Problemi s grafickom nvidia gtx760m

poruka: 38
|
čitano: 7.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Jucer sam kupio notebook Asus n56jr. Instalirao sam originalne windowse 8 te instalirao sve drivere s cda koji je iskljucivo napravljen za osmicu. Sve se instaliralo osim u naslovu navedene graficke. tj instaliraju se driveri te ju komp prepoznaje ali nemogu otvoriti svojstva graficke tj onu nvidijinu konzolu. Probao sam sve i svasta, od reinstalacija do instalacija u safe modu, clean install. I dalje mi u hw manageru stoji usklicnik na njoj i pise "Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)"

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Instaliraj drivere s nvidijine stranice.

Trust me, I'm a Jedi!
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Jesam, ovi s nvidijine stranice mi cak ni ne prepoznaju grafu, tj vele da ne koristim nikakvu nvidijinu grafiku...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
klinik kaže...

Jesam, ovi s nvidijine stranice mi cak ni ne prepoznaju grafu, tj vele da ne koristim nikakvu nvidijinu grafiku...

Jesi probao ručno instalirati grafičku? Tj. da windows sam iskopira fajlove drivera koji su mu potrebni? Desni click na Computer i odaberi manage, otvori ti se Prozor Computer Management, odeš pod Device Manager, desni klik na svoje računalo tj. na ime svog računala i "Add Legacy Hardware" i onda sam odabereš što želiš instalirati i odabereš gdje se nalaze driveri.

FX 8120, XFX 6870 Double D, Asrock 990FX Extreme3, 2x4GB Corsair Vengeance, OCZ ZT 550W Modular, Razer Naga
12 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Probaj sljedeće - prvo pobriši sve drivere koje si instaliravao te nakon toga instaliraj drivere za Intelovu integriranu graficku pa onda za nVidiju. Kod mene bi se ista stvar događala ako bi prvo pokušao drivere za nVidiju instalirat.

Dell Precision M6600
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

instaliraj intel grafiku.. (optimus...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

hi

 

jesi ti siguran da taj laptop ima tu grafičku u sebi ???

 

dal je vidiš u biosu...?

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 15:07 (Robert_84).
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

tek sada odgovaram jer sam odnjeo laprop na servis zbog drugih problema pa su mi zamjenili za novi. Opet isti problem sa grafickom. Ma unutra je, prepozna on nju, cak nakon ponovne reinstalacije drivera mogu i igrati far cry 3 na max detaljima i sve bude ok, ali nakon reseta (moze bit jednog kao i 5..)  pojavi se problem da on nju disebla (eror 43) i to je to. Kad zelim otvoriti optionse nividijine pise da mi ekran nije spojen na nikakvu nvidijinu graficku..i to je to..sad neznam sta vise uraditi, probao sam prvo intelove pa nvidijine..nista..pretpostavljam da nije hardverski posto se isti problem pojavljuje na 2 laptopa..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Prije Svega o kojem se tocno laptopu radi?

Dell Precision M6600
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
darkydark kaže...

Prije Svega o kojem se tocno laptopu radi?

Pročitaj prvu rečenicu u prvom postu...

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10487

Ne bih volio svirati dva puta na svadbama_danas majko ženiš svoga sina_
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2013 10:18 (Budokai).
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
klinik kaže...

Jucer sam kupio notebook Asus n56jr. Instalirao sam originalne windowse 8 te instalirao sve drivere s cda koji je iskljucivo napravljen za osmicu. Sve se instaliralo osim u naslovu navedene graficke. tj instaliraju se driveri te ju komp prepoznaje ali nemogu otvoriti svojstva graficke tj onu nvidijinu konzolu. Probao sam sve i svasta, od reinstalacija do instalacija u safe modu, clean install. I dalje mi u hw manageru stoji usklicnik na njoj i pise "Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)"

 

ihush kaže...

instaliraj intel grafiku.. (optimus...)

 

Hm.. ja sam baš imao sličnih problema na desktop računalu jer su mi se klali driveri Intel HD 3000 (i5 2500K) s Nvidijom GTX 560 TI tako da bih preporučio disejblanje HD Intelove grafike, brisanje istih u windowsima i tek nakon toga instaliranje drivera za 760 grafiku.

Što više, trebao bi dići nove Windowse (ako prijedlog prije ne upali) s disejblanom Intelovom grafikom i s uključenom 760m.

Ne bih volio svirati dva puta na svadbama_danas majko ženiš svoga sina_
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2013 10:16 (Budokai).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
Budokai kaže...
darkydark kaže...

Prije Svega o kojem se tocno laptopu radi?

Pročitaj prvu rečenicu u prvom postu...

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10487

Pardon.

 

Probaj sljedece. Odi u bios i najdi di mozes ugasiti optimus. To ti onesposobi integriranu intelovu. Zatim odi u safe mode (stisces f8 prilikom boota) i pobrises sve od nVidije i Intela sto se tice drivera za grafiku. Nakon restarta dizes windowse normalno, skidas drivere s Asusove stranice i instaliras samo drivere za nvidio, testiraj dal to par dana radi kak spada, zatim pali optimus natrag i instaliraj drivere za intelovu integrirku.

 

P.S. Isti error sam dobival kad smo iz poznanikovog laptopa testirali ispravnost gtx 675m u mom. Sve do gasenja optimusa nisam mogo instalirat drivere za istu. Nakon sto su driveri bili gore optimus je radio kak spada.

P.P.S. Mnogo ljudi se zali(lo) 8.1 i optimus (za koje su navodno krivi iskljucivo driveri) barem prema forum.notebookreview.com. S podosta laptopa sam se susreo koji "gutaju" iskljucivo drivere sa stranice proizvodjaca i za win7, a bome i 8 i 8.1.

P.P.P.S. Baci oko na ovu temu i drivere sa laptopvideo2go

Dell Precision M6600
15 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
Budokai kaže...
...
ihush kaže...

instaliraj intel grafiku.. (optimus...)

 

Hm.. ja sam baš imao sličnih problema na desktop računalu jer su mi se klali driveri Intel HD 3000 (i5 2500K) s Nvidijom GTX 560 TI tako da bih preporučio disejblanje HD Intelove grafike, brisanje istih u windowsima i tek nakon toga instaliranje drivera za 760 grafiku.

Što više, trebao bi dići nove Windowse (ako prijedlog prije ne upali) s disejblanom Intelovom grafikom i s uključenom 760m.

 -mješaš kruške i krastavce. Notebook nije desktop.

-ako ne radi s dobivenim driverom, reklamacija. Nek se proizvođač bakće s tim. Mora raditi, u suprotnom je neispravan proizvod.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Hvala svima na odgovorima..fakat vidim da ima posla s ovime, kolko god mi se neda mjenjat ga, slazem se sa zadnjim postom..dao sam 8 tisuca kuna, ne da se ja moram jbt s njim nego da uzivam u njemu..ali stvarno vise neznam sta da radim..dali je opala kvaliteta u ovim sugavim vremenima ili u hrvatsku salju najvece smece? Kupujem laptop mjesec i pol..Prvo u ADM sam kupio acer v3-772 za 7400kn, i uvalili mi krivu graficku..zamjene meni za bolji acer uz moju nadoplatu na 7800kn..i touchpad iliti mousepad decenriran i zapinje u desni rub te je takav jako tezak za koristenje i desni klik se nemoze ni stisnuti skoro. pa mi zamjene za novi i sve 5..dok ne pocnu bsod i na memtestu nadem 20tak gresaka. Trazim povrat novca, cekam tjedan dana..odem u arhitekt i kupujem trenutni asus..i tipka k ne radi i zahebava grafika..zamjene mi za novi..i  trenutnu situaciju znate..kolko para moram dat i koji brand odabrati da imam dugotrajan/kvalitetan/jak laptop za igre i posao???

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
klinik kaže...

Hvala svima na odgovorima..fakat vidim da ima posla s ovime, kolko god mi se neda mjenjat ga, slazem se sa zadnjim postom..dao sam 8 tisuca kuna, ne da se ja moram jbt s njim nego da uzivam u njemu..ali stvarno vise neznam sta da radim..dali je opala kvaliteta u ovim sugavim vremenima ili u hrvatsku salju najvece smece? Kupujem laptop mjesec i pol..Prvo u ADM sam kupio acer v3-772 za 7400kn, i uvalili mi krivu graficku..zamjene meni za bolji acer uz moju nadoplatu na 7800kn..i touchpad iliti mousepad decenriran i zapinje u desni rub te je takav jako tezak za koristenje i desni klik se nemoze ni stisnuti skoro. pa mi zamjene za novi i sve 5..dok ne pocnu bsod i na memtestu nadem 20tak gresaka. Trazim povrat novca, cekam tjedan dana..odem u arhitekt i kupujem trenutni asus..i tipka k ne radi i zahebava grafika..zamjene mi za novi..i  trenutnu situaciju znate..kolko para moram dat i koji brand odabrati da imam dugotrajan/kvalitetan/jak laptop za igre i posao???

 

Nema vise da je jedan brand kvalitetniji od drugih. Gledaju se serije laptopa. Unutar odredjene serije sama "kvaliteta" svih je vise manje ista.

 

Nego jesi probal kaj sam ti napisal? Isto tak da koristis win8 ili 8.1?

Dell Precision M6600
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Budem sada probao. Koristim originalnu osmicu  jer navedeni model ima drivere trenutno samo za tu verziju windowsa.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
ihush kaže...
-m?ješaš kruške i krastavce. Notebook nije desktop.

-ako ne radi s dobivenim driverom, reklamacija. Nek se proizvođač bakće s tim. Mora raditi, u suprotnom je neispravan proizvod.

Hvala druže na objašnjenju što mIješam kruškolitis s jabukolitisom.

Eeeee, jake mi funkcionalne razlike između Notebooka ili desktop računala !?

 

Lp

Ne bih volio svirati dva puta na svadbama_danas majko ženiš svoga sina_
16 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Pozdrav,

 

probaj sa update-om BIOS-a, iz iskustva sa Acerovim laptopima znam da Optimus nije radio kako treba sa tvorničkim BIOS-om, tek nakon update-a sve je radilo kako treba.

 

Sretno i javi rezulate.

14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Bios sam novi stavio prije par dana bas u nadi da ce mi rijesit ovaj problem ali nista..sto se optimusa tice ne mogu ga nigdje naci...jedino vezano u postavkama uz intel je Intel virtualisation tehnology, intel aes-ni, VT-d,  I anty theft...imam i opciju graphic configuration..al tu mi samo nudi DVMT pre-allocated..i sad ja mogu birati izmedu 64, 128.....512.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Pozdrav,

 

šteta, pogledaj malo što se tu govori: https://forums.geforce.com/default/topic/643112/after-windows-8-1-geforce-gtx-760m-stopped-working/?offset=7, moguće je da još driveri nisu optimizirani premda je laptop došao sa win 8. Stavi Windows 7 zasad pa vidi malo dali imaš problema sa Windows 7 (nije fora znam ali ako ti radi boli te briga pa sedmica je još uvijek in!). Ako imaš problema i u Windows 7, na servis i pili po njima dok ti to ne riješe.

 

Javi rezultate!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Pozdrav,

ma joj, sutra cu na servis jer vise nemam ideja..ma stavio sam i sedmicu..isti problem..s tim da nisam nasao drivere za jos par stvari na njoj..jer je laptop raden bas za osmicu..ma najgore mi je ustvari kaj ak mi vrate pare nemam vise ideja sta kupiti u tom rangu, jos sam se i namjerno odvazio do 8000kn kao da dobim sto bolje moguce...laptop je prekrasan, brz, metalan, hladan, osvjetljena tipkovnica, cvrst ma savrsen...mamicu mu bas me mora j....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Kako kažeš da imaš "originalne" Windoze ako ih nisi kupio predinstalirane (nebitno)? nego skuplje kao OEM... nadam se da je je WIN instalacija 64-bitna jer takvi driveri su na službenim stranicama link. Uz predujet koji si ispunio (najnoviji BIOS) pokušaj kako uputa kaže nakon instalacije (ništa novo ali BITNO!, školski primjer ispravne procedure instalacije) najprije instalirati drivere za Chipset i ATKACPI, IRST, najnovije za NV grafiku link i sve ostale za komponente ugrađene u tvoju konfiguracijsku varijantu (LAN, WLAN...), SRETNO!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2013 23:27 (Hardwhelper!!!).
16 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Pozdrav,

 

ako ti radi probleme sa sedmicom isto onda je problem do hardware-a, pazi u servisu ti MORAJU pomoć, jednostavno nemogu te šupirat kao petogodišnjaka i reći sve radi ako ne radi, pa pokaži im točno problem, napravi malu frku (nažalost jedino tako ide to kod nas) traži voditelja servisa, voditelja prodaje, šefa pa da vidiš onda...joj ljudi moji kako je to vani u civiliziranom svijetu riješeno pa ovo je stvarno divlji zapad. Ti gubiš svoje vrijeme i novac na nešto što ne radi! Amen.

Samo neka ti oni vrate pare, ima dobrih NB u tom rangu ne brini,

 

Javi što je bilo i izbori se za svoje novce!

14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Ma vani se odmah popusti daju u slucaju kvara i zamjenjuje se proizvod..tocno se sjecam, prije godinu dana sam u Cileu bio, kupio sam canonov fotic, koristio sam ga dva tjedna aktivno, i na kraju mi se nisu svidjele njegove nocne slike. dosao sam u ducan koji je u stvari bio supermarket..vratio sam ga bez da su me pitali zasto i ponudili su mi bilo koji drugi uz odreden popust ili povrat novca...i to toliko ljubazno uz ispricavanje, da mi je skroz neugodno bilo posto je fotic bio skroz ispravan :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Točno takva iskustva imam sa neelektroničkom robom (zasad) iz bliže nam zapdane Europe, doć će to i kod nas samo trebaš biti malo nepristojan da te shvate ozbiljno.

 

Molim te, živo me interesira što će ti reć na servisu, pa prijeti im novinama, reci da će ih čitat svi portali, spomeni državni inspektorat, društvo za zaštitu potrošača u mingorpu, meni je upalilo sa jednim telekomom i tabletom koji nije imao update na Android 4.0, inspektor došao u telekom 3 dana nakon mog poziva, 4 dan zove me telekom da mogu doć po novi novcati tablet, a sve to nakon 3mj navlačenja i obećanja "da će doć update na moj tablet samo se nezna točno kad".

 

Javi!

 

Sretno!

14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Ev bio u ducanu..kontaktirali servis. Njihov odgovor je da im ga donesem, ali u slucaju da ne bude utvden fizicki kvar, ja snosim troskove koji su cca 150kn po satu a to moze potrajati cijeli dan..sta vise rec..ovo je smijesno..pa boli mene jel softverski ili hardverski kvar

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
klinik kaže...

Ev bio u ducanu..kontaktirali servis. Njihov odgovor je da im ga donesem, ali u slucaju da ne bude utvden fizicki kvar, ja snosim troskove koji su cca 150kn po satu a to moze potrajati cijeli dan..sta vise rec..ovo je smijesno..pa boli mene jel softverski ili hardverski kvar

 -da i ne. Garancija standardno ne uključuje soft, uz potrebno znanje da se nešto kao OS i driver pravilno instalira, ako je HW kvar stvar je jednostavna, ali ako je nešto soft, tad je kompliciranije.

-jedini kriterij koji je na tvojoj strani, nek oni naprave da radi, ako naprave, tad je tvoj greška, jer to nisi znao i mogu ti naplatiti servis, ako ne mogu oni, tad je tvornički-proizvođački probelm, garancija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Ma slazem se s tobom donekle..ali opet bi trebali napraviti userfriendly cijelo to instaliravanje i podizanje sustava..nisam neki ekspert ali sam stavio windowse pedesetak puta u zivotu..i svaki put bih uspio sredit bilokakav problem..ovdje mi je zajebno..dal sam ja fulo neku sitnicu koja mi je promakla kod 3 formatiranja i ponovnih podizanja il je zeznut laptop..sad je to vise igra na srecu..sto je najtuznije dobio sam asusov cd koji ima autorun i sve solo instalira cim stisnes yes..doslovno sve drivere i to po unaprijed odredenom redoslijedu..bar bi to trebalo raditi kak spada ak se vec prilaze uz laptop..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s grafickom nvidia gtx760m
klinik kaže...

...dobio sam asusov cd koji ima autorun i sve solo instalira cim stisnes yes..doslovno sve drivere i to po unaprijed odredenom redoslijedu..bar bi to trebalo raditi kak spada ak se vec prilaze uz laptop..

Ostavi taj DVD, vjerojatno gore ima drivera za nekoliko OS, modela, i more kofiguracijskih varijanti. Kolege su u postovima  uistinu dali sve od sebe, ako si pratio savjete dakle; Win 8-64, najnoviji driveri instalirani redom kako sam naveo gore u postu, ranije pokušao drugim OS (Win 7) i siguran si da nisi ništa previdio stvar je prilično jasna, servis, reklamacija! SRETNO!  

14 godina
neaktivan
offline
Problemi s grafickom nvidia gtx760m

Evo instalirao sam ponovo osmicu. Nakon toga drivere za chipset sa stranice. Pa zatim Atkacpi, pa irst, nakon toga intelovu integrusu i zatim nvidijine. Nakon reseta vec prikazuje prve znakove da nest ne stima, tj nvidijina ikonica u trayu ima dve ikonice kad se stisne desni klik..Open nvidia geforce experience i Open nvidia control panel..taj sam problem i prije imao..control panel mogu otvoriti ali geforce experience mi i zadnjih par puta nije htijelo, pa ni sada..sad cemo vidit kak ce ic dalje...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice