Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.743
|
čitano: 2.180.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
nicky.si

Pričekaj i7 4790k i kupi novu Z97 ploču isplativije nego i7 4770k + ploča.

A ako ćeš ubost na postojeću i7 3770k onda nisi ni triba prodavat i7 2600

 

ja san uzeo I7 4770k i Z 97 killer fatal1ty socket 1150''pretpostavljam da ti pričaš ipak o socket 2011 nekoj ploči ili se varam??šta je taj socket 2011 nešto najnovije,pretpostavljam?može neko objašnjenje,i kakva je razlika u 4790k i 4770k...hvala {#}

 

ako sam dobro razumio,moja matična podržava samo do 1600mhz,a sve iznad je OC??jer ja imam unutra samo jedan keks od 8gb 1866mhz hyperXfury,pa me zanima kako to sve skupa radi??i kako ide ako se stavlja ta neka memorija od recimo 2400mhz tipa ovako nešto...dali znači da moram clockat ili šta več da bi dostigao tu brzinu??koliko šteti to ukupno kompu??

 

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr3-2000plus/khx21c11t3k216x/

 

nije bilo od 2400,vec samo ova od 2133mhz,ali otprilike me zanima kakve je razlika za nekog prosječnog korisnika kao ja??1600 vs 1866 vs 2133 vs 2400???keksi od 8gb jer samo 4 imam utora za stavit,a ne više,i znan da je 8gb sasvim dovoljno sada,kolika bi bila razlika između 8gb keksa 1866mhz i 32gb 2400mhz,da je full unutra,kako se to reflektira,hvala unaprijed {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 19:16 (johnyaces777).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Kakav Božji socket 2011.

 

4770k ima manje stock clock i turbo clock i manji OC potencijal u odnosu na 4790k.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

čitan nešto,pa 4770k je na 3.5 do 3.9mhz,dok je ovaj nešto na 4.0 i 4.4mhz...šta točno to znači za prosječnog korisnika kao ja,dali brže otvara stranice na netu,dali može brže otvarati i raditi sa recimo 12 prozora pokera i slično,ili je to samo vidljivo kod nekih zahtjevnih grafičkih izvedi i slično??osobno ne bi clockao,jer neman pojma kako se to radi,ali čini se jednostavno,ali kažu da škodi kompu,pa ne znan??meni pretpostavljam da nije toliko bitna neka krajnja brzina...

 

vidin 2011,pa kontan da je to neki noviji tip,nisan stručnjak,ali me zanimaju takve stvari...ili još nešto nije razvijeno kako treba,šta li...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 19:28 (johnyaces777).
12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club
Evo jos jedan s poker potrebama:-) hihi sry!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/mali-tutorijal-o-procesorima-za-pocetnike/32535.aspx?page=12&jumpto=4186602&sort=asc&view=flat

 

 

Evo,osobno sam ovo napisao.

Ako ti ovo ne pojasni situaciju,sorry,odi na wikipediju (eng. jezik samo) i uci se.

OC ako se obavi ne strucno,tj;sa losim postavkama može našteti kompu,mada ja to nikad nisam vidio niti čuo.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

dali bi mogla neka usporedba između 4770k(4 jezgre,8mb.3.5ghz) irecimo 4930k Extreme(6 jezgri,12mb.3.4 ghz) koji su trenutno u ponudi...shvatio sam i hvala na objašnjenju za 2011 socket {#}...ali čemu uopče služi,osim naravno rasipanju para??mislim koja je razlika kad imaš jedan,a koja kad imaš drugi??dali je to izrazito za nekoga tko se bavi grafikom i sličnim stvarima,jer se jedino tu dade primjetiti razlika??i cijeni naravno {#}...

 

a za OC,dakle,to je samo podešavanje nekih postavki putem interfejsa,a ne neko varenje i lemljenje {#},i ako se obavi stručno,dakle naravno poboljšava performanse,ali ako ja to ne mogu primjetiti,koja korist??barem meni...jer 3.5ghz i 3.9ghz,ne čini mi se neka velika razlika,sorry,da bi uništava možda komp,a da pritom ne primječujem vizualno skoro nikakvu razliku??pretpostavljam da se to koristi za gejming,ali to nije moj prioritet,iskreno...

 

šta bi se dogodilo da OC komp i RAM memoriju da može koristit tu 2400mhz(min 16Gb),i da komp radi na 3.9ghz,koliko bi se poboljšale performanse,meni vidljive kao laiku,za neki normalan rad,surf,poker,HD filmovi i slilčno,ili možda kakvu ipak igricu??ili je ipak ključ i jedino rješenje u stavljanju SSD 256Gb recimo,da "ubrza" te neke stvari koje ja želim??ili možda 500GB kakav model,koliko to dodatno ubrzava u odnosu na 256 model??

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 0:11 (johnyaces777).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

Nepostoji 4930k Extreme

Imas 4930k,3930k,4960X i 3970X


Evo ti usporedba 4770k i 3930K:

http://home.anandtech.com/bench/product/836?vs=552

 

Razilka je u potencijalu za snaznije procesore (ovime mislim i na jace verzije Xenona),vecem broju PCIe veza i sl stvari,to nije rasipavanje novaca,razlika je u socketu i podrski za vise memorije i PCIe.

Opcenito da,ali "hard core" gameri si cesto slazu masine na tom socketu.

 

Ne.Sve ide putem BIOSa.Ne.Sa OC nikada ne raste korist,dobro može se dogodit da ti se potrefi (zamisli dvije linije,jedna je snaga druga je korisnost.

Tocka u kojoj se te 2 linije sjeku su najcese postavljene kao stock postavke procesora.

Kada bi imao x2 780ti na 4770k,osjetio bi tu razliku.fps bi bio puno stabliniji,ali valja napomenut da proc ne radi skroz na 3.9GHz.

3.9,3.9,3.8,3.7 je clock jezgara,u slucaju 4770k.

 

Nista.Ama bas nista.Ustvari kontraefekt,osjetio bi da ti komp nekak nestabilniji.

Ja sam pegalo na 2400MHz,porast samo u benchmarku,opcenita uporaba je ista.

Velicina SSDa ne pokazuje njegove performanse.Manji SSD može biti bolji od veceg SSDa.

 

Ja vidim da te ovaj razgovor zanima,ali iskreno,najbolje ti je sam se ucit.
Odes na google,provrti malo oc3d,ocn,anandtech i YT kanale (Linus naprimjer) i naucit ces. 

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

VELIKO HVALA {#}

 

http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/procesori/intel/2011/bx80633i74930ksr1at/

 

ne znan dali sam falio šta,jel to ovaj tu gore,ili taj spada pod taj tvoj gore obični k??

 

dakle,staviti 2400mhz je jednostavno bacanje para,stoga bolje uzeti 1866 ili čak 1600,jer ja sam uzeo 8gb keks 1866 kingston hyperX fury,triba je bit drugi odmah,skupa sa SSD,ali je ispalo bez toga zasada...pa kako sam uzeo ipak ovaj 4770k proc,skupa sa Z 97 fatal1ty killer matičnom,pokušavam u hodu naučiti nešto,jer iskreno,neman pojma...i za mene ti je to ka traženje igle u plastu sijena,jer ne kontan najbolje čak i kad pročitan,nažalost...

 

zanima me ta grafa,jer sam čuo da najbolje "paše" uz ovaj proc {#} ali ako se ne varam,cijena im se kreče oko 5k kn,pa tako da nisu u obziru ipak nekako {#} ,ali vjerujem da bi 2X780ti bila"ubitačna" kombinacija {#}..kad dođe to na red,vjerujem da če izbor biti između R9 280(1500KN) I R9 290 (2650kn)...ali po dosada što sam čuo i shvatio,za moje potrebe,i 280 če biti sasvim dovoljna...a kad jednom dođe na red kakva "high end gaming konfa"(kad dobijen na lutriji ili skinen kakavt turnir od milion $$$),sigurno če one 780ti iči unutra {#}

 

tebi još jednom HVALA,na trudu i vremenu,meni je za prikupit takvu količinu informacija na netu,potrebno oko misec dana otprilike {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

taj spada u k verziju ali socket 2011 2. generacije (Ivy Bridge).

 

Da.Opcenito je standard uzeti 1600MHz memoriju i to je to.

 

 

Uz bilo kakav noviji i7, R9 290/780 sjeda taman.Opcenito je best buy grafa.

 

 

Sve ovisi o onome koji uči.Nekome treba 2 godine da nauci jednu stvar,a drugome 2 mjeseca.

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club

i po ovom testu,uzevši u obzir da je "sličan" 3930k,sa 4930k,baren po osnovnim stavkama,osim brzine 3.2ghz i 3.4ghz,dakle tu negdje,ipak ovaj 4770k "gazi" ovog 3930k,pa sam stavio 4960x,jer tamo nema ovoga,pa ispada da u "normalnoj " primjeni 4770k gazi donekle čak tog 4960x,ali ga ovaj gazi kod "profesionalne" uporabe tipa grafika i obrada takvih stvari,ali to nije moj interes svakako...htio san ga također testirat vs ovog novog devils canyon 4790k,koji stock setup ima 4.0 ghz,a ide na taj OC do 4.4 ghz,ali niti njega nema u ponudi,čini mi se da bi ta usporedba ipak bila najzanimljivija i najrealnija,jer ovaj je "novi",samo vjerujem opet da za krajnje korisnike tipa ja,te razlike je nemoguče uočiti skoro...

 

HVALA još jednom,pomalo dobijam neke konture i obrise nekakvih okvira u kojima se to sve dešava pomalo,nitko se nije naučen rodio,a niti se Rim sagradio u jedan dan {#}

10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
johnyaces777 kaže...

i po ovom testu,uzevši u obzir da je "sličan" 3930k,sa 4930k,baren po osnovnim stavkama,osim brzine 3.2ghz i 3.4ghz,dakle tu negdje,ipak ovaj 4770k "gazi" ovog 3930k,pa sam stavio 4960x,jer tamo nema ovoga,pa ispada da u "normalnoj " primjeni 4770k gazi donekle čak tog 4960x,ali ga ovaj gazi kod "profesionalne" uporabe tipa grafika i obrada takvih stvari,ali to nije moj interes svakako...htio san ga također testirat vs ovog novog devils canyon 4790k,koji stock setup ima 4.0 ghz,a ide na taj OC do 4.4 ghz,ali niti njega nema u ponudi,čini mi se da bi ta usporedba ipak bila najzanimljivija i najrealnija,jer ovaj je "novi",samo vjerujem opet da za krajnje korisnike tipa ja,te razlike je nemoguče uočiti skoro...

 

HVALA još jednom,pomalo dobijam neke konture i obrise nekakvih okvira u kojima se to sve dešava pomalo,nitko se nije naučen rodio,a niti se Rim sagradio u jedan dan {#}

Nije se Rim ni srušija u jedan dan zato pripazi šta radiš

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
offline
Intel i7 Club

Ako ovaj nije troll onda stvarno...{#}

AUDIOFIL
Moj PC  
2 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

i7 4770K vs i7 4790K?

Razlika je minimalna u cijeni na futurinoj stranici, mislim da je čak 20 kn ili nešto tako. Može tko objasniti?

steam: bevis6
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Bevis kaže...

i7 4770K vs i7 4790K?

Razlika je minimalna u cijeni na futurinoj stranici, mislim da je čak 20 kn ili nešto tako. Može tko objasniti?

Uzmite ovo jer je novi chip i puno bolje se može oveclokat i na stocku radi na 4.0 Ghz

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
13 godina
offline
Re: Intel i7 Club
hrčak kaže...

Uzmite ovo jer je novi chip i puno bolje se može oveclokat i na stocku radi na 4.0 Ghz

Bevis je isto poznati troll kojemu je jako dosadno pa ovdje malo trolla, spamma, dosađuje,

more i more prijedloga je dobio, ništa nije kupio, ništa kupit niti neće, pa eto, ne

vidim čemu se uopće truditi, gubiti vrijeme na onoga koji nije vrijedan ni da ...

10 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

Moj i7 4820K super radi.Watch Dogs na ultra rez 1920-1200.

New Gamer
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7 Club

koji je najjftinji i7 da valja :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

Valja sve jedan od prve generacije 2009 pa sve do danas. Ove starije overclockaš i postižeš približne rezultate ovim novijim. I7 920 ti je među najjeftinijim i lako se diže na 4ghz i onda postaje ubica mekog srca {#}.

Hejjjjj
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

najjeftiniji da pravo valja ti je 2600K ispod toga ne kupuj vala nista nema logike uzimat one skroz stare 1155 je ipak jos ok platforma i jaka je

ja ne planiram dugo sa ovog procesora vala

BiH__Snowflake BF4
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
mersimh kaže...
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

najjeftiniji da pravo valja ti je 2600K ispod toga ne kupuj vala nista nema logike uzimat one skroz stare 1155 je ipak jos ok platforma i jaka je

ja ne planiram dugo sa ovog procesora vala

mislim na   3 generaciju i7 koji je najjftiniji

10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Ice45 kaže...
mersimh kaže...
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

najjeftiniji da pravo valja ti je 2600K ispod toga ne kupuj vala nista nema logike uzimat one skroz stare 1155 je ipak jos ok platforma i jaka je

ja ne planiram dugo sa ovog procesora vala

mislim na   3 generaciju i7 koji je najjftiniji

Iz 3. generacije imaš i7 5883 kx ubija. Eto probaj vidjećeš.

Hejjjjj
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
Chico12 kaže...
Ice45 kaže...
mersimh kaže...
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

najjeftiniji da pravo valja ti je 2600K ispod toga ne kupuj vala nista nema logike uzimat one skroz stare 1155 je ipak jos ok platforma i jaka je

ja ne planiram dugo sa ovog procesora vala

mislim na   3 generaciju i7 koji je najjftiniji

Iz 3. generacije imaš i7 5883 kx ubija. Eto probaj vidjećeš.

A šta tebe Chico12 nagoni da pišeš takve gluposti ?!?

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 0:22 (nicky.sl).
10 godina
offline
Re: Intel i7 Club
nicky.sl kaže...
Chico12 kaže...
Ice45 kaže...
mersimh kaže...
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

najjeftiniji da pravo valja ti je 2600K ispod toga ne kupuj vala nista nema logike uzimat one skroz stare 1155 je ipak jos ok platforma i jaka je

ja ne planiram dugo sa ovog procesora vala

mislim na   3 generaciju i7 koji je najjftiniji

Iz 3. generacije imaš i7 5883 kx ubija. Eto probaj vidjećeš.

A šta tebe nagoni da pišeš takve gluposti ?!?

Pa zar nisi skužio da čovjek trolla? Pomogneš mu i objasniš i na kraju frajer hoće treću generaciju. Da sam naveo treću on bi šestu.

Hejjjjj
10 godina
offline
Intel i7 Club

Sory nisan ga skonta {#}

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
5 1 hvala 2
15 godina
offline
Re: Intel i7 Club
mersimh kaže...
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

najjeftiniji da pravo valja ti je 2600K ispod toga ne kupuj vala nista nema logike uzimat one skroz stare 1155 je ipak jos ok platforma i jaka je

ja ne planiram dugo sa ovog procesora vala

Brate mili gdje su ti interpunkcijski znakovi nestali, mogao bi se tko zabunit u smislu rečenice {#}

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
12 godina
offline
Re: Intel i7 Club
mrsmith kaže...
mersimh kaže...
Ice45 kaže...

koji je najjftinji i7 da valja :D

najjeftiniji da pravo valja ti je 2600K ispod toga ne kupuj vala nista nema logike uzimat one skroz stare 1155 je ipak jos ok platforma i jaka je

ja ne planiram dugo sa ovog procesora vala

Brate mili gdje su ti interpunkcijski znakovi nestali, mogao bi se tko zabunit u smislu rečenice {#}

i učiteljica mi je govorila uvijek kako mi fali zarez {#}

BiH__Snowflake BF4
13 godina
neaktivan
offline
Intel i7 Club

 

Da se malo pohvalim i7-4820k radi već 6 mjeseci na 5100MHz sa temperaturom u mirovanju oko 30 a radna ne prelazi (3d i video editing) 65...

Evo link za nevjerne 

http://valid.canardpc.com/m4y9wn {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 22:41 (planety).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7 Club
planety kaže...

 

Da se malo pohvalim i7-4820k radi već 6 mjeseci na 5100MHz sa temperaturom u mirovanju oko 30 a radna ne prelazi (3d i video editing) 65...

Evo link za nevjerne 

http://valid.canardpc.com/m4y9wn {#}

 

 

kolika mu je max voltaza pod primeom95???

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7 Club
Stjepanj kaže...
planety kaže...

 

Da se malo pohvalim i7-4820k radi već 6 mjeseci na 5100MHz sa temperaturom u mirovanju oko 30 a radna ne prelazi (3d i video editing) 65...

Evo link za nevjerne 

http://valid.canardpc.com/m4y9wn {#}

 

 

kolika mu je max voltaza pod primeom95???

Kad sam sastavio računalo napravio sam hrpu testova ali prošlo je preko pola godine i sad više nemam blage veze.

Inače voltažu u BIOS-u nisam dirao za OC na 5100MHz jedino na većoj frekvenciji sam se malo igrao sa voltažom ali onda nije stabilan sa ovim hlađenjem koje imam{#}.

12 godina
protjeran
offline
Intel i7 Club
Pa upalis prime95 i cpu-z!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice