AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.089.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A tek Ryzen 2600, 150 eura u Mindfactoryu =) Samsung 860 EVO 78 eura, Ripjaws V DDR4-3200 130 eura itd. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 13:38 (The_Fichek).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj SSD se ne isplati naručivati sam po sebi, + dostava i dođeš na cijenu u HR

 

Nisam provjeravao ostale komponente.

 

EDIT: Ryzen se svakako isplati doduše :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 14:00 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.amazon.de/AMD-Ryzen-2700X-Prozessor-Basistakt/dp/B07B428M7F/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1541690601&sr=8-1&keywords=2700x

 

Nije ni ovo loše - 323 eura sa našim pdv-om - 2400kn.

 

300kn razlike (najeftiniji kod nas 2700kn).

 

Napit se dobro od toga.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 16:46 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

https://www.amazon.de/AMD-Ryzen-2700X-Prozessor-Basistakt/dp/B07B428M7F/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1541690601&sr=8-1&keywords=2700x

 

Nije ni ovo loše - 323 eura sa našim pdv-om - 2400kn.

 

300kn razlike (najeftiniji kod nas 2700kn).

 

Napit se dobro od toga.

 Sta si ti odlucio intel ili ipak amd 

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nema šanse da uzme AMD.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD pokreće core-wars, i sa prednosti od 7nm procesa mogli bi dobro uzdrmati Intel, ali to se i prije dešavalo a Intel se uvijek vratio, a uz o još imaju i gosn.Kellera

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
DarthMarkus kaže...

https://www.amazon.de/AMD-Ryzen-2700X-Prozessor-Basistakt/dp/B07B428M7F/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1541690601&sr=8-1&keywords=2700x

 

Nije ni ovo loše - 323 eura sa našim pdv-om - 2400kn.

 

300kn razlike (najeftiniji kod nas 2700kn).

 

Napit se dobro od toga.

 Sta si ti odlucio intel ili ipak amd 

 Još se dvoumim jako.

 

Veliki sam ovisnik o TotalWaru, a on baš koristi visoki takt proca. Još je loše optimiziran i preoptereti jednu jezgru, a ostale idlaju.

 

Razum naravno govori da to ignoriram i uzmem Ryzena, pa nek dropa fps, ko ga jbe...

 

Al i kad pogledaš 8/16 proc na Amazonu košta kao 6/6 Intelov, što je stvarno sramota za potonje.

 

9700k je još u igri, ali je preskup. Čekam blagdane da mi Bog udjeli mudrosti.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 7:55 (DarthMarkus).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
dreadmoore kaže...
DarthMarkus kaže...

https://www.amazon.de/AMD-Ryzen-2700X-Prozessor-Basistakt/dp/B07B428M7F/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1541690601&sr=8-1&keywords=2700x

 

Nije ni ovo loše - 323 eura sa našim pdv-om - 2400kn.

 

300kn razlike (najeftiniji kod nas 2700kn).

 

Napit se dobro od toga.

 Sta si ti odlucio intel ili ipak amd 

 Još se dvoumim jako.

 

Veliki sam ovisnik o TotalWaru, a on baš koristi visoki takt proca. Još je loše optimiziran i preoptereti jednu jezgru, a ostale idlaju.

 

Razum naravno govori da to ignoriram i uzmem Ryzena, pa nek dropa fps, ko ga jbe...

 

Al i kad pogledaš 8/16 proc na Amazonu košta kao 6/6 Intelov, što je stvarno sramota za potonje.

 

9700k je još u igri, ali je preskup. Čekam blagdane da mi Bog udjeli mudrosti.

 Ti ni sam neznaš što bi. Jedan dan si hardcore Intel fanboy koji basha po ryzenu drugi dan si ryzen huligan 

 

Na kraju ćeš shvatiti da je najbolja opcija pogotovo sa zen2 iza ugla da uzmeš dobru x470 ploču i 2600x te čekaš još par mjeseci zen 2 pa upgradeaš ili samo proc ili proc i matičnu.

 

 

 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

 Ti ni sam neznaš što bi. Jedan dan si hardcore Intel fanboy koji basha po ryzenu drugi dan si ryzen huligan 

 

Na kraju ćeš shvatiti da je najbolja opcija pogotovo sa zen2 iza ugla da uzmeš dobru x470 ploču i 2600x te čekaš još par mjeseci zen 2 pa upgradeaš ili samo proc ili proc i matičnu.

 

 

 

 Najpametnije sad kupit, pa opet mijenjat cpu nakon par mjeseci, pa gubit pare prilikom prodaje i sve to dok se jako malo zna o Ryzenu 2? Hmmmm 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sve to stoji ali nevidim razlog zasto si 6700k zamjenio sigurno nije bio dobar primjerak da se vrti na 5.0ghz.Da nije garancija istekla pa ajde da se zamjeni ili cisto zelis biti hw guru koji ima top procesor.
AMD AntiBoy
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Ti ni sam neznaš što bi. Jedan dan si hardcore Intel fanboy koji basha po ryzenu drugi dan si ryzen huligan 

 

Na kraju ćeš shvatiti da je najbolja opcija pogotovo sa zen2 iza ugla da uzmeš dobru x470 ploču i 2600x te čekaš još par mjeseci zen 2 pa upgradeaš ili samo proc ili proc i matičnu.

 

 

 

Budući da sam rokao Cyrixa 5x86 i k5 kad su svi bili doslovno na jednoj platformi, alternativa mi je uvjek bila draža.

 

Bashao sam po AMD-u čisto zato što masa ponavlja stalno jedno te isto već pet mjeseci.

 

War je bio u pravu kad je spomenuo metodologiju testiranja - te grijanje/potrošnju. Tu je dosta bilo licemjerno šprdanje sa Intelom.

 

Prikazat jedan proc u gamingu, dok je drugi pod turbo loadom, nije baš fer...

 

Što se tiče x470 - jesi vidio prednosti budućeg x570 čipseta ? Bolje uštediti sa b450 i onda kompletno upgrade napraviti.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
AdR03 kaže...

 Ti ni sam neznaš što bi. Jedan dan si hardcore Intel fanboy koji basha po ryzenu drugi dan si ryzen huligan 

 

Na kraju ćeš shvatiti da je najbolja opcija pogotovo sa zen2 iza ugla da uzmeš dobru x470 ploču i 2600x te čekaš još par mjeseci zen 2 pa upgradeaš ili samo proc ili proc i matičnu.

 

 

 

 Najpametnije sad kupit, pa opet mijenjat cpu nakon par mjeseci, pa gubit pare prilikom prodaje i sve to dok se jako malo zna o Ryzenu 2? Hmmmm 

 Ne najpametnije je ne kupiti ništa pa čekati zen2 pa onda opet ipak čekati intel 10nm, jooj ali ipak onda dolazi intel 10nm+ i tako u vječnost. Ako se kupuje sada jasno je što je best buy

DarthMarkus kaže...
AdR03 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Ti ni sam neznaš što bi. Jedan dan si hardcore Intel fanboy koji basha po ryzenu drugi dan si ryzen huligan 

 

Na kraju ćeš shvatiti da je najbolja opcija pogotovo sa zen2 iza ugla da uzmeš dobru x470 ploču i 2600x te čekaš još par mjeseci zen 2 pa upgradeaš ili samo proc ili proc i matičnu.

 

 

 

Budući da sam rokao Cyrixa 5x86 i k5 kad su svi bili doslovno na jednoj platformi, alternativa mi je uvjek bila draža.

 

Bashao sam po AMD-u čisto zato što masa ponavlja stalno jedno te isto već pet mjeseci.

 

War je bio u pravu kad je spomenuo metodologiju testiranja - te grijanje/potrošnju. Tu je dosta bilo licemjerno šprdanje sa Intelom.

 

Prikazat jedan proc u gamingu, dok je drugi pod turbo loadom, nije baš fer...

 

Što se tiče x470 - jesi vidio prednosti budućeg x570 čipseta ? Bolje uštediti sa b450 i onda kompletno upgrade napraviti.

 O x570 se nezna apsolutno ništa, možda ga čak uopće neće ni biti (kao ni x499). Slažem se b450 je bolja opcija za štednju, jedini razlog zašto ja nisam išao sa b450 varijantom je jer sam našao odličnu x470 ploču na velikom popustu te je platio parsto kn više nego neku bolju b450 u hrvatskoj.

 

b450+2600x je best buy!

#YOLO
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rim trijumfira

https://www.semiaccurate.com/2018/11/09/amds-rome-is-indeed-a-monster/

 

Intel has no chance in servers and they know it

Mislim, dakle half adder
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

 Ti ni sam neznaš što bi. Jedan dan si hardcore Intel fanboy koji basha po ryzenu drugi dan si ryzen huligan 

 

Na kraju ćeš shvatiti da je najbolja opcija pogotovo sa zen2 iza ugla da uzmeš dobru x470 ploču i 2600x te čekaš još par mjeseci zen 2 pa upgradeaš ili samo proc ili proc i matičnu.

 

 

 kao prvo si pobrkao nešto - intelaši su huligani, a amdaši su fanboyi 

 

pod drugo - prijedlog ti je katastrofa, 2600x je sasvim ok procesor i teško da će nasljednik biti toliko bolji da se ikom isplati zamjena

a ovo sa pločom za "upgrejd-future-proof" je još gore - uzimaš ploču s fičrima na zalasku karijere, nema tu nikakve budućnosti, to je već sad zastarjelo

 

ovo zadnje je tek teška katastrofa, uzimat sad proc i matičnu pa mijenjat oboje za par mjeseci, pa to je teško bacanje para

uglavnom, manje piti prije tipkanja po forumu 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozemo se opustiti, danas je "casual friday". 

 

Onaj Rimski trijumvirat se bas cini zajeBan!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Rim trijumfira

https://www.semiaccurate.com/2018/11/09/amds-rome-is-indeed-a-monster/

 

Intel has no chance in servers and they know it

 Ovaj novi dizajn im omogućava još veću profitabilnost i Yield od Zena 1, a Zen 1 je bio na vrlo visokoj razini, bome .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Ako OEM-i isporučuju računalo po Intelovim specifikacijama, osim u igrama, 9900K nije brži od 2700X

 

 

Postavlja se pitanje, da li Intel priznaje garanciju kad MBO proizvođači po defaultu klokaju PL1, PL2 i tau TDP parametre.

https://www.anandtech.com/show/13544/why-intel-processors-draw-more-power-than-expected-tdp-turbo

 

*Ovaj 'uloženo-dobiveno' mališan je odličan. Huwei Matebook D sa Ryzen 2500U 4/8 2/3,6 GHz i Vega 8

https://www.neowin.net/news/huawei-matebook-d-review-amd-ryzen-performance-for-629

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 20:59 (hrvooje).
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
6 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Wao, ako se ovo pokaže istinitim od strane korisnika koji će napravit review ovo bi značilo slatke brige za AMD

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta je IPC?

Jel 29% bolji u odnosu na na prvu ili drugu generaciju Zena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Šta je IPC?

Jel 29% bolji u odnosu na na prvu ili drugu generaciju Zena?

 Prvu, piše ti na linku

 

"... The next-generation processor architecture would offer a 29 percent IPC increase when compared to the original "Zen" architecture. ..."

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Šta je IPC?

Jel 29% bolji u odnosu na na prvu ili drugu generaciju Zena?

 

Instructions per cycle. Kartko rečeno, to je sirova snaga procesora. Ako su dva procesora na istom taktu, onaj s većim IPC-om je jači. 29% je u usporedbi s prvom generacijom. 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se barem pokaže istinitim, neka budu što više konkurentniji, makar treba uzeti s dozom opreza. Intelove cijene su zbog ove "nestašice" tragikomične, i5 8400 preko 2k kuna...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rastu mu performanse, a isto tako i cijena. Prema tome ako bude bolji ili jako blizu Intelu i cijena će bit paprena nema sumnje. Neznam čemu takvo veselje ono šta vrijedi i košta.

 
0 13 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ware na aparatima ..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
9 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Rastu mu performanse, a isto tako i cijena. Prema tome ako bude bolji ili jako blizu Intelu i cijena će bit paprena nema sumnje. Neznam čemu takvo veselje ono šta vrijedi i košta.

 Veselimo se razvodu od Intela koji nam lijepo naplaćuje features poput meltdown/spectre i jos brdo drugih propusta koji se otkrivaju iz mjeseca u mjesec, i još uz to bez imalo srama diže cijene i pljuje nam u lice. Dosad nismo imali izbora jer nude najbolje performanse, sada će se to promijeniti .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 18:17 (Shockwave).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Samo vi kupujte te drloge sa mlohavim jezgrma nemam ništa protiv. 

 Čemu tuga? Nasmiješi se .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 18:29 (Shockwave).
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

drlog bolji od tvoje i3-ce kako god okrenes

Moj PC  
13 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Samo vi kupujte te drloge sa mlohavim jezgrma nemam ništa protiv. 

 imaš pravo na svoje mišljenje slobodna država itd itd...

ali molin te objasni šta znaći "mlohava jezgra"

btw imaš cpu na kojemu je pola hardvera ugašeno ili laserski iskidano jer nije valjalo ćim je izašlo iz proizvodnje

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fakat više ne razumijem, dođe dobra vijest za SVE, i plave i crvene, Ryzen će biti konkuretniji - Intel će smanjivat cijene itd...Ali ne, i dalje prepirke i svađe, nikad ne razočarate.

Moj PC  
17 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice