Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 721
|
čitano: 212.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Ferritin kaže...

Želim ovaj keks RAMA ugraditi u ovaj laptop. Jesam li dobro izabrao?

 

Ako ne, možete li mi preporučiti najjeftinijih 4GB koji odgovaraju ovom laptopu?

 Koliko vidim, to je isti tip RAM-a koji je u laptopu (PC4-17000, valjda 2133 MHz), tak da ne bi trebalo biti pada RAM performansi.

Ali, nikad ne znaš, treba malo googlati.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Ferritin kaže...

Želim ovaj keks RAMA ugraditi u ovaj laptop. Jesam li dobro izabrao?

 

Ako ne, možete li mi preporučiti najjeftinijih 4GB koji odgovaraju ovom laptopu?

 Koje god staviš raditi će, bitno da je DDR4, MBO će sama prilagoditi brži keks prema sporijem.

Najidealnije bi ti bilo skinuti CPU-Z i provjeriti točno frekve, proizvođača, radni napon i latencija pa se onda javi...

Evelins kaže...

U svezi naslova ove teme.

Kupila HP laptop 250 G5, Core i3, FHD, s ugrađenim Windows 10, nakon što je stari HP izdahnuo nakon 7 godina intezivnog rada. 

Prvi dan sve na laptopu super funkcioniralo.

Drugi dan ne radi wi-fi, bluetooth i ne prepoznaje mobitel.

Reklamirala u roku od 8 dana i dobila novo računalo...

Što je uzrokavalo da lapotp nakon samo jednog dana ne prepoznaje wi-fi device nitko nije znao reći.

Jedino što sam u postavkama promijenila je to da mi se prilikom spuštanja lapotp ne gasi, niti da odlazi u sleep model...već da jednostavno ne radi ništa.

Sada uopće nemam mogućnost takvog odabira u stavkama.

Mora da su mi to maknuli i predali isti lap....

Je li netko imao slična iskustva?

Dali se radi o istom laptopu se može provjeriti putem serijskog broja ako imaš stari račun ili sn od staroga laptopa...

Radi se o kvaru hw prirode sigurno, kako nemaš tu opciju da lap ostane raditi kada spustiš ekran...

U power opcijama mora biti...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zoharbizo kaže...
Ferritin kaže...

Želim ovaj keks RAMA ugraditi u ovaj laptop. Jesam li dobro izabrao?

 

Ako ne, možete li mi preporučiti najjeftinijih 4GB koji odgovaraju ovom laptopu?

 Koje god staviš raditi će, bitno da je DDR4, MBO će sama prilagoditi brži keks prema sporijem.

Najidealnije bi ti bilo skinuti CPU-Z i provjeriti točno frekve, proizvođača, radni napon i latencija pa se onda javi...

Evelins kaže...

U svezi naslova ove teme.

Kupila HP laptop 250 G5, Core i3, FHD, s ugrađenim Windows 10, nakon što je stari HP izdahnuo nakon 7 godina intezivnog rada. 

Prvi dan sve na laptopu super funkcioniralo.

Drugi dan ne radi wi-fi, bluetooth i ne prepoznaje mobitel.

Reklamirala u roku od 8 dana i dobila novo računalo...

Što je uzrokavalo da lapotp nakon samo jednog dana ne prepoznaje wi-fi device nitko nije znao reći.

Jedino što sam u postavkama promijenila je to da mi se prilikom spuštanja lapotp ne gasi, niti da odlazi u sleep model...već da jednostavno ne radi ništa.

Sada uopće nemam mogućnost takvog odabira u stavkama.

Mora da su mi to maknuli i predali isti lap....

Je li netko imao slična iskustva?

Dali se radi o istom laptopu se može provjeriti putem serijskog broja ako imaš stari račun ili sn od staroga laptopa...

Radi se o kvaru hw prirode sigurno, kako nemaš tu opciju da lap ostane raditi kada spustiš ekran...

U power opcijama mora biti...

 E super, hvala ti! Nisam se sjetila provjeriti serijiski broj... imam negdje kopiju starog računa.

Ne zaista nemam...

budem pogledala možda kroz neke druge opcije..

Nervira me što sa starim nikada nisam imala slične poteškoće.

Meni je nekako normalno da lap.spustiš podigneš bez paljenja - gašenja!

Kažem ja, nema do stare tehnike! 

 

13 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Moraš imati tu opciju, ona je vezana za OS.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zoharbizo kaže...

Moraš imati tu opciju, ona je vezana za OS.

 Evo, slika u prilogu.

Možda sam ćorava... 

Prije sam tu radila izmjene!

 

13 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Nemam sada win 10 pri ruci, pokušaj pod advanced power settings.

Ako ne uspiješ a toliko te kopka skini Teamwiewer pa pošalji šifre na PP da ti rješim to.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Thnx! Pronašla!

Kopkalo me je baš jako!! 

15 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav, posjedujem Acer Aspire 6530 G već 8g, zadnjih par mjeseci mi ne radi. Problemi su počeli još prije 2-3g. Svako malo je znalo nestati "struje" u njemu. Kada bi ga odnesao na servis rečeno je da nisu mogli naći kvar i da su ga počistili i da je laptop proradio.  Ustanovio sam da postoji mogućnost da laptop ne dobiva struju zbog power jacka koji je dosta labav kada se priključi adapter. Jučer sam zamjenio power jack s novim i sada  sve dobro sjeda, ali i dalje laptop ne dobiva struju odnosno ne može se upaliti. Lampice ne svjetle.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Jesi mjerio napon na adapteru?

Kruha i igala...
13 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Mrtav punjač ili slab kontakt na ploči.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zoharbizo kaže...

Mrtav punjač ili slab kontakt na ploči.

 Od punjača lampica svjetli, i mjerio sam ga i sve je u redu. Mogu ga još jednom izmjeriti. Koliki bi trebao bit napon?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 12:34 (misho_hrnjak).
8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Vjerovatno oko 19V (piše na njemu).

Ali, najbolje bi bilo mjeriti na konektoru na matičnoj kad stisneš tipku paljenja da vidiš jel napon padne.

Premda se onda obično i LEDica ugasi, tak da probaj prvo bez uključivanja mjeriti, a onda ak je ok promatraj ledicu kad ga pališ.

A ako tak ne valja, onda vadi matičnu i traži kvar.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 13:07 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Generalno pitanje.... je li moguće da nama u RH dolazi najveći škart od robe, pa čak i od renomiranih proizvođača?

 

Poslovni sam korisnik, u zadnje 3 godine sam imao 3 poslovna računala višeg cijenovnog razreda, sva 3 uredski korištena i maksimalno mažena/pažena:

 

  • Dell - nakon cca. mjesec dana izvirile žice na punjaču, pa nakon 2-3 mjeseca mrtvi pixeli (na stotine njih, što je formiralo mrlju od 1cm), pa flat kabel ekrana/kamere... Poslan na servis nakon cca. 2.5 godine, nisu mogli popraviti i vratili novac (u tom trenu je bio star oko 2.5 godine).
  • Lenovo - nakon cca. mjesec dana vraćen, neispravan HDD, nešto s baterijom ne štima. Cijela serija je u banani jer sam na Lenovo forumu vidio da dosta ljudi ima iste probleme, ali jadnicima nitko tamo ne kaze da je problem cijele serije.
  • HP - nakon 10 dana vraćen, neispravan CPU fan, touchpad, tipkovnica.

 

Pitanje, iako zapravo nitko ne zna odgovor - LOŠA SREĆA ZA MENE, ili ŠKART ROBE NA BALKANU?

Lp,

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 22:42 (Keano16).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
fer-de-lance kaže...

Vjerovatno oko 19V (piše na njemu).

Ali, najbolje bi bilo mjeriti na konektoru na matičnoj kad stisneš tipku paljenja da vidiš jel napon padne.

Premda se onda obično i LEDica ugasi, tak da probaj prvo bez uključivanja mjeriti, a onda ak je ok promatraj ledicu kad ga pališ.

A ako tak ne valja, onda vadi matičnu i traži kvar.

 

Ukopčao sam ga u struju, i ispitivao sam ploču i svuda dobiva struju. Jel može biti problem da gumb za uključivanje ne radi? 

8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Moguće.

Nadi manual od te matične ploče,pa pronadi koje pinove prekidač spaja,pa ih probaj spojiti komadom žice.

Ali,da prekidač ne valja,vjerovatno bi osjetio da je promijenio hod pri pritisku i da ne čuješ njegov klik kad ga stisneš.

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
fer-de-lance kaže...

Moguće.

Nadi manual od te matične ploče,pa pronadi koje pinove prekidač spaja,pa ih probaj spojiti komadom žice.

Ali,da prekidač ne valja,vjerovatno bi osjetio da je promijenio hod pri pritisku i da ne čuješ njegov klik kad ga stisneš.

 Klik se čuje a hod pri pritisku je jednak. 

8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Onda skini manual,i provjeravaj po redu.

Mislim da ti je prvo na redu provjerit sklop za detekciju punjača i paljenje (par opampa blizu konektora).

Kruha i igala...
7 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Već tri dana imam čudan problem (možda samo kod mene), od kada sam instalirao novi Avast,a to je da jačina osvjetljenja mi se na laptopu samo od sebe mjenja ( intezitet osvjetljenja  se pojačava - smanjuje), a rješenja za taj problem nisam još našao surfajući, a prije nadogradnje na novi Avast, tog istog problema nisam dosad imao. Bio bih zahvalan za savjet. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
thekeyofdestiny13 kaže...

Već tri dana imam čudan problem (možda samo kod mene), od kada sam instalirao novi Avast,a to je da jačina osvjetljenja mi se na laptopu samo od sebe mjenja ( intezitet osvjetljenja  se pojačava - smanjuje), a rješenja za taj problem nisam još našao surfajući, a prije nadogradnje na novi Avast, tog istog problema nisam dosad imao. Bio bih zahvalan za savjet. 

Deinstaliraj Avast pa vidi imaš li još uvijek problem...

Koji točno laptop?

Ako nemaš nakon toga ponovo instaliraj pa vidi :))

7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zoharbizo kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Već tri dana imam čudan problem (možda samo kod mene), od kada sam instalirao novi Avast,a to je da jačina osvjetljenja mi se na laptopu samo od sebe mjenja ( intezitet osvjetljenja  se pojačava - smanjuje), a rješenja za taj problem nisam još našao surfajući, a prije nadogradnje na novi Avast, tog istog problema nisam dosad imao. Bio bih zahvalan za savjet. 

Deinstaliraj Avast pa vidi imaš li još uvijek problem...

Koji točno laptop?

Ako nemaš nakon toga ponovo instaliraj pa vidi :))

Deinstalirao sam Avast i ponovo instalirao i sada više nema problema sa osvjetljenjem, kao da ništa nije bilo. 

Laptop vidi pod Moj PC.

7 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav, imam problem u vezi laptopa Lenovo G70.

Znaci jucer je normalno radio sada kada ga upalim i kad prodje windows 7 logo zacrni se ekran i vidi se samo od misa pointer i dalje nista.

PS: ovo je prvi put da se dogodilo ovih 4 godine laptopa od kada sam ga kupio

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 11:48 (Delin).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Reinstaliraj Windowse.

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Prvo na sto sam pomislio da je do maticne, ali probat cu reinstalirat pa javim.

8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Pojavio ti se logo od windowsa,znači automatski hardverski sve valja,problem je u Windowsima.

Da matična ne valja ne bi se uopće upalio.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav,

imam laptop Acer aspire e15 serija e5-573g-7034.

reinstalirao sam windowse(win7) i na laptopu mi je nestalo napajanja za vrijeme rein... Kada sam ga upalio vise nije mogao da se podigne Windows ali problem je sto sad nemam mogućnosti ulaska u bios kako bi ponovio instalaciju. Dakle kada pritisnem tipku za paljenje laptop se pokrene, redi neke dvije sekunde(pojavi se logotip acer) i ponovno se sam ugasi,pa se upali i tako stalno se gasi pali neprekidno dok ga prisilno ne ugasim.Ako zna netko u čemu bi mogao biti problem molio bih za pomoć. Meni vuče na neku grešku u biosu.Imam mogućnost ulaska u GRUB. Pa me zanima da li je iz gruba moguće pokrenuti instalaciju Windowsa iz gruba . 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2017 21:12 (Sim96).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Pozz
Imam laptop hp pavillion g6 sa ovim specifikacijama:
Amd radeon 7870 hd grafikom
I 4gb ddr3 Ram memorijom
Kada zavrtim Spintires lagano blokava i malo je usporen.
Ima win10.
Da li se vise isplati kupit novo komp
Ili nadogradit saptop sa nvidia grafikom i kupit jos 8gb ram.Inace spreman sam za obje opcije
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Odnio sam laptop na servis (neću raditi negativnu reklamu, s njima sam uvijek imao super iskustva), a po povratku sam uočio četiri čudne izbočine između tipkovnice i monitora, koje odgovaraju položaju vijaka na suprotnoj strani laptopa :/ Nije ništa dramatično, ali laptop je star 10 dana, i oštećenje se jasno vidi na svjetlu, te osjeti pod prstima.

 

Što je pametno učiniti i što očekivati od servisa? Nisam nerazuman, ne očekujem novi laptop niti zamjenu cijelog kućišta zbog toga, ali neko rješenje mora biti...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Reci im da su sjebali, nek saniraju.

Možda se poravna kad otpuste šarafe, i nek stave kraće, jer su fulali, krive su stavili.

Ako seru, prijeti im tužbom.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
zlovenac kaže...

Odnio sam laptop na servis (neću raditi negativnu reklamu, s njima sam uvijek imao super iskustva), a po povratku sam uočio četiri čudne izbočine između tipkovnice i monitora, koje odgovaraju položaju vijaka na suprotnoj strani laptopa :/ Nije ništa dramatično, ali laptop je star 10 dana, i oštećenje se jasno vidi na svjetlu, te osjeti pod prstima.

 

Što je pametno učiniti i što očekivati od servisa? Nisam nerazuman, ne očekujem novi laptop niti zamjenu cijelog kućišta zbog toga, ali neko rješenje mora biti...

 Ako nije bio ovlašteni servis, izgubio si garanciju, a ako jest, odmah prijavi štetu i trazi novi laptop.

Za zahvalu klikni na Hvala
9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
ivo454 kaže...
zlovenac kaže...

Odnio sam laptop na servis (neću raditi negativnu reklamu, s njima sam uvijek imao super iskustva), a po povratku sam uočio četiri čudne izbočine između tipkovnice i monitora, koje odgovaraju položaju vijaka na suprotnoj strani laptopa :/ Nije ništa dramatično, ali laptop je star 10 dana, i oštećenje se jasno vidi na svjetlu, te osjeti pod prstima.

 

Što je pametno učiniti i što očekivati od servisa? Nisam nerazuman, ne očekujem novi laptop niti zamjenu cijelog kućišta zbog toga, ali neko rješenje mora biti...

 Ako nije bio ovlašteni servis, izgubio si garanciju, a ako jest, odmah prijavi štetu i trazi novi laptop.

 

Hvala na odgovoru obojici.

 

Ovlašteni je servis, s obzirom da je laptop skroz nov. Jedna stvar me muči kod takvih stvari... na lap sam instalirao i aktivirao windowse, office, autocad itd itd., pa me zanima kako najmanje bolno to prebaciti na novi komp.

 

Ako zanemarimo tu gnjavažu, nemam ništa protiv novog laptopa...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 21:16 (zlovenac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice