Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.067.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ako mislis na tu bijelu prevlaku to mi izgleda kao nesto za zastitu prilikom transporta, a ispod toga vidim mrezice protiv prasine. Kak ti se inace svidja laptop, jesi zadovoljan ekranom?

Evo ovako, za početak, laptop mi se sviđa. Miš je jako dobar, fluidan je i ima veću površinu pa se uz akceleraciju može jednim prijelazom preći cijeli ekran, ne mora se 100 puta prčkat da dođeš gdje želiš. Tipkovnica je manja i tipke su malo manje i prilično plitke, ali jako udobno za tipkanje barem meni. Što se tiče igranja mislim da će trebati malo navikavanja na tu plitkost. Jedan malo čudan problem mi se javlja samo dok je uštekan u struju, a to je taj da kad prolazim prstima po vanjskoj površini laptopa (aluminijski dio, ne onaj unutarnji gumirani gdje dolaze dlanovi, nego poklopac i dno od aluminija) osjećam kao neki statički naboj ili elektricitet ili kako se već to zove. Uglavnom čudno malo. Zanima me i zašto mi iz S/PDIF porta svijetli crvena lampica. Ventilator je nečujan, ali to je zato što ne radim trenutno ništa zahtjevno da bi trebao raditi, znači ništa od igara zasad. Zbog toga se i ne grije osim što ponekad lijevi dio tipkovnice zna biti jako jako malo mlak. Što se tiče ekrana čini se sasvim u redu, iako napominjem da nisam neki strašno osjetljivi tip... Svjetlina je skroz u redu (govorim za max. postavke jer samo njih trenutno koristim), jedino su mi npr. kod nekih web stranica malo drugačije boje u dizajnu određenih dijelova, ali napominjem da mi nisu nužno lošije nego malo drugačije. Vjerojatno da sam dosada koristio y50 pa se prebacio na neki drugi, bilo bi opet malo drugačije. Npr. neke boje mi se sad na tim stranicama čine pomalo izblijedjele, a opet neke druge su mi življe, kričavije... Malo me zeza 1080p rezolucija pa sam postavio windowse na 125% i chrome kojeg koristim isto na 125% manualno jer valjda nisu sinkronizirani. Malo me zeza još uvijek font na nekim stranicama u chrome-u, u mozilli mi se to čini malo malo bolje, ali ipak preferiram chrome pa ako mi netko može dat savjet kako i gdje da to namjestim u chrome-u ili možda u windowsima, bio bi mu jako zahvalan. Fichek, što se tiče ovih mrežica protiv prašine, sve to stoji, to su ove kao saće kod košnica, ali izgleda da postoji i ova bijela prevlaka o kojoj ti govoriš. Problem je što je ta prevlaka s unutarnje strane laptopa. Evo ti link od youtube videa da se uvjeriš ako mi kojim slučajem ne vjeruješ. Idi na 02:30.

  

Lijep pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 2:06 (AirLive).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 nes sto nije hp?  xd

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
@tommi78

I dalje ostajem pri onom misljenju kaj se tice Cyberport-a. Mislim da bi ti bilo pametno jos malo proucit ducane u Becu, tj. ima li ducana sa idealo.de (njemacka nabava.net) tamo, i tu bi onda trazio best buy Acer Nitro seriju jer ima bolje temperature od Lenovo y50 i tih MSI laptopa, a jos ima i IPS ekran i tanji je od MSI-a te mozes dobit 17.3" inacicu ako zelis bez dizanja cijene. Doduse isti laptop imas u Hrvatskoj po jako dobroj cijeni - klik (prvi sa liste 15.6", drugi 17.3"), sto je prakticki tocno 1000 eura i to zapravo mislim da ti je najbolje rjesenje, jer kolko vidim po idealo.de nist jace neces dobit za iste novce, a nista isplativije neces dobit za 100 eura manje. Sto se tice jos 15.6" mozes prenarucit g551jm ROG Asusa za 8000kn, sluzbenog reviewa za njega jos nema. Veci brat g751jm ce sa tim specs zasigurno kostati vise.

Dodatne informacije za nitro acere gledaj na notebookcheck..

Hvala i ovim putem.

Nisam našao ništa slično i raspoloživo u ovako kratkom roku pa sam sa Cyberportom dogovorio dostavu u shop ovog MSI GE60. Sinoć sam ga preuzeo i na aerodromu dobio povrat Mwst. Sve u svemu me je, po povratu poreza, koštao oko 740€ pa sam zadovoljan. Još samo da ubacim svoj SSD u njeg :)

LP

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

laptop za gejmanje 5000-6000 kn? hvala

Internet - No place to rather be
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

HP Probook 450, jamstvo produljis u roku 11 mjeseci ili ako zelis odmah na 3g - okvirne cijene - klik(nabava.net ne izbacuje sve rezultate za ta jamstva, mozes rjesit produljenje i u centro.hr, arhitehu isto samo mi se neda trazit..)

 

 

 

 

Zazirem od HP-a tako bih radije toshibu ili Asusa.

Vidim da dosta forumasa trazi u tome rangu racunalo pa cu vidjeti necije preporuke.

Znaci mene igranje ne zanima, samo multimedija, faks i internet.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kiso94 kaže...

 nes sto nije hp?  xd

Za WoW je brutalna ponuda za te pare, ti kak oces. Pogledaj malo kako su ga ljudi ocijenili na Linksu - klik

Prakticki nema alternativa sve do 4000kn, bilo je oko 3500kn prije laptopa sa slabijim od tog i5, ali jakim i3-4000M i jacom 8750m grafom, no nema ih, nema Lenovo g510, nema Probook 470 ispod 4000kn, nema Lenovo g710 ispod 4000kn, moras dat znaci 600kn vise da bi dobio malo jacu izradu i nesto jacu grafu, a dobio bi slabiji procesor koji ti je najbitniji za WoW.

Opcija s kojom bi zadrzao jaki i5 bi opet bio HP, ali jace Probook serije: link

Ostali brandovi su se podosta okrenuli stedljivim procesorima koji se mahom ugradjuju radi produljenja baterije, a performanse procesora se manje gledaju, tj. ako se gleda cim jaci proc i zelis usput i grafu, HP prakticki nema konkurencije kod nas u tom jeftinijem rangu.

 

 

@ivan72478

Koliko mislis izdvojit za laptop? Koja ti je rezolucija na tom Asusu kojeg imas? Ako je 1080p, vrlo vjerojatno da ces se razocarati 720p rezom gotovo svih laptopa ispod 4000-4500kn

 

 

EdgCliff kaže...

laptop za gejmanje 5000-6000 kn? hvala

Razmisli koliko ti je potrebna prenosivost jer za te pare mozes imati dosta jaci PC nego laptop za igranje. Ako bas mora biti laptop, vidi koliko je otvorena kupnja vani, npr. u Njemackoj i tak jer je u tom segmentu kod njih puno bolja ponuda trenutno.

 

tommi78 kaže...

Hvala i ovim putem.

Nisam našao ništa slično i raspoloživo u ovako kratkom roku pa sam sa Cyberportom dogovorio dostavu u shop ovog MSI GE60. Sinoć sam ga preuzeo i na aerodromu dobio povrat Mwst. Sve u svemu me je, po povratu poreza, koštao oko 740€ pa sam zadovoljan. Još samo da ubacim svoj SSD u njeg :)

LP

Za te pare brutalna ponuda i jako si dobro nasao taj model jer razlika izmedju 850m i 860m nije masivna kao izmedju 750m i 850m. Javi dojmove kad sve sredis, nisam jos vidio da je netko na forumu kupio MSI laptop. Sa GPU-Z provjeri koju 850m grafu si dobio, ggdr5 ili ddr3.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 19:26 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pratim ovu temu duže vrijeme otkad sam u potrazi za novom mašinom. pošto nisam znao točan cjenovni rang gledao sam sve od 3 000 naviše, nalazio sam zaista super primjeraka

no sad kad znam točnu cifru koju ću moć izdvojit, 5 500kn +/-~100kn imam i nekoliko kandidata Lenovo g710, Lenovo Ideapad Z710 i Acer Aspire E5-771G
Moji zahtjevi su dakle rad bez trzanja, mnogo tabova u chromeu (dakle procesor bitan), od igara ništa teško, Prison Architect, Walking Dead, gdje koji NFS, ali nije potrebno nužno na najvećoj rezoluciji igrat ali bih volio pokrenuti i koji novu igru. dakle možda više orjentiran na neke igre, neometano surfanje webom i office nego jake alate (autocad i ostali koje nabrajate)


znam da ne možeš imat i dobru grafu i dobar procesor, prvi izbor mi je bio Ideapad Z710 ali ga u prosatu više nema, [EDIT] zapravo nema više ni jednog osim acera zanima me ima li što bolje od ova tri za te novce jer ne sviđa mi se ponuda koju nalazim, sve neki štedljivi U procesori, gdje koji M, a HQ ni za vidjet, prije recimo mjesec dana je bilo dosta normalnih M procesora

 

postoji li velika razlika između recimo i7 U verzije i i5 M verzije, jer logikom bi bilo da je i7U približno jak kao obični i5

 

i ne, rađe nebih uzimao stolno računalo jer nemam previše prostora a i laptop znam nekad nosit na putovanja (kilaža nije bitna)

 

[EDIT1] veličina 15 ili 17 nebitna, FullHD veoma bitan, mat poželjan

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 22:33 (axor).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi, laptop do 3300kn (100kn gore dolje), sa i3 CPU-om ili Quadom od AMD -a, zasebnom grafom, 4Gb RAM-a (Lenovo, Toshiba)

 

bilo koja poslovnica koja prima Diners placanje na rate, hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MARKOZD15 kaže...

Ljudi, laptop do 3300kn (100kn gore dolje), sa i3 CPU-om ili Quadom od AMD -a, zasebnom grafom, 4Gb RAM-a (Lenovo, Toshiba)

 

bilo koja poslovnica koja prima Diners placanje na rate, hvala

Pogledaj ovo.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala tigre, taman ono sto mi treba

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav ekipa :)

imam problem,puka mi je ekran na laptopu acer aspire,koji je najbolji nacin za popravit to(najjeftiniji)

agabelica
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MARKOZD15 kaže...

Ljudi, laptop do 3300kn (100kn gore dolje), sa i3 CPU-om ili Quadom od AMD -a, zasebnom grafom, 4Gb RAM-a (Lenovo, Toshiba)

 

bilo koja poslovnica koja prima Diners placanje na rate, hvala

Imas i jace grafe u tom rangu ako zelis

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=840m

13 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala, ali Acer je veliki no-no

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A Acer je veliki no no radi čega to?

iclock2much
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_fichek prenosivost mi je najbitnija, stolno racunalo za gaming imam. Tako da iskljucivo laptop trazim

Internet - No place to rather be
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

A Acer je veliki no no radi čega to?

Radim u servisu vec godinu dana i dovoljno sam ih za zivota vidio, Lenovo i Dell jedino u obzir dolaze, bar sto se moje kupnje tice a vi kupujte sto zelite

12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

tako bi ti bilo da radiš u dell/lenovo servisu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne radim u Acerovom servisu nego servisu racunala/laptopa i mobitela, jednostavno sto sam vidio da mi se Acer ne dopada, Lenovo i Dell su daleko najbolji sto se tice reklamacija (pouzdanost)  

 

Ako ja osobno ne zelim Acer - moja stvar

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz,

može li netko tko malo više prati predložiti laptop cijenovno oko 5500 kn, služi za posao gdje bi trebao neometano vrtjeti programe tipa Photoshop i Illustrator te ostali razvojni programi, malo programiranja, nešto približno ovome: Dell (je li uopće isplativ taj?).

Neki prioritet je dobar procesor (~i5 M), 17'' ekran i baterija 6-cell (ali ovisi od proizvođača i kvalitete).

Ovog ASUS-a smo kupili u firmi prije godinu dana i pokazao se savršen, ali ko za inat sada nemogu naću nešto slično.

 

Nije bitna marka laptopa (ASUS, Dell, Lenovo... svejedno), samo zaobići Acer (imali ih par, sve loša iskustva... možda smo baš nabasali na takve ili loš izbor, ali bolje sad zaobići).

Ako neko ima nešto slično za predložiti neka se samo raspištolji {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

uzmi della, ja ga imam doma točnije model 5520 to je stariji sa i5 3230, 8gb ram, hd 7670 i dušu dao pogotovo ta 5xxx je aluminium i stvarno je tip top tako da slobodno idi na taj sa i7 i gt840 bit ćeš zadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek

 

Evo samo da javim da sam ipak uzeo Acer E5-771G. Odlične su specifikacije. Mali je minus što se ne može otvoriti radi čišćenja, a da se ne skida tipkovnica.

Sada samo da instaliram Windowse i to je to. Hvala na pomoći. {#}

 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@axor

Sa dobrim hladjenjem stedljivi i7 je blizu i5-4200M. Problem sa stedljivim i7 je sto ima i7 u imenu, iako nije pravi i7 i to mu naravno dize cijenu.

Sa tim i7 vidim dobru ponudu samo u Instaru, ali to je presales novog F555LN Asusa (neznam kakav je) - klik (5200kn), isporuka je 4.12.

Ima tu Dellova sa tim i7, 840m, ali sa njima ne dobis FHD rezoluciju, nesto sto mislim da je vrijednije od jedne god vise pocetnog jamstva.

To sto kazes da je M procesora bilo vise je istina da.. sjecam se akcije Lenovo g510 sa i7-4702MQ i m260 (8750m) za nekih 4800kn.

Posto preferiras M proc, fleksibilan budzet? Matt ekran ti je bitan (tu se odvajas od z710) preporucio bih da vidis kakva je dostupnost v3-772g u ED-u.. Ako ga nemaju, s obzirom na tvoje zahtjeve preporucio bih ako imas vremena i volje da se okrenes kupnji online iz Njemacke, naci cemo nesto sa idealo.de, ili ak ti se ne svidi ducan sa amazon.de, Alzashop, nesto ce se sigurno naci, pogotovo u tom rangu vani lako nadjes nekaj sa dosta jacom 850m grafom.

 

 

@bb7

Vidi kakva je dostupnost Lenovo z710, ako ga nitko ne misli dobavit procitaj sto sam napisao axoru malo iznad.

Ako te briga za FHD rezu, posto trazis jaci proc gledaj Probook 470. 17.3" Dell sa istim specifikacijama je 650kn skuplji - lista

Btw. dao bi 900kn za i7-4510U u odnosu na model Probooka sa i5-4210U ili cak 1200kn razlike u odnosu na i3-4000M koji je prakticki jednako jak kao stedljivi i5, stoga mislim da ti je najbolje ici na taj model sa jakim i3 - klik. Taj model u Prosatu, jedini koji je ostao takodjer ima i jacu graficku od r5 m255. Mislim da nebi gotovo nista osjetio razliku izmedju i3-4000M i i7-4510U za svoju namjenu.

Mozes vidjeti i hoce li doci Lenovo g710 sa i5 M za 4500kn u ADM-u: lista2

 

 

@EdgCliff

Preporucujem da kupis vani laptop. Nitro Acer, Lenovo y50, MSI (ge60 itd.), to su neke od ponuda koje tamo mozes dobit za te pare, a kod nas ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 12:53 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Probooka nek se kloni ko od vraga, imao dva probooka jedan intel varijanta drugi amd i naravno godina dana i 1 dan matična prdnula na amd varijanti a nakon godinu dana i 8 mjeseci intelu ploča prdunla, toliko o probooku dok dell studio i inspirioni koje imam imaju po 6 god i nikad ništa

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I radi toga neka ga se kloni? Darkydark kaj isto preporucuje ima 3 Probooka doma cini mi se i nijednom nist nije bilo. Tesko je tako govorit, iskustava ima puno, modela ima hrpa, musica kod svakog laptopa uvijek moze biti (pogotovo ako se ne pocisti tu i tam), zato se na kraju krajeva i preporucuju produljenja jamstva na 3god. Nije da hate-am Dell, moze i na njega ici, na njemu je da se odluci, ali onda nikako nebih preporucio onog precijenjenim i7-4510U nego sa i5-4210U - klik , radi opet ogromnih 1200kn razlike u tom slucaju.

Mislim cijeni se savjet sa strane, samo ne mislim se radi tvog i mozda jos necijeg slucaja treba kloniti cijele serije. Btw. o koja 2 modela se radilo kod tebe???

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 13:08 (The_Fichek).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek ne mora biti i7, i7 kao što si naveo u većini slučajeva spada i u viši rang, samo uspoređujem do prije mjesec dana da se mogao naći i pokoji i7 da nije U za tu cijenu.

Draži bi mi bio i5 4200m jer znam da je siguran i da neće trzat (koliko toliko) ako kojim slučajem opteretim procesor. Što se tiče della i FHD rezolucije i ja se slažem, sad mi je vrijedniji FHD a garancije se mogu produžiti i kasnije.

Budžet mi je fleksibilan oko 5500kn a najviše što mi je problem naručivanja iz vana je dostava i ako budem morao garanciju iskoristit opet proces slanja u Njemačku, pa dok poprave pa dok dođe...

Ovdje bih bio sigurniji ja ga odnesem i dođem po njega i skratim vrijeme odsustva laptopa

za mat ekran sam rekao poželjan, ne i nužan, jer na ovom drlogu "emašina e525" imam glossy pa mi nekad stvara problem

nekako mi je siromašna ponuda jako, jer gdje god gledam web shop, cijene su od oko 2500-4000, pa mala ponuda za 4000, 5000kn i onda od 7000 na gore. čini mi se da ću se morat strpit neko vrijeme dok ne dođe nešto vrijedno kod nas, ako u međuvremenu ne nađem nešto vani

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

Mislim cijeni se savjet sa strane, samo ne mislim se radi tvog i mozda jos necijeg slucaja treba kloniti cijele serije. Btw. o koja 2 modela se radilo kod tebe???

jedan je 4525s a drugi neznam koji je bio sa prvom varijantom intelovih i5 procesora

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Što mislite o ovome Mondo akcija: http://mondo.hr/tehnika/tehnika-racunala/laptopi/hp-255-g3-15-6-4gb-500gb-win-8-1-j4r73ea
HP 255 G3 15.6" 4GB/500GB/Win 8.1 J4R73EA + GRATIS optički miš
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svim znalcima :)

 

Imam jedno pitanje za ekipu koja prati cijene I ponude laptopa. Namjeravam kupiti u narednih mjesec ili dva laptom no posto se blize blagdani sigurno ce biti akcija pa me zanima dal da pricekam sredinu 12 ili ima vec sada nekih bestbuy laptopa? Planiram dat 3500do4500 kn al volio bih kako su uskoro blagdani kupit kao svi sto bolje za manje para?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovorima,

sviđa mi se cijena i dobiveno za Lenovo g710 pa sam pitao ako će nabavljati, odgovorili su da ga očekuju između 5.11. i 15.11.

Taj mi je nekako najbliži onom ASUS-u koji se pokazao sjajnim.

 

Kao što kažeš, ovaj DELL s i5U je 1200 kn jeftiniji od i7U... ipak dosta novaca.

Možda još počekam tjedan dana pa da vidimo ako dođu neke nove ponude {#}

 

Ovaj probook je isto vrh s performansama, ali isto mi je već par ljudi reklo da im je riknulo nešto od hardvera relativno brzo {#}

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ekipa da li je ovaj laptop dobar za igre, vidim da ima dobru grafičku

Hvala

Asus F555LN-XO041D

Procesor: Intel Core i3 4010U 1.70GHz (3MB cache) Haswell
Zaslon: 15.6" LED HD 1366 x 768
Grafički sustav: nVidia GeForce GT840M 2GB
Radna memorija: 4GB DDR3L 1600MHz (proširivo do 16GB)
Tvrdi disk: 500 GB SATA
Optički uređaj: DVDRW DL
Dimenzije: 38 x 2,48 x 25,1cm
Masa uređaja: 2.30kg
Jamstvo: 24 mjeseca
Baterija: Li-ion 2 ćelije
Operativni sistem: FreeDOS
Mreža: da (Gb LAN)
Bežična mreža: da (802.11b/g/n)
Bluetooth: da, 4.0
Audio ulazi/izlazi: da
USB podrška: 2x USB 3.0, 1x USB 2.0
VGA: da
HDMI: da Čitač kartica: da
HD Kamera: da
Boja: siva
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice