Laptop se gasi sam od sebe

poruka: 43
|
čitano: 76.305
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe
IVOX kaže...

Eto ipak je bila ''sitnica''  {#}

a ispadne da je tako, ali nije bilo lako :)

hvala svima koji su sudjelovali i nudili rješenja.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe

Pozdrav!

 

Imam problem i ne znam do čega bi moglo biti, pa vas molim za savjet.

 

Dakle, laptop je Acer 5737z, nema windowse pa sam prvo krenuo sa instalacijom. Win Xp-a Pro. Sve ok kod instalacije no kada je došao do kopiranja fileova, samo se ugasi laptop. Nakon toga sam ga ponovno upalio, ugasio se odmah nakon nakon "press any key to boot from cd". Slijedeće je bilo da sam ušao u BIOS, ostavio ga 4-5 min, ne gasi se. Izađem iz BIOS-a, ponovno krenem instalirati WIN XP, kod čitanja drivera (onaj plavi screen) ponovno se ugasi.

Nakon toga sam pokušao s instalacijom Win7, ista stvar. 

Nisam još radio nikakve testove hardvera (osim RAM-a i ispravni su), neznam od čega početi.

Na početku nema nikakvih zvukova, beepova itd. Mislim da bi mogla biti riječ o matičnoj (nadam se da nije).

Još jedna stvar (mogla bi biti bitna). Laptop je od prijatelja, kada sam ga pitao što se događa i kako je do toga došlo rekao je da mu se laptop grijao i da su on i njegovi prijatelji (ne znam koliko su stručni) rastavljali laptop, čistili hladnjak i ventilator i stavljali pastu. Nakon toga se to počelo događati.

 

I još jedna stvar, laptop je bio potpuno hladan kada sam ga prvi puta upalio, tako da nije riječ o tome da se pregrije pa ugasi.

 

Specifikacija:

 

Intel Pentium dual-core T3400 2.16GHz, 667MHz FSB, 1MB cache

Nvidia GeForce 9400M G

3GB DDR3

15.6˝ LCD

320GB HDD

 

Ako je netko imao sličan problem ili ako zna o čemu bi mogla biti riječ, bio bih zahvalan.

11 godina
neaktivan
offline
Laptop se gasi sam od sebe
Dosao je navodno strucnjak koji ga je ocistio.Poslije ciscenja poceo je da se gasi isamo dodirom ili pomicanjem odmah proradi.Temparatura nije u pitanj u jer nabavio sam ventilator i bilo je sve normalno do ciscenja.prilikom stalnog rada na njemu nece se ugasiti.Ako stoji bez rada za 10 -20 sekundi ugasise.I.pomicanjem proradi odmah.
JusufMesic
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe
Pozdrav, nadam se da ima netko tko mi moze pomoci.
Jucer kupila acer aspire es15. Kad radim nesto i sklopim ga ugasi se u roku 10 s. Je li to normalno? I ne mogu raditi na njemu ako ne spojim mis, onaj na laptopu ne radi. Informaticar kaze da mora ubaciti jos neki program da proradi. Nemam iskustva s kupovinom novih pa sam kupila na preporuku istog.
Je li to gasenje normalno za laptop?
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe
To kaj se gasi je normalno tj. To se namjesta u postavkama kaj da se dogodi kad zaklopis laptop

Ovo s misom je vjerovatno fali driver za touchpad
Potpis
7 godina
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe
Foz-matija kaže...

Ovo s misom je vjerovatno fali driver za touchpad

 Ne, driver se sam instalira, jer je isti onaj generički koji se instalira i za bilo koji miš.

Driver od touchpada instaliraš jedino ako trebaš napredne mogućnosti podešavanja, geste, itd.

Ovako kak je ona opisala ili je touchpad pokvaren ili je isključen u task manageru, inače bi 100% radio.

To lako provjeri tak da ode u task manager.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe
Naprimjer meni nije radil na starom hpu pa sam moral instalirst synaptics touchpad driver i onda je proradil,bilo je na xpu al moguce da bude u ostalima..

Nek proba
Potpis
11 godina
offline
Laptop se gasi sam od sebe

Acer laptop mi se poceo gasit sam od sebe, nekada radi minutu nekada pola sata ali se uglavnom ugasi kao da nestane struje, nakon toga ga ne mogu vise upaliti osim ako ne istekam punjac zatim moram drzati tipku power i onda vratiti punjac u laptop i onda se upali, nakon toga par minuta radi i ugasi se.Kada izvadim bateriju uopce ga ne mogu nikako upaliti. Laptop je acer aspire 5741g , i5, sa zasebnom amd grafičkom.  Neke sugestije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe

I adapter i baterija ne valjaju, bar ovak po opisu.

 

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe
fer-de-lance kaže...

I adapter i baterija ne valjaju, bar ovak po opisu.

 

 

 

 Stavio sam novi adapter i ovaj put je radilo duže(oko 3h) i onda se opet ugasio. Baterija znam da je pri kraju ali zar on ne bi trebao radit bez baterije?

7 godina
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe

Trebao bi, ali ako baterija uopće ne valja i nor. izgubi kontakt na konektoru na sekundu pa se ugasi.

Svašta može biti.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe
fer-de-lance kaže...

Trebao bi, ali ako baterija uopće ne valja i nor. izgubi kontakt na konektoru na sekundu pa se ugasi.

Svašta može biti.

 

 

 Da ali zasto ga uopce ne mogu upaliti kada izvadim bateriju?ukljucen je u struju preko adaptera

7 godina
offline
Re: Laptop se gasi sam od sebe

Ne znam, čuo sam da neki noviji laptopi nemaju cmos bateriju nego za to koriste samo bateriju laptopa, pa su možda i sprčkali da ne želi upaliti bez baterije.

 

 

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice