Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.069.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Aquila_hr kaže...

Ekipa je li može preporuka za laptop namjenjen za surfanje po webu, fakultetske obaveze (gaming nije medju njima :D), cijenovni rang oko 3000kn? Nije dosta čest upit točno za ovakvu cijenu kolko vidim, pretežno su upiti za deblji budžet...
Laptop nije za mene već za curu mi, dala mi je quest da joj nađem laptop, pa se uzdam u vaše znanje. Ona i tehnika su 0 bodova pa bi bilo dobro nešto što joj neće davati puno muke po dugotrajnosti...
Častim pivom, danke.

 Izvoli KLIK :)

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zahvaljujem na prijedlozima slicnog ili boljeg, cini mi se kao solidan izbor 

 

http://www.dell.com/en-us/shop/dell-laptops/new-inspiron-15-7000-2-in-1/spd/inspiron-15-7573-2-in-1-laptop/dncwkd003h

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala na odgovoru, možeš mi reć samo pošto vidim da je unutra SSD a ne HDD, kako bi se moglo riješiti za taj laptop da zamjenim to dvoje? Ili eventualno kupiti HDD i ubacit ga uz to unutra (Na svom ASUSU sam to radio preko ladice za DVD citac, pa jel istim principom mogu i za Lenovo navedeni riješit?)
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala svima na savjetima, nakon dugo vremena je "pila" stigla. Težak ko olovo...
na jednoj od slika je stari DellBoy (uz novi) koji je svoje odslužio.

Mrcina i stariji DellBoy Mrcina i stariji DellBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 21:03 (TheAnswer023).
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo mene sa 7500 na 9 kilokuna...

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-gaming-v-nitro-nhq25ex014-173-fhd-ips-intel-core-i5-7300hq-up-to-350ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1050ti-4gb-no-odd-win-10-2-god-/ACR-1714/product/

 

Ekran je navodno solidan, konfa je najbolja na tržištu za te pare. Ako tko zna zašto ga ne bih kupio, neka kaže sada ili šuti zauvijek!

 

Edit: ovdje je skuplji, ima ispod 9000...

s.f. - s.n.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 10:38 (ninotocka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na žalost, Asus N752VX za hrvatsko tržište je sa TN ekranom (ne znam dal da se smijem ili plačem) tak da ništa od toga.

Jučer sam bio do mikronisa da uživo vidim laptope i najbolje mi se čine baš ova 2 zadnje spomenuta u temi.

 

Acer izgleda ok, tipkovnica je baš "normalna", ali me muči što je sve crno, a ne volim imat upaljeno svjetlo na tipkovnici (do sad sam imao srebrnu pa po mraku nije bilo niti potrebno pošto se odbija svijetlost s ekrana..)

Asus G752 izgleda baš moćno, tipkovnica je ova malo "čudna", al čini se ok..

 

No, oba pretpostavljam imaju bijesne grafe što meni ne treba...

 

Koja stranica mislite da je najrelevantina što se revieweva tiče? Meni najbitnija kvaliteta ekrana pa dalje performanse, tipkovnica, izgled..

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 16:41 (Cylon1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ninotocka kaže...

Evo mene sa 7500 na 9 kilokuna...

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-gaming-v-nitro-nhq25ex014-173-fhd-ips-intel-core-i5-7300hq-up-to-350ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-256gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1050ti-4gb-no-odd-win-10-2-god-/ACR-1714/product/

 

Ekran je navodno solidan, konfa je najbolja na tržištu za te pare. Ako tko zna zašto ga ne bih kupio, neka kaže sada ili šuti zauvijek!

 

Edit: ovdje je skuplji, ima ispod 9000...

 

Po meni je ovo trenutni best buy definitivno:https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-y520-80yy0065sc-core-i5-7300hq-8gb-2000gb-geforce-gtx-1060-6gb-15-6-ips-fhd-hdmi-g-lan-bt-usb-3-1-dos-crno-015020072

Ne zato što sam ga kupio prije 2 tjedna dana, nego sa ovom grafom za te pare stvarno ne može bolje, još se uloži dodatnih 1000 kn na 8 gb rama i SSD i kud ćeš bolje

Prvo mi je bio na piku ovaj Acer: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nx-gpgex-015-core-i5-7300hq-8gb-1000gb-geforce-gtx-1050ti-4gb-17-3-led-g-lan-kamera-hdmi-linux-crno-015050154   (koji je također oličan za tu cijenu).Ali sam prelomio na ovog na kraju i drago mi je što je tako ispalo, e sad jedino ako ti igra 17 inča ulogu onda ga hebat, meni bilo glavno da imam pilu za što manje novaca. Još sam mulac kupio u Hangaru za 8500 kn Legiona, jer su ih oni prvi dobili, i 5 dana nakon što sam ga kupio vidim da ih links prodaje za 700 kn manje al šta je tu je E sad ti vidi, pored ova ne znam koliko je ovaj tvoj isplativ za 9500.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 19:11 (lobotomac90).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma zapeo sam za 17.3, što me bitno ograničava. Možda se predomislim. :)

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+g752vy evo prije par dana uzeo ovaj ja sam prezadovoljan.U gamingu temp oko 70 što je za laptop mrak malo stariji model ali vrhunsko hlađenje i jako dobra grafička u rangu stolnog pc-a gtx970.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 19:43 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ninotocka kaže...

Ma zapeo sam za 17.3, što me bitno ograničava. Možda se predomislim. :)

 https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-7-A717-71G-709S-NXGPFEX015-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1165053.aspx

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Onda si pogledaj Acer onaj sto sam linkao za 7000 ili imas skuplju i jacu opciju sto je kolega u postu iznad mog predlozio.
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Adoon kaže...
Pozdrav,

planiram zamijeniti svoj ASUS N551 laptop sa nečim malo jačim i sposobnijim u pogledu igara. Zapeo mi je za oko HP OMEN 15-ce012nm 2LE04EA / Core i7 7700HQ, 8GB, 256GB SSD, GeForce GTX 1060 6GB. Koliko vidim, najniža cijena kod nas mu je 10799 uz 5 godina garancije. Ima li nešto bolje za te novce ili je ovo sweet spot?

 

Preporuka za doticnog Omena... Imam ga nekih mjesec dana i laptop je prava mala zvijerka... nikakvih problema za sada... i plus uz ove komponente sto si naveo dolazi i 120Hz G-Sync ekran. 

U protekla 3 tjedna je odradio cca 150 sati u Divinity: Original Sin 2, nije se prakticki ni oznojio, temperature CPUa oko 75C, grafe oko 65C 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 22:41 (anarchyST).
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa. trebao bi novi laptop, laptop ce primarno sluzit za hmm multimediju, dakle youtobe, koji film, nešto malo mail i office, koristit će ga sestra. Koliko vidim ovo djeluje kao najbolje ASUS X540SA-XX666D ili ako ima što bolje? 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jeli ima tko Acer VN7-793g?

Ovo mi je trenutno najzanimljivije:

 

https://www.centro.hr/acer-aspire-v-nitro-vn7-793g-74me-17-3-w10.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Acer kao firma me odbija jer je stari prije imao acera (i to neki od jačih modela) koji je u prvih godinu dana imao nekih probolema pa su mu dali drugi, a na ovom drugom je pak kvaliteta slike bila koma.. no to je bilo prije 4god i nadam se da se acer u međuvremenu poboljšao?

 

Ugl, ja tražim 17.3 sa što kvalitetnijom slikom/bojama, dobre performanse (CPU, RAM, SSD (nešto bi i ugradio naknadno ako treba)), klastična tipkovnica, dobar izgled (manje gamerski, više decentno nešto), a grafička mi nebitna.

Dakle cilj je i7 HQ, 16gb, SSD do nekih 9k (al eto vjerojatnije da ću morat malo iznad toga...)

 

Čak razmišljam o omenu pa uzet eksternu tipkovnicu (al bi mi zauzimala USB slot :/). Prednost acera mi je decentnije kućište, bolja tipkovnica i koliko sam skužio bolji ekran. Prednost omena mi je 5god garancije i HP mi se čini ok firma iako ništa njihovo nisam imao lol.

Kaj mislite?

 

EDIT:

ipak je 8gb acer.. krivo im je pisalo.

 

Ovo mi se čini ok:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-y700-i7-6700hq-16-256-17-fhd-w10h-grafitno-crno?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 17:36 (Cylon1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LordNIbbler kaže...

Pozdrav ekipa. trebao bi novi laptop, laptop ce primarno sluzit za hmm multimediju, dakle youtobe, koji film, nešto malo mail i office, koristit će ga sestra. Koliko vidim ovo djeluje kao najbolje ASUS X540SA-XX666D ili ako ima što bolje? 

 Dodas 200 kn više i imaš nešto jači procesor te FHD ekran..KLIK

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa opet ja,hitno mi treba laptop a pogotovo vasa preporuka na koju soluciju ic

1. Je ta da ic na normalni hdd https://www.mikronis.hr/hp-250-g6-intel-core-i3-6006u-2-0ghz-4gb-1tb-freedos-15-6-fullhd-amd-radeon-520-2gb-p-n-2ev80es.aspx

 

2. Druga je na to ic sa ssd128 https://www.mikronis.hr/hp-250-g5-intel-core-i3-5005u-2-0ghz-4gb-128gb-ssd-dvdrw-freedos-15-6-fhd-intel-hd-graphics-5500-p-n-w4m85ea.aspx

 

Sad me zanima dal ce mi 128 gb biti premalo ili dali ssd disk utjece na joa ista osim sto podize sustav puno brze od obicnog

 

Molim vaa sto kupit izmedu ova dva odabira?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zavisi za sta ces koristiti laptop i koliko max zelis potrositi na njega 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nedavno sam tražio preporuku za laptop.
Gledanjem i pregledavanjem sam shvatio da bi mi možda bolje pasalo nešto manje dijagonale (13.3).
MacBook AIR, Xiaomi AIR, ili neka treća opcija?

I kakvo je vaše mišljenje o MB Airu? Kao laptopu za, multimediju, Adobe itd
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,trazim laptop za gaming. Malo sam gledao po netu review-e i dvoumim se izmedu i5 7300 i i7 7700,je li 7 vrijedan vise novaca? Takoder me zanima koji laptop ima najbolje performnse tj hladenje za igranje bez thermal throttlinga (tezina laptopa mi nije bitna vec same perfomanse) . Koji je prema vasem misljenju tu najbolji (HP Omen, Acer predator, Lenovo legion ili Asus ROG??neki treci??) Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ponajvise mi treba za gledanje filmova,cura ce eto igrat sims....klasika internet,multimedija 
Max 3300kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 20:49 (zee_15).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pitanje "treba li mi SSD" može postaviti samo netko tko nikad nije sjeo za komp sa SSDom. :)

s.f. - s.n.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kakva su mišljenja o Lenovo y520.... Po meni je najbolji gaming laptop za cijenu. Ips ekran... Jak procesor, dobra grafa. Kakvo je hladenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa i nisam frende zadnji laptop mi je star 4 god kad je 1 tb bio u modi :P

Tako da ne znam :)

 

Zato I pitam vas ode znalce

Mislim mozda ssd I integrirana graf nece moc pokretat sims kao I 1 tb I zasebna graficka 

Ne znam ne kuzim se u to i zato sma I pito koji bi od ona dva bio bolji odabir

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 21:32 (zee_15).
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je sad cpu u modi, i3 ili pentium za neki 13" fhd laptop do 3500kn? Je li još uvijek 8325u nabolji odabir u tom cjenovnom rangu ili su sad ovi 4200n, i3 6006u? Moram nešto uzet casual office surfanje itd. ništa pro., 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa,

 

Preporuka za laptop koji bi služio za grafičku obradu, jednostavnije zadatke u Adobe-u (Photoshop, Illustrator, In Design), Canva, obrade slika, videa i slično te office paket.

 

Ne razumijem se baš u komponente, ali koliko sam sam skužio trebam barem i5 procesor, SSD disk.

Veličina monitora nije bitna jer imam veliki monitor doma i volio bi da je sa instaliranim Windowsima.

Može kakva preporuka.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
13 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo sam https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GD4EX.006/ za 3610kn.

 

 

Dolazi  sa I3 6006U,GT 940MX GDDR5 2GB,256GB SSD,Baclit keyboard.

 

Kučište je napravljeno od kombinacije alumnija i plastike.

Tipkovnica djeluje kvalitetno.

Display je odlićan.

 

 

 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

može li preporuka za laptop u rangu 6k do 8k, trebao bi imati 16 gb rama, treba frendici za faks

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice