INTEL ili AMD zaključana tema

poruka: 69
|
čitano: 10.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
naxeem kaže...

Ja sam trenutno na Intelu (Q6600) i to je ok, ali sve se mislim prijeći na AMD jer me jednostavno iritira Intelova politika s chipsetima. AMD je napravio odličan posao ostavši na AM2.


 
Brate mili brkaš kruške i jabuke

Pa i Intel je ostao na LGA775 i to puno dulje nego je AMD na AM2, vjerojatno si zaboravio da je već izbacio AM2+ iako kompatibilan sa AM2

A o chipsetu..... što te to toliko iritira? Imaš Q6600 koji uredno radi na pločama od 975X pa na dalje tako da te stvarno nema kaj iritirati (ok na 975X FSB uz Kentsfield neće preko 300MHz ali na 965 pa na dalje ide preko 400 bez bada) .... i da, prešao bi na? Phenoma?


 

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience -
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2008 14:16 (Wolverine_pce).
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Intel vs AMD

Teška usporedba jer su to dva proizvođača koja koriste potpuno drugačiji pristup izradi procesora, u konačnici intel neovisi toliko o procesoru koliko o čipsetu jer u procesoru nema ugrađen memorijski kontroler zato može i puno brže i jednostavnije razvijati svoje procesore al u konačnici opet gubi veliki dio performansi u komunikaciji s memorijom, još ako su svi utori puni performanse drastično padnu.

Dok AMD u konačnici ima bolji dizajn što se toga tiče jer je memorijski kontroler u samom procesoru što drastično smanjuje latencije memorije(i dalje je AMD u tome drastično bolji od INTELA) samo problem je u tome što s svakom novom memorijom se mora razviti i novi procesor da bi se implementirao novi kontroler što je podosta komplicirano pa zato i trenutno gube u bitci.

 

Ako uzmemo trenutno stanje znači naprednu tehnologiju izrade intelovih porcesora i AMD koji s starom tehnologijom još uvijek drži korak definitivno AMD bolji izbor i vjerujem da će AMD opet skinuti Intel s trona kada dođu na tehnologiju izrade 45mm

 

A svi znamo da se AMD da opako clockati al ljudi zaboravljaju bitnu stvar OC-a, nije bit doći do što više megaherca nego da stroj daje što bolje performanse jer više i neznači i bolje, najbolji početak je uskladiti ram s cpu-om tj postaviti ih u omjer 1:1 što je na intelu podosta teško postići, a na AMD-u prejednostavno i još kako ima male latencije jer komunikacije između memorijskog kontrolera gotovo i nema koliko je brza onda po tome je AMD bolji, ali što se tiće normalnog korisnika koji želi da mu komp serijski radi jako dobro onda tu nema premca izbor pada na INTEL.

 

S time da je AMD izgubio jednog bitnog partnera kako je kupio ATI i postao direktna konkurencija NVIDIA-i tu su izgubili podršku najboljeg proizvođača čipseta za ploče, a svi znamo da se AMD-ov i Ati-jev čipset baš i nemogu pohvaliti neznam kakvim performansama.

 

Tako da kupi INTEL i nemožeš pogriješiti

 


t.r.
16 godina
offline
RE: INTEL vs. AMD

Trenutačna situacija je itekako u korist Intela. AMDov odgovor na čitavu Core 2 arhitekturu u vidu Phenoma nije baš uspio i sada se čeka što dalje..

Ja sam u životu promijenio po nekoliko Intelovih i AMDovih (dok su bili bolji) procesora i UOPĆE mi nije bitno radi li se o jednom ili drugom proizvođaću ukoliko mi donosi bolje performanse.


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
T-Bone kaže...

nema ugrađen memorijski kontroler zato može i puno brže i jednostavnije razvijati svoje procesore al u konačnici opet gubi veliki dio performansi u komunikaciji s memorijom, još ako su svi utori puni performanse drastično padnu.

 


 
daj mi ovo pojasni
ako se loviš za CPC (CR) 1T/2T onda ću te morati razočarati jer DDR2 većinom koristi 2T a i razlika u stvarnosti je jako jako mala praktički nezamjetna (osim u sint benchmarcima mem bandwidht-a) a to ionako vrijedi kako za Intel tako i za AMD

 

Za vrijeme DDR-a s939 su "patili" sa 4 keksa tj morao si koristiti CR 2T pa bi se perf malo srezale





T-Bone kaže...

A svi znamo da se AMD da opako clockati al ljudi zaboravljaju bitnu stvar OC-a, nije bit doći do što više megaherca nego da stroj daje što bolje performanse jer više i neznači i bolje, najbolji početak je uskladiti ram s cpu-om tj postaviti ih u omjer 1:1 što je na intelu podosta teško postići, a na AMD-u prejednostavno

 


Reci mi zašto misliš da je tako teško  kod Intela postaviti RAM da radi 1:1 sa sabirnicom?
Stvarno je teško bootat u BIOS i postavit djelitelj na 1/1 ako to već ploča sama ne učini ovisno o memoriji i procesoru
A i krivo pričaš jer na AM2 ako mema radi na 1/1 raditi će na 200MHz = 400MHz DDR što je smješno malo za DDR2
Najbolje je pustit RAM da radi na što je moguće višem taktu (uz naravno razumne postavke latencija)


btw netburst je trebao jako visok radni takt kako bi polučio dobre perf no Core ne treba, oni imaju perf gotovo podjednake današnjim AMD-ovim procesorima + što postižu više taktove. Kentsfield pak ima bolje perf od Phenoma na istom taktu a o OC-u da ne pričam.... Yorkfield nije ni humano spomenut kaj radi Phenomu.... nadam se samo da B3 bude radio bolje.




T-Bone kaže...

još kako ima male latencije jer komunikacije između memorijskog kontrolera gotovo i nema koliko je brza onda po tome je AMD bolji


 OMG ovo će me držat veselim još dugo vremena Smijeh

 

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.3.2008 19:34 (Wolverine_pce).
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD

Mislim da tvoj potpis govori sve pa ću te i poslušati

"- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -"

 

Vidim da si jedan od tipičnih intelovaca, ono ja imam proc s više mhz-a i takve šprehe, to je nebitno i ne nije istina što više to bolje, to što ti govoriš ide na korist sintetskim testovima, tj moći ćeš se preseravit da imaš više bodova, ja ti govorim u stvarnoj primjeni znači kad pokreneš neki program i vidiš dali to radi bolje ili neradi uopće, ja doma imam AMD-a 939 i vjeruj mi još uvijek je za vratom Core duo procovima i quadovima na koje ljudi toliko troše para a cijeli sistem je OC-an samo za 25% e sad ti meni majstore objasni onda zašto je moj prastari komp takvo čudo prirode kad su ti intelovi procovi toliko napredni

DDR1 je savršeniji što se tiče DDR2 jer ako si primjetio veće brzine su postignute podizanjem latencije memorije i tu nevidim nikakav napredak, a očito nisi ispobao šta to znači 1:1 na 1T jer onda nebi tako pričao o tome.

Da opet uzimam komp opet bi uzeo AMD-a jer ako ništa drugo barem jedan čip manje na ploči makar trenutno kako stanje na tržištu stoji to je sve stara tehnologija malo ušminkana i nenudi ništa više od onoga što imam.

 

I nebi radio na 200Mhz jer nije samo postavit djeljitelj 1:1 nebi to ni napisao da znaš o ćemu pričaš, kao drugo i danas kompovi pate kad su im sva 4 mem. slota popunjena tj sporiji, da malo istestiraš primjetio bi ogromnu razliku pogotovo kod programa gladnih memorije kad imaš samo 2 keksa i kad imaš 4 keksa, s 4 se stvar mjenja nagore i to opako, al dobro ti misli što hoćeš zato i zarađujemo na takvima kao što si ti jer bacaju hrpu love na nešto što misle da je najbrže i najbolje, a od takvih se u informatici lijepo živi Smijeh

 


t.r.
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
T-Bone kaže...

Mislim da tvoj potpis govori sve pa ću te i poslušati

"- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -"

 

Vidim da si jedan od tipičnih intelovaca, ono ja imam proc s više mhz-a i takve šprehe, to je nebitno i ne nije istina što više to bolje, to što ti govoriš ide na korist sintetskim testovima, tj moći ćeš se preseravit da imaš više bodova, ja ti govorim u stvarnoj primjeni znači kad pokreneš neki program i vidiš dali to radi bolje ili neradi uopće, ja doma imam AMD-a 939 i vjeruj mi još uvijek je za vratom Core duo procovima i quadovima na koje ljudi toliko troše para a cijeli sistem je OC-an samo za 25% e sad ti meni majstore objasni onda zašto je moj prastari komp takvo čudo prirode kad su ti intelovi procovi toliko napredni

DDR1 je savršeniji što se tiče DDR2 jer ako si primjetio veće brzine su postignute podizanjem latencije memorije i tu nevidim nikakav napredak, a očito nisi ispobao šta to znači 1:1 na 1T jer onda nebi tako pričao o tome.

Da opet uzimam komp opet bi uzeo AMD-a jer ako ništa drugo barem jedan čip manje na ploči makar trenutno kako stanje na tržištu stoji to je sve stara tehnologija malo ušminkana i nenudi ništa više od onoga što imam.

 

I nebi radio na 200Mhz jer nije samo postavit djeljitelj 1:1 nebi to ni napisao da znaš o ćemu pričaš, kao drugo i danas kompovi pate kad su im sva 4 mem. slota popunjena tj sporiji, da malo istestiraš primjetio bi ogromnu razliku pogotovo kod programa gladnih memorije kad imaš samo 2 keksa i kad imaš 4 keksa, s 4 se stvar mjenja nagore i to opako, al dobro ti misli što hoćeš zato i zarađujemo na takvima kao što si ti jer bacaju hrpu love na nešto što misle da je najbrže i najbolje, a od takvih se u informatici lijepo živi Smijeh

 


 U ime Wolv-a, samo cu reci OMFG.

P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

"e sad ti meni majstore objasni onda zašto je moj prastari komp takvo čudo prirode kad su ti intelovi procovi toliko napredni"

 

pa ako samo postaš na forumu i pišeš račune od kojih dobro živiš, onda će ti 939 biti dobar i u idućem tisućljeću... Cool

 

da uzmeš nešto pošteno raditi, obrađivati slike ili kodirati glazbu ili video, neki cad ili neke numeričke proračune, bojim se da tvoj 939 ne bi bio ni za repom a kamoli za vratom novim procevima, svejedno kojim ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2008 0:53 (taipan).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
INTEL vs. AMD

I onda ljudi kazu da teme x vs y imaju smisla Smijeh  Smijeh

Uvjek  ce  se  naci  fanboy-evi  koji  se  braniti  ono  cime  su  zaluđeni  bezobzira  na  sve  makar  ako  i  skuze  da  nisu  u  pravu  preteško  ce  im  biti  progutati  ponos  i  priznati  pogrešku.

Oni  ce  i  dalje  slijepo  stajati  iza  svojega  i  ko  pijan  plota  se  drzati.

A  u  drugu  ruku  uvjek  se  nađe  dovoljno  trolova  i  flemera  koji  ce  ako  ništa  drugo  te  rasprave  voditi  u  beskonacnost  bez  imalo  smisla.


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: INTEL vs. AMD
I pošto vidim da se situacija ne poboljšava u vezi sa fanboyevima i flamanjem.....


CLOSED!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice