Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.072.689
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Bakalula

Da, sa Linuxom, ali nema grafickog sucelja. Njega preporucujem pored z50 jer nudi tu cvrscu izradu, gore je fakat metal, najhladniji na opip, minimalno uvijanje s obzirom na konkurenciju, ima i svjetlecu tipkovnicu, matt ekran.

 

@Saša101

Procitaj sto sam napisao 2 reda prije. Do 4000kn imas jos z50 sa i5/840M i Acer sa i5/840M, ali bez FHD i nije v3 nego e5 (po izradi slicno lenovu z50, prosjek, v3 je iznadprosjecne izrade kao sto sam opisao), stoga u tom rangu blize 4000kn pobjedu odnosi Lenovo, znaci ovaj model pa onda vidi malo u ducanu kako je to sklepano, kako ti se svidja i tak. Generalno za igre cak mislim da nebi osjetio neku posebnu razliku izmedju i3 i i5, eventualno u novim igrama, zavisi na sto pucas i na kojoj rezoluciji i postavkama se mislis igrat. Znaci to su neki all-around prijedlogi sa 840M grafickom, vrijedi jos spomenut i e5-771g kao 17,3" FHD primjer.

Za igre se isplati protegnut 700kn na x550jk pa ono ako si gamer svakako razmisli o tom laptopu jer je 850m debelo jaca od 840m, bas kao sto je i5H debelo jaci od i3U pa i i5U. Steta sto je HD reza, ali to je takav kompromis, pravo je cudo uopce sto se u Hrvatskoj laptop sa 850m spustio ispod 5000kn, prije ga je bilo za najmanje 5500kn bez akcija.

 

@msimu666

FHD daje jedno 40% ostriju sliku od HD, tako nesto, guglaj jos. FHD je takodjer zahtjevnija po hardver, tj. za danasnja desktop racunala je npr. standard. 17,3" bih preporucio e5-771g sa i5. Eh sada, vrlo zavisi na koje igre pucas, ako mislis se posteno igrat i igrat novije igre sa tim hardverom ces morat smanjit rezoluciju na HD prije pokretanja zahtjevnije novije igre pa ako bi se dosta igrao puno je isplativiji Asus x550jk kojeg sam ti vec predlozio jer ima osjetno i to nemalo jaci hardver, pogotovo je graficka osjetno jaca, skoro pa 100% ili 2x naspram 840M. Malo vidi rezultate 850m i 840m na notebookchecku pa ce ti bit jasno.

 

@BMT

840M je srednje jaka, medium laptop graficka (mrvu slabija od starije 750M), DDR3 GTX 850M slabija high-end graficka (mjenja 750M, a jaka kao stara GTX 765M!, GTX 860M=overlockana GDDR5 GTX 850M=srednje jaka high-end laptop graficka. Rezultate gledaj na notebookcheck.net, klikci na brojeve fps-eva da vidis s kojim su sustavima testirane grafe te prelazi sa misem preko rezolucija na kojima su testirane igre kako bi vidio koje su postavke bile ukljucene dok se igra testirala.

Pazi 850M se sad u tom x550jk modelu pojavila ispod 5000kn, tj. po odlicnoj i konkurentnoj cijeni i za EU trziste, no radi se kompromis na ekranu, a g551jk Asus koji dolazi sa 850M i IPS FHD se javlja za 6300kn, znaci sa razlikom se moze kupiti posteni 24" monitor i jos ostane viska love, makar taj visak bi trebao ici u RAMe da bude fer usporedba i dodje te na isto cijena. Naravno g551jk ima nesto jacu izradu. 860M se javlja za 6700kn u Asusu n551jm koji je po meni izgurao Lenovo y50, Acer Nitroa vise nema ispod 7000kn, a karakteristicno za Nitro je sto ima 17,3" verziju sa IPS ekranom, sto ga cini najjeftinijim 17,3" IPS uopce. Dalje, jaca 870M se javlja tek za 9500kn i laptop sa njom je neisplativ pored Asusa sa 970M za 10300kn, ta 970M je brutalna graficka, a laptop sa trenutno najjacom 980M se nadje za 12800kn.

 

@cannelle

Vidim li dobro ili izricito zelis HD naspram FHD??? Ako je tako mozes fino ustedit, no nema IPS ekrana, ako je on bitan? IPS naspram klasicnog TN koji se niti ne oznacava jer se podrazumijeva donosi ponajprije bolje kuteve gledanja, znaci nema distorzije boje ako se glava pomakne sim tam od sredista laptopa, zatim ima vjerniji prikaz boja. IPS mozes dobiti do 7000kn i onda dolazi laptop sa FHD, a ti na njemu mozes smanjiti rezoluciju na HD. Laptop sa HD i odlicnim hardverom dolazi za 4700kn, ovaj sa IPS FHD istim hardverom za 6300kn, a za 6600kn dolazi sa i7 i tako, niti jedni od tih nemaju windowse. To bi trebala zasebno kupovati, a ima jedna opcija i sa Win za tocno 7000kn. Prvo reci sto tocno zelis od ovog sto sam napisao, znaci rezolucija i je li pozeljan IPS, tj. mislis li da je vrijedan novaca kao i i7 ili jaca 860M graficka koju sam prijemalo usporedio sa 850M??

 

@djdeva

Novih laptopa nema sa Win7, uskoro izlazi i Win10, tako da ako ti je bitan Start Menu on ce normalno bit podrzan na Win10 kao i hrpa nekih drugih stvari te ce upgrade na Win10 biti besplatan za korisnike Win7/8.1/8. Tako je vec vise puta receno u Microsoftu, hoce li ti korisnici biti za ista zakinuti ja neznam.

Shodno tome cu ti predlozit one sa 8.1, kako najcesce i dolaze i to za vece novce: Acer e5-571 i3, ako je cijena 3050kn kako pise na nabava.net, mozes ih zvati i pitati je li to web cijena, koja je uopce cijena itd. Za manje novce imas cetverojezgrenih pentiuma sa nesto slabijim jezgrama od i3: n3530 15.6, n3540 15.6 Razlika izmedju n3530 i n3540 je nikakva, ne vidim potrebu za zasebnom grafickom karticom, bit ce dosta integrirana. Sto se tih laptopa tice preporucujem da ih pogledas u oblizenjm IT ducanu sa izlogom da znas sto ocekivati od izgleda/izrade/dopadljivosti.

 

@Cricket

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3+15.6 Gledaj i3-4xxx, a ne i3-3xxx makar su ti isto dobri. Isto kao i forumasu prije ti preporucujem da ih malo pogledas u kakvom ducanu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 19:38 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Fixcar kaže...

Pozdrav. Kupujem laptop do 3500kn (gotovina) može i mrvicu više, treba mi za nosit po faksu, uglavnom za pisat radove i programirat, ponekad bacit LoL na njemu. Koliko sam skužio za 3500 kn se preporučuje uzet Acer Aspire V3, ima li nešto bolje za tu cijenu?

PS. Ne treba mi OS a optiku kanim zamijeniti sa SSD-om

 Može pomoć oko ladice i SSD-a rješio bih to  što prije moguće

e.BugaTeam @ebugateam.vacau.com
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=+TS08

Kaj se laptopa tice dobar je odabir, netreba ti nist jace, trebao bi fluidno vrtit LoL i na FHD rezi. Btw. ja na Doti2 koja je zahtjevnija bas i ne primjecujem razliku radio mi i5 na high performans ili balanced kada se ponasa slicno kao taj i3, tj. ima manji takt/clock jezgri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 21:04 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledao sam popis i odabrao 3 moguća laptopa ja ne vidim nekakvu razliku između njih pa da li može preporuka :D

ACER

Lenovo

Toshiba

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze prijedlog laptopa koji ce dostojno zamijenit stolno racunalo u igram i ostalim zadacama do 6800kn?koja stotina gori doli nije bitno.

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - cohr_23
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Cricket

Zato ti i rekoh da pogledas u ducanu jer ima malih razlika u izradi, dizajnu i ekranu, ali to nemres u ducanu vidit..

 

@hrka11

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jm, Nitroa vise nema u tom rangu, nego je najjeftiniji za 7350kn sa Windowsima. Taj Asus n551jm je po meni izbacio Lenovo y50 kojeg sa i7 nebi kupovao radi riskiranja s temperaturama, onog sa i5 i IPS bi kupio, no eto vise vjerujem Asusovom hladjenju pa ti vidi.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

@hrka11

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jm, Nitroa vise nema u tom rangu, nego je najjeftiniji za 7350kn sa Windowsima. Taj Asus n551jm je po meni izbacio Lenovo y50 kojeg sa i7 nebi kupovao radi riskiranja s temperaturama, onog sa i5 i IPS bi kupio, no eto vise vjerujem Asusovom hladjenju pa ti vidi.

 ok...hvala...mogu prijec i granicu malo nema veze,samo da za god dana mi ne bude zaa sta sam kupio koji k...ako me raumis.

 

Samo dajte jos prijedloga?

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - cohr_23
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

15,6" za igre i vrlo dobar all-around nema apsolutno nikakve potrebe da se protezes niti ces ista dobit sa i7. Ako zelis 17,3" idi na Acera (prvi sa liste nije dostupan), ako iz nekog razloga zelis i7 onda idi na g551jm i7. 17,3" sa i7 i IPS, znaci Nitro, nema ispod 7850kn i mislim da ti takvo sto, tj. i7 nije potreban. To bi bilo to sto se tice ponude u Hrv, vani za iste novce bas i nebi dobio nest puno bolje.

 

Ok, zadnja opcija je Asus X550JK + vanjski FHD 24" ili koje vec dijagonale monitor, ako mozda zelis takvu kombinaciju. To velim jer lako moguce da je u njemu gddr5 850m koja se da overlockat da bude identicna 860m, ali to treba zvat i pitat. ddr3 cesca verzija 850m je ipak nemalo slabija od 860m.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 0:15 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ajed molim vas da mi napišete koji laptop je najpovoljniji za doslovno osnovno. Gledanje filmova (nikakav bluray, već najobičniji video) i surfanje internetom.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za curu ili tebe, ima tu nekih best buy, ali su ruzicasti/ljubicasti xd

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 13:05 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

haha, ok ipak ne ljubičasti i rozi...za starog je...:)

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

zanima me kupovina novog laptopa. Služio bi mi za faks, pisanje, surfanje, glazbu itd., ali volio bih

da bude malo bolji, s novim featuresima. :)

Ovo mi je zapelo za oko: http://www.dell.com/at/p/inspiron-15-7548-laptop/pd?ref=PD_OC

Sviđa mi se zbog Broadwell procesora i 4k ekrana koji će, vjerujem, kroz 1-2 godine postati standard

na laptopima.

I da, ako ga naručim preko Dellove stranice iz Austrije, valjda ne plaćam nešto na carini?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@MasterG

15,6" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2830+4gb ,http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2840+4gb Biraj po zelji, n2840 i n2830 su prakticki ista stvar. Neki modeli Asusa nemaju opticki citac radi nesto tanjeg dizajna.

17,3" http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=X751MA-TY195D Prakticki isti procesor, ali sa +2jezgre pa bi bio brzi multitasking, dijagonala isto ima cijenu, zgodan 17,3" za manju cijenu.

 

@Johanan

4K na 15.6" ekranu bas i nije najzgodnija stvar, ja bi za te novce radje gledao daleko jaci Acer Nitro, gamerski laptop takodjer zanimljivog i tankog dizajna sa IPS 1080p, s time da i 17.3" verzija isto ima IPS, znaci to su laptopi sa 860M grafickom itd., sad ja neznam pucas li na ultrabook ili tako tanji gamerski laptop (dobre su temperature).

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 14:38 (The_Fichek).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ultrabook bih uzeo ako postoji kakav s 15in dijagonalom jer mi je 13,3in premalo, oči me bole.

Znam da 4k nije, zasad, baš najbolje riješena niti sa skaliranjem, ali, valjda bi se situacija mogla popraviti sa Win10?

Gamerski laptop mi nije prioritet, ma da su i ovi Acerovi super, lijepo izgledaju i sve, ali prioritet mi je dobar ekran i novi

Broadwell proc. Dobar ekran u smislu da ima dobar PPI i da bude u dosegu novih tehnologija koje sada dolaze na tržište, kao

što je 4k, čisto zato da mi za 2-3 godine po tom smislu ne bude "star". Važno mi je i zbog problema s očima.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima mjesec dana kako sam se raspitivao za laptop. Malo sam bio odgodio kupnju zbog nenadanih troškova, ali sada je konačno došao laptop :) Želio bih se zahvaliti svima na pomoći, posebno The Ficheku! 

 

Uzeo sam na kraju Asus k555l, metal verziju. Ukratko: i74510u, 6gb, 840m, 1tb

 

Hvala na pomoći 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema veze sa skaliranjem nego mislim da je to jednostavno previse pixela za 15,6" i nemam pojma kako bi se taj stedljivi i7, makar Broadwell nosio sa time, tu u igru ulaze Win10 da. Ha, cuj, IPS je odlicna matrica, bolju kvalitetu ekrana nit nemres na laptopu dobit, rezolucija je druga stvar, to se trebas odlucit. 4K vs 1080p mislim da je svejedno sto se tice zdravlja ociju, bilo bi bitnije da je npr. flicker-free, ali to nije rasireno na laptopima.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ugl. hvala ti na pomoći, nešto ću morati smisliti jer ovaj laptop je već star i na izdisaju. I da, rezolucija mu je 1280*800 na 15,6in, :D

Ako ću ići na Dell opciju, plaća li se štogod na carini zbog vrijednosti paketa?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Np Blues :D

 

Johanan neznam ti rec za carinu, iz ducana Europske unije ne placas carinu nego eventualno postarinu, ovo sto si ti linkao je US ili kaj vec i od tamo nemres nit kupit, tj. mozes ako imas koga u Americi. U tako skupe ultrabooke se bas nit ne kuzim.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

 

@cannelle

Vidim li dobro ili izricito zelis HD naspram FHD??? Ako je tako mozes fino ustedit, no nema IPS ekrana, ako je on bitan? IPS naspram klasicnog TN koji se niti ne oznacava jer se podrazumijeva donosi ponajprije bolje kuteve gledanja, znaci nema distorzije boje ako se glava pomakne sim tam od sredista laptopa, zatim ima vjerniji prikaz boja. IPS mozes dobiti do 7000kn i onda dolazi laptop sa FHD, a ti na njemu mozes smanjiti rezoluciju na HD. Laptop sa HD i odlicnim hardverom dolazi za 4700kn, ovaj sa IPS FHD istim hardverom za 6300kn, a za 6600kn dolazi sa i7 i tako, niti jedni od tih nemaju windowse. To bi trebala zasebno kupovati, a ima jedna opcija i sa Win za tocno 7000kn. Prvo reci sto tocno zelis od ovog sto sam napisao, znaci rezolucija i je li pozeljan IPS, tj. mislis li da je vrijedan novaca kao i i7 ili jaca 860M graficka koju sam prijemalo usporedio sa 850M??

 

 

Thanks!

 svakako FHD rezolucija (1920x1080 pixela), krivo sam napisala. dovoljan mi je i5 i sad kad si spomenuo (i kad sam malo izguglala) ja bi  IPS. :)

 

i kak sam skuzila - 850m ili 860m, svakako neka  bude jedna od njih.  Ako je moguce da ima Win jer bi mi olaksalo, ali nije toooliko bitno.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Malo je zeznuto nac sa Windowsima laptop u tom rangu, tj. za takvu opciju se moras protegnut na 7350kn: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=nitro+8.1 To je ujedno jedini laptop sa 17,3" dijagonalom i dalje IPS matricom u tom i skupljem rangu. Ostali koje bih ti preporucio su 15,6" IPS, naravno svi FHD i tu bih preporucio Asus g551jk ili n551jm, zavisno koji ti se vise svidja i sto vise preferiras:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n551jm / http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=g551jk Mozes primjetit da g551jk sa i7 dolazi za relativno malenih 300kn vise u odnosu na onog sa i5 pa je veceg omjera ulozeno dobiveno no nema 860M graficku nego 850M stoga sam na to mislio kad sam rekao sto vise preferiras, odnosno Nitro i n551jm imaju 860m. Razlike izmedju grafickih gledaj na notebookchecku, ali oprezno, tj. klikci na brojeve fps-eva i prelazi misem preko rezolucija da vidis kako su tocno testirane graficke, takodjer na istoj stranici imas testova koji nisu igrice nego sinteticki testovi pa mozes bacit oko, tipa Firestrike test.. Razlika u izradi izmedju "gamerskog" g551jk i n551jm? Ni sam nisam siguran, s obzirom na prethodnike rekao bih da je tu to negdje, a ocita razlika bi bila sto n551jm ima polovicni, eng. half ili mini msata slot za nadogradnju SSDa, dok g551jk mislim da to nema nego se SSD klasicno ugradjuje preko ladice za SSD preko optickog citaca, Nitro pak ima trenutno najbolji m.2 slot za SSD no najnepristupacniji je sto se tice samostalne nadogradnje. Mozda malo previse informacija, no takve stvari se moraju istaknut prilikom kupnje skupih laptopa. Svi su ekstra izrade i vrlo dobrog hladjenja i po meni tu 15.6" Lenovo y50 vise nema sta traziti, ne jer je los laptop nego jer navodno ima nesto slabije temperature i jer ima mjesta samo za 1 disk, onaj koji je u njemu. Mislim da je jasno da ti kupnjom Asusa ostane prostora za Windowse da bi se cijena skoro pa izjednacila sa Nitroom, tako da ta 3 su po meni best buyevi. Eh da, najvece pitanje ostaje s cime bi renderirala videje, grafickom ili procesorom ili oboje. Neznam koliko se sto tocno koristi kod Sony Vegasa i obrade videja opcenito. Nagadjam da bi se drito za posao vise isplatio i7 koji se npr. moze usporediti sa nabrijanim desktop i5 (npr. i5-4690K), dok je 860M super laptop graficka, ali se moze usporediti sa desktop grafickom nize-srednjeg ranga (npr. nvidia gtx 750ti).

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 18:54 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Koja je razlika izmedju Acer Aspire Switch 10 SW5-012-1062 i Acer Aspire Switch 10 SW5-012-1062?

 

Koja je razlika, zna li tko?

 

 

 

http://webshop.vipnet.hr/private/internet-uredaji/Acer-Aspire-Switch-10-SW5-012-1062/11060;pgid=SbtAiD605lpSR0APuW7RHCUo0000wUgaYDmv;sid=zd2iuo6r16miutpi84aoTc9FWFl7qBsvFM8=?FromCatalog=true

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 13:11 (islander86).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

 

Molio bih Vas savjet za poslovni laptop,na njemu bih radio sa svim uredskim alatima i otvarao crteže u autocadu. Uvjet je ekran 17.3" , 4 gb rama i grafička sa 2 gb memorije i bez Windowsa... Budžet s kojim bi raspolagao je do 5.000 kn s PDV-om,a marka bi bila HP,Lenovo ali ne Acer..

 

Hvala. :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kule

Pozdrav, mislim da je najbolja kupnja: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g710+i5 Prije Probooka 470 G2 Lenovo nudi M, osjetno brzi i5, mozda nesto jacu graficku od Radeon M255 sto i nije tako bitno posto rad nije u 3D Cadu te dulje pocetno jamstvo i jeftinije produljenje jamstva od Probooka. Jednako su cvrsti oba, jednake rezolucije, jos je i niza cijena Lenova, tj. Portio kao web shop Linksa je to fino snizio ispod 4500kn kad sam prije nalazio najjeftinije taj laptop, makar taj model nema 6GB rama, sto je mozda i bolje jer se rami lako nadograde pogotovo kod tog laptopa pa u odnosu na model sa 6GB nebi bilo zezancije sa prodavanjem plocice od 2GB itd. ako bi se islo na upgrade, stoga mislim da je najbolje uzeti upravo taj i odmah upgrade na 8GB pa da sve bude u istom ducanu: klik Iako nema posebne razlike izmedju 1600Mhz i 1333Mhz ja bih isao na 1600Mhz, znaci ovu za 326kn, ali mozda ima i bolji odabir jer se ne kuzim posebno u odabir rama. Hoce li to radit u dual chanellu sa postojecim, trebaju li onda imati iste frekvencije, hoce li 1600Mhz pasti na 1333Mhz ako ovaj drugi modul ima 1333Mhz itd... Ima tema za to, a mozda ekipa iz Portia ili otkud vec mislis, ako mislis kupovati, moze pomoci.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

kule

Pozdrav, mislim da je najbolja kupnja: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g710+i5 Prije Probooka 470 G2 Lenovo nudi M, osjetno brzi i5, mozda nesto jacu graficku od Radeon M255 sto i nije tako bitno posto rad nije u 3D Cadu te dulje pocetno jamstvo i jeftinije produljenje jamstva od Probooka. Jednako su cvrsti oba, jednake rezolucije, jos je i niza cijena Lenova, tj. Portio kao web shop Linksa je to fino snizio ispod 4500kn kad sam prije nalazio najjeftinije taj laptop, makar taj model nema 6GB rama, sto je mozda i bolje jer se rami lako nadograde pogotovo kod tog laptopa pa u odnosu na model sa 6GB nebi bilo zezancije sa prodavanjem plocice od 2GB itd. ako bi se islo na upgrade, stoga mislim da je najbolje uzeti upravo taj i odmah upgrade na 8GB pa da sve bude u istom ducanu: klik Iako nema posebne razlike izmedju 1600Mhz i 1333Mhz ja bih isao na 1600Mhz, znaci ovu za 326kn, ali mozda ima i bolji odabir jer se ne kuzim posebno u odabir rama. Hoce li to radit u dual chanellu sa postojecim, trebaju li onda imati iste frekvencije, hoce li 1600Mhz pasti na 1333Mhz ako ovaj drugi modul ima 1333Mhz itd... Ima tema za to, a mozda ekipa iz Portia ili otkud vec mislis, ako mislis kupovati, moze pomoci.

 Hvala ti na opširnom opisu... Već sam gledao taj Probook i nitko živ ga nema ali i meni je Lenovo osobno dosta dobar... :)

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me vase misljenje o laptopu HP250G3 (J4T54EA)
http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-250-g3-j4t54ea-core-i3-4005u-dvdrw-4gb-500gb-geforce-820m-15-6-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.610.150
Ili da mi preporucite neki slicni ili bolji u cjenovnom razredu oko 3000 kn. Laptop bi prvenstveno koristio za gledanje filmova i excel te pokretanje neke igrice tu i tamo.
Zahvaljujem :).

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 20:22 (lepi.lepic800).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, trebao bi laptop do 5000 kn, za office , i nesto malo cad i photoshop. Bitno mi je da je dobra baterija, hladenje i izrada. Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, može preporuka za neki laptop oko 4500kn, laptop bi služio za faks, poneku igricu i tako, unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
toni1808 kaže...

Bok, može preporuka za neki laptop oko 4500kn, laptop bi služio za faks, poneku igricu i tako, unaprijed hvala!

 Ako je HD rezolucija u redu, itekako se vrijedi protegnut jos 200kn na Asus X550JK radi ubitacnog hardvera za taj i dosta skuplji rang.

 

markolopolos kaže...

Bok, trebao bi laptop do 5000 kn, za office , i nesto malo cad i photoshop. Bitno mi je da je dobra baterija, hladenje i izrada. Hvala unaprijed :)

 2D ili 3D Cad? dijagonala? rezolucija?

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 20:40 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lepi.lepic800 kaže...

Zanima me vase misljenje o laptopu HP250G3 (J4T54EA)
http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-250-g3-j4t54ea-core-i3-4005u-dvdrw-4gb-500gb-geforce-820m-15-6-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-crno&option=artikl&id_artikl=014.610.150
Ili da mi preporucite neki slicni ili bolji u cjenovnom razredu oko 3000 kn. Laptop bi prvenstveno koristio za gledanje filmova i excel te pokretanje neke igrice tu i tamo.
Zahvaljujem :).

Lenovo z50 sa dost jacom 840M, FHD i takodjer solidno prosjecnom izradom je bolji odabir, makar je procesor nesto slabiji, tj. preporucujem protegnut se na model sa i3, i tu je onda zapravo radi cvrsce izrade i svjetlece tipkovnice bolji odabir i vrijedan 75kn razlike Acer V3-572G-33X6 kojeg mozes uocit na linku, samo pazi, tocno taj model ima FHD, a oni za 3400kn imaju HD.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem laptop i neznam koji tocno uzeti to jest koji se najbolje isplati

   Cijena: do 3500 znaci nemojte odgovarati sa tipa dodaj jos 200 kn za bolji

   Trgovine: Links, Audax, Makromedia, Centar tehnike

   Sluzio bi za vecinom igre  i autocad

 

Nasao sam jedan za koji mislim da je dobar pa komentirajte njega i / ili dodajte jos neki koji je bolji od njega u tom rangu cijene.

Hvala unaprijed.

 

 

 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-hp-pavilion-15-p101nm-k5f21ea-quadcore-amd-a8-6410-dvdrw-dl-4gb-750gb-radeon-r7-m260-15-6-led-lan-hdmi-kamera-usb-3-0-dos-bijelo&option=artikl&id_artikl=014.610.139&tab=opis

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice