Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 721
|
čitano: 211.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zoharbizo kaže...

Skini HW Monitor pa vidi okretaje.

Ako je vent s donje strane stavi lap na knjigu, pri kraju kraj ekrana da ima ispod kuda puhati.

Kupi si bočice zraka pod kompresijom i ispuši, ako ne pomogne onda pasta i čiščenje.

 Imam HW monitor pro i s njim pratim temp, ali okretaje mi opce ne prikazuje, a ista verzija na PC-u pokazuje. 

Vent je s bocne strane, tj ima dva venta ovaj laptop, jedan na grafici jedan na cpu. Probao sam malo ispuhat, dobio sam nekih 10 stupnjeva manje na lolu, ali u idle stanju jos uvijek se vrti oko 43-50°

13 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

 Promjena paste bi još malo pomogla plus postolje sa ventovima ako želiš investirati.

Koji točno CPU imaš i model laptopa?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zoharbizo kaže...

 Promjena paste bi još malo pomogla plus postolje sa ventovima ako želiš investirati.

Koji točno CPU imaš i model laptopa?

 Za pastu bi trebao ga nosit u servis sto mi bas i nije uspit jer ne zelim izgubit garanciju inace bi vec davno to sam pokusao, a servis mi nije bas blizu. 

Asus k550j s i5 4200h i gtx 950

14 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Naišao na njuškalu na ovo: http://www.njuskalo.hr/asus-prijenosnici/asus-rog-g752vy-gc099t-oglas-21426166

 

Čini mi se kao dobra ponuda. Što mislite?

Red tuge, red bijesa
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Ferritin kaže...

Naišao na njuškalu na ovo: http://www.njuskalo.hr/asus-prijenosnici/asus-rog-g752vy-gc099t-oglas-21426166

 

Čini mi se kao dobra ponuda. Što mislite?

 Ne baš.

Taj model novi ti je 11000, a dodatnih 8 GB RAM-a i m.2 SSD su ti još cca. 1000 kuna, što je ukupno 12000 za novi, a ovak kupuješ godinu dana rabljeni za 10000.
Za 9000 bi se još i dalo razmislit (bar po meni).

A inače, taj laptop je zakon, kupio ga frend još u prosincu, i sad pratim u kojoj smjeni radi i kad ga nema doma, da izvedem neku provalu i krađu 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
fer-de-lance kaže...
Ferritin kaže...

Naišao na njuškalu na ovo: http://www.njuskalo.hr/asus-prijenosnici/asus-rog-g752vy-gc099t-oglas-21426166

 

Čini mi se kao dobra ponuda. Što mislite?

 Ne baš.

Taj model novi ti je 11000, a dodatnih 8 GB RAM-a i m.2 SSD su ti još cca. 1000 kuna, što je ukupno 12000 za novi, a ovak kupuješ godinu dana rabljeni za 10000.
Za 9000 bi se još i dalo razmislit (bar po meni).

A inače, taj laptop je zakon, kupio ga frend još u prosincu, i sad pratim u kojoj smjeni radi i kad ga nema doma, da izvedem neku provalu i krađu 

 Nemam toliko para. I 10k mi je overkill jer mi je inicijalni budžet bio 7-8. Hvala svakako na komentaru.

Red tuge, red bijesa
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Onda se probaj cjenkati, možda lik spusti malo.

A ako ne, kupi novi sa 8 GB RAM-a i bez SSD-a za 700 kuna više.

Bar imaš novo, a RAM i SSD lako nadogradiš s vremenom (lako dostupno, samo otpustiš jedan šaraf i ispod su ti svi slotovi).

8 GB ti je dosta za manje više sve igre, pa prebaci prioritet na SSD kakav god.

Premda ga frend koristi bez SSD-a i nije problem.

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Ferritin kaže...

Naišao na njuškalu na ovo: http://www.njuskalo.hr/asus-prijenosnici/asus-rog-g752vy-gc099t-oglas-21426166

 

Čini mi se kao dobra ponuda. Što mislite?

 taj tip ti prodaje stari laptop sa 980m mobilnom grafickom

 

nvidia je izdala 10xx seriju grafickih s punokrvim cipom 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_114_277&products_id=14299

 

ovo je bolji buy jer imas jacu graficku

13 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
roby27 kaže...
Ferritin kaže...

Naišao na njuškalu na ovo: http://www.njuskalo.hr/asus-prijenosnici/asus-rog-g752vy-gc099t-oglas-21426166

 

Čini mi se kao dobra ponuda. Što mislite?

 taj tip ti prodaje stari laptop sa 980m mobilnom grafickom

 

nvidia je izdala 10xx seriju grafickih s punokrvim cipom 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_114_277&products_id=14299

 

ovo je bolji buy jer imas jacu graficku

 http://www.adm.hr/prijenosno-racunalo-acer-predator-g5-793-78ln-173-fhd-ips-i7-6700hq-350ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nema-dvd/87609ADM/product/

11 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

pa to je isti model

13 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Nije, tvoj je u dolasku a ovaj je dostupan :))

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

a to ma adm je poznat po tome da im stoji da je nesto dostupno pa na kraju moras cekat da posalju upit uvozniku dal je dostupan ;)

13 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
roby27 kaže...

a to ma adm je poznat po tome da im stoji da je nesto dostupno pa na kraju moras cekat da posalju upit uvozniku dal je dostupan ;)

 Još mi se to nije desilo a kupio robe 10000e dosada :)

11 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

za sve postoji prvi put ;)

14 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zoharbizo kaže...
roby27 kaže...

 taj tip ti prodaje stari laptop sa 980m mobilnom grafickom

 

nvidia je izdala 10xx seriju grafickih s punokrvim cipom 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_114_277&products_id=14299

 

ovo je bolji buy jer imas jacu graficku

 http://www.adm.hr/prijenosno-racunalo-acer-predator-g5-793-78ln-173-fhd-ips-i7-6700hq-350ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nema-dvd/87609ADM/product/

Ovo mi se fakat čini super, postoji li još što drugo u ovom cijenovnom rangu što bi moglo parirati ovom laptopu?

 

 

Red tuge, red bijesa
13 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Nema, kupi ga.

 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

napravio sam najvecu mogucu glupost! Koristio sam laptop na krevetu i naravno u takvim situacijma se dosta zagrijavao i sad je poceo trokirati, najvise se osjetio u gejmanju gdje u pojedinim trenutcima drasticno osjecam laggove. Kako bi to mogao popraviti/rjesiti na najbezbolniji nacin dok jos ''ima spasa''?

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Ispuši hladnjak i ventilator (najbolje kompresorom na osrednjem pritisku, ali probaj prvo jako puhnuti

u hladnjak).

I nema to toliko veze kaj je bio na krevetu (zbog toga nije imao protok hladnog zraka od ispod, i to nemoj raditi, osim ako si napraviš neki modificirani usis zraka sa strane).

Kruha i igala...
13 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Ispuši kompresorom, ako znaš promjeni pastu i nemoj ga više držati bez zraka s donje strane...

Provjeri HDD sa HD tuneom, health i bad sectore, slow scan.

Provjeri svakako temperature chipseta, procesora, GPU-a i HDD-a.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Za neke laptope u prodaji daju poklon garanciju 2god kod Corrige http://www.corrigo.hr/ 

 

imate li dobra iskustva sa njima ?? Negdje sam čitao da treba svake god doći kod njih na servis da se produzi garancija tj da vide da sve štima i onda možete iskorititi drugu godinu ili prvu nakon sto istekne osnovna. 

Dali je to istina ? Ili je to uobičajeno tj zoves kada se pokvari ? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 12:32 (Markić7).
13 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Markić7 kaže...

Za neke laptope u prodaji daju poklon garanciju 2god kod Corrige http://www.corrigo.hr/ 

 

imate li dobra iskustva sa njima ?? Negdje sam čitao da treba svake god doći kod njih na servis da se produzi garancija tj da vide da sve štima i onda možete iskorititi drugu godinu ili prvu nakon sto istekne osnovna. 

Dali je to istina ? Ili je to uobičajeno tj zoves kada se pokvari ? 

 

 

 Pa moguće je, piše da se može dati na skoro sve uređaje koji se već koriste.

Sigurno da ne daju za sve jer im nije u interesu, vjerojatno ne na modele koji imaju tvorničkih problema sa pregrijavanjem ili slično, ili tu drastično povećaju cijenu.

U svakom slučaju to je ok, ako kupiš za jednu godinu da bi produžio laptop mora na pregled, to je je sasvim normalno, pa nisu ludi :)

12 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

laptop naručen i došao neispravan prije par dana... ventilator jako bučan i vjerojatno ga treba mijenjati.

Da li ga šaljem u servis ili od prodavača tražim novi laptop obzirom da je prošlo samo nekoliko dana od dana kupnje?



Lp

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Keano16 kaže...

laptop naručen i došao neispravan prije par dana... ventilator jako bučan i vjerojatno ga treba mijenjati.

Da li ga šaljem u servis ili od prodavača tražim novi laptop obzirom da je prošlo samo nekoliko dana od dana kupnje?



Lp

 Mjenjaj, proces je jednostavan i brz, dobiš drugi ispravan neotvoren.

 

Ako ga šalješ na servis, nacekao se budes barem 2 tjedna ili više ovisi koliko ima posla i jesu li im djelovi dostupni a i k tome postoji rizik da ti nešto zaribaju pa ga trebas opet vračati. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Markić7 kaže...
Keano16 kaže...

laptop naručen i došao neispravan prije par dana... ventilator jako bučan i vjerojatno ga treba mijenjati.

Da li ga šaljem u servis ili od prodavača tražim novi laptop obzirom da je prošlo samo nekoliko dana od dana kupnje?



Lp

 Mjenjaj, proces je jednostavan i brz, dobiš drugi ispravan neotvoren.

 

Ako ga šalješ na servis, nacekao se budes barem 2 tjedna ili više ovisi koliko ima posla i jesu li im djelovi dostupni a i k tome postoji rizik da ti nešto zaribaju pa ga trebas opet vračati. 

 

 

 

Da li imam zakonsko pravo mijenjati? Na što da se pozovem i koji je rok povrata?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Keano16 kaže...

 

 

Da li imam zakonsko pravo mijenjati? Na što da se pozovem i koji je rok povrata?

 Pozovi se na peti amandman :D 

 

A sad zaozbiljno pa kao potrošač imaš prava evo ti link pa vidi http://www.zakon.hr/z/193/Zakon-o-za%C5%A1titi-potro%C5%A1a%C4%8Da

Djelovalo bi ozbiljnije kada bi uz bučan ventilator spomenuo da laptop sporo radi, da je teško na njemu raditi. 

Trgovac bi ti sigurno dao odma drugi tj zamjenjen a ovog bi vratio proizvođaču ako ne na servis. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 22:36 (Markić7).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Oprosti ali ne da mi se filozofirati, a niti govoriti neistine da bi bolje prosao... to nije moj stil.

Hvala na komentaru.

 

Ako jos netko ima savjet - dobrodosao je.

10 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

@Keano16

 

Pa, frende odmah traži novi, odnosno zamjenu. Uvijek je prvo bolje tražiti ono bolje rješenje za sebe. 

Primjerice, baš sam danas u gradu kupovao digitalnu osobnu vagu, te osim jamstva, prodavač mi je rekao da imam 7 dana fore, ak' nekaj ne štima da mogu zamijeniti tu vagu za istu takvu novu.

 

Traži novu, te napiši na kraju kaj si odlučio i kaj je prošlo.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Keano16 kaže...

Oprosti ali ne da mi se filozofirati, a niti govoriti neistine da bi bolje prosao... to nije moj stil.

Hvala na komentaru.

 

Ako jos netko ima savjet - dobrodosao je.

 Pošto si dobričina kao i ja, pa nisi sklon muljanju, zadrzi laptop takav kakav jes, malo bučniji ventilator i nije tako strašno. Ja "jadnim" kinezima često progledam kroz prste i prihvatim proizvod takav kakav jes i ostavim dobar "feedback".

Za zahvalu klikni na Hvala
14 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Želim ovaj keks RAMA ugraditi u ovaj laptop. Jesam li dobro izabrao?

 

Ako ne, možete li mi preporučiti najjeftinijih 4GB koji odgovaraju ovom laptopu?

Red tuge, red bijesa
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

U svezi naslova ove teme.

Kupila HP laptop 250 G5, Core i3, FHD, s ugrađenim Windows 10, nakon što je stari HP izdahnuo nakon 7 godina intezivnog rada. 

Prvi dan sve na laptopu super funkcioniralo.

Drugi dan ne radi wi-fi, bluetooth i ne prepoznaje mobitel.

Reklamirala u roku od 8 dana i dobila novo računalo...

Što je uzrokavalo da lapotp nakon samo jednog dana ne prepoznaje wi-fi device nitko nije znao reći.

Jedino što sam u postavkama promijenila je to da mi se prilikom spuštanja lapotp ne gasi, niti da odlazi u sleep model...već da jednostavno ne radi ništa.

Sada uopće nemam mogućnost takvog odabira u stavkama.

Mora da su mi to maknuli i predali isti lap....

Je li netko imao slična iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice