni hacking ni ručno navijanje, a k tome je još i poprilično netočan. Taj sat je, uostalom, bio aktualan u doba i kad su se cigare mogle kupiti za 10 kuna. Novi model će biti oko 300/400 eura, ali donosi poboljšanja u praktički svemu što možeš zamisliti i izlazi u 2024. godini. Dakle kao da uspoređuješ retail cijenu golfa dvojke i golfa sedmice. Nema apsolutno nikakvog smisla.

Drugo, što se tiče kineza, ja sam ih eto imao barem 20. Uopće se ne zezam. Isprobao sam sve, od Paganija do San Martina i Cronosa. I da, San Martin je vrhunski napravljen sat za tu lovu koju ga dobiš, ALI nema nikakvu drugu dodaju vrijednost izuzev te, a kad ga kupiš ga praktički oženiš. Kod mene se Kinez nikad nije zadržao dulje od mjesec dana. Jednostavno mi dosade jer nemaju originalan dizajn, a i kad ih usporediš s primjerice skupljim Seikom (kao ovaj Willard kojeg je kolega postao gore), skužiš odmah zašto plaćaš taj sat 200 eura, a Seiko više...

Uglavnom - imao sam razne Seiko modele, od MM300 SLA021 koji ima retail 3.200e do jeftinih, starih petica. I ne znam zašto ih ljudi toliko podcjenjuju i nadam se da će se to promijeniti. SLA021 je napravljen po mom mišljenju bolje od Tudora BB58, a može ga se kupiti po znatno nižoj cijeni.

Kolega Korny, isprobaj malo neki skuplji Seikov model i riješi se tih kineza više.





11 godina
offline
Nosite li sat?

evo jedna Bulova Marine Star :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice