AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 793.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Nema ništa bolje. Ručno podesi napon na nekih 1.3V do 1.35V i vidi dokle ide. Ta matična je jako slaba po pitanju VRM-a i kako je stock napon nenormalan (zbog turba) throttlat će sigurno.

13 godina
offline
AMD FX Club

Nemaš što čekati, moraš ili kupiti CPU ili AM4 platformu koja zahtjeva veću investiciju.

Bubni 1.325V i 42,43,44X množitelj i testiraj stabilnost.

Sve preko je puno po meni, max 1.375V na toj mbo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Hvala na odgovoru. Znaci u pravilu bi taj procesor trebao odgovarati?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi procesora,posto imam am3 maticnu planiram nadogradnju athlona II x4 640.

Razmisljam o fx6300 ali nasao sam phenom II x4 960T koji se cesto moze otkljucati u x6 i povoljniji je od fx-a.

Zanima me koji je bolji od ta dva u slucaju da se phenom otkljuca u x6?hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Fx u svakom slučaju
Zadar živi vječno!
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
zeko73 kaže...

Ne triba čekat. Evo ti jeftini 8370 samo provjeriti jel sve ok.

 Ovo je prodano već, tj. kupljeno

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
http://www.njuskalo.hr/procesori/amd-fx-series-fx-6300-be-6x-3.5ghz-4.1ghz-turbo-14mb-socket-am3-oglas-21344012
Jel bi dobija sa ovim fx-om koji frame više u bf1 jer mi phenom usko grlo, ne neću čekat ryzen jer mi triba cilu platformu minjat a za to nemam "vrimena".
Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club

Bilo bi bolje nego sa trenutnim to budi siguran, samo na toj matičnoj nemoj forsirat preveliki OC tj napon i sve će bit uredu.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club

Misliš da nije dobra za OC? Ja Phenoma guram na 4.0 bez beda.

Zadar živi vječno!
12 godina
offline
AMD FX Club

Na toj istoj ploči držim fx6300 na 4.5GHz posve stabilno. Btw za tu cjenu bolje dodaj još stotinjak kuna pa uzmi novi u trgovini.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
zeko73 kaže...
http://www.njuskalo.hr/procesori/amd-fx-series-fx-6300-be-6x-3.5ghz-4.1ghz-turbo-14mb-socket-am3-oglas-21344012
Jel bi dobija sa ovim fx-om koji frame više u bf1 jer mi phenom usko grlo, ne neću čekat ryzen jer mi triba cilu platformu minjat a za to nemam "vrimena".

 Ja sam bio prešao sa 955BE na FX6300, i jedina osjetna razlika je bila kada sam ga kloknuo na 4.5GHZ.

SkorvY
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Krivo sam linka procesor, isti takav al za 500 kn
Zadar živi vječno!
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
zeko73 kaže...
Krivo sam linka procesor, isti takav al za 500 kn

Aha, to je već ok cijena, ja sam svog ubo za 450kn  tu na forumu.

U svakom slučaju ga klokaj koliko ide i trebao bi dobiti dobar boost u fps-u.

Ja sam prešao sa phenoma 945 na fx 6300 i razlika se baš i ne primjeti u svakodnevnom radu ali se zato osjeti u igrama.

14 godina
offline
Re: AMD FX Club

Pa zbog BF1 mi najviše i triba. Ok onda..fala

Zadar živi vječno!
12 godina
offline
Re: AMD FX Club

skorvy - možda si imao slabiji GPU od njega pa nisi puno dobio? U njegovom slučaju bi trebalo bit napretka pošto ga cpu koči da iskoristi sav potencijal gpu-a...

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club

Ako je točno u opisu, on ima 380x, ja sam imao 380..a vidio sam po cpu/gpu% varijacijama iskoristivosti.

SkorvY
7 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozdrav ljudi.

 

Nadam se da je tema u skladu sa pravilima otvorena, ako nije sorry prvi put sam tu..

 

Zanima me koliko smijem overlokovat ovu konfiguraciju tj overlokovao bih procesor, pa me zanima do koje granice smijem ic.

 

Procesor  : FX X6 6300 AM3+

Maticna:  Gigabyte GA 970A DS3P AM3

Graficka: MSI R7 265 2GD5 OC 2GB

Napajanje: Fortron 500w Hexa Plus

Ram: 8gb Crucial ddr3 1600

Hladnjak na procesoru: lc power lc-cc-95

 

Ako ima netko neki savjet ili link kako najbolje uskladit overlock da ne pregrijava.

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
AMD FX Club

ne znam koliko je lošiji ovaj lccc95 od 120 verzije, ali ja sam svog stabilno klokao na 4.3

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Da li imas neki link upustva, video ili slicno kako je najbolje u biosu podesiti ?

10 godina
online
Re: AMD FX Club
Domo11 kaže...

Da li imas neki link upustva, video ili slicno kako je najbolje u biosu podesiti ?

 prelistaj tu par stranica, ljudi su ostavljali upute, ne znam napamet nazalost

16 godina
offline
AMD FX Club

Trebao bi preporuku dobre AM3+ mbo na koju će ići FX 6300  otprilike cca 800 krznaša sam spreman izdvojiti.Može preporuka 2 modela ako neki nebude dostupan da imam rezervni plan.

 

 

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD FX Club

GA990 serija.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Smille kaže...

Trebao bi preporuku dobre AM3+ mbo na koju će ići FX 6300  otprilike cca 800 krznaša sam spreman izdvojiti.Može preporuka 2 modela ako neki nebude dostupan da imam rezervni plan.

 

 

Unaprijed hvala.

 Radije prodaj FX6300 i kupi 8320/8300 i 970DS3P ili 970 UD3 polovnu.

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ajmo iskusni clockeri, treba mi info. Ako pukne jedan pin nq cpu, hoće li raditi ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

Ajmo iskusni clockeri, treba mi info. Ako pukne jedan pin nq cpu, hoće li raditi ?

 Ovisi može raditi,ne raditi ili imati neku grešku pri radu. Meni je prije 5 godina kada sam sastavljao pukla 2 pina na Phenomu II 920,začudo i bez dva pina je normalno radio bez problema poslje sam ga prodao. 

14 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

Ajmo iskusni clockeri, treba mi info. Ako pukne jedan pin nq cpu, hoće li raditi ?

 probas i vidis hoce li raditi

13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Nema neke šanse da se sjebe ploča ? Pretpostavljam da nema ali od frenda je pa ne mogu experimentirati kao da je moje.

14 godina
offline
AMD FX Club

pa jesi gledao po internetu koji je tocno pin slomljen koji model procesora je u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 12:31 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Meni je na athlonu nekom bija puka jedan pin u kantunu i sve radilo bez problema
Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX Club

Vrlo vjerojatno će raditi bez problema, ploči nemože ništa biti.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice