Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

poruka: 13
|
čitano: 5.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

2 servisera su mi rekli ne kupuj ih.Riječ je o trećoj i četvrtoj generaciji cpu-a.Kažu imaju problema sa baterijama,pregrejavanje,pucaju šarke,puca plastika na rubovima sa strana itd itd.

Ja sam lično vidio sam jedan primjerak da je pukla plastika i to je bila četvrta generacija i šarke su pucale pri otvaranju laptopa.

Ako neko ima neki Envy te generacije zanima me kako je zadovoljan njime?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Od HP-a je EliteBook odlican, rubusan i izdrzljiv. Sve ispod toga je radjeno kao igracka.

 

Cak i ProBook je postao jadan (EliteBook je sad gradjen kao ProBook nekada), a Pavilion je uzas.

 

Sa EliteBookovima imam puno iskustva i veoma sam zadovoljan s njima. A za druge ti ne mogu previse reci,

jer ih manje provlacim kroz ruke.

 

Ovi novi HP Envy x360 su mi super, i pod rukama su stabilni i cvrsti, al za te starije ti ne mogu reci koliko se isplate i koliko su trajni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Pa ništa mi nisi reka,što nisam znao. :D

Pitam za HP Envy.

Ja imam Envy 17 2012 druge generacije cpu i on je robusan i jako težak,aluminijum okolo tastature i jake šarke.Izrazito jak laptop.Šarke čvrste teško se čak i otvara.

Donja plastika je nekako drugačija od Hp Envy četvrte serije cpu-a koji stvarno izgledaju jadno.

Mada ovaj laptop je samo za stola,a meni treba za držanje na krilu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 15:11 (Zelja).
7 godina
protjeran
offline
Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Neovisno o kvaliteti, to su bar 4 godine stari uredjaji. Ne ocekuj da nisu pohabani,

jer sigurno jesu, a i ovisno kako su odrzavani, mogu raditi slijedecih 5 godina, a mogu prestati raditi sutra.

 

Moj savjet je - ako vec trosis par tisuca kuna na laptop, kupi radije novi laptop, nego rabljeni.

A rabljeni ako kupujes, isto kao i automobil, u zivo, isprobati, pregledati sve, ako treba,

otici zajedno do ovlastenog servisa ili certificiranog servisa da naprave diagnostiku i odrzavanje

laptopa, prije kupnje. Jer ako je vec krpan, odnosno "reballing" odradjen na chipsetu ili procesoru,

to ti je jasno da znas da nece dugo zivjeti, bez dodatnog hladnjenja ili odrzavanja.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Pa jel ti misliš da prodavač to dozvoljava?Kod njega ide probaš vidiš laptop vizuelno,probaš kako radi i to je to.Lik neda ništa dodatno instalirati za dijagnostiku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Onda ti je jasno dao do znanja da nesto smrdi.

 

Ako ja zelim nesto svoje prodati, dajem racun, jamstvo,

i mozes probati sta god hoces na laptopu,

cak cu ti rastaviti donji poklopac da vidis da je cist i njegovan.

 

Ne budi naivan i zaobidji taj laptop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Ne,kao ja sam jako zahtjevan kupac kupci mu samo dođu probaju laptop i kupe i odnesu.Prvi put kad sam probao laptop dao mi je tad da ga testiram RAM i HDD ali nisam uzeo iz nebitnih sada razloga,drugi put otisao nije mi dao išta da testiram,ali nisam ga ni kupio radi te razdvojene plastike i pucanja pri otvaranju ekrana.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 16:48 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?
Zelja kaže...

Ne,kao ja sam jako zahtjevan kupac ..

 -nisi ti zahtjevan, druga riječ, težak.. (da ne tražim dalje riječi..) :))

ima li nešto, neka tema da nemaš 534224 pitanja za bezbroj modela? Ali to je ok.

 

envy.. problem te serije je trajnost-zagrijavanje (hlađenje) tj generacija cpu+gpu, što jači to veći problem s vremenom.. inače isto kao bezbrojni drugi.

-da je neki 'slabiji' (bez dodatne gpu) vjerojatno bi radio jednako kao svaki drugi pc godinama.. ovako se pregriju, ode baterija, plastika popuca.. pro/elite serija je robustnija pa može, dok je sve to isto u svim laptopima/računalima, jer isit je cpu, gpu, disk, ram.. samo se design kutije (time i hlađenje+robustnost) razlikuje.

serije do 2010-12 ne uzimati, neovisno o brandu, nemaju trajnost. Sve to je nakon 3-4 godine samo pitanje dana kad se raspadne.. nasuprot tome probook bez gpu (intel) radi kao prvi dan, baterija drži 2.5-3h.. probook ('slabiji' bez gpu..) se može kupiti polovan ako nisi baksuz i ako nije razmrdan.. (jer nije svaki vlasnik jednak..).

-sve skuplje id 100-200€ je previše za polovno, bolji je tad neki prosječan tablet (nov+garancija) ili još toliko za novo koji može raditi idućih nekoliko godina.

-kupnja ispravljača i sl. ili ssd za polovni je rizik, jer sutra možda baciš sve u smeće.. + baterija ugl nakon par godina ne drži duže od sata.. ako je potreban laptop (prijenosnik) tad je to važno, ili se kupi desktop pc.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

ihush ja imam model Envy-a iz 2012 i7 druge generacije i on je robusan težak jako i odlično urađen.

Aluminijski okvir,jake šarke,plastika donja iz jednog dijela.Serviser mi je rekao da svaki model envy.a koji je izašao poslije njega ne uzimati jer puca plastika donja valjda modeli 2013 2014 zaista ne znam al ovaj je imao onaj i7 4702mq procesor i plastika se odvojila od gornje strane.I onda kad se laptop otvara nešto puca dal na šarkama ne znam ali ja sam odmah laptop vratio i dobio nazad novac.Lik je htio čak 400 eur za njega a ja naravno nisam budala da za polupan laptop dajem toliki novac.Mislim da je taj model isto iz 2012-te godine ali poredeći ga sa mojim kao da porediš bmw sa fiatom mislim konstrukcijom laptopa a ne vjerujem da su sad performanse tog 4702mq puno veće od ovog mog i7 koji imam.

Eh sad ima u ponudi ne znam valjda model iz iste klase za 400 eur samo sa touch ekranom.Naravno nema orginalnog punjača.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

-bježi od takve robe/trgovca... :) ili ako si hrabar, odaberi neki novi-jaki u trgovini, pod ruku... i javiš se ako te ne uhvate :)

-svaka kupnja je rizik, polovno je veći rizik, staro-jako je najveći rizik + besmisleno, jer što će ti i7 .. a ako ti baš treba tad se ne kupuje ovako (posao-hobi..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Znači ako sam te dobro razumio ti laptopi ne vrede više od 200 eur?Ne znam meni to zvuči malo ipak je tu 17.3 inča touch ekran pa sta znam neka geforce gt 750m sa 2 gb vram-a hdd 1tb 8 ili 12 gb ddr3 ram-a,a znamo da je ram sam poskupio hmmm po mojoj procjeni ima tu vrednosti za više od 200 eur.

Ne znam čekam da vidim da objavi specifikaciju iako mi je rekao da je kao ova što sam naveo.

Ma ne treba mi ništa novo sve novo sa i7 je stvarno preskupo a nov laptop mi ne treba,još samo da se odlučim koji polovan zenbook da kupim jer mi treba ultrabook za nošenja.

A to sam pisao na posebnoj temi.

15 godina
offline
Re: Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

koliko vrijedi čaša vode u pustinji kad si žedan.. koliko picassova slika? Jednako ti je s cijenom-vrijednost računala, ovisi o tvojim potrebama i ''da radi'' jer ako ne radi, ako crkne tad je beskoristan.

-ako vrijedi tebi, to je jedini kriterij, kupi... ostali kriteriji su ti pogrešni (ali meni je svejedno..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Mišljenje o HP Envy seriji laptopa?

Evo,za ovaj model on traži 400 eur što stvarno zvuči nerealna cijena.Mislim lijepo on izgleda na slikama,ne sumnjam da je neispravan,ali nema slike kako izgleda odozdo i jel otvaran.

Ne znam lik gomilava laptope i koliko god se meni svidio ovaj laptop jer ima i touch screen s obzirom da je star sigurno 6 godina cijena je nerealna.

Ja zaista nisam dugo pratio cijene novih laptopa ali sam vidio recimo danas da se za taj novac moze uzeti recimo nov HP 250 G6.

Pa eto vi mi recite koliko vredi ovaj laptop maksimalno sa ovim specifikacijama i koji bi eventualno mogao biti nedostatak ovog modela iako mu ne znam oznaku.

Mislim meni je najmanji problem otići vidjeti laptop,čak i da je očuvan ne znam nisam siguran dal vredi toliko.Plus nema orginalnog punjača.

Još stavio godina proizvodnje 2016.Ha ha ha,pa kad je ovaj cpu izašao ima 6 godina.

https://www.olx.ba/artikal/30282098/hp-envy-17-3-i7-4700mq-8gb-1tb-2-grafike-gejmer/

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 23:27 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice