AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.110.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

AMD Ryzen Threadripper Breaks 5.2 GHz + X399 Boards on Display!

 

 All 16 cores of the Ryzen Threadripper 1950X were overclocked to 5.2 GHz with a x52 multiplier on a standard 100 MHz bus speed, Cinebench R15 score of 4122 cb

 

EDIT:

 

AMD X399 Motherboard Roundup – Every Ryzen Threadripper TR4 Board From ASUS, AORUS, ASRock and MSI

Wow, extreme - nema šta :)

 

Šteta da će u velikoj većini slučajeva vrlo vjerojatno biti problem preći 4Ghz all-core za average usera :)

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Hajde stavi 8 jezgri na onu asus b350 prime bez heatsinka na vrm-u.....

Zašto se ti zamaraš??? Neka uzme što god ga volja, mene osobno, a i tebe uopće ne bi trebalo biti briga što bude uzeo,

za mene neka ga odvrne do kraja i neka mu ode sve u tri..., prošla su vremena kad sam ukazivao na neke stvari,

danas to više badave ne radim za ništa.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
chaselol kaže...

Hajde stavi 8 jezgri na onu asus b350 prime bez heatsinka na vrm-u.....

Zašto se ti zamaraš??? Neka uzme što god ga volja, mene osobno, a i tebe uopće ne bi trebalo biti briga što bude uzeo,

za mene neka ga odvrne do kraja i neka mu ode sve u tri..., prošla su vremena kad sam ukazivao na neke stvari,

danas to više badave ne radim za ništa.

A zašto se ti zamaraš s forumašima koji nekome nešto hoće dokazati/ukazati na bolju soluciju, ti moraš ostaviti komentar "ja sam prije radio što i ti, ali više ne". 

Koga boli k...c što si ti prije davao savjete "for free". Ako ljudi hoće pomoći i imaju volje za razglabanje, onda je ovo pravo mjesto za to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 15:25 (Crljo).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Crljo kaže...

"bolju" soluciju

 Ispravljeno. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

super ploce

 

pogotovo ova MSI, s obzirom na cijenu, MSI non stop roka dolje 

 

 

EDIT: 

 

  • "Threadripper will not ship with an included liquid-cooled cooler as has been rumored. It will include a bracket adapter that works with most liquid coolers."
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 15:59 (X3M).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

bok
eva da ne otvaram novu temu pa da pitam tu. interesira me ovaj laptop asus rog strix gl702zc.E sad me zanima to je punokrvni desktop ryzen 1700 i graficka rx 580 4 gb unutra il je to mobilna platforma??

dejan
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejan1234567 kaže...

bok
eva da ne otvaram novu temu pa da pitam tu. interesira me ovaj laptop asus rog strix gl702zc.E sad me zanima to je punokrvni desktop ryzen 1700 i graficka rx 580 4 gb unutra il je to mobilna platforma??

Bez googlanja ti mogu rec da nije punokrvno... S googlanjem ti mogu rec da je punokrvno u smislu broja jezgri al nema clockanja procesora i grafa je na dosta nizim taktovima...

Al 1400+ u Cinebenchu na laptopu je nesto do sad nevidjeno i prilicno impresivno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 17:08 (ansha).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ryzen 7 1700 vs i7 7820x u igrama i sintetičkim benčevima

 

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stavi i5 7600k u taj bench i raznjet će ih na visokom taktu isto kao i i7 7700k. Za igre intel je još uvijek no1 u izvlačenju maksimuma iz high end grafa. Cijena ryzen7 je oko 2500kn a intela i7 7700k oko 2700kn znači za 200kn više dobiješ bolji procesor za igranje,ali ako je nekakav all round u pitanju ryzen ali samo za igre nema tu priče intel je još uvijek bolji.Samo vi dislajkajte ali to su činjenice, a kada igre budu full optimizirane za 8 jezgri i više tada će i taj ryzen bit digitron zajedno sa intelom. A fore o multitaskingu i igranju 3 igre istovremeno dok streamam i neznam slušam you toube i pregledavam njuškalo pa nebi da su trojica na jednom pc-u.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 18:23 (Zuperjuicy).
 
2 13 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I onda prođu dvije godine i upucas se kada vidis da je svijet napredovao.

 
1 2 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 18:13 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledaj znam da je ryzen tema i da mislite da trolam ali to je tako htjeli vi to priznat ili ne.

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zuperjuicy kaže...

Gledaj znam da je ryzen tema i da mislite da trolam ali to je tako htjeli vi to priznat ili ne.

 Ja te kuzim, i meni je vec dosadno gledat stalno u svakoj recenziji 7700k na vrhu svake tablice 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Takoder pogotovo kada pogledam render benchmarke, a ono sve se crveni.

 

Uskoro vam platforma ide u mirovinu pa ce te moci samo ici na 7700k.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanzu kaže...

Takoder pogotovo kada pogledam render benchmarke, a ono sve se crveni.

 

Uskoro vam platforma ide u mirovinu pa ce te moci samo ici na 7700k.

 Da isto kak je i i7 3770k u mirovini već 6 godina.Njega su pokapali sa bagerima buldožerima neznam čime nisu ali neda se on još dan danas.A bageri i buldožeri se nemogu hrvat sa gtx 1060. Tolko od mene nemojte šta zamjerit ovo je forum i mislim da su sva mišljenja dobrodošla pa neka vagne kako kome paše kod kupovine cpu-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 22:19 (Zuperjuicy).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Očito da je:

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

O cemu ti bulaznis??? Ryzen 1700X na 3.85Ghz/3.9Ghz bez problema (primjerak ne ide vise stabilno)... na toj istoj B350 ploči bez "heatsinka" na VRM-u.

 

Ne pretjeruj.. ti sigurno znas puno vise nego silni review-i koji su clockali Ryzene i vozili ih na 4Ghz na B350 plocama prije nego je i jedan R5/R3 izasao, a sad najednom treba X370 za R7. Ma lol..

Koje b350 ploce :D

Mozes ti prziti osam jezgri na toj ploci naravno, samo dokle ces dogurati to je upitno.

Nije stvar u tome nabiti 3.8-3.9ghz sve i jedan ryzen ce to postici, ako koliko ce ti izdrzati tipa 3+3 faza na 8 jezgri, 1.45V @4ghz?

Nece dugo.

 

Previse ljudi gledaju da ih nazovem jednistavne proceve za 4 jezgre i HT i onda porede sa ryzenom koji ima 8 jezgri i kqze ma ja sta ce meni skuplja ploca od 100ojra, AMD je to, mora to biti jeftinije :D

Da CPU je jeftiniji, ali ploce nisu kad vidim 8 jezgri na nekoj jeftinoj ploci (npr ta asus je srot nevidjeni) nasmijem se koliko ljudi NE ZNAJU, a cim im ukazes na gresku ili objasnis podviju rep i bjeze/bacaju hejt.

 

D3lBoy kaže...

Kolicina jezgri ne znaci da ti treba bolja ploca. Bolji VRM se gleda kod overvoltanja

Sam si sebi odgovorio.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E pa nije 7700k na vrhu tablice, on je bacanje love i za kurcenje kome je veči ali nije mu največi jer treba zna ubost bez da se baca lova.Što bi tek bilo da se ryzeni mogu klokat ko on. Znači klok per klok sigurno nije najači.Dosadni ste više spominjati ga ovde, nije vrijedan spomena.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 18:47 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

Vidiš da je već bilo kemijanja i restartova. 

dery kaže...

Što bi tek bilo da se ryzeni mogu klokat ko on.

E kaj bi bilo kad bi bilo mi nećemo saznati. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 18:45 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
dery kaže...

Što bi tek bilo da se ryzeni mogu klokat ko on.

E kaj bi bilo kad bi bilo mi nećemo saznati. 

 E pa zamislimo jer se vidi na kojem je kloku podjednak sa ostalima. Dosta više, ne spominjati ga ovde jer je on samo jedan precjenjeni

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 19:04 (dery).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 E pa zamislimo

LOL.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

E pa nije 7700k na vrhu tablice, on je bacanje love i za kurcenje kome je veči ali nije mu največi jer treba zna ubost bez da se baca lova.Što bi tek bilo da se ryzeni mogu klokat ko on. Znači klok per klok sigurno nije najači.Dosadni ste više spominjati ga ovde, nije vrijedan spomena.

 Neko na autu sa 1.6l motorom izvuče 200ks a neko 90 to ti je clock per clock usporedba.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 18:56 (Zuperjuicy).
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako sam zadnjih dana u raznoraznim mozganjima i dilemama odlučio sam se javiti vama koje smatram mnogo iskusnijim i potražiti savjet.

Naime trenutačno sam u procesu slaganja i moddanja ryzen konfiguracije i "problem" koji mi se trenutačno vrti po glavi je sljedeći.

Posjedujem ryzen 7 1700 procesor i u planu ga je dići na 3.9/4.1 ghz na 1.3-1.4 +- voltaži te ga tako držati 0/24 tokom cijele godine. Za hlađenje CPU-a je u dolasku noctua nh-d15-se am4, sa kojom vjerujem da neće biti problema držati CPU na ugodnim operativnim temperaturama. Kućište je Fractal design mini c sa intake - 3x fractalovim Gp12 fanovima + 1x noctua nf-s12a za exhaust i otvorenim moduvent poklopcem na vrhu kućišta - airflow bi treao biti OK.

Ono što me brine je temperatura VRM-a. Posjedujem ploču MSI b350m mortar koja ima poprilično mali VRM heatsink te uopće nema heatsinka na SOC mosfetima. Ploča je dizajna sa 4+2 phases te vjerujem da će se oni poprilično grijati na toj voltaži.

Ono što sam zamislio iako neznam dali je uopće funkcionalno jest to da kupim sa ebaya mosfet heatsinkove i zaljepim ih na postojeći poddimenzionirani heatsink (označen zelenom bojom na slici) koji je MSI predugradio na ploču te također poljepimi mosfet heatsinkove na SOC čipove (označeni crvenom bojom). Znam da sa SOC čipovima koji nemaju nikakvo hlađenje neće biti nikakvog problema jer jednostavno samo ugrađujem heatsinkove tamo gdje ih nema no hoće li ljepljenje heatsinkova na postojeći heatsink barem malo bolje odvoditi toplinu ili radim totalnu glupost? Ako se ne varam po svakoj logici bi trebalo bolje odvoditi toplinu i samim time bolje hladiti VRM

Unaprijed hvala na savjetima!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Kako sam zadnjih dana u raznoraznim mozganjima i dilemama odlučio sam se javiti vama koje smatram mnogo iskusnijim i potražiti savjet.

Naime trenutačno sam u procesu slaganja i moddanja ryzen konfiguracije i "problem" koji mi se trenutačno vrti po glavi je sljedeći.

Posjedujem ryzen 7 1700 procesor i u planu ga je dići na 3.9/4.1 ghz na 1.3-1.4 +- voltaži te ga tako držati 0/24 tokom cijele godine. Za hlađenje CPU-a je u dolasku noctua nh-d15-se am4, sa kojom vjerujem da neće biti problema držati CPU na ugodnim operativnim temperaturama. Kućište je Fractal design mini c sa intake - 3x fractalovim Gp12 fanovima + 1x noctua nf-s12a za exhaust i otvorenim moduvent poklopcem na vrhu kućišta - airflow bi treao biti OK.

Ono što me brine je temperatura VRM-a. Posjedujem ploču MSI b350m mortar koja ima poprilično mali VRM heatsink te uopće nema heatsinka na SOC mosfetima. Ploča je dizajna sa 4+2 phases te vjerujem da će se oni poprilično grijati na toj voltaži.

Ono što sam zamislio iako neznam dali je uopće funkcionalno jest to da kupim sa ebaya mosfet heatsinkove i zaljepim ih na postojeći poddimenzionirani heatsink (označen zelenom bojom na slici) koji je MSI predugradio na ploču te također poljepimi mosfet heatsinkove na SOC čipove (označeni crvenom bojom). Znam da sa SOC čipovima koji nemaju nikakvo hlađenje neće biti nikakvog problema jer jednostavno samo ugrađujem heatsinkove tamo gdje ih nema no hoće li ljepljenje heatsinkova na postojeći heatsink barem malo bolje odvoditi toplinu ili radim totalnu glupost? Ako se ne varam po svakoj logici bi trebalo bolje odvoditi toplinu i samim time bolje hladiti VRM

Unaprijed hvala na savjetima!

 A gle ploča je takva kakva je zato nekakva kategorizacija  postoji kod kupovine za ryzen konkretno po meni to ide ovako: A320 chipset ryzen 3, B350 za ryzen 5, i na kraju x370 za ryzen 7. Ali prema nekim review-ima b350 je ok za 3.9 4.0 ghz bez ikakvih dodatnih hlađenja za VRM a za sve ostalo tu je garancija.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Prvo: ta ploča i nije namjenjena za R7 1700 na 4.0Ghz s visokim naponima baš tako da ti je moj savjet da clockaš dokle ide bez dizanja napona s stock vrijednosti. Drugo: ako poljepiš te hladnjake to će samo pomoći pa tu nema štete a još više će pomoći da nekako improvizirano montiraš nekakav vent koji bi puhao po tome. Mada sad sam se sjetio da je to nemoguće s obzirom da će ti Noctua prekriti čitavu tu matičnu

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolja ploča ne bi škodila, al šta je - tu je. Bitni su ti samo ovi označeni zelenom bojom, a vjerujem da će srednji vent od noctue puhati po njima pa ne bi trebao imati problema ako ne pretjeraš sa naponom. S obzirom da si spominjao da bi išao do 1.4V, nemaš brige. Ako baš želiš bit siguran, stavi neki vent pa puše po VRMu koliko to noctua dopusti.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Unaprijed hvala na savjetima!

Savjetujem ti da uzmeš poštenu ploču, bez ikakvih kemijanja.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A mogao je uzeti be quiet dark rock top flow hladnjak za proc, koji je tek malo slabiji od noctue, ali zato ima veliki 140mm vent koji puse direktno po cijeloj povrsini maticne
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znao sam da ćeš to predložiti, nisam htio napisati ništa da ti ne ukradem "thunder".

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro sta se desava sa ovom Ryzen temom prije par dana savjetujete da se X370 ne isplati pored B350 sada govorite obrnuto daj se odlucite vise sta je bolje.

Jes da se X370 isplati ako neko misli sli ili cross a isto tako se isplati ako se extremno oc dok B350 je taman za do 3.7-3.8 Ghz na 1.3-1.35v i ljude koji ne misle sli i cross.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2017 20:22 (Iwan7SeVeN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice